640
budapesti hidak, köztük a méltán híres és emblematikus Duna-hidak, közúti hidak, vasúti hidak, stb...

  • gordon 24
    #600
    De igen! Mivel minden hastóságtól igénybe ételi engedélyt kell kérni, igy a helyi önkörmányzattól is.. Ha a helyi önkormányzat nem adja ki hiába kapja meg 20 helyrlő.. Nem nyithatja a hidat meg. (nem én találom ki ezt mondta a csoka)
  • Pluskast
    #599
    Nem egészen. Az engedély kiadását nem tagadhatja meg max politikai nyomást gyakorolhat, mivel ugye az az útbővítés ami elkészűl az jelen pillanatban elégtelen ahhoz, hogy elkerűljék a forgalmi dugókat. Pláne úgy hogy a Margit-híd le lesz závra miután az M0-ás híd elkészűl.
  • Pluskast
    #598
    "vagy ott a bkv"
    Na az aztán nagyon jó.... Így is leépítik a járatokat mert már annyira nincs pénzük. Egyébként meg nem biciklizni kellene, hanem anno a fővárosnak beruházások tömkelegét - értsd: felüljárok mélygarázsok stb. -kellet volna csinálnia. Csakhát ez a fasz 500 milliárdét metrót épít. Ettől majd kurvára megoldódik a főváros közlekedés problémája. Nem baj válasszuk meg ötödszörre is ezt a barmot!
  • AMester
    #597
    A bicikli ólcsóbb, könnyebben szállítható, környezetbarát, és még kondíciónkat is rendben tarta.

    Egy 5let ->
    A belvárosból a kocsikat kitiltani, csak az áruszállítók mehetnének be, aki személygépkocsival vagy kamionnan akar bemenni, annak vmi plussz adót kéne fizetni vagy vmi, persze, emelett épülnének a parkoló házak (helyére) mellé bicikli parkoló házak, amiket az emberek bérelhetnének bicikliket, ha nincs sajátjuk, ha van, akkor itt lehetne őriztetni, teszem azt, 5000 forint 1 hónapra, lenne egy cég, aki ezt megcsinálja...
    és akkor a belváros szélén, addig jöhetnek a kocsik, onnantól vagy gyalog, vagy biciklivel megy a munkahelyére vagy akárhova.

    vagy ott a bkv
  • Molnibalage
    #596
    Nem, egész Bp-nek annyi..
  • gordon 24
    #595
    :d jahh!

    Ráadásul az ujpesti polgármester akinek a területén a megyeri M0-ás hid épült..
    Nem akarja megadni a forgalomba helyezéshez szükség dokumentumokat, hiszen a másik oldalán nincsen rákötő út..
    Igy a Szentedrei ut vinne azt a terhet amit a hid budára visz.. Az ott lakók is tiltakoznak ez ellen, de ujpestnek van joga megvétózni a hídat.
    Ők arra hivatkoznak,hogy mivel nincs megfelelő lehajtás a Hídról nagy dugók alakulnak majd ki ujpesten..

    Szóval ha ez a része is bejön.. Akkor az Árpád hídnak annyi:D
  • Molnibalage
    #594
    Hát ez durva.És erre még ráengedik a forgalmat. A városvezetésnem meg fingja nincs arról, hogy hogyan kéne üzemeltetni egy várost.
  • Christo
    #593
    Háhá, köszi, van még aki erre is odafigyel? :)
  • B0B0
    #592
    Hepi Börszdéj!
  • Random_
    #591
    Az csak a tükröződés a víz felszínén szerintem.
  • Christo
    #590
    Jól veszem ki a cikkből és a látványtervről hogy a pillérek a Duna alatt is világítva lesznek? Mondjuk úgy már tényleg extra szépen nézne ki a híd, de nem túl csicsa ez egy büdös koszos Dunába ahol úgyse fog átlátszani?
  • Papirzacsi
    #589
    Meg hely sincs hozzá.
  • B0B0
    #588
    Mert már nyilván elkezdték volna :/
  • Christo
    #587
    Hm, a látványterv tényleg megnyerő :) Én inkább olyat képzeltem mint ami most a lánchídon van, de ez tényleg jobb :)

