95
Hiteles autó eladása
  • ajem kisa
    #55
    Én nem tudom, nekem is van egy verdám hitelre, 4 éves a törlesztés(most lesz a 4. évben), de én is sza.ul jártam, mert az első évben tetőre került, és se kaszkó...csak a köt.bizt..
    Aztán úgy maradt, semmi nem lett, rendesen fizettem a havi 20.000ft-ot teljesen idén ápr.-ig, és azt csináltam, hogy felhívtam a bankot, elmondtam, hogy a kocsi K.O., szeretném ha csinálnánk valamit, mert a "munkahelyem is megszünt", és nem tudom fizetni tovább!
    Osztottak szoroztak, erre a válasz az volt, hogy kijött egy "kisebb" összeg, megszünt a zaklatás a bankkártyámon a havi dij miatt, és fizessem be, mert elverik a fenekem!
    Én azóta nem fizettem egy ft-ot sem, csak azt várom, hogy vigyék el a roncsot, mert az egyik ismerősöm udvarán díszeleg, és kicsit jól mutat...
    Azóta feketelistán vagyok, de engem nem érdekel, mert még a M.ország közelében sem vagyok, és a feketelista nem megy nemzetközi "dologba", de itt még hitelt is vehetnék fel...
    Ezen a kis banki hitel, meg az én kis hülyeségem, hogy aláírtam a papirt, ...se autó,buktam 700.000ft-ot + black list...
  • Csori
    #54
    ezzel csak annyi pozitív dolog van, h sok helyen nagyon sok minden rámegy 1 adósságra ... és azért attól (sajnos) jobb bevállalni a listát.
  • Csori
    #53
    lefoglalás után már nincs levonogatás ... csak lista.
    egybként nem megfogadandó tanácsnak írtam, csak olyan minden kötél szakad esetre ... nagyon végszükség.
  • Killgore
    #52
    Nem is fordult meg a fejemben. na jó, megfordult, de gyorsan el is vetettem:)
  • fifi
    #51
    nem vonogatnak azok sztem lóf@szt sem...
    viszont 5évig egy dvd lejátszót sem fogsz venni hitelre, hacsak nem fizeted ki a tartozásod és kerülsz át passzív státuszba...
    de ezzel a bárlistával jobb nem játszani...
  • ajem kisa
    #50
    Jaa! A feketelista a tudomásom szerint 5 év!
    De ha hivatalos munkád van, asszem az bukós...asszem levonogathatják!De ezután járj utána!
  • Killgore
    #49
    "Ha bukod is a 3 kilót, felteheted a kérdést, hogy hol bérelsz egy autót 1 évig ennyiért?"

    Igen, erre már én is gondoltam, amikor kerestem a "minden rosszbn van valami jó" érveket.:)
  • ajem kisa
    #48
    Én azt mondom neked Killgore, hogy a legjobb lesz NEM beleugrani egy másik szivatásba (kevesebb havi részlet,"jobb" feltételek...blabla), hanem megszabadulni tőle (mint pl #37)!
    Ha bukod is a 3 kilót, felteheted a kérdést, hogy hol bérelsz egy autót 1 évig ennyiért?
    Vagy más nem valaki ügyvéd ilyesmi, aki meg is érti, mi van a szerződésbe írva, elmagyarázza neked, így legalább tudni fogod a jogaidat, meg a lehetőségeidet!
  • 5w0rdf15h
    #47
    érdekes dolog ez bár én suzukiért nem adnék pénzt...főleg nem 7 évig fizetni D:
  • Killgore
    #46
    Na, megérdeklődtem. A helyzet a következő: Felmérték az autót, kihozták, hogy kevesebbet ér, mint amennyi hitel van még rajta, ergo nem veszik meg tőlem még úgy se hogy pénzt nem kapok érte, mert nekik az ráfizetés. A fickó ajánlott nekem két megoldást, ha veszek egy új autót, számolt nekem egy rakás kedvezményt, fix részletet, stb, viszont a legjobb ajánlatához is kell 70 rongy. Ez meg az autóból nem megoldható a fent írtak miatt:) Ez viszont még mindíg sokkal jobb hitel, mint ami most nekem van.
  • Csori
    #45
    ne rágd magad, mert felesleges. rengeteg módja van megszabadulni tőlük. kereskedők szokták hirdetni h "megveszem autóját, hitellel terheltet is"
    sztem ilyen hirdetésre kell ráakadni. az autó 3 éves szal nem lesz kor gond vele. de végső esetben ott van amit lentebb írtam, az hozza a barlistát magával, de legvégső megoldásnak bele lehet gondolni.

