598
Hétköznapi emberek, hétöznapi gondolatai, bölcsességei és élettel kapcsolatos felfogásai.
  • Shadowkiller
    #38
    Bizony ahány ház annyi szokás "szindroma"! A legdurvább amit ma hallottam, hogy a dolgozó népesség 1/3-a ha dolgozna rendesen el tudná tartani az egész népességet! Most ezt nem kiforgatva akarom értelmeztetni, hogy akkor minek dolgozni meg ilyesmik.... de gondoljatok bele mi lenne ha a dolgozó népesség 90%-a vagy neadjisten 100%-a teljesítene!!??
  • Mirk
    #37
    hát.. akkor úgy mondom h aki nem érzi jobban magát az nem JÓ ember...
    valami kis empátia és szeretet mindenkibe kéne h szoruljon
  • Kabuto0
    #36
    Van olyan ember aki nem szeret másnak segiteni,hameg segit,akkor nagy nehezen lett rávéve,utána nem érzi magát jobban. De valaki meg igen .
    Más ember más stílus.
  • Shadowkiller
    #35
    #31-#34 ig osztom véleményetek és bizony mi is minden évben egy keveset!
  • Mirk
    #34
    nem csak az hogy visszakapod, de senki se mondja nekem, hogy nem alszik el jobb érzéssel úgy, hogy tudja, ma sokat segített valaki(k)nek.
  • Kabuto0
    #33
    Mi nem vagyunk gazdag emberek,normális emberkék vagyunk,de mégis minden évben adományozunk... Higgyétek el,vissza is kapod a jo szivüségedet az úrtól ^^
  • Mirk
    #32
    így van
  • Kabuto0
    #31
    Jah ... ^^

    Egy biztos ; Sose add fel ...

    És ezen kivül ujabb gondolat :

    Ugye vannak a gazdag emberek,több milliárd forint,dollár,stb,abbol a fele nem jotékonykodik,vagyis a fele semmiféle jotékonykodást,támogatást nem nyujt a pénzéböl,egyszerüen vackokra költi,ékszerek stb..szerintem ez egy nagyon diszno dolog...söt én hallottam arrol is,hogyha egy sok pénzel rendelkezö ember nem adományozik,az hammar elvesztheti pénzét,avagy munkáját... Ez szerintem igaz ...

  • Shadowkiller
    #30
    Ez nem biztos, hogy tökéletesség kérdése, mert ugyebár olyan nincs! Vagy ha mégis van akkor az milyen is ? Néha velem is van így de ritkán és mindíg kihúzom magam belőle!! Itt most eszembe jutott a Batman-ből egy idézet "És miért zuhanunk a mélybe...?...Hogy megtanuljunk kijönni onnan."
  • daeemoon
    #29
    Hidd el minden rosszból van kiugrási lehetőség :) Nem mondom, h' megjártam a poklok poklát, de estem át pár elég rossz dolgon. Itt vagyok, mer képes voltam azt mondani, h' élni akarok, h' boldogan akarok élni. nem megy egyik napról a másikra, de idővel sikerülni fog. Elismerem vannak helyzetek, ahonnan nem elég csak a felfogásnak jónak lennie ahhoz, h' rendbe jöjjön a helyzet. Mindig van kiút.

    #27 jóak :)
  • Kabuto0
    #28
    jah ez bizony igaz...de a sorstól is...
    Bár ha az ember nem tökéletes,akkor vannak ilyen gondolatai ...
  • Szeszmester
    #27
    Ehh :)

