95
Hiteles autó eladása
  • gamez01
    #95
    Üdv!

    Mi a merkantil banknál a 4 jegyű titkos kód és a 4 jegyű szerződéskód?
  • CrazyCharlie
    #94
    Köszi
  • Pheel
    #93
    Itt nézz szét. Millió példa van.
  • CrazyCharlie
    #92
    Igen, azt tudom, hogy nekem kell kivonni a forgalomból. Mondanál példát a "sok szopással jár"-ra?
  • Pheel
    #91
    Semmiképpen ne menjetek bele. Sok szopással jár, ráadásul a végén nektek kell kivonni a forgalomból a kocsit.
  • CrazyCharlie
    #90
    Kössz, én is így gondolom....
  • toretto r34
    #89
    Indiánokkal kockázatos üzletelni valamin biztos töri a fejét vigyázzatok vele
  • CrazyCharlie
    #88
    Sziasztok
    Kicsit OFF a téma, szal boccs. A problémám a következő:
    Van egy Lada apám nevén amit el akartunk adni. Pont nem voltam otthon, jött egy vevő, aki finoman fogalmazva "afro-magyar". Apám sajnos nagyon trehány módon kezelte az üzletkötést, belement, hogy a szerződést majd megírják később, stb. Visszajött a vevő, hogy neki most aztán nincs pénze átiratni, eggyezünk bele, hogy ő csak az üzembentartója lesz a járműnek. Állítása szerint őt terheli majd a kötelező+a súlyadó is, bármi probléma esetén őt veszik elő. Ugyanígy üzemeltet egy kistehert is már évek óta.
    Belemenjek hogy ő legyen az üzembentartó, vagy van ebben valami kiskapu? Szal ráfaraghatok?
  • balumaci
    #87
    ok, köszönöm a segítségeteket!
  • fifi
    #86
    lehet...
    név+lakcím+szig. szám amit minimum fel kell jegyezni...
  • Pheel
    #85
    Lehet bárki, akinek érvényes személyigazolványa van.
  • balumaci
    #84
    100%, hogy rokon is lehet tanú?
    életbevágó!

    előre is köszi
  • fifi
    #83
    3példány
    lehet
  • balumaci
    #82
    sziasztok!

