449
avagy hogyan látják az ott élők a saját országuk hibáit, előnyeit és ebből mit látunk idehaza
  • Voltan
    #409
    Egyszerű a recept, az előző hozzászólóhoz is passzol.
    Londont/Párizst kerüld el messzire, mint a pestist. Kisvárosok, falvak. Az OK. De tök mindegy, mert úgyis ide fog jönni az aljanép hamarosan, és akkor mehetsz akár Londonba is. Vagy Párizsba. Vagy innen el. Tök mindegy.
  • Steel
    #408
    érdekel valakit Németország? fél éve élek Mannheim-ben (igaz ez még csak Erasmus), és most jön a másik fél...aztán ha csak rajtam múlik a többi fél is
  • Tetsuo
    #407
    Anglia?
  • Mr_no_NaMe
    #406
    Sziasztok!

    Franciaországról van valami?
  • GregSB
    #405
    1 év után re :)

    Időjárás szempontjából tényleg Hawaii a legjobb, ismerős ott lakik 10 éve. Télen sem esik 20 fok alá a hőmérséklet, és nyáron sem annyira elviselhetetlenül párás a levegő mint pl Miamiban. De ott meg nincs annyiféle munkalehetőség, a turizmus-vendéglátás visz mindent az év 365 napján, ami spec tőlem iszonyatosan távol áll. De ha valaki ezen a területen szeret dolgozni, annak tényleg ez a legjobb választás.
  • k O T T A
    #404
    mivel a kontinensek keleti felén szubtrópusi monszun éghajlat van azon a szélességi fokon ez nem meglepő:D
    jó időt akarsz? mindenhol egyre szélsőségesebb a dolog szóval ne reménykedj:)
  • I.C.ram
    #403
    Klíma szempontjából egyértelműen LA, SF a tuti. Vagy Hawaii :) Sőt Hawaii a legjobb a talán.
  • Gladiator
    #402
    miamiban az a szar, j rohadt meleg van es az Everglades (?) mocsar miatt meg ilyen budos iszap szag mindenfele. ja, es minden nap percre pontosan ugyanakkor esik az eso:D
  • grizzly21
    #401
    Szivesen elnek olyan helyen, ahol egesz evben jo ido van, csak azert:) De a jo alatt nem az itteni 40 fokot ertem, hanem mondjuk mielott kezdodik a nyar, olyan 25- 30 fok kozotti atlagot:)
  • I.C.ram
    #400
    én nem, de a tesóm már sokszor. Azt mondja, hogy kegyetlen fos hely :D Fosszínű tenger, szar klíma.
  • Gladiator
    #399
    Kidolgozom a belemet:) Meg mivel diak vagyok az allam is segit. (A holland persze, nem a magyar:))
  • Ronny
    #398
    hogy a francba keresel ennyit part-time melóval?
  • grizzly21
    #397
    Miamiban volt mar valaki?
  • grizzly21
    #396
    Ja, egeszsegugy az huzos, egyenlore...de szerintem jo iranyba megy Obama altal.
    A masik nagyobb gond szerintem a vizum, szenvedni kell erte..
  • I.C.ram
    #395
    viccelsz? 5 hónapig voltam USA-ban, főleg Michiganben. Kaja kb egy árban van a magyarral, talán icipicit drágább. Gyorskajáldák meg jóval olcsóbbak. Pl Mcdonaldsban 4 sajtburger + közepes kóla (ami 5 dl kb náluk) 5 dollárból megvan, ami átszámolva kb 900 forint... Itthon ugyanez kb 1300 lehet. A benzin nevetségesen olcsó, igaz sokat is kell utazni, szóval kb ugyanaz a kiadás abszolútértékben, mint itthon. Szórakozás is hasonló árban van, talán hangyafasznyit drágább. Mozi, az olyan 10 dollár. Pia szórakozóhelyen meg kb annyi, mint itthon. Talán egy kicsit drágább. fizetések: egy átlagos egyetemi diplomával évente meg lehet keresni 60ezer dollárt kb. simán. 10 millió kb. Adó alacsonyabb kint, áfa államtól függő, de általában max 8-9%. egyedül az egészségügy, ami húzós. Biztosítást érdemes kötni, és akkor nem kell parázni.
  • Gladiator
    #394
    Hat, azert ha diakkent ezt el lehet erni, akkor teljes munkaidoben sem lehet sokkal rosszabb Angliaban. De persze meg sosem voltam, nem tudom...
  • Rundstedt17
    #393
    Hollandia az egyik legjobb hely úgy hallottam,annál már csak rosszabb lehet.pl Anglia ott úgy tudom nem olyan fényes a helyzet,vagy a németeknél sem éppen...
  • Gladiator
    #392
    siman. en hollandiaban tanulok es suli mellett annyit tudok keresni, h a kovetkezoket ki tudom fizetni havonta:

