139
  • greenwar
    #1
    AMD-s vagyok de ez szánalom tekintve hogy a felhasználók hány százaléka haznál egyeáltalán komolyabb SLI-t vagy CF-t és akkor két darab FX-es cpu ááá amikor ma még lazán el lehet gémelni egy 3700+a- (35k) és egy tuningolt 7600GSTvel (35k) egy közepes 939es alaplap és egy giga ram...
  • greenwar
    #2
    bocs 3700-as SD (qrva jól tuningolható) 27ért lehe kapni
  • nemtudomanevem
    #3
    Véletlenül nem az R600-ról volt az a "pletyka" hogy 200W körül fogyaszt? :) Akkor ilyenből 4db egy gépbe + a proci és meg van oldva a füttés télire...
  • Lazarus
    #4
    Nekem 2500as AMDm van 6600GTvel és 1giga rammal... ezen egész jól elfut minden, mire váltani fogok lefog futni 2 generációváltás és nevetséges áron megvehetem az új alkatrészeim.. aki arra veri a nyálát hogy 3D szemöveggel három 2000*1500as felbontású projektoron tolja a máriót.. azt meg tudom érteni de nekem akkor sincs pénzem ilyen baromságokra
  • Imremagdi
    #5
    megnéznék pár játékot 1600x1200 felbontásba 16 szüés mellett..
  • Sanyix
    #6
    OMGWTF normális embernek nincs feltétlen igénye ilyen felbontásra, meg szűrésre...
  • Zsoltika 007
    #7
    Ez az egész fejlesztési irány kezd szánalmas lenni. Egyszerűen nem ez a helyes irány. Ez inkább mellék utca.
  • Esrohnoil
    #8
    Máriót?
    Nem is tud akkora felbontást. :D
  • GabiWong
    #9
    inkább miniatürizálásra kéne menni, meg fogyasztás csökkentésre
  • Zsoldos
    #10
    Az is folyamatban. Ha megnezed, az aktualis kozepkategorias cuccok mindig kisebben/hidegebben/takarekosabban tudja mindazt (picit tobbet is), mint az elozo generacios csucskartya.

    Ez a 'mindent bele' gep inkabb csak egy szelsoseg, csak arra jo hogy a leggyorsabb legyen, es novelje a ceg presztizset. Nomeg hogy egyket tehetosebb teljesitmenymaniakus ember megvegye (nem ez a fo ok, feltehetoen eleg kicsi piac).
  • BlueGold
    #11
    Ati-AMD számtan:
    2 magos proci 2x = 4.
    1 magos videokártya 3x = 3 (vagy 4)
    És már készen is van a 4x4 platform, kell hozzá 4 db 400 watt-os táp sok-sok hütöventilátor.
    Éljen a Király!!!!
  • F1re
    #12
    durva biztos olcso
  • cateran
    #13
    Megjelenese utan max. egy evvel jonnek majd azok a jatekok, amik ezen a konfigon is beszaggatnak...:(
  • Super DANTE
    #14
    Micsoda böszmeség!
  • BCS CORPS
    #15
    ezek szerint elég sok nagyon gazdag emberke van a világon ha mégéri az amd nek meg ati nek ilyenek legyártani.
  • dez
    #16
    Nagyon gazdag? Esetleg ha többtízezer dollár lenne egy ilyen fullos konfig. Akinek (v. szüleinek) kint van normális munkája, és ez a hobbija, simán megveheti.
  • MPZS
    #17
    ITT fejeztem be a PC-s pályafutásom...
  • arty
    #18
    ez szimplán presztizskérdés... a középkategoria reméljük olcsó és szintén ütős lesz :)

    addig is lehet összerakni filléres am2 konfigot, és még a 65 nanos kétmagosok is belemennek majd :)

    vagy persze, ott az elternativa, a core2, ha valaki maximális teljesitményt akar :)
  • archkoven
    #19
    Az ATI legnagyobb problémája, hogy kis magyar hazánk csillogó géniusza egy nevesincs kis hazai portálon osztja az észt, és nem a cég főhadiszállásán:) Pedig nagy szükségük lenne ezekre a tanácsokra, figyeljünk csak!:)

    Mr. Bond: "Ez az egész fejlesztési irány kezd szánalmas lenni. Egyszerűen nem ez a helyes irány. Ez inkább mellék utca."