    két nagyon fontos kérdésem lenne, sürgősen kéne a válasz!
    1. autó esetében adás-vételi hány példányos?
    2. rokon lehet-e tanú?
  • fifi
    #81
    úgy hogy nem a saját nevükre megy...
  • mark oh
    #80
    a sok cigó meg uj skoda fábiával jár,ugy hogy elötte suzuki volt de vissza viték.akkor ez hogy van?? én szerencsére nem vagyok otthon a hitelekben,csak az egyik autonkon van hitel.
  • fifi
    #79
    olyan még nem történt az univerzumban, hogy egy ilyen "elvett" kocsi után minimum ne pakolták volna BAR listára a mókust...
    ezt vagy titkolja a majom, vagy nem is jutott el a tudatáig...
  • mark oh
    #78
    már 4honapja elveték és eddig semmi nem történt.na mindegy még 2év van nekem vissza addig még használom.nem hozom magamat szégyenbe
  • fifi
    #77
    "és elveték.és enyi a történet. "
    hazudik...
    ez nem könyvtári könyv, hogy "kihozzuk" és ha nem jó "visszaadjuk"...
  • mark oh
    #76
    az gáz.és akkor hogy-hogy nem történik semmi uj autonál? a haverom kb fél évig fizette,utána nem.és elveték.és enyi a történet.
  • fifi
    #75
    BAR lista
    plussz továbbadja a bank nyomott áron a verdát valahova... na az innen befolyt összeg és a fennálló tartozásod közötti lóvé is téged terhel...
    30napon belül egy összegben...
  • mark oh
    #74
    van 2db autonk.az egyikek saját pénzböl vettük a másikat kb 1éve vettük hitelre használt auto.nem akarjuk tovább fizetni mert most már elég 1 auto is.mi fog történi akkor ha nem fizetjük??? kajak nem vágom a témát.(tudom hogy elviszi a bank a kocsit de mi a többi következménye?)
  • fifi
    #73
    veszel-eladsz, de új kondit indítanak rá, és kifizettetik a régit, mint ahogy azt korábban írtam.
    megint mondom: hitelÁTVÁLLALÁS nem létetik itthon, de nem is baj...
  • CinCeBerg
    #72
    Ugyanolyan papírok kellenek, mint az adott jármű behitelelzéséhez...
    Az, hogy nincs hitelátvállalás, az nem igazán fedi a valóságot, az már más kérdés mennyire rugalmasak a bankok e téren...
    Általában kell menkáltatói, kezes, és nekem még egyszer sem sikerült a kondíciókon változtatni, tehát ugyannyi ideig kell fizetni a részleteket, mint az előző gazdájának...
    Én már a második motoromat veszem így, és már adtam is el így...
  • fifi
    #71
    hitelátvállalás nincs Magyarországon...
  • Daidalos
    #70
    Hi! lenne 1 olyan kérdésem, hogy a hitelátvállaláshoz milyen papír kell?
    Vki segitsen pls!
  • Harly18
    #69
    Ok, köszi a tippeket! :)
  • ajem kisa
    #68
    Ennyit tudtam(?), de szerintem a legegyszerübb formája az lenne, hogy keresel egy ismerőst a városházán, és tőle megtudakolod a folyamatot!
    Mivel ismerve az irodai dolgozókat, nagyívből ... az emberre (tisztelet a kivételnek), ezért ilyen kérdéseket, inkább ismerősön keresztül érdemes intézni!
    Ennyi ötletem van csak!
  • Harly18
    #67
    Értem, de itt nem lenne adásvételi, mivel csak alkatrészként lenne megvéve, igy elkerülve az átirás költségét, addig amig nem kerülne forgalomba. Viszont ez túl egyszerű mód lenne az átirási költség megúszására. Nagyon nem értem ezeket a jogi szabályokat, főleg úgy nem ,hogy sehol nem találok ilyeneket...
  • ajem kisa
    #66
    Igazából nem tudom,csak egy ismerősöm járt ugy, hogy elhagyta a forgalmit (golf1), és a városházán járt utána, és fizetett 40.000ft-ot az uj forgalmiért(2éve)! De azt hiszem, neki megvolt az adásvételi, kitől, mikor vette...
    Ha megvan a tulaj, elvileg(!!!) a városházán nyilvántartják azt, hogy kié az autó!
  • Harly18
    #65
    A kérdésem nem ide tartozik, de remélem tud valaki segiteni, mert fontos lenne. Lenne lehetőségem egy veterán autó megvételére (olcsón), de nincsen semmijen papirja a kocsinak. Hogy tudnám mégis legálisan forgalomba helyezni? Sehol nem találok erről információt az interneten :(
  • Fefe
    #64
    Így van. Nekem volt olyan,hogy 2 hónapot ált az autó mert nem volt pénzem alkatrészre ami 40.000 Ft volt. De most megint jó. Különben testvéremék estek bele ebbe az autóü hitel + bar listába. A történet a következő: Kihozta egy új Peugeot 307 Sw-t lakáshitel mellé. 2 évig bírták fizetni majd 1x csak megjelent a banki behajtó és elvitte az autót. Utána semmit nem kellett fizetni de viszont sogorom felkerült a BAR listára,majd egy kis idővel rendezték a tartózást révén,hogy lekerülnek a listáról, csak ez nem így történt ugyanis a bank közölte hiába fizette ki a tartozást akkor is még 1 évig rajta marad a listán. Aztóta inkább vettek egy autót 300k ért.
  • Sir Quno Jedi
    #63
    Meg ugye ha nem bírom pízzel, max. leállítom az autót pár hétre/hónapra, de ha hitelbe van, akkor azt fizetni kell, meg a casco-t is (ha van), ha használom, ha nem.
  • Fefe
    #62
    Pont ebben a szituban vagyok én is. Én is gondolkodtam egy fiatalabb autó megvételén de úgy döntöttünk a nejemmel,hogy nem biztos,hogy a lakáshitel mellett ezt is bírni fogjuk így maradt a 95' autóm amire már a gatyám ráköltöttem de legalább az enyém.
  • Sir Quno Jedi
    #61
    20, de már lassan megvan belőle 3.
  • Killgore
    #60
    És mennyi évig kell a lakástörlesztést fizetni?
  • Killgore
    #59
    Azért az jó, hogy a barlista nem érvényes külföldön. Mondjuk lejárathatnának Téged ott is, hogy ne kapj semmilyen hitelt.
  • Killgore
    #58
    Eddig nem volt gond, mert a feleségjelöltem is dolgozott. Most perpill nem, ezért húzósabb egy kicsit. De be tudom fizetni még így is, csak voltaképp sajnálom már rá a lóvét, mert nem ér ennyit az autó.
  • Sir Quno Jedi
    #57
    Én is gondolkodtam új(abb), max. 5 éves autón év elején, de magas lakástörlesztés miatt nem vágtam bele (így is durva). Így vettem 350-ért egy 91-es Scorpiot a 89-90-esem helyett, aztán jólvan, ez még kihúz újabb 4-5 évet, mint a másik, mivel jobb állapotban van, mint a régebbi mikor vettem. Azóta szép pénzeket elvertem javításokra, de legalább az enyém és megy. A lakástörlesztésem meg már három éve nyögöm, de legalább forint alapú és kezdettől 5 évig nem nyúl(hat)nak a kamathoz elvileg. Persze megoldják ők ha akarják. :D
  • Ronny
    #56
    azt nem értem ,hogy ha ennyire ki vagy számolva, hogy nem bírod el a különbözetet, akkor miért nem vettél valami olcsó használt vasat?