71
  • hangulati
    #71
    ugysem vesszuk eszre, ha mar nem kozeledik, hanem itt van:) vagy mar ott.
  • laci 700
    #70
    az a gömb elég kamunak látszik...:D
  • uniu
    #69
    Nagyon finom ital, 1 probat meger! :)
  • Epikurosz
    #68
    "A tuntetesnek nem az az ertelme, hogy jol lathato legyen ? :) "

    A logikád vas, mégiscsak jó hatása van a Véres Marisnak. Én ugyan nem próbálnám ki, de kicsit irigységgel vegyes csodálója vagyok azoknak, akik mégis. :-)
  • Epikurosz
    #67
    Mr Prise,
    Igazad van, megint tévedtem. Mea cupla!

    uniu:
    Kösz a Matula Magazin linkjét, évek óta nem jártam ott. Nekem való sajtóorgánum. :-)
  • MrPrise
    #66
    Azért pontosítsunk. Superman nem a kriptonit miatt golyóálló és nem is az alkotja a testét. Sőt, ha kriptonit van a közelében akkor már nem állja a golyót ;-)
    Ha úgy írtad volna, hogy golyóálló a kriptoni teste akkor helyes lett volna.
  • wanek
    #65
    Ekkora zöldséget már rég olvastam.
  • uniu
    #64
    Ez a Superman mely hatast gyakorolt rad:))) A tuntetesnek nem az az ertelme, hogy jol lathato legyen ? :) Amugy itt egy erdekes link, ami talan magyarazatot adhat sokmindenre...
  • Epikurosz
    #63
    Nem estem letargiába. Igazából nem tudom, hogy azért-e mert folyamatosan abban vagyok, vagy már azon is túl, de mindegy is, nem téma.
    Mellesleg, a tüntetőknek jól jött volna a láthatatlanná tevő álcázás,de gondolom akkor a rendőröknek lenne mindentlátó szemüvegjük.
    Az igazi tehát mégsem ez, hanem az, amit Superman csinál. Golyóálló a testét alkotó kriptonit, vasárnap például egy egész amerikai bevetési század lőtt rá mindenféle fegyverből a TV2-n, de a golyók lepotyogtak róla, mint falra hányt borsó. Hétfőn éjjel bezzeg nem ilyen műsor volt a TV2-n...
  • Epikurosz
    #62
    Egyeseknek meg erős szaguk is van.
  • bundee
    #61
    ehh... a japan kabatnal senkinek nem esik le, hogy van a csavo mogott egy kamera, aminek a kepet ravetitik a kabatra szembol??? :)))))))))
  • kanyecs
    #60
    itt a video
  • uniu
    #59
    Sztem igaza van Tebolynak, Valoban ravetitve van, de olyan kis intenzitassal, vagy mas spektrumon, ami a fazon kezen nen latszik. Maga a targy meg floeszkalo/es vagy olyan anyaggal van bevonva ami a lathato spektrumba alakitja a ra eso fenyt. (pl: fenycsovek)
  • uniu
    #58
    A legjobb alcazasa a tintahalnak van. A tintahal vibralni is tud, -olyan gyorsan valtoztatja a szinet- es ezzel vadaszik. Valojaban az infra -pontosabban a termokamerak eloli- alcazas a "valodi" alca, ugyanis az eloerot ezzel deritik fel.