    Ezt ők még nem tudják, csak rohannak teljes gázzal egy zsákutcában. Figyelmeztetni kéne őket amíg nem késő!:D
  • sathinel
    #20
    Lehet hogy árban durva de ha kicsit nézitek itt már nem csak egyforma kártyákat lehet belepakolni) thát veszel 3 kártyát x éven belül és mind belerakod és nő a teljesítménye a gépednek akkor már nem is rossz. És ma nem is a sebesség a gond hanem a feladatok normális elosztása a perifériák között. És itt pont ezekre láthatunk kezdetleges megoldást.

    Ha eljutnak egy szintre remélem a foglalat sem fog változni és procikat is lehet majd 4-5 generáción át ugyanazon alaplapra rakni. De ma olyan gyors a fejlődés, hogy folyamatos foglalat csere is kilátásba kerül ha az új fejlesztéseiket is bele akarják rakni.

    Az árak meg lehet hogy durvák, de ez olyan mint az űrteknika ami drága de az ott elért fejlesztéseket egyre több területen olcsóbban is meg lehet találni. Nem csak high-end kategória létezik.
  • Zsoltika 007
    #21
    Látod mindíg tudtam hogy nem itt a helyem.
  • archkoven
    #22
    Mi a fene? Új dizájn?
    Az oldal még tök máshogy nézett ki mikor az utolsó okosságomat monitorra vetettem.
    Nekem így elsőre a régi valahogy jobban bejött.
  • Zedas
    #23
    Jó ez!
    ...szerintem nagyon is kultúrált lett.
  • Athlon64
    #24
    Hát nekem egy kicsit fura!
    Ez a középre rendezett hozzászólások, dolog viszont teljesen rossz!
  • Bith
    #25
    Off
    Na, látom ide is begyűrűzött a web 2.0 :).
    On
  • roliika
    #26
    :-O Nyahááááááááááát.
  • PíszLávJuniti
    #27
    nem áll érdekükben.
  • torjoz
    #28
    A fizikai gyorsítás-témával most leálltak, vagy mi van? Jó tudom, az érzékeny látásúaknak nem mindegy, hogy 1 játék 300, vagy csak 299 FPS-el fut!

    Más részről: a konfighoz adnak 1 mini reaktort is, vagy legalábbis új fali nagy keresztmetszetű fali(hálózati 230V) kábelt, és biztiket a villanyóraszekrényhez?
  • 12346
    #30
    nah jól van, megnyugodtam^^ másnak is az a véleménye, mint nekem. pedig mikor véleményt formáltam, még csak a címet olvastam, és a képre pillantottam.. szánalmas.


    #20 sathinel:
    baromság, amiket írsz. de jó lenne 10 féle vga kártya tényleg:// voodoo2 mellé berakom a polcon heverő gf2ti-t, + a meglévő fx-et... auuuuu!! ez fájt.

    az állandósult foglalatról pedig mondj le nyugodtan. mint, ahogy már említették, nem áll érdekükben ezt megcsinálni. pénz, pénz, pénz...

    a gyors fejlődés pedig egyáltalán nem gyors. nincs is fejlődés. amíg mindenről le lehet húzni még1 bőrt, addig nem lépnek tovább. és az se lesz nagy lépés.
  • 3P
    #31
    Hát sajnos tényleg ilyen szomorú jövő várható, de sajnos az nVidia még erre is rátesz egy nagy lapáttal, ott 1 kártya megeszik a hírek szerint majd 500W-ot, s gondold el ott mit jelent cak a "sima" SLI... :(
    Tudom, hogy a teljesítmény növelés vill. teljesítmény felvétel növekedéssel jár, de az ilyen mértékű "fejlődés" már túlzás. Tudom nem a villanyszámla az elsődleges, de ha ez a teljesítmény lesz sztenderd 1-2 év múlva, akkor már az ár érzékeny réteg is csak hasonló energiazabáló szörnyeket tud venni, s talán nekik nem mindegy, hogy az éves villanyszámla csak a számítógép miatt 100e Ft-tal is nőhet... :(. S ezek után ítéljük el még Voodoo-t, pedig csak megelőzte a korát... :-/
  • Lammer
    #32
  • SymbioC
    #34
    OHHH, csak tátott szájjal nézek és nem tudom jó helyen járok-é. Kicsit fura, de majd megszokjuk ezt e képet is.

    A cikkről. Ez a nem nekem vagy neked készült, hanem "ezt is tudjuk" felkiáltással.
  • Loxa
    #36
    Sziasztok!