    Cat - általába azért az autó mellé már más fedezetet nem húznak be, mivel az autó értéke az amit ők megfizetnek. ha nem így van nem adja ki adott autóra a hitelt. van nekik erre külön szakértőjük aki esetenként be is árazza az autót.
  • gabber_saviola
    #44
    sok sikert
  • Killgore
    #43
    Köszi a segítséget mindenkinek, megyek kitakarítom az autót, és megyek, meglátom mi lesz.
  • Killgore
    #42
    Hát igen, nem sok választásom volt.. attól függetlenül én voltam a balfasz, mert nagyon kellett nekem az autó. Gondoltam kényelmesebb Debrecenből Tatabányára járni kocsival, mint vonattal, meg melózni járni is könnyebb mint busszal.. Hát, tévedtem.
  • Pheel
    #41
    "Hát a változó kamatozású devizahitela világ legnagyobb szopatása... ennél nagyobb kockázatú hiteltípust nem tudtál kitalálni??"
    Gondolod ő találta ki? Ez van a piacon, ezt kell szeretni. Vagy te inkább tuti Forint alapú hitelt vennél fel másfélszer annyiért?

    Jelenleg a fix törlesztős deviza hitelek a legjobbak, de ilyen egy éve még nem volt.
  • Bucser
    #40
    Hát a változó kamatozású devizahitela világ legnagyobb szopatása... ennél nagyobb kockázatú hiteltípust nem tudtál kitalálni?? Ráadásul 7 évre?... Fix kamatozású deviza még úgy ahogy de változó kamatozású.. ha egyszer felment a kamat az istenért nem jön le soha:) (már a hitelen lényegtelen, hogy hol áll a Bubor)

    Egyébként jelzálogos házat lakást is úgy vesznek ahogy lentebb fifi írta: Megigényeli az új vevő előbb a hitelt tesznek egy rakás szándéknyilatkozatot minden oldalról (te bankod ő bankja régi tulaj új tulaj) hogy ezt megteszik nem baj ha már van előszerződés és akkor ők kötnek új szerződést és ahogy ő megkapja a pénzt odaadja neked te kifizeted a hitelt és már az autó gurulhat is átírásra. De ez valóban hosszú procedúra (lakás esetén nálunk 4 hónap volt)
  • Cat #39
    ha a hitel fedezetéül tényleg csak az autó van, akkor én is ezt csinálnám - szarni a bankra, és használhatod az autód még hónapokon át. Legalább fél év amig elveszik (törlesztőrészletet ajánlanak, átütemezést meg ilyenek, mert az autóval biztosan semmit nem tudnak kezdeni, ha megkapják az nekik tuti bukó)
  • Csori
    #38
    háát ha 291.240.- van befizetve 1 év alatt akkor valszeg 0Ft. #7
  • Pheel
    #37
    Ha van CASCO a kocsin, akkor totálkár, oszt csókolom. Önrészt ki kell fizetni, de amúgy megfinanszírozza önmagát. Kivéve persze, ha valami 0 Ft-os kezdőrészlettel szálltál be, mert akkor simán lógsz egy millával a banknak.
  • gabber_saviola
    #36
    semmi ilyesmi :)
    csak páran már jártak így az ismerőseim között
  • Csori
    #35
    egyszerű, de nem sima út ... holnaptól nem fizeted a hitelt, a kocsit tudod használni amíg nem jönnek érte. ebben az esetben viszont büntilistás leszel, és még gyümölcscentrit se tudsz venni X évig. de megszabadultál a hiteltől, és az autótól is. már csak el kell számolni magadba, h így megér-e ?!
    EZ NEM TANÁCSADÁS !!! de sok ilyen van.
  • Pheel
    #34
    Savanyú a szőlő, ezért beszólunk másoknak? :-P
  • gabber_saviola
    #33
    büdös a bkv, a verda meg gizda :)
    gratula a 7 éves részlethez :D
  • NeoMaN
    #32
    egyértelmű
  • fifi
    #31
    "a kocsit eladhatod ugy hogy van rajta hitel másnak hogy ő folytassa a törlesztést."

