95
Hiteles autó eladása
  • fifi
    #15
    van ilyen is...
    bizományban beveheti a kereskedés, kérdés mikor fog rá madarat...
    de semmi akadálya ezt én biztosan mondom neked.
  • Killgore
    #14
    Ígérem, holnap bezáratom a topicot. vagy bezárja még ma vmi mod.
  • Killgore
    #13
    Hát oké értem. De én nem akarnám lecserélni, csak odaadni neki, hogy kész, nem kell csináljon vele azt amit akar. Bár szerintem ilyen a mesébe van.
  • 12346
    #12
    lehet, hogy ideges vagy, de nekem eszembe nem jutna topikot nyitni ezért:) mindenki ír mindent, meg amit akar. legegyszerűbb megkérdezni az illetékeseket.
  • fifi
    #11
    mint olyan "hitel átvállalás" nem létezik...
  • fifi
    #10
    na
    ha a mókus beviszi a kereskedésbe, hogy hitellel terhelt autót akar lecserélni/feltehetőleg másik hitelesbe/ akkor elvileg a kereskedő/ha beveszi/ lecsengeti a hitelt, a kocsi tehermentes lesz, a törzskönyv kijön a banki letétből és továbbadható, eladható...Ha az érték és a tartozás között van differencia az beszámolódik az újba.
    Ha magánszemély magánszemély között menne a téma akkor az embernek el lehet indítani a hitelét de arra számítson, hogy hosszabb procedúra, mivel hitelest hiteleznek, és már az említett törzskönyv megérkezése miatt kicsit rögös dolog, de ha van ideje összejön...
    Lényeg, hogy autókereskedő közbeiktatásával mehet a dolog.
    Még annyi, hogy az egyenlegközlőn szereplő összeg több mint valószínű hogy fals, mert lezáráskor hozzá fog még jönni egy szerződésmódosítási díj ami a fentmaradt tartozás asszem 5%-a/Merkantilnál/ de minimum 30K.
    Volt már olyan, hogy a csávó által mondott és a valós összeg között 170Kdiffi volt...SUXX...
  • Killgore
    #9
    Hát, igazad van, de nagyon ideges vagyok emiatt, gondoltam megkérdezem Tőletek, hátha járt már valaki így. Holnap menni fogok a kereskedésbe.
  • 12346
    #8
    tán megkérdeznéd tőlük. hm?:|
  • Killgore
    #7
    291.240 Ft.
  • bertino
    #6
    és mennyi az a pénz ?
  • Killgore
    #5
    És mi van akkor, ha fogom az autót, és visszaviszem a kereskedésbe, hogy nekem nem kell. Nem baj ha az eddig fizetett pénz elveszik?
  • Killgore
    #4
    Na, ez jó. Én is a Merkantilnál vagyok.
  • Tattoo
    #3
    Nem tudod eladni igy. Én vittem vevőt is amikor el akartam igy adni de nem engedte a Merkantil Bank. Azt mondák hogy ki kell a teljes összeget fizetni és az a vevő akit vittem megveheti ugyanugy hitelre.
  • Met
    #2
    szerintem el lehet adni hitel átvállalással
  • Killgore
    #1
    Sziasztok. Nem vagyok nagyon jártas a témában, érdekelne a (hozzáértő) véleményetek. Van egy autóm, lízingelem, még 6 év van hátra, 1 évet fizettem ki. a deviza alapú kamat miatt sajnos a kamatkülönbözet már olyan sok, hogy nem tudom fizetni, ezért megválnék tőle. Kérdés az lenne, hogy visszavihetem-e az autót a kereskedésbe, mondván, hogy nekem ez nem kell, vagy esetleg hitelátvállalással próbáljam meg eladni? attól tartok, hogyha visszaviszem a kereskedésbe, akkor az egész hátralévő kamatkülönbözetet kifizettetik velem, amit szintén nem tudnék kifizetni. Nos, szerintetek mi a teendő?