  • assdf
    #57
    Ja igen, plussz még mindig marad a lábnyomod. Azt hogy küszöbölöd ki? (plussz az egyéb zajokat amit mozgás során okozol)
  • uniu
    #56
    A predator inkabb uvegszeru volt, mint tukor:)
    Amugy a cikknek meg a videonak #5, semmi koze 1mashoz... Az a video egy mar 1 eves cikkrol szol, es ott vmi projectoros technokarol irtak, ha jol emlexem. Vmi ossze van keveredve a itt a hirekben:)
    wanek: te valojaban csak jot nevetsz azokon akiket provokalsz el "felkapjak a vizet", ugye ?:) Epi csak letargiaba kerult, amikor a Perikleszi demokraciat a gumibotok es konnygaz kozott latta.
  • assdf
    #55
    Na mégegy kis adalék az ilyen "láthatatlanná tevő csodaruhák felé".
    Nem tudom gondolkozott-e már valaki azon, hogy mi van akkor ha az illető akin a ruha van mondjuk elkezd futni... Ugyanis jelenleg a természetben a legjobb "láthatatlanná tevő" ruhával rendelkező élőlénynek (a kaméleon) is másodpercek szükségesek hogy felvegyék a háttér szinét...
    és még egy kis adalék: miből gondoljuk hogy ha valaki felvesz egy ilyen ruhát, akkor a többiek meg nem tesznek fel magukra egy infra kamerát? Persze ez is megoldható ilyen technikával, de hajlok rá, hogy még ha egyszer tényleg lenne is ilyen technika, az inkább csak jármüveken lehetne alkalmazni, mert azért elég macerás egy ürruhában mászkálni és ez is kb. hasonló lenne.
  • wanek
    #54
    Na, leszerepeltél. Aki ókori görög történetekkel és egyéb tudálékoskodással próbálja magát fényezni, ahhoz eléggé méltatlan egy ilyen megnyilatkozás. Lebuktál a kamud miatt, és ezzel próbálod elterelni a szégyenedet? Nevetséges.
  • wanek
    #53
    Úgy döntöd el magadban, ahogy akarod. Én is eldöntöttem magamban, hogy mit tartok rólad...
    Te nagyon okostojás! Ha vetítve lenne, akkor ennek máshol is nyoma lenne (ugyanis mozog a gyerek keze), de nincs ilyen!
    Amihez nem értesz, ahhoz inkább ne szólj.
  • Commandante
    #52
    Bazz, azért azt ugye Te sem gondolod, hogy ha a kabátomra 2 m-röl rávetítek egy képet, akkor annak bármi köze van a látlattlansághoz. Ez csak a blue/reen box kökori öse, se több, se kevesebb.
  • Su0my
    #51
    roliika hidd már el, ha valaki leír valamit, az ne mfeltétlenül igaz. pl az ég is rózsaszín!
  • Epikurosz
    #50
    OFF
    (Ócska kis provokátor vagy.)
    OFF
  • Anteris
    #49
    mostanában annyi ócska szar ilyesféle bejelentés van, hogy nagyon oda kell már figyelni. Pontosan nem értem az okát bár minden bizonnyal pénzügyi érdekek állnak a háttérben de baromi irritálóak már ezek a álszenzációk. Egyszerűen az van, hogy kókler csapatok bedobnak valami eszement faszságot a köztudatba és amikor már elég sokan beszélnek róla házalni kezdenek potenciális pénzforrásoknál az ügyet támogatandó. Az emberek úgy általában hajlamosak alázattal viseltetni a tudosók vagy magukat annak beállító egyének és szervezetek előtt és ritkán tételezik fel, hogy alávaló gazemberek is lehetnek köztük akik visszaélnek azzal a valós vagy képzelt hatalommal amelyet a társadalom rájuk ruházott tisztelete jeléül.
  • kanyecs
    #48
    számból szóltál :)
  • T-boy
    #47
    Wanek, igazából nem tudom eldönteni, hogy infantilis, vagy szimplán gyerek vagy, esetleg nem remekelt az asszony és az éjszakád volt rossz.
    "Klasszikus filmtrükk. Ami a gyerek kezében van, az eredetileg vagy kék, vagy zöld, és azzal van kimaszkolva az a kép, amin a srác még nincs rajta. "
    Nem, nem filmtrükk. Látni is, hogy a kockára vetített kép, ugyanúgy torzul a színspektrumon mint a kabáton. Egyszerűen arról van szó, hogy ugyan olyan anyaggal van bevonva a téglatest, vagy a gömb, mint amiből a kabát van. Egyszerűen rá van vetítve (nem green, ill blue boxszal, mint ahogy te mondod) hanem egy "speciális" vetítővel kb 2 m távolságból.
  • Nenrandil
    #46
    Rémisztőőőő!!!!
  • wanek
    #45
    Akkor ebben legalább van egyetértés köztünk :)
  • roliika
    #44
    Pontosan...még takarítóként sem lennék hajlandó melózni nálad.
  • wanek
    #43
    A mellébeszéléseddel nem tudod elkendőzni azt, hogy kamuztál.
  • wanek
    #42
    De sajnálom, hogy nem találtál. Ufo magazinok képei között esetleg? :)