    na ilyen nincs, az új tulajnak full új kondit kell indítani...
  • Shadow_THH
    #30
    azt hiszem hogy beválthatod másik autóra, tehát amit eddig fizettél az átszáll egy másik kocsira (megnyirbálva) és akkor annak akocsinak a törlesztését folytatod más feltételekkel.
    a kocsit eladhatod ugy hogy van rajta hitel másnak hogy ő folytassa a törlesztést.

    Magyarországon mára minden 5-ik emberrel felbontják a bankok a szerződésüket, ergo a csomagok miatt nem tudják fizetni a kamatokat és a bank egyszerűen elveszi tőlük a hitelezett ingatlant, ingóságot. Jó nem?

    Egyébként eladni nem fogod tudni, főleg hogy nemrég közel 30 ezren adták vissza a kocsijukat, mondván, kocsi nélkül lehet élni, de ház nélkül nem - azt még pont ki tudjuk fizetni de kettőt már nem. Szóval a piac tele van remek alig használt hitelezett autókkal vevőre várva.
  • Ronny
    #29
    kelett az összképhez.
  • Killgore
    #28
    Szerintem lényegtelen, de Suzuki Swift 1.3 16V GLX 2003-as.
  • Ronny
    #27
    milyen a kocsi?
  • Killgore
    #26
    Kiderül holnap, hogy mi lesz. Legrosszabb esetben marad nálam.
  • fifi
    #25
    azzal semmi gond sincsen...

    csupán rossz időben, rossz helyen ültettek bele egy szopó kondiba...
    ha bármi gáz van közben, jelezd nyugodtan...
  • Killgore
    #24
    Sajnos hülye voltam, de ezen már nem tudok segíteni. Nem is a 6 évvel van probléma, hanem, hogy deviza alapú, változó kamatozású...
  • Killgore
    #23
    Köszönöm a segítségedet!
  • Punker
    #22
    6 év? mit ittál hogy ilyenbe belementél????? jesszus.....
  • fifi
    #21
    hacsak nem valami akkor üzlet van benne, hogy van akkora szerencséd, hogy megveszi magának, aminek kicsi az esélye, de van ilyen eset...
  • fifi
    #20
    hát igen...
  • Killgore
    #19
    Tényleg nehezen értem meg..:) Tehát akkor amíg nem talál vevőt az autóra, addig én fizetem a hitelt tovább.
  • fifi
    #18
    nem érted...
    hitelesen beadod, hogy a kereskedő adja el/megbízási szerződéssel/
    valaki megveszi/ha hitelre akkor abból/ ha KP-re akkor abból lesz törlesztve a TE hiteled. Minden a TE nevedben megy gyakorlatilag...
  • 12346
    #17
    nekem 8, nem zavar a topik, csak sztem a telefonálós biztosabb és gyorsabb megoldásnak tűnt:)
  • Killgore
    #16
    és akkor a hitel levevődik róla?