449
avagy hogyan látják az ott élők a saját országuk hibáit, előnyeit és ebből mit látunk idehaza
  • Ronny
    #169
    melyik az az 1-2 kerület?
  • Ronny
    #168
    sajnos mindenhol rohadnak az alappillérek és a sok kelet-európai most még rátesz egy lapáttal(így is elég bajuk a sok színesbörűvel). Nem lenne semmi gond, ha vendégmunkás státuszt kapnánk, de a mostani rendszerben a lengyelek nagy része csak azért is ki fogja várni azt az öt évet, hogy állampolgár lehessen. Persze lehet mondani, hogy jobban dolgozunk és tisztábbak vagyunk meg ilyesmi, de az alapszabáj az, hogy Írország az íreké és Anglia az angoloké.
  • G_ArchAngel #167
    én embereket szoktam fotózni és London ebből a szempontból erős kihívás...
    engem az épületek nem érdekelnek, azt meghagyom a turistáknak:)
  • Darkon
    #166
    Az egy dééét majd nyomott áron átveszem én:P

    AMugy mire gondolsz hogy hol veszed elo?
  • G_ArchAngel #165
    oké, de akkor a fotóscuccommal mi legyen?
    most kicsit parázok, igaz csont fekete, egyszerű a táskám kívülről, talán kicsit koszos is, így az nem feltűnő, de ha előveszem az 1D-t a fehér obival, az nemkissé látványos...
  • G_ArchAngel #164
    ezt sejtettem, valahogy így is gondoltam...
  • Darkon
    #163
    Szerintem Irorszag szintjen Dublin egy koszfeszek sok litvan,lengyel meg ugye a travelersek, amugy a (kis)varosokban(ugye nagyvarosokrol io.ba nem is beszelhetunk) nagyon jo a biztonsag.
  • GregSB
    #162
    Na ha egyetemre akarsz menni kint oda viszont 101% hogy kell papír (nyelvizsga). Minden egyetem honlapján fel van tüntetve hogy milyen nyelvizsgákat fogadnak el, amiket én írtam a nemrég (TOEFL, IELTS) azokat mindenhol elfogadják. Ha komolyak a szándékaid akkor azt javaslom hogy amint kimész kezdj egy el nyelvsulit, ha kitartó vagy akkor 1 év alatt fel tudod fejleszteni az angolodat olyan szintre hogy meg tudd csinálni a nyelvizsgát.
  • GregSB
    #161
    Jah közbiztonságon én óroisáit csalódtam (negatívan) írországban. Van 1-2 kerület Dublinban, ahol nem túlzok de kevésbé mennék át este mint otthon a nyóckeren. Otthon a cigók max kirabolnak, de ha nem erősködsz velük akkor valszeg békén hagynak, de itt vannak az ún. knockerek, vagy travellerek. Kb olyan népség mint a Blöff című filmben Brad Pitt által alakított "angol cigányok", de persze azoktól sokkal de sokkal rosszabbak, a szülők mind narkósok, állandóan lopnak mindenhonnan, a gyerekeiket leszarják, ezért azok 12-14 éves köruk körül bandába verődnek (főleg fiúk), és ha úgy szottyan a kedvük akkor megkéselnek vagy úgy szarrávernek, hogy garantáltan 8+ napot leszel kórházban. És sokszor csak azért mert külföldi vagy, nem kell más indok hozzá. A rendőrök is félnek tőlük... 2 ismerősöm is került már kórházba miattuk.
    Nameg most volt pár napja hogy Glasgowban leszúrtak egy magyar buszsofőrt...

    Szal nagyon nagy igazság volt az a "nem minden arany ami fenylik" az első mondatodban...
  • G_ArchAngel #160
    uh, ennyire még az sem húzta le angliát, akinek semmi nem jött össze:)

    mondjuk nekem ez a célom/vágyam:
    - kétágyas szoba, két főre havi 500³, felszerelt közös helységek, net
    - 700-800³-os havi fizetés az első félévben, míg belerázodom a nyelvbe (mosogatás, ételkihordás, stb...)
    - esetleges másodállás: autómosás, kertészkedés
    - a 2. félévtől szakmámon belül keresnék munkát (fotóriporter vagy tervező, rosszabb esetben építkezésen középvezető)
    - 1 év után a félretett pénzből, és az addigi angol nyelvtudással szerinted meglehet próbálni egy felsőfokú intézményt (University of Arts)?

    persze ahogy írtad, nem szeretném felégetni a hídakat magam mögött, ezért fontos a net, hogy haza is dolgozhassak (tervezés)...

    ez reális?
  • rigidus
    #159
    En Angliaban elek. Az aranyszabaly nyugodtan alkalmazhato itt is: "nem minden arany ami fenylik".