    Viszont miért van egy olyan érzésem hogy budán a vámszedő bódékat elfelejtik majd visszaépíteni?
  • B0B0
    #586
    Látványterv a Szabadság-híd új díszkivilágításáról

    Nekem nagyon tetszik
  • Emmegki
    #585
    Kisköre
  • Christo
    #584
    Na igen, itt a link

    bár a budapesti tervek még ennél is vadabbak...
  • B0B0
    #583
    Nekem nem jön be a modern építészet
  • Random work
    #582
    Na és erről mi a véleményetek?
    www.budapest-cet.hu

    Nekem nagyon tetszik, hogy a régi szerkezetet felhasználják és azt ötvözik a modernnel. A jelenleginél mindenképpen jobb lenne.
    Szerintem a művészetek palotája néven ismert förtelemnél biztos szebb lesz.
  • B0B0
    #581
    EZt Londonban már meg merték csinálni (Millenium bridge)
  • Christo
    #580
    De ez is milyen már hogyha belegondolsz az üveggúla semmi ahhoz képest a sétálóhidakhoz képest amit a Batyi és a Kossuth közé terveztek, bár ez minden reményem szerint csak valami gagyi látványterv volt, mert úgy nézett ki mint valami színes hörcsögjárat :D
  • B0B0
    #579
    Hát azért ezzel vitatkoznék. Ott van a Pompidou központ, vagy az az üveggúla a Louvre közepén...
  • I.C.ram
    #578
    Parizs a legjobb példa erre. Ott a modern építészetet "száműzték" a Défense negyedbe, és emiatt baromi egységes a városkép mindenhol, ugyanakkor létrejött egy szintén tök érdekes negyed, ahol egy helyre gyűjtötték a modern építészetet is.
  • Christo
    #577
    Néha nézegessétek a metros.hu főoldalát mert hidas hírek is bőven vannak. Pl ezek:
    Két új Duna-híd és 30 km autópálya épül
    Kiszélesítik az M0-ást de addig még nagyobb dugók
  • B0B0
    #576
    Ja! :)
  • Random work
    #575
    Kisbalaton, Kányavár?

    Nyertem?
  • B0B0
    #574
    Mindjárt kiderül. :)

    Hol van?
  • Random work
    #573
    Szerintem én ezen a hídon jártam. :)
  • B0B0
    #572
    Erre csak annyit, hogy nézd meg mi van a Mátyás-templom mellett, azon a reprezentatív helyen, amit az egész belvárosból lehet látni!
  • Christo
    #571
    Hát a Budapesti városképpel pont ez is baj hogy a Nyugati pályaudvar mellett pl Westend van... nem igazán illik össze a két építészeti stílus :D
    És ez nem egyszer fordul elő. Nézzétek meg mondjuk Szegedet, ott ilyen nincs, ott egységes a stílus városrészenként.
  • B0B0
    #570
    Nincs mit!
  • Web mester
    #569
    Kösz!
  • B0B0
    #568
    Inkább, mint egy modern ocsmányságot...
  • Christo
    #567
    Ja, csak nehogy ilyen gyaloghidat építtessen Demszky a parlament elé :P
  • B0B0
    #566
    Ez de hangulatos! :)

  • fifi
    #565
    jaja ez az
    második képen látni a régi hídpályát. azon ment a vasút, meg mindkét 44-es irány is... emlékszem, sokszor kellett a T4-emen behajtogatni a tükröt, mert nem fértünk el a szembejövővel. sokszor állt is a forgalom, mert ha két kamion összeakadt, akkor se előre, se hátra... :)
  • B0B0
    #564


  • fifi
    #563
    ez Tiszaugnál van, de mostmár felújították, két sáv van autóknak egy,a régi híd mellé épített pályán, és a régi hídszerkezeten csak a vasút jár...amúgy nem volt egyirányú, csak nagyon keskeny...
    ja a 44-es főútvonal Tiszán átívelő hídja amúgy...
  • Web mester
    #562
    Nem tom pontosabb. Régen voltam rajta. De már totál nem emléxek másra. Szerintem csak 1 ilyen van a Tisza közelébe.
  • vizes
    #561
    kicsit pontosabban ha lehetne...