    Ok, nem rontom tovább a levegőt, de feldobok egy kis témát:

    http://lego-zen.freeblog.hu/
  • dzsuvajoe
    #26
    Ha nem mész el barátaid temetésére valószínű h ők sem mennek el a tiedre
  • Mirk
    #25
    Amennyit nyújtasz, csak annyit várj
  • Shadowkiller
    #24
    Megfogadjuk !
  • Shadowkiller
    #23
    Szerintem ez sokaban rajtad is múlik, hogy milyen az életed, hogy, hogy alakítod. Sztem a #7 és #12-es sokat segítene!
  • Sephi
    #22
    Semmi sem tortenik veletlenul...mindennek megvan az oka.
  • Fido4life
    #21
    detto :(
  • gercse
    #20
    ezt én is észrevettem magamon...
    máshogy viselkedem, más a hangulatom, ha zenét hallgatok, mondjuk attól is függ milyen zene megy éppen :)
  • Shadowkiller
    #19
    Ezzel teljesen egyetértek! Nekem ez ott sántít egyébként, hogy a templomok (remélem senkinek nem sértő) gyónása valami hasonló dologról szól. Bemegy az ember elmondja hibáit bűneit és tulajdonképpen nagyon sajnálja amit tett, nem tudom milyen feladatot kapnak a gyónás után (gondolok itt mondj el 10 miatyánkot....), de tulajdonképpen semmi érdemleges tett nélkül áhítják a megbocsájtást!
    A másik eset aki sajnálja is tetteit de tenni is próbál valamit ha tud (kicsit morbid de gondolok itt a gyilkosokra pl igaz általában mind azt mondja bár visszapörgethetné az időt, de volt már olyan is aki megpróbállt segíteni a magára maradt gyerek(ek)re.) ők sok ilyen tettl talán megérdemelté teszik a bocsánatot csak ilyen helyzetben sok múlik a múltbáli hibát szenvedő félen is! Egyébként én is elvesztettem édesapám (részletekbe most nem mennék bele de hasonló szituáció mint a leírt) csak én azóta se kaptam legalább egy bocsánatkérő szót se, ill. az ügyben sem történt semmi ami mára talán már el is évült!
  • VinylToy #18
    Ilyet én is tudok:

    " A jópofák általában jó pofátlanok! " :D
  • Szeszmester
    #17
    A topik címe lehetne ez is: Közhelyek

    Ha már idepofátlankodok egy ilyen szöveggel, vmi építő jellegűt is beírok:

    Ha sárga a hó, ne edd meg!

    Magyarázat hozzá: a hó általában fehér, de ha sárga, az azt jelenti, h vki lehugyozta. Ha megeszed a sárga havat, akkor nem csak a havat eszed meg, hanem a vizeletet is.
  • Kabuto0
    #16
    hmm...miért...miért...miért ilyen szr az élet ? (ezt a kérdést teszem fel minden este magamban...)
  • Shadowkiller
    #15
    Ezt főleg egyik ismerősömön figyeltem meg neki si a zene segített sokat! Egyébként ez is egy érdekes dolog, hogy néha zenehallgatás közben beindul az agyam rossz irányba és egyre csak borulátó és komor gondolataim jönnek. A végére már mérget dühöt érzek magamban amit nem tudok minek vagy kinek a számlájára írni csak van és akkor jön az előbb említett "A szavaknak hatalma van." gondolatmenet és eltünik a düh! De nem visszaszorításként érzem ahnem felszabadít ez az egész, még könyebbnek is érzem magam utánna! Ez általában havi 1x 2x jön elő attól függ mennyire van hajtás az adott időszakban!
  • daeemoon
    #14
    A zene nyugtat, vagy épp dühít, elringat, vagy felpörget, elszomorít vagy felvidít, de a végén általában jól jössz ki.