    szallas - kb. 100ezer ft
    suli - kb. 35ezer ft
    biztositas - 20ezer ft
    telefon - 15ezer
    kajapiabuli - kb. 80-100ezer ft
    kondi/uszas/kickbox berlet - 10ezer
    repjegy evente - kb. 80ezer

    es emellett meg siman felre is tudok tenni minimum 70ezret havonta, amit aztan elverek mikor otthon vagyok:) szentem magyarorszagon ezt nem tudja egy kepesites nelkuli diak megcsinalni.
  • grizzly21
    #391
    igen, tobbet tudsz felretenni
  • Rundstedt17
    #390
    És az ottani árakhoz képest is olyan nagy az a fizetés?:D
  • grizzly21
    #389
    Ebben van igazsag, mert tenyleg nem konnyu kint boldogulni foleg ha nullarol kezdi az ember, es plane ha nem beszeli a nyelvet, vagy nincs jo vegzettsege. Viszont a fizetesek itthon tenyleg nagysagrendekkel rosszabbak mint kint..
  • Gladiator
    #388
    jo, voltni en is voltam tobbszor is LAben meg NYban, engem a megelhetes meg az ilyen hivatalos ugyek intezese, biztonsag, stb. erdekelne, ami nyaralas alatt nem jott at.

    de persze azert koszi az eddigi valaszokat is:)
  • Willenbrock
    #387
    A Queen Mary Long Beach-ben van kikötve,azt láttad-e?(asszem LA közelében van)
  • I.C.ram
    #386
    ja és voltam NY-ban is. Nyáron elviselhetetlen az a város... 150% páratartalom, 30 fok...

