640
budapesti hidak, köztük a méltán híres és emblematikus Duna-hidak, közúti hidak, vasúti hidak, stb...

  • ximix #640
    Nézegettem én is a térképet, alatta az üzemek, dokkok vasúti sínek, itt egy kicsit nehézkes volna jól beilleszteni.
    Amit néztem még az a 6-os út, x-híd, Budafoki, Teller, Corvin, Védgát, Gubacsi híd irányba, kevésbé zavaró lenne, persze itt is kellene egy kis átalakítás, de lehet olcsóbb lenne, mint a két híd+út.
  • fonak
    #639
    Sokak szerint jobb lenne délebbre.
  • ximix #638
    Ma rákerestem és a vezetés is ebben töri a buciját.

    Új Duna-híd hivatalos oldala
    - link







    A Magyar és Angol nyelvű részletes tervpályázati leírás
    - zip
  • ximix #637
    Nem rossz, a másik oldalra is jó volna egy és a kettőt összekötni egy úttal, elvinne valamennyi terhet a Rákócziról, meg a Közvágóhíd-i kereszteződésről.
  • Kepek
    #636
    Új Duna-híd

    Utoljára szerkesztette: Kepek, 2017.07.02. 16:42:42
  • kamilla6666
    #635
    Ezek a terheléspróbák olyan izgalmasak! :D
    Mikor a Margit-híd statikus próbáját végezték akkor is mentünk megnézni, bár az kevésbé volt látványos :$ Bár ha jól tudom, ott a dinamikus próbát nem is végezték el, pedig átadták már egy részét a forgalomnak..
  • Proview
    #634
    A Szolnoki Tiszavirág híd dinamikus terhelési tesztje
  • birdo #633
    " Az országban ez az első úgynevezett köracél-felfüggesztéssel készülő ívhíd. [URL=http://www.kisalfold.hu/mosonmagyarovari_hirek/az_elso_biciklisek_az_uj_hidon/2118627/]Kész van ám az Űj " Híd ))[/URL]
  • Random work
    #632
    Ez nem egyszerű! Nagyon komoly!
  • B0B0
    #631
    Azért az a Kamazos kép kemény
  • Emmegki
    #630
    Újjáépül a halászi híd a Mosoni-Dunán. Az eredeti 1992-ben szakadt le egy teherautó alatt, azóta ideiglenes híd szolgálta a forgalmat.

    Itt van kép is a leszakadt hídról
  • Random work
    #629
    Feltöltöm máshová is pm-ben adjon e-mailt az akit érdekel.
  • birdo #628
    nekem nem jött át ((
  • B0B0
    #627
    Thx! :)
  • Random work
    #626
    Bocs a késésért:
    1. része
    2. része

    Remélem működik.
  • B0B0
    #625
    Jöhet! Előre is köszi! :)
  • Random work
    #624
    Bescanneltem egy szép kis cikket a Szabadság hídról.
    Itt megtekinthetitek

    Van még egy terjedelmesebb kb. 40 oldalas cikkem magyarországi hídakról.
    Akit érdekel annak feltöltöm azt is.
  • I.C.ram
    #623
    Vissza is fogjak, csak majd fel ev mulva.
  • Christo
    #622
    CSÚF lámpák a szabadság hídon

    nem arról volt szó,hogy a régi kandelábereket teszik vissza?
  • birdo #621
    Sőt...már a vonat se jár át rajta ((
  • Pluskast
    #620
    Ez Demszky mániájává, rögeszméjévé vált. A vicc az egészben, hogy a 4-es metró egy jottányit sem fogja javítani Budapest autós forgalmát.
  • B0B0
    #619
    Ez:

    "míg a Váci és a Szentendrei úton állandósultak a dugók, torlódások, autósok ezrei araszolnak nap nap után, addig az időközben felépült szekszárdi Duna-hídon gyorsulási versenyeket is lehetne rendezni a gyér forgalom miatt."
  • Christo
    #618
    Aquincum: az ígéretek hídja, s az is marad

    Néha előhozakodik vele valaki, de szerintem 10 éven belül nem lesz semmi az egészből.

