453
  • csgj
    #1
    ideje ennek a játéknak is topicot indítani! az első rész nagyon profi volt! itt a hivatalos oldala.. az egész csak egy teaser-ből áll :(
  • csgj
    #2
    Peter Molyneux mesél a Fable 2-ről
    [2006. október 07. @ 11:04 - Bad Sector]
    A Londonban megrendezett GDC rendezvényen Peter Molyneux lerántotta a leplet néhány egyedi fícsörről, amely nagyon várt játékában, a Fable 2-ben található majd.

    A Fable 2-ben a kulcscsó állítólag a "mindent megvehetsz" lesz, ugyanis hősünkkel az egyszerű üzlettől kezdve egy egész várost meg tudunk vásárolni, ha megvan hozzá a megfelelő tőkénk. Molyneux elárulta az újságíróknak, hogy már nagyon elege van az olyan játékokból, amelyekben nem lehet a környezetünket befolyásolni.
    A másik jelentősebb újítás az érzelmi motívum: ha gyerekeid lesznek a játékban, azok akkor is szeretni és bálványozni fognak, ha jó, vagy rossz példát mutatsz és ez az ő életfelfogásukat is befolyásolja. A feleséged viszont állandóan a jobb életkörülményekre hajt majd a játékban és sok-sok mellékküldetést kell majd vállalnunk, hogy igazán meggazdagodjunk...
    [GAMESTAR]
  • xy21
    #3
    Már a demó is kész de csak a microsoft jáchat vele:D
  • Győri Devi
    #4
    ez nem ér
  • Goth
    #5
    :0 dejólesz.
  • csgj
    #6
    hát amit Molyneux és csapata, a Lionhead fejleszt, az csak jó lehet! :) Legalábbis nekem eddig mindegyik játékuk tetszett, amit volt szerencsém kipróbálni. A Fable első része is nagyon hangulatos és egyedi volt
  • Kmarha
    #7
    én egy kicsit sajnálom hogy a Fable-t Molyneux vette át. Nem mintha a B&W2-ön kivül bármibe is csalódtam volna, de ez a játék, nem igazán az ő stilusokhoz kötödött. Az első rész legalábbis nem. Most hogy az Újkorhoz hasonló világot akarnak, házikutyulival, puskákkal és mindenféle extrém MI-bel és valóságszimulációval.. hát félek hogy ez a Fable nem az a Fable lesz.

    De csak a vészmadár beszéljen belőlem és kapjunk valami olyant hogy az állam olyan mélyre leessen, hogy fájjon lehajolnom érte!
  • wedge31
    #8
    Ezt a topikot a konzolos forumon kellet volna megnyitni mert a pc-és megjelenésröl semmi hír.
  • Szeszmester
    #9
    A Fablet a Big Blue Box Studios fejlesztette, Molyneuxnak nem sok köze volt hozzá, csak tanácsadóként segített a fejlesztésben, ő a BW2vel volt elfoglalva.
    Egyébként nagyon is az ő stílusa mind2, sajnálom, h a BW2t nagyon leegyszerűsítették, pedig jó lett volna. De azért így is elég ütős lett.
  • JaSoN HuNTeR #13
    Sziasztok mikor jelenik meg??
  • wedge31
    #15
    Lehet hogy megse jelenik pc-re...
  • JaSoN HuNTeR #16
    Szerintem ez a játék jobb mint az Oblivion!!!
  • JaSoN HuNTeR #17
    Miért ne?Hagyad már a hülye konzolt!Simán megfog!!
  • gio1969
    #18
    nézzetek utána a Fable topic elején.Ott is ugyanez a találgatás ment,amíg meg nem jelent pc-re.
  • ThugEdge
    #19
    abszolut így van részemről is
  • CS@
    #20
    Na jó, de szerinted a GTA SA:MP is „egy hasznós fórum lesz”(bocsy azt hittem vicces lesz ).
    Viccet félretéve szerintem meg a két játéknak egyáltalán semmi köze nincs egymáshoz, ráadásul ez még igencsak messze van a megjelenéstől, addig meg semmiféle már megjelent játéknál nem lehet jobb.
  • csgj
    #21
    ááá, sztem nem létezik, hogy nem adják ki pc-re, mivel az első rész is volt pc-n, és igen nagy sikere volt. én meg pc-s vagyok, úgyhogy soha az életben nem nyitnék topicot a konzoloknál :D
  • VRSDM
    #22
    apropó oblival való hasonlítás

    egy példát had és le is lépek...

    lfs - nfs ...

    köszönöm
  • Csero90
    #23
    Azért nem kell eltúlozni mert sztem a Fable hangulata sokkal jobb mint az Oblivioné és az h a Fable-ban a hősnek van múltja, családja, egyénisége az azért sokat dob az egész hangulaton!!
    Hey lejjebb olvastam : "Újkorhoz hasonló világot akarnak" ez komoly?? ugye nem!!!! Ez +ölné a Fable-t!! pls vki mondja h nem igaz mert sírni fogok
  • CS@
    #24
    Ez nem túlzás, összehasonlíthatatlan a két játék a Fable egy teljesen lineáris igazából inkább egy Hack&Slash játék, ahol mész egy csőben, amiről lelépni se jobbra se ballra nem lehet egyetlen lépést sem az Obli ennek az ellentétje. A múlt család meg relatív, mert részemről többet ér egy frankó karaktergenerálás mint ezek. A karakterünk egyéniségét pedig mindkét játékban a játékkal játszó játékos határozta meg a cselekedetei által. Ettől függetlenül én mind2t szeretem és a Fablenak volt egy olyan különlegessége, hogy annak ellenére, hogy inkább egy Hack&Slash játék volt mégis nagyon tetszett(ez az egyetlen ilyen) miközben kimondottan nem kedvelem ezt a műfajt.
    Ez a téma részemről innentől fogva lezárva, hogy ellopjam Randal mondását: elhatárolódok a továbbiakban az ilyenektől.