    LA ezzel szemben: nappal 25-30 egész évben, éjszaka pedig 18-22 kb. De a 30 fokot is úgy érzed mintha max 25 lenne, szóval tök kellemes. SF már picit hűvösebb. Ott olyan 22 nappal és 18 éjszaka kb. Óceántól távolodva meg egyre meleggebb Kalifornia. Vannak helyek, ahol 40 fok is simán lehet, mindössze 100-150 km-re LA-tól, szóval változatos.
  • I.C.ram
    #385
    LA egyértelmű. Ezerszer jobb a klíma, csomó helyre lehet menni kirándulni onnan (Kalifornia az egyik legszebb állam, ha nem a legszebb). Beverly Hillsben laktam egy hétig, és nagyon szuper volt. Végigautóztam az 1-es autópályát, ami önmagában egy hatalmas élmény. San Francisco sincs túl messze, viszont tök más mint LA, szóval, ha LA nem jön be, akkor SF tuti be fog. Mondjuk LA annyira nem nagy szám, mint város, inkább a hangulata, éjszakai élet, stb, ami vonzóvá teszi. Olcsóbb is mint NY, cserébe sok a sittes feka és a mexikói...
  • Willenbrock
    #384
    Aki egyszer kiment az szerintem nem jön már vissza lekonyuló mosollyal bárhogy is alakul a sora.Márcsak büszkeségből sem,nekem is vannak kint rokonaim,ahogy hallom elég keményen élnek de szerintem az Istennek sem vallanák be hogy nem érte meg kimenni.Inkább össze fognak kuporgatni annyi zsét hogy majd itthon meg lehessen mutatni milyen igazuk volt a kinti melókkal kapcsolatban,miközben ugyanannyi melóval és szigorú spórolgatással itthon is meglenne az annyi.London és Anglia amúgy most nagy divat,onnan csak mosolyogva és diadalittasan szabad hazatérni.
  • Willenbrock
    #383
    Ide egyszer el akarok menni-élmény lehet.
  • grizzly21
    #382
    nem a suli, ott is vannak ilyesmik (erasmus), de nem hiszem hogy usaba is lenne..
    A kozlekedes eleg jo, 89 dollar a havi berlet, ami mindenre jo, busz, subway (ez mindenhova elvisz es nonstop kozlekedik a nagyresze).
    900 csak egy egyagyas szoba volt..de manhattanben sokkal rosszabb allapotuert is elkernek 2000 felett siman..szoval meg kell gondolni hogy hova mesz, mondom Brooklyn, Queens a jo.
    A vizum ha turistakent mesz 3 honapon belul, akkor nem kell. Ha viszont penzt is kapsz, akkor kell, de konnyen megadjak, nekem legalabbis semmi zur nem volt vele, a nagykovetsegre kellett meg itthon elmenni egyszer.
  • Gladiator
    #381
    na, en is pont gyakorlatra akarok odamenni. te magad talaltad az allast, vagy a sulid? hogy megy kint a kozlekedes? mennyibe kerul? vmi berlet van? 900ba mi kerult, egy szoba vagy egy egesz lakas? vizumot kapni necces volt?
  • grizzly21
    #380
    NY nem rossz, nyaron voltam egy cegnel szakmai gyakorlaton. Meleg van, es nagy a paratartalom, es az elso honapban sokat is esett, de az idojaras sokkal jobb mint London:) Nagyvaros, tehat minden ami ezzel jar: sokfele nemzet, sok ember, egyes reszei a varosnak mint egy nyomortanya, a masik meg luxus.
    Ami mindenkepp pozitiv, hogy ott tenyleg minden van, ugy is mondhatnam, hogy minden es mindenki ott van, aki/ami szamit. Az arak nagyon el vannak szalva, foleg manhattanben, en kulvarosban laktam 1 ora utra a munkahelytol, de igy is havonta elment 1000-1100 dollar csak a szallas+kozlekedesre (900 volt a szallas kb)
    A kaja sem tul olcso.
    Lakni szerintem Brooklynban vagy Queensben erdemes.
    Az en velemenyem osszessegeben: mindenkepp latni kell, nagyon szep varos es hihetetlen a hangulata egyes reszeinek..mas reszeit meg jobb elkerulni. Viszont hosszutavon (evek/evtizedek) nem tudom hogy tudnek-e elni ott, a sok ember egy ido utan lehet hogy nyomasztana.
  • Gladiator
    #379
    New York es/vagy Los Angeles valaki?
  • daxan
    #378
    Brazília....Ott az ingatlanok is olcsók (gondolom a bérlés is)....Nagyon szép ország, vannak szegény negyedek -amiket érdemes elkerülni - de nah....Az egyik csaj Belo Horizonte-ben volt 1 évig cserediák, neki bejött az egész...
  • k O T T A
    #377
    amúgy hogyan lehet spórolni?
    olcsó szállás, megtervezett étrend amit otthon csinálsz, magadra főzöl(esetleg ha olyan helyen dolgozol akkor az ottanit kihasználod), nem jársz el naponta piálni kocsmába, nem veszel fel drága hobbikat, nem jársz elit fodrászatba, nem veszel burberry kabátot ha nem szükséges,nem feltétlen kell 1 hónap után csilivili félmilliós laptop meg tv ps3 xbox anyámkínja, néha biciklire is lehet ülni tömegközlekedés helyett
    és lehet szórakozni másképp is. aki nem tanul meg spórolni az mindenhol szopja a faszt:)