    Ez van ma, az egész város attól szenved, hogy 20 éve csak abban settenkedik az egész politika, hogy egy elbaszott metró eu-s pénzeit lenyúlják.
    Erre megy ki minden, a többi minden bukik.
  • Random work
    #617
    Van még egy Megyeri hídas cikk is, de azt nem scanelltem még be.
    Még jómagam se olvastam el a cikkeket. Lehet, hogy pár dolog nagyon szakmai lesz benne, de azért úgy gondolom érdekességek is.
  • Random work
    #616
    Nu akkor a következő cuccokat érhetitek el:

    Emlékezés a Kossuth hídra 3 oldal

    Hídbúcsúztató, Budapesti Északi vasúti híd acél felszerkezet gyártási, hegesztési feladatai, Tudósítás az újpesti vasúti Duna-híd rekonstrukciójáról 33 oldal

    Északi vasúti Duna-híd (terv)

    Salgótarjáni kőszénbánya vasúti vasbeton völgyhíd 1911 (terv)
  • B0B0
    #615
    rapidshare, data.hu
  • Random work
    #614
    Szereztem pár hídas cikket. Van tippetek, hogy hova tölthetném fel? PDF-ben van.
  • B0B0
    #613
    Világ legjobb telefonja! :)
  • vizes
    #612
    Igen, mobillal. SE K 750I.
  • Christo
    #611
    Ezek a fotók mobillal készültek? Egész jók
  • vizes
    #610
    Most jöttem haza a megyeri híd felől:









  • desigo
    #609
    ma mentem át rajta
    hát eléggé komoly...
    leálló sáv helyett lehetett volna 2X3 sáv...
  • Christo
    #608
    csak egy hónapig van világítás a Megyeri hídon
  • Random work
    #607
    Nagyon helyes, hogy új északi összekötő lesz. Lehet hétvégén meg is nézem ha anya elenged. :)
  • Christo
    #606
    Csúszik a Szabadság híd átadása
  • Christo
    #605
    Végső simítások a Megyeri hídon

    Újpesti híd részletes videó
  • Random work
    #604
    Nekem az tetszene ha a MÁV állomások közelében lenne őrzött biciklitároló.
    Bejövök vonattal és ott bicajra fel és irány a meló. Hazafelé ugyanez. Leteszem a kerékpárt az állomáson és felülök a vonatra.

    A mi cégünk épített egy új irodaházat a régi mellé és oda költözönk át. Arra viszont senki se gondolt a tervezésénél, hogy kerékpártárolót létesítsenek. A mi szobánkból 4-5 ember általában bicajjal jár be ami azért a szoba fele.
  • Molnibalage
    #603
    Na az ami nem jó. Fajlagosan sokkal jobban szennyez egy autónál (zajosabb is!) és parkolóhelyben sincs nagy külnöbség.

    Bringa 6-8 km-es távig még jó, de afelett már azért mindennapi munkábajárásra nem túl jó. És szoktam tekerni Bp-n is, de csúcsforgalomban bringaút nélkül elég gáz. Az esetek nagy többségében este 11 után tekerek, akkor meg már nincs forgalom.
  • AMester
    #602
    Akkor legyen bicikli helyett robogó.
  • gordon 24
    #601
    A bicikli olcsó igen.. Én szoktam is bringázni..

    De azért kiváncsi lennék ha te nem bent laknál a belvárosba mit tennél. Csak azért mert én 25 km-re lakok a belvárostól.. Amikor oda be megyek nem izaddi és büzölögni szeretnék.. Igy autóval megyek. És tudod nem én vagyok egy hülye hogy igy gondolom hanem azok. Akik nem tezsik lehetővé hogy a város emberileg és autóval is járható legyen..

    Nagyon szeretem a bringázást imádom, de amit irsz az sajnos nem kivitelezhető.
    Fölleg ilyen tömeg közlekedés mellet. Amikor a busz vezető sportot csinál abból hogy az orrod elött bezárja az ajtot. Amikor egy 100 férőhelyes buszon 130-an utaznak. És még ezt akarják ritkitani..

    Szóval elöször meg kell teremteni a feltételeket és utánna lehet szó bármiféle szabályozásról.