167
Ki mit gondol erről? Mit szoktatok csinálni ezen a napon?
  • Csoder
    #87
    akkor stabil egy kapcsolat lehetett...
  • sharamboy18
    #86
    mondjuk ez nem az első
  • sharamboy18
    #85
    nekem nem volt olyan rózsás....kidobott a barátnőm azért mert késtem egy találkozórol kemény 10 percet
  • Dexantreal
    #84
    Addig boldog és békés élete lesz mindenkinek és nyer rakat lottót, előléptetik, jó jegyeket kap, barátnője/pasija lesz (értelemszerűen nemtől függően olvassátok ezt)...
  • Maco13
    #83
    a világvége elmaradt, legközelebb áprilisban lesz péntek 13.
  • Schwarz
    #82
    szóval részemről szuper volt a pénteki nap (meg az egész hétvége), igaz a lottón nem nyertem, de nekem az péntek 13 nélkül is megy ;)
  • Dexantreal
    #81
    Gondoltam, hogy nem akartál és nem is sikerült. Meg volt már sajnos 3 éve is egy, de az is kisebb forma és sikerült megúsznom nagy fájdalmak nélkül. Persze szét zúzták, de kértem, hogy altassanak el. Szal vagy ez lesz most is, vagy gyógyszerekkel megpróbálom "kicsorgatni" magamból. Most ezen vagyok. Úgyhogy ezért nem nagyon írom péntek 13 számlájára a vesekövet, mert edddig nem volt vele nagy bajom.
  • Gorbesz
    #80
    en M.O egyik legnagyobb netszolgaltatjonala melozok, es szinte minden regisztracios rendszer megallt :) LOL
  • Rage47
    #79
    hát, hidd el a vesekő nem kis dolog. bár neked kicsi van... a tesom rohadt sokat szenvedett vele. de nem akarlak megijeszteni vagy ilyesmi xD
  • berlinboy6329
    #78
    Tök jó volt a mai napom.Kaptam 1 4 est meg 1 3-ast.K. annyát! ..|..
  • Dexantreal
    #77
    Nekem eddig jó volt a napom. Kiderült ugyan tegnap, hogy vesekövem van1pici, kaptam rá gyógyszert, oszt most itthon dekkolok és Madden NFL 07-be sikerült egy jó HB posztot összehoznom. Olyannyira jó, hogy 90-s overall-ja van. Netezgetek, dumcsizok másokkal, szal nálam se ütött be a villám, hogy péntek 13 van.
  • Rage47
    #76
    én is lekopogom.... :)
    angol szódogám 4-es lett + kaptam 1 5-st mert mondtam h van nyelvvizsgám:D, pedig 1 árva szót nem tanultam rá, mert matek tz-t, és magyar tz-t irtunk aznap:p
  • Dexantreal
    #75
    . Akkor máris jó a napod. Amúgy én se akarnék olyannal fogat mosni
  • xy21
    #74
    Velem se történt eddig semmi különös.
    Csak annyi hogy a töri témazáróm 4-es lett:Dpedig semmit nem tanultam rá.Remélem a napom hátralévő részében is minden íjen jól alakul.
  • Aquir
    #73
    Én is csak annyit csinálok hogy ránézek az órára "Jé, péntek 13" azt annyi =)
  • David01
    #72
    Eddig nekem minden jól alakult. Nem irtuk meg az irodalom dogát. Nem feleltem semmiből sőt még tesiről is sikerült ellógnom hogy tudjak ide irni :)
  • Hajnalcat
    #71
    Juj, már előre rettegek, hogy milyen szőrnyűség fog velem ma történni.
  • Red Bull
    #70
    éncse :)
  • rágógumi
    #69
    nemvagyok babonás..
  • Red Bull
    #68
    És az én drága anyucikám megengedte hogy ma itthon maradjak. Nem péntek 13. miatt, hanem a gólyaavatás miatt :D Nem akarok lehugyozott fogkefével fogatmosni :D
  • Red Bull
    #67
    Ma nagyon szerencsém volt :) fel tudtam kelni 5kor, kaptam cigit, meleg van, meg sok egyéb :)
  • Pini
    #66
    szerintem nincs semmi a péntek 13 ban ez is csak egy nap a szürke hétköznapokban
  • ffxi
    #65
    Fűűű, mi lesz ma?
  • Fülüke
    #64
    Akkor ma megis nézem a KLASZIKUS Péntek 13-at. :D
  • Dexantreal
    #63
    Viszont előre látom, hogy egy jó dolog biztos lesz pénteken: Alien 4 Resurection
  • Dexantreal
    #62
    #58 nahh...siettem.
  • Dexantreal
    #61
    Jah, 5#58 és #59 is igaz. De mégis sokan vannak ilyen emberkék.
  • Fülüke
    #60