    A megelhetes fugg attol, hogy elsosorban milyen vegzettseged van, nyelvet hogyan beszeled, de azert itt is lehet nyomorogni.

    Tomegkozlekedes draga, foleg a varosi tk nagyon szar.

    A kozbiztonsag szinten nagyon szar. Penteken delutan Anglia feje tetejen all, a varosokat ellepik a narkos, alkesz zombik. Olyankor ok parancsolnak. A rendorok se nagyon mernek okoskodni. Ha lany vagy nagyon ne maszkalj egyedul bulikra. Ejszakai csavargas helyett is inkabb maradj otthon, vagy hivjal taxit, ha mindenkeppen menni kell.

    Arak az egekben, minoseg a beka segge alatt.

    Az atlagemberek (ugy a hetkoznapokra ertem) viszont egy fokkal normalisabbak. Kevesbe frusztraltak. Elozekenyebbek. Viszont tobbnyire sotetek is. Nem kell meglepodni, ha ket parhuzamos utbol az egyiken a piros lampanal kilometeres kocsisor all, a masik ut meg tok ures. A birkak kepesek egymasra varni orakig is. No comment. (nem kamu)

    Meglehetosen lustak is. Rugdalni kell oket, hogy tegyek a dolgukat. Ez igaz az epitomukastol a hivatalnokig. Felelmetes, hogy mi mindenre nem kepesek sokszor, hogy egy apro munkat is megusszanak.

    Biztonsagosabban vezetnek, a gyalogos ha a zebra ELOTT a jardan all,
    tiz autosbol kilenc megall es elengedi.

    A munkalehetosegek jobbak. Ha elveszited az allasod, nagyon gyorsan talalsz masikat, akar a szakteruleteden is.

    Nem mondom, hogy a kajak szarok, inkabb azt, hogy a jo kaja ritka mint a feher hollo.

    Koztiztasag, imazs nagysagrendekkel jobb.

    Idojaras nyugis. Mersekelt oceani eghajlat. Ha utalod a nagyon hideget es a nagyon meleget, akkor ez neked valo. Eves hoingas 0-25C. Jo, neha +-5C beugrik.

    Az egeszsegugy nem csupan szar mint Magyarorszagon, (tudom, hogy ott milyen) valojaban mar regen osszeomlott. A betegellatas csupan formai szinten mukodik. Evente emberek szazai kapnak mutoben fertozest, trivialis betegsegek felismeresere is honapokig kell varni. Az orvosok ijeszto modon alulkepzettek. Hataskoruk szigoruan korlatozott, ha jol emlekszem egy haziorvos meg injekciot sem adhat be szakorvosi engedely nelkul. (Az en esetemben pl 6 sebesz latott 1.5 ev alatt, de egy ujjaktol-nyakig kiterjedt izomgyulladast, teniszkonyokot nem ismertek fel. Mo-ra utaztam, az elso baleseti sebesz kb. 40mp mulva megallapitotta a diagnozist)

    A maganklinikakra ennek eppen az ellenkezoje igaz, de oda legyen jo vastag penztarcad. Itt az egeszseghez is annak van joga aki jomodu. Az igazsagszolgaltatasrol is ugyanez mondhato el. Ha sok penzed van akkor neked van igazad.

    Osszegezve: tarsadalmilag joval elobbrehaladott az osszeomlas mint masutt, de a lehetosegek meg egyelore nagysagrendekkel jobbak. Meg lehet probalni, de magatok mogott soha ne vagjatok el a "koldokzsinort"!
  • FtranX
    #158
    ezt a topikot érdemes végigolvasni:

    Startlap fórum
  • G_ArchAngel #157
    szeptember, jó esetben aug.vége

    iwiw fórum
  • grizzly21
    #156
    egyébként tervezi valaki rajtam kivül most nyáron angliát-londont?
    ilyen témában sztetek melyik a legnépszerübb forum? londonimagyarok.com és magyaroklondonban.com rémlik, de biztos van más is
  • grizzly21
    #155
    egyébként elsősorban szerintem ez USAba kell, ez a toefl. ott van a legnagyobb haszna
  • Hangianix
    #154
    Hat, hat. Ez attol is fugg, hogy cegen belul tudsz-e kimenni, vagy nem. Ha egy olyan multinal dolgozol itthon, akinek ott is van irodaja, akkor kb. annyi a nyelvtudasod ellenorzese, hogy parszor lesz interjud az ottani HR-sekkel, meg egy szakmai vezetovel. Es iszonyuan nem erdekli oket a papir.