    Szerinted a Spektrum filmjei minden próbát kiállnak? Van köztük sok jó is, meg egy jópár borzasztó sületlenség is.

    Az, hogy pontatlan vagy, nagyon enyhe jellemzés. Azt meg, hogy ki és mennyire sötét, mindenki el tudja dönteni magában, nem azon múlik, hogy ki, milyennek titulálja a másikat. Te még takarítóként sem dolgozhatnál nálam... :)
  • roliika
    #41
    Szerintem jobb hogy nem tegnap este írtam vissza mert nem lett volna benne köszönet. Google-ban hiába keresem, nem talátok képet sem...a katonai képek úgy tűnik elég ritkák.

    A Spektrumon láttam egyébként 1 tudományos filmben ezt a ruhát. Méhsejt felépítése volt, és 1 ilyen kijelző kb 10cm. Úgy nézett ki, mintha a csávó 1 lyukacsos rács lett volna.

    Azt elismerem, hogy néha pontatlan vagyok, de sokminden érdekel, és nem tudom ezeket napi "frissítéssel" fejben tartani. Olyan dolgot ami nem létezik meg még nem állítottam. Wanek wazze olyan sötét vagy...és rossz indulatú. Ezekről a dolgokról ha nem tudsz nem feltétlen a te hibád, de nem kéne fikázni egyből. Ha Dez is azt mondta mint én akkor nem gondolod, hogy nem velünk van a hiba?

    Assdf! És ha félig átláttszó belülről a ruha, vagy ha a a kijelzőbe épített kamera 1 része a katona számára bizosítja a képet akkor mi a helyzet? Hmm?
  • Ronny
    #40
    nem hangzott irónikusan
  • Epikurosz
    #39
    OFF
    Mindegy. Nincs már kedvem elvont tudományos témákon vitatkozni, amikor a Gyurcsány-rezsim rendőrei ártatlan embereket gumibotoznak az 1956-os forradalom 50. évfordulóján.
    OFF
  • wanek
    #38
    Ébresztő!!! Ez ki lett már tárgyalva. Egyébként hol van ott LCD?
  • M2 #37
    Gondolom olyanról, hogy "irónia" nem is hallottál...
  • hello
    #36
    Egy láthatatlan kabát milyen jól jönne a terroristáknak, pedofiloknak, bűnőzőknek...stb!
  • Epikurosz
    #35
    Nem kellene azért ennyire félremagyarázni roliika szavait.
    Gondolom olyanról, hogy "gravitációs lencse" nem is hallottál...
  • takysoft
    #34
    majd lesz hozzá spéci szemüveg, ami egy kis fényt át is enged.
    tudod, mint a vallatószobákban a tükrök.. ilyen egyoldalú:D be be tud menni a fény, de ki nem jön:D
  • Epikurosz
    #33
    Azért [URL=http://www.sg.hu/cikkek/27108/a_nasa_is_felfigyelt_a_lathatatlanna_tevo_kabatra]egy ilyen "láthatatlanná tevő" kabátot[/URL] (LCD-s) elkészített egy japán. Nem tökéletes, de mutatja a kezdetet.
  • Commandante
    #32
    Ott a pont.