    nyitni kell egy megtakarítási számlát, oda havonta raksz pénzt így mindig lesz tartalék stb stb
  • Gladiator
    #376
    Valakinek nincs valami infoja Del- es Kozep-Amerikaval kapcsolatban? Nemzetgozi gazdalkodast tanulok Hollandiaban es masodik felevben ki kell mennem kulfoldre szakmai gyakorlatra. Mivel a nemzetkozi gazdalkodast tanulok, igy minel "nemzetkozibben" akarom csinalni a tanulmanyaim. Kelet-Europabol vagyok, Azsiaban eltem, Nyugat-Europaban is, tehat most Del-Amerika kene, hogy minel "szinesebb" legyen majd az oneletrajzom. Viszont nem tudom melyik orszag az ami olcso, biztonsagos es a lanyok is szepek:D Es ha lehet legyen tengerpartja is:D Anyumektol mar nem kapok penzt, tehat vmi olyan kene, ahol olyan havi 7-800 eurobol meg lehet normalisan elni, mert kb. annyit tudok felrerakni igy suli mellett addigra.

    Tehat ha vki tud vmit, akkor segthetne. Van egy csomo del-amerikai haverom, de persze mindegyik azt mondja, hogy az o orszaga a legjobb:D En speciel Kubaba akarok menni, mert az szep is, meg a gazdasaga is erdekes, viszont ott nehez olyan multinacionalis ceget talalni, ahol angolul dolgoznak...
  • k O T T A
    #375
    itthon tudod mennyi a minimálbér ember?:D
    abból te még az albid meg rezsit se tudod kifizetni
    btw ha jó társaid vannak albiban akkor az sose lehet akadály
    olyan mintha koliban laknál, már ha mákod van:D
    az meg h rondák relatív...
    egyszer metrózz reggel 4-6 között rájönnél h azért itt is vannak bányarémek:D
    mindenhol vannak szépek és csúnyák
    vannak eleve alkalmatlan emberek külföldi életre, nem tudnak alkalmazkodni, nem adnak fel dolgokat az elején a nagyobb célért, nem tudnak semennyire integrálódni, honvágyuk van stb
    általában ők jönnek haza lekonyuló mosollyal
  • grizzly21
    #374
    valamit valamiert:)
  • GregSB
    #373
    Skandinávia számomra azért bukó, mert megőrülnék ott télen. Stockholmban (ami még annyira nem is észak) télen csak 6 órán át van világos egy nap. (délután 2-3 között már lemegy a nap).

    Mondjuk nyáron meg pont fordítva, júliusban 18 órásak a nappalok :)
  • Rundstedt17
    #372
  • GregSB
    #371
    Hát nemtom, én biztos nem mennék ki alap melót végezni angliába. (alap meló = áruházba árufeltöltő, eladó, kocsmában pohárszedő, pultos, pincér, pizzafutár, stb...)

    Csak akkor tudsz spórolni ha meghúzod magad, mert minden k. drága. Sok emberrel laksz egy albiban hogy sokfelé menjenek a költségek, szórakozásra se tudsz sokat költeni mert az meg mindennél drágább.

    Ezek mellett szar az idő és rondák a nők. :D

    Gyakorlatilag rosszabb körülmények között élsz mintha itthon végzel egy minimálbéres melót.

    Persze nem mondom hogy haszontalan, ha valaki kitartó akkor 1-2 év alatt meg tud spórolni annyi pénzt, hogy abból itthon már el tud indítani egy vállalkozást, be tudja fektetni valamibe, stb...

    Csakhát nem egy sétagalopp ilyen körülmények között lehúzni ott 2 évet.

  • joebacsi
    #370
    Manchester