    Újkorhoz hasonló világ: Ha megnézed a videót, akkor a pisztolyos karakterből ítélve erre van esély.
  • Kmarha
    #25
    Ne haragudj, nem akartalak ijeszgetni. De egyrészt mint ahogy CS@ is mondta, a videó alapján van rá esély. Másrészt, anno még a HW-n olvastam, hogy a készítők ezt nyilatkozták.

    hardwired.hu, és ott a keresőbe beirod: fable 2. Valahol biztos megtalálod még a riportot.
    Sajnos nem hiszem, hogy ha már ebbe a kis videóba belerakták azt a puskás jelenetet, és a kiscsaj álltal évszázados utazás vár a fable 1 világa után, akkor ne csinálnák meg a fejletebb, puskás világot. :S De remélem még mindig csak a vészmadár hápog ki belőlem :D
  • Code92
    #26
    sztem eannjyira nem újkor végülis a fable 2 története az 1 után 500 évvel játszódik nekem amúgy a puska állatira teccik benne:P
  • csgj
    #27
    puska volt a warcraft 3-ban is, a törpéknél. + a Soul Reaver 2-ben is volt vmi hasonló fegyver. mindenesetre ez nekem is újdonság, és nem nagyon szeretem a puskát fantasy világokban. De nem hiszem, hogy ez elrontaná a játékot
  • csgj
    #28
    Á!! Megvan a videóból a puskás kép... hát más puska, mint a warcraftos vagy a soul reaveres..olyan kalózosnak tűnik. a csaj meg a képen köpenyben van, úgyhogy ez azért fantasy-s elem
    ITT A KÉP!
  • Code92
    #29
    sztem jó bewnne a puska meg úgfy az egész jó lesz így az 1 után... az is nagy gamma volt sőtt mlég mindig az!
  • Győri Devi
    #30
    nekem hirtelen a képröl Vincent ugrott be a FF7böl :)
  • Code92
    #31
    jöjjön már v.mi hírmorzsa!!!!
  • csgj
    #32
    ja, de nem találtam többet... még nagyon kezdetetleges állapotban van sztem..
  • JaSoN HuNTeR #33
    De már sokan várják!
  • csgj
    #34
    jól van, én is köztük vagyok...de akkor mégis mit csináljak? én találjak ki híreket, csak hogy legyen vmi?
  • JaSoN HuNTeR #35
    Ne csak keresgéljetek!!!!!MINDENKI ÉN IS EZT TESZEM!
  • Code92
    #36
    ja találj ki az jó 5let:D
  • Csero90
    #37
    Nah vmi kósza hír?? v vmi??
  • csgj
    #38
    nincs
  • Csero90
    #39
    yee Havok 2 es fizika! Legalább ebbe lehet majd ugrani is :D

    "A fizikai hatások lemodellezése nem egyszerű feladat, épp ezért szokás licenszelni az erre szakosodott programokat.
    A Lionhead Studios is így tett, így a Fable 2 világának fizikai mozzanataiért a Havok fizikai motorja felel majd. Peter Molyneux, minden játékos istene azt nyilatkozta, hogy mivel a Havok technológia miatt már nem kell a fizikai számítások és optimalizálásokkal törődniük, ezért a kreatív munkára összpontosíthatnak, hogy egy még szebb, még élettelibb virtuális világot hozzanak létre nekünk a Fable második részében."
  • csgj
    #40
    cool! azért a havok fizika már fontos egy játékban.
  • TomDantes
    #41
    Ez ám a jó hír, Fable 2!!!! Csak attól félek agépme már öreg lesz hozzá mire pc-re megjelenik , de mindegy, kerül amibe kerül de a Fable 2 kell nekem!!!! Hogy bírom ki amíg megejlenik???? Ja meg van, előveszem azelső részt!!!
  • TomDantes
    #42
    Na, senki semmit sem ír ide? Megnéztem a Fable 2 videóját nagyon jó!!!
  • Code92
    #43
    volt régesrég egy techdemo amiben molinő dumált és bejátszások voltak színtelen teknikai megoldásokról és olyan volt h. bement az ember a kocsmába ott tömegbunyóztak és a végén ugrott a csávó felkapaszkodott a csiilláőrra és így himbálózott és lerúgta az utolsó rátámadó emberkét asszem pc guruhoz vagy gamestarhoz mellékelt dvd-n volt a video.
  • RocKY2
    #44
    Szerintem PC Guru. Én GameStar-t veszek és ha lett volna benne tudtam volna miről beszélsz, de nem tudom. :D