    Ha meg nem igy mesz ki, akkor helye valogatja. Akkor van szukseg a papirra, hogy ha ahhoz kotik mondjuk jelentkezest, ha meg nem es eljutsz az elso / masodik / akarhanyadik korig, akkor ott ugyis kiderul majd mit tudsz. Egyebkent mar legtobb magyar cegnel is van fogalmazas, szovegertes, teszt angolbol a felvetelin (kezdo pozicioknal inkabb), meg a beszelgetesek legalabb fele ugy zajlik, ha nem az egesz.
  • Darkon
    #153
    Nem mondtam h azalatt a fel ev alatt nem kell dolgozni. Egy part-time melobol is siman eltartod magad.
  • GregSB
    #152
    Lehet otthon honosítani, és aszem 83 pont felett felsőfokúvá honosítják.

    De látom sokan félreértették amit mondtam, én nem azt mondtam hogy mindenki csak ezzel induljon ki mert anélkül semmibe veszik. Többen is írták hogy komolyabb melót akarnak kint találni, nem a mekiben dolgozni, és sztem egy olyan irodai melónál ahol pl írásban is kell használni az angolt (mondatfogalmazás), akkor szerintem nem fogják semmibe nézni ha odabigyesztesz egy ilyen nyelvizsgát a többi referenciád mellé, főleg ha kelet-európai vagy. De ez csak a személyes véleményem, nem a szentírás :)
  • GregSB
    #151
    #145 utolsó mondata.
  • GregSB
    #150
    Jó, akkor nyelvizsgát felejtsétek el ^.^

    Ez a 600 font viszont tényleg igencsak karcsú, valszeg részmunkaidőt jelent mert a minimálbér £5,35 óránként (22 év felett) ami havi kb £850-et jelent (heti 40 órát - teljes munkaidőt dolgozva).
  • grizzly21
    #149
    ja, 600 font az nem tul sok ott.
  • grizzly21
    #148
    kevertem mostmár eszembe jutott, bocs! a toefl az nem könnyü, középfoknál kicsit erősebbet ad, és kiterjed mindenféle részletre, és a munkavállaláshoz tényleg jo, igazad van. mostmár rémlik.
  • Ronny
    #147
    azért elég kemény lenne valakit elküldeni az IELTS-re csak azért, mert ki akar menni melózni. Én még nem halottam olyat, hogy érdekelte volna a munkaadót, legyen az bármilyen elismert is papír is.
  • FtranX
    #146
    Valamennyit biztos fizetnek. Én olyan internshipet találtam, ahol 600 fontot fizetnének havonta. Ez elég karcsú, kb a megélhetési költség ennyi (kaja+szállás+rezsi).

    A nyelvvizsgával senki nem foglalkozik. Valszeg itt se érdekelne egy munkaadót se, hogy a bantunégernek van-e magyar nyelvvizsgája. :) Ha megszólal, úgyis kiderül, hogy mennyire keni a nyelvet. ^^


  • GregSB
    #145
    Sajnos nincsen összehasonlítási alapom, én soha nem csináltam otthon BME-s vagy Rigós nyelvizsgát. Most februárban csináltam meg a Toeflt, és nem volt azért olyan hűdekönnyű. 4 órás volt fél óra pihivel, és nagyon lefáradtam tőle agyilag. Ezeknél (Toefl, Elts) nincsen egyébként külön alap-közép-felőfok, hanem mindenki 1 tesztet csinál meg és max 120 pontot érhet el, és az számít hány pontod van a végén.

    Mindenesetre könnyebb vagy nem könnyebb az tény hogy a BME-s vagy Rigós nyelvizsgáddal kb kitörölheted a seggedet Mo.-on kívül, a Toeflt meg Elts-t viszont mindenhol elfogadják a világon. De ez tényleg csak azoknak szól, akik nagyon komoly munkát keresnek kint, egy átlag melóhoz nem kell... (én egyetem miatt csináltam meg a tóflt)
  • grizzly21
    #144
    hát lehet, nem tudom, én csak azt látom hogy csomo embernek van középfoku nyelvvizsgája, olyannak is aki meg se tud szolalni gyakorlatilag belőle.

    egyébként pont a bme nyelvvizsga a legkeményebb, a toefl az nem a telc? mert az a legprimitivebb ha jol hallottam.
  • GregSB
    #143
    Na és azt mond meg nekem hogy hogy csalsz össze egy Toefl-t vagy ELTS-st. Elég szigorú ellenőrzések vannak ezeken a vizsgákon (Pl Toefl bizonyítványon rajta van fényképed is), nem olyan egyszerű az hogy megveszed öccázé az ecserin.