    Ezt magam részéről nagyon el lehet mondani. Én a zenével nyugtatom magam (és ahogy észreveszem az emberek többsége is :)), és régebben, mikor elég borúlátó voltam az élettel kapcsolatban, nagyon sokat segített a zene. Legfőbbképpen a rockzene. Kihúz a depresszióból. (a sors fintora, h' épp ez az együttes -Depresszió- volt az aki a legtöbbet segített :))
  • Shadowkiller
    #13
  • Shadowkiller
    #12
    Ezt a tényt ezzel a gondolattal még nem láttam, de most legalább már tudom, hogy tulajdonképpen milyen gondolattal tudnám jellemezni a mindennapjaimat! Én személy szerint szoktam így helyretenni magam, főleg ha nagyon kiakasztanak. Akkor egy két kellemes "A szavaknak hatalma van." gondolat (boldog vagyok, élet szép...) segít tullépnem a probléma okozóján! Talán ebből kifolyólag van az is, hogy mára már nem nagyon foglalkozom mások felém áradó negatív véleményével és tulajdonképpen mindíg (de legalábbis napjaim többségében) jó kedvem van!
  • gercse
    #11
    valóban így van :)(ezt gondolom én is)
    ezért írtam be ...,
    ez a helyzet most velem, gondoltam tehát beírom, amit érzek (egy idézet segtségével)
  • Black Hawk
    #10
    Azok akik azt hiszik hogy a múltbeli hibáikat jóvátehetik sajnálattal, azok nem érdemelnek bocsánatot.
  • Shadowkiller
    #9
    Ez nagyon igaz. Csak az a rossz ebben az egészben, hogy ami a szívemet vonzza az sajnos nem mindíg válhat elérhetővé! De álmoknak és céloknak mindíg kell lenniük életünkben!
  • Kabuto0
    #8
    Szerintem a legjobb sör a heineken ^^
    De persze van nála finomabb sör,de az már kevés helyen kaphato és nagyon drága...
  • daeemoon
    #7
    Egy jó gondolat, bár nem én találtam ki:

    "A szavaknak hatalma van."

    Egy kis rövid magyarázat hozzá. Remélem nem nagy gond, hogy lelövöm a lényeget :) Amit kimondunk magunknak az teljesül, amennyiben kellő elszántsággal, és akarattal, és hittel tesszük azt (lottó 5-ös :) ) Vmennyire a pszichológiára lehet visszavezetni ezt a kis mondást, de aki ismeri az agykontrollt, attól nem áll messze ez téma :) Persze sok a hitetlenkedő ember, akik ebben nem hisznek, pedig az életüket rossznak tartó embereknek, lehet csak elég lenne naponta 2* 3* elmondani magukban, hogy boldog vagyok, jó az élet, napról napra jobban érzem magam. Egyelőre nem sokat használtam, de tény, hogy nagyon közel van az igazsághoz. Megéri kipróbálni :)

    (kíváncsi vagyok a reakciótokra :P)
  • ProGabe #6
    "és az élettel kapcsolatos felfogásaikat megosszák, megvitassák másokkal! "

    magyarul te most indítottál egy általános eszmecserét az általános eszmecserében :) tulajdonképpen jó ötlet
    majd meglássuk hova fajul :P
  • Shadowkiller
    #5
    THX! Én is bízom benne! És várom gondolataid!
  • gercse
    #4
    Sok dolog van a világon, amin megakad a szemed, de csak kevés, ami a szívedet is vonzza...
  • daeemoon
    #3
    Hm. Ilyen okosságaim nekem is szoknak akadni nem is egy :) Majd ha eszembe jutnak (mer álatlában elfelejtem őket D:) írom pket :) Jó topik :) És remélem télleg normálisan fog menni :)
  • Shadowkiller
    #2
    Nem tetteink elhamarkodottak, csak rohanó tettek közt élünk.
  • Shadowkiller
    #1
    Üdvözlök mindenkit!
    Ennek a topicnak az lenne a lényege, hogy hétköznapi emberek, hétköznapi gondolataikat, bölcsességeiket és az élettel kapcsolatos felfogásaikat megosszák, megvitassák másokkal!
    Az ide írt gondolatokat kérem tartsa mindenki tiszteletben és a jó ízlés határain belül maradva kerüljenek azok megvitatásra (próbáljunk mások gondolataival kicsit egyesülni, átgondolni azt és nem pedig lehurrogással jutalmazni a beküldőt)!
    Amit
    TILOS!!! Politikai jellegű gondolatok, vélemények írása.
    És kerüljük a trágárkodást illetve mások sértegetését!!

    Köszönöm!
    Jó szórakozást!
    Shadowkiller