    Nem vagyok abonás. :P
  • Brigicsaj
    #59
    ez is igaz...
    azzal történik rossz aki bemagyarázza magának hogy még pedig rossz fog történni vele ezen a napon...
  • xy21
    #58
    Szerintem no para.
    Ez a nap is ugyanolyan mint a többi.Ami meg megtörténik az ugyanúgy megtörténne 13 nélkül
  • Dexantreal
    #57
    Nah ez már cikk! Ezer thanks! Most nem érek rá, de késöbb elolvasom. Még ma.
  • Csoder
    #56
    "PÉNTEK 13.
    Avagy; miért szerencsétlen ez a nap?
    A történet Kr.u. 1112 körül kezdődik... A francia Hugues de Payens márki és 8 másik francia lovag megalapítja Krisztus Szegény Lovagjainak rendjét. És hogy miért szegények, ha egyszer nemesek? A rend minden tagja köteles teljes vagyonát a rend és a keresztény egyház számára felajánlani, és a korábbi világi élvezetekről lemondani.
    Kr.u. 1118-ban a lovagok az immár keresztény kézen lévő Jeruzsálembe érkeznek, és engedélyt kérnek Jeruzsálem püspökétől, hogy a rend a zarándokutak védelmét biztosítsa az arabok ellenében. A püspök természetesen hozzájárul a rend működéséhez és táborhelyet biztosít a lovagoknak a Templom-hegyen, Salamon templomának egykori helyén, ahol abban az időben arab istállók álltak. Ezek után a rend új nevet vesz fel: Krisztus Szegény Lovagjainak és Salamon Templomának Rendje, vagy ahogy mindenki hívja őket: a Templomosok.
    A kezdeti 9 lovagból hamarosan hatalmas rend lett, mely jelentős gazdasági és katonai hatalomra tett szert. A Templomos lovagrendnek nagy kiterjedésű birtokai voltak, amelyeket 8 langues-ra (nyelvterület) és 10 olyan tartományra osztottak, melyek határait az országhatárok figyelembevétele nélkül húztak meg. Rendházaik, kastélyaik, hatalmas birtokaik csaknem egész Európát behálózták, Skóciától egészen az akkori Palesztináig. Ezenfelül kereskedelmi flottájuk, hajókészítő és -javító műhelyeik és kikötőik is voltak, köztük La Rochelle, ahol a flottájuk állomásozott. Más katonai lovagrendekkel ellentétben a Templomosok pénzkölcsönzéssel is foglalkoztak, sőt idővel a keresztény világ bankáraivá lettek, és adósaikká vált több európai uralkodó is.
    Végül óriási gazdasági befolyásuk és a rend körül keringő misztikus mende-mondák miatt V. Kelemen pápa és a vagyonukra féltékeny IV. (Szép) Fülöp francia király titokban összefogva cselekvésre szánta el magát. 1307 szeptemberében a pápa lepecsételt leveleket küldött szét Európa minden szegletébe azzal az utasítással, hogy minden levelet egyazon napon felbontva, a tartományi vezetők mindenhol egyszerre cselekedjenek. Ez a nap pedig 1307. október 13-a, péntek volt.
    Péntek 13-án aztán Európa szerte feltörték a pecséteket, és elolvasták a levelek tartalmát. A levelek döbbenetes "tényeket" állítottak! Kelemen pápa azt állította, hogy isteni látomása volt, amely arra figyelmeztette, hogy a templomos lovagok a sátánimádás, a homoszexualitás, a kereszt megszentségtelenítése, a bálványimádás és más eretnek cselekedetek bűnében vétkesek. Továbbá azt állította, hogy Isten azzal bízta meg, hogy tisztítsa meg a Földet a bűnös Templomosoktól, és addig kínvalassák őket, amíg be nem ismerik Isten ellen való vétkeiket.
    A pápa terve jól működött. Azon a napon sok ezer lovagot fogtak el, - köztük Jacques de Molay-t, a Templomos rend Nagy Mesterét - akiket kegyetlenül megkínoztak, majd máglyára küldték őket. A rendet feloszlatták, a birtokaikat elvették, az életben maradott kisebb rangú templomosokat beolvasztották az Ispotályos rendbe.
    Ez a tragikus nap, melyen több ezer keresztény lovagot kínoztak és öltek meg, mindmáig megmaradt a mai modern kultúrában is, mint "szerencsétlen nap", bár az igazi jelentését már csak kevesen ismerik."