    Egyébként azt mondtam, hogy + pont ha van ilyen, nem azt hogy létszükség. Egy olyan melóhoz ahol csak dumálni kell ott nyilván nem fogják nézni, az interjún nyújtott teljesítményedet fogják figyelembe venni, de pl olyan melónál ahol már szükség van írásra meg nyelvtanra is ott igenis + pontnak fog számítani egy elismert nyelvizsga.
  • grizzly21
    #142
    csak fél évig ott fenntartanod magad az kurva sok pénz
  • grizzly21
    #141
    egyébként kaptam már egy ajánlatot: internship-re Londonban, már meg is beszéltünk néhány kérdést telefonon, viszont a pénzt még nem. Tehát ez szerintetek hogy müködik ? fizetnek ugye? mert valamiért nem került erről szó, és ez gyanus lett nekem, de maga a cég komoly ugyhogy nem tudom mi van (unit9.com). Irtam nekik mailt, még nem válaszoltak..
    Angollal ninsc gond egyébként, nagyon szeretem azt a nyelvet, voltam is már kétszer fél honapig angol családoknál, és sose volt gond a beszéddel, még akkor se pedig az már nem most volt (2-3 éve).
    Nyelvvizsgát szerintem nem kérnek, senkit nem érdekel hogy ki hogy csalt esetleg össze valami papirt, vagy mit felejtett azóta, csak az számit hogy mit tudsz, márpedig az kiderül egy fél orás beszélgetésből.
  • GregSB
    #140
    Ja és ha valaki komolyan gondolkozik a kijövetelben és épp most akar nyelvizsgát csinálni annak azt tanácsolom hogy ne valami magyart csináljon (Rigó utca v BME), hanem nemzetközit (TOEFL v ELTS v Cambridge, ezeket otthon is meg lehet csinálni), mert a magyart kb senki nem fogadja el, még ha le van fordítva angolra is csak néznek rajta. És ha alapból úgy mész oda a munkaadóhoz hogy ott van egy ilyen a zsebedben + érthetően tudsz beszélni az hatalmas + pont.
  • GregSB
    #139
    Szvsz nézegesd minél többet a kinti állás-kereső oldalakat (Pl Monster), esetleg tölts fel CV-t, ha találsz melót jelentkezz rá. Ha nincsen lefikszálva melód előre mielőtt kimész akkor meg készülj fel hogy Meki, teszkó vagy mosogatás valahol amíg nincs jobb, mert irdatlanul megy kint a pénz.
  • Ronny
    #138
    itthoni na:)
  • Ronny
    #137
    [URL=http://nol.hu/cikk/440556/]"Dolgozni jöttünk, nem segélyt kérni"[/URL]


    Kiváncsi vagyok miért ilyen alacsony az otthoni próbálkozók aránya. Én személy szerint örülök neki, de furcsának tartom...talán a gulyáskommunizmus?
  • Ronny
    #136
    na majd megnézem, hogy a sok szakmájában dolgozó polák közűl kinek van anyanyelvhez közel az angolja:)
  • Ronny
    #135
    szerintem azt neked kell tudnod, hogy mit tudsz felmutatni számukra amiért esetleg érdeklődhetnek utánad.
  • G_ArchAngel #134
    vááá, a 20D...

    elfelejtettem, sorry:)
  • Darkon
    #133
    Aki nem hulye, fel ev alatt ha nem kevesebb beleszokik a nyelvbe plusz eligazodik(szvsz az otthoni nyelvtanulas hasznalhatosaga erosen konvergal a nullahoz), szerintem mindketto szakmaban talalnal 1even beul valamit.

    U.i: meg mindig varom toled a privatban kuldott kerdesre a valaszt
  • FtranX
    #132
    Én is tervezem a kimenetelt és az eddig begyűjtött infók alapján szinte esélytelen normális állást kapni elsőre, hacsak nem vagy überprofi egy bizonyos területen, nincs rengeteg jó referenciád, és nincs tökéletes angol tudásod.
  • G_ArchAngel #131
    kapcsolattal és szinte anyanyelvi angollal nagy esély van rá, különben semmi...

    nekem is ez a bajom, mert vagy fotósként vagy építészként dolgoznék, de míg nem biztoságos a (szak)angolom, addig esélytelen
  • grizzly21
    #130
    van valakinek ötlete arra hogy londonba szeretnék nyárimunkázni, programozás-web design-grafika területen. tehát nem mcdonalds
    még nem biztos de a lehetőségek érdekelnek