    Nekem is meglepő ez a dizájn. De első benyomásra jó. Szerintem egészséges színeket használtak, csak az SG logót hiányolom. Nagyon rég óta járok erre az oldalra, és valahogy hozzámnőtt. Nem lehetne a logót visszacsempészni valahova? Emléxem amikor megalakult, a cikk úgy szólt, hogy új gabonaköröket találtak, és a fényképen az sg logó volt.
    Kérjük vissza
    Ja cikkel kapcsolatban: Ezek összessége mennyi pénzt fog igényelni? Venni 3 videokártyát, 4 magos procit, deszkát alá. Hol áll ez meg?
  • HUmanEmber41st
    #37
    Talán az IBM újfajta procijában ( ami önmagát skálázza, de most nagyon elfelejtettem a nevét..:) )
    Meg ez az egész X86 architektúra is már kissé elavult ( szerintem)
    Talán jobb lenne, ha több processzormag lenne egybe építve, egy megfelelő memória sávszélességgel. Ez a többmagos proci látná el a vidkari, a hang, és a numerikus proci feladatát egyben. Mindezt egy megfelelő foglalatban egyben lehetne az alaplapba tenni. Így meg lehetne spórolni a PCI Expressz buszt, a sok hűtő ventilátort ( elég lenne 1 központi hűtés).
    Ja természetesen a vidkari részlegnek lenne beépített RAM modulja közvetlen a procin.
  • Sanyix
    #38
    Nem érzékeny látásuaknak nem mindegy, hanem elmebetegeknek, vagy bugos multis játékot játszóknak. Az emberi szem, 50 képet érzékel másodpercenként, aki azt hiszi többet lát, menjen elmeorvoshoz, vagy nem ember. Másrészt vannak bugos játékok (cod), ahol ha több fps-ed van, multiba nagyobbat ugrasz :D
  • BiroAndras
    #39
    "Talán jobb lenne, ha több processzormag lenne egybe építve, egy megfelelő memória sávszélességgel. Ez a többmagos proci látná el a vidkari, a hang, és a numerikus proci feladatát egyben."

    Ilyen tervek is vannak. A GPU integrálása viszont nem a csúcskategóriában, hanem pont a belépőszintnél éri meg. Egyrészt a túl nagy magméret és fogyasztás miatt, másrészt a rugalmatlansága miatt.
  • BiroAndras
    #40
    "A fizikai gyorsítás-témával most leálltak, vagy mi van?"

    Miért álltak volna le? Ez a cikk egyszerűen nem arról szól.
  • dez
    #41
    Tudom, hogy a teljesítmény növelés vill. teljesítmény felvétel növekedéssel jár


    Csak ha ugyanolyan vonalszélességnél, és technológiával történik! (90nm, stb.) Ha olyan vonalszélességet és technológiát használnának ma is, mint az első chipgenerációnál, egy mai átlagos CPU vagy GPU sok-sok kilowattot fogyasztana.

    Ezek a "fejlesztések" azért gázosak kicsit, mert a jelenlegi tech.-ből akarnak túl sokat kihozni.
  • dez
    #42
    LOL. Én bármikor megmondom neked valamiről, hogy 50fps vagy 100. (Nem a Hz-re gondolok, azaz a villogásra.)

    Van, aki azt mondja, hogy 25fps a csúcs, és aki azt hiszi, több kell neki, az az elmebeteg. Számára már te is elmebeteg vagy az 50fps-eddel. Na hát kb. ennyi értelme volt te kijelentésednek is.

    De 100 és 200 között szemmel már én sem tudok különbséget tenni. Az, hogy játékokban ilyen szinten is van különbség, már nem a megjelenítéssel függ össze, hanem valamilyen belső dologgal.
  • Szeszmester
    #43
    Nem értem miért hőbörögtök, h ez rossz fejlesztési irány.
    Már miért lenne az?
    Vezérlésáramlásos architektúránál (otthoni pc) egyáltalán nem nyilvánvaló, hogy hogy érdemes a feladatokat több processzor között szétosztani.

    Ezen kívül persze magát a kártyákat is fejlesztik, ez csak egy plussz, ha gondolod, akár több kártyát is tehetsz a gépedbe. A gépek ára ettől nem fog megugrani, egy belépő szint ugyanúgy 100 ropi körül lesz, a határ (meg mint eddig is) a csillagos ég. Csak több processzor lesz benne.