    Továbbá:

    Templomos lovagok

    És végül egy cikk részlet:

    [i]"Péntek 13-ával kapcsolatban különböző elképzelések léteznek: Éva pénteken csábította el Ádámot, az utolsó vacsorán tizenhárman vettek részt, a pogány Rómában a péntek volt a kivégzések napja, a Vaskirály és V. Kelemen pápa pedig péntek 13-ára tűzték ki a Templomos Lovagrend megsemmisítésének kezdetét."[i]
  • Brigicsaj
    #55
    köszike! :)
    nem is igazán úgy a gólya bál mozgat...hanem azzal kapcsolatos dolog...na mind1...:)
  • Dexantreal
    #54
    Arról szól, ha nem vetted volna észre:P...

    Íme pl rögtön az eleje.

    "A péntek a néphit szerint igencsak gonoszjáró nap.
    A péntek, ha ráadásul tizenharmadikára esik, akkor még erősebben fogékony ez a nap a boszorkányok megidézésére, a boszorkányságra, a mágiára. A napi javas a mai napra kellemes repülős álmokat jósolt, s friss ébredést. A babona szerint e napon beszedett orvosság nem használ, a ma szedett füvek ártó füvek. Nem véletlen, hogy böjti nap, sőt kiemelten böjtölésre való nap a mai."

    De, ha annyira akarod, majd utána járok még péntek 13 cikkeknek, ami hátha jobban taglalja az eredetét.
  • Csoder
    #53
    Höhh, első osztályú cikk,
    inkább linkeltél volna valamit, ami a p13 eredetéről szól, akkor talán értelmesebb út felé ment volna a topic is.
  • Dexantreal
    #52
    Gólyabál jó is rossz is. Jó mert hatalmas buli és jót lehet szórakozni....szar....hát a szivatás miatt ugyebár. Anno én gimibe mentem és ott azért lájtosra vették a dolgot, úgyhogy igazán szerencsésnek érezhetem magam. De azért remélem te is megúszod majd pénteken úgyahogy. Hajrá és sok sikert, meg jó bulit.
  • Newfronter
    #51
    ITT
    Minden vasárnap kiírják.
  • Gott
    #50
    Ahh babona..
    Nekem csak egy 13. volt szerencsétlen, de az is csütörtök volt.
  • Brigicsaj
    #49
    Húúú nekem most péntek 13-án lesz a gólyabál..:DD
    Nagy szivatások lesznek így is..hát ha még balszerencsét is hoz ez a nap, de remélem kivételesen most szerencsém lesz balszerencse helyett..:)
  • Loál János #48
    Happy BirthDIE!