199
AVG
  • Throme
    #119
    Én telepítettem ezt a vackot (avg 8). Újraindítás után helló internet!
    Nem tudom mi a rákot variált be, de a jól megérdemelt "uninstall" lett a jutalma. Visszaraktam a 7.5-t és minden visszaállt a régibe. Kenjék a hajukra!
  • Flamer
    #118
    és hogyne.. fájlt nem lehet kivételhez adni :|
  • Flamer
    #117
    ah lol köcsög uj avg lefogja a cookies.sqlite-ot a firefox szarját:| AHA!!44
  • RS
    #116
    Ok, megvan.
  • Flamer
    #115
    hidden folder az adott partícion. ( $AVG8.VAULT$ )
    de átnevezi őket..
  • RS
    #114
    Sziasztok!
    Az AVG 8.0 a megtalált kártevőket hova rakja? Letörli, vagy karanténba rakja? Ha karanténba akkor az hol van?
    Kösz!
  • Flamer
    #113
    énamikor ujrahuztam imageből a gépem, akkor amikor épp bekápoltam a régi cuccokat akkor ütköztem ebbe.. de amikor imageből ujrahuztam a cuccot akkor már yó volt, nem vette virusnak..
    én aszittem virusos lett. :D
    ajánlom hogy tegyél fel ujjabb definition packot abban valszeg yavitják a bugot mer nkm már nics.
    ya én amugy 8.0-t használok.
  • Puhos
    #112
    Helló!

    Küld el ide és nézd meg ott is!
  • celza8807
    #111
    A mai frissítés (okt. 1.) az AVG 7.5ös ingyenes verzióra kereszbetett a winamp-emnek; a winamp mappán belüli "zlib.dll" fájlt találta mint trojan.

    találtam egy esetleges megoldást (zlib.com-on) de azzal sem sikerült. a winampam ezennel halott, most megpróbálom az avg-t leszedni.
    Csak jeleztem, hogy nem egyedi problémáról van szó. Ha valaki hasonlóval szembesül, és tud megoldást írjon! :)
  • anonym21
    #110
    itt egy hijackthis log, én nem látok benne semmi rosszat, de lehet te észre veszed!


    Running processes:
    C:\WINDOWS\System32\smss.exe
    C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe
    C:\WINDOWS\system32\services.exe
    C:\WINDOWS\system32\lsass.exe
    C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\System32\svchost.exe
    C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe
    C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    C:\WINDOWS\Explorer.EXE
    C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe
    C:\Program Files\Grisoft\AVG Anti-Spyware 7.5\guard.exe
    C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgwdsvc.exe
    C:\Program Files\cFosSpeed\spd.exe
    C:\WINDOWS\system32\IoctlSvc.exe
    C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgam.exe
    C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgrsx.exe
    C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgnsx.exe
    C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgemc.exe
    C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgtray.exe
    C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe
    C:\Program Files\cFosSpeed\cFosSpeed.exe
    C:\WINDOWS\BricoPacks\Vista Inspirat 2\RocketDock\RocketDock.exe
    C:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe
    C:\Program Files\Yahoo!\Widgets\YahooWidgets.exe
    C:\Program Files\Yahoo!\Widgets\YahooWidgets.exe
    C:\Program Files\AVG\AVG8\avgui.exe
    C:\Program Files\AVG\AVG8\avgscanx.exe
    C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe
    C:\WINDOWS\system32\svchost.exe
    C:\totalcmd\TOTALCMD.EXE
    C:\Dolgok\Programok\HiJackThis_v2.exe

    O2 - BHO: AVG Safe Search - {3CA2F312-6F6E-4B53-A66E-4E65E497C8C0} - C:\Program Files\AVG\AVG8\avgssie.dll
    O2 - BHO: Spybot-S&D IE Protection - {53707962-6F74-2D53-2644-206D7942484F} - C:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll
    O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.6.0_02\bin\ssv.dll
    O2 - BHO: FlashFXP Helper for Internet Explorer - {E5A1691B-D188-4419-AD02-90002030B8EE} - C:\PROGRA~1\FlashFXP\IEFlash.dll
    O4 - HKLM\..\Run: [AVG8_TRAY] C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgtray.exe
    O4 - HKLM\..\Run: [ZoneAlarm Client] "C:\Program Files\Zone Labs\ZoneAlarm\zlclient.exe"
    O4 - HKLM\..\Run: [cFosSpeed] C:\Program Files\cFosSpeed\cFosSpeed.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [RocketDock] "C:\WINDOWS\BricoPacks\Vista Inspirat 2\RocketDock\RocketDock.exe"
    O4 - HKCU\..\Run: [uTorrent] "C:\Program Files\uTorrent\uTorrent.exe"
    O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'HELYI SZOLGÁLTATÁS')
    O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'HÁLÓZATI SZOLGÁLTATÁS')
    O4 - HKUS\S-1-5-18\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'SYSTEM')
    O4 - HKUS\.DEFAULT\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'Default user')
    O4 - Startup: RocketDock.lnk = C:\WINDOWS\BricoPacks\Vista Inspirat 2\RocketDock\RocketDock.exe
    O4 - Startup: Yahoo! Widgets.lnk = C:\Program Files\Yahoo!\Widgets\YahooWidgets.exe
    O9 - Extra button: (no name) - {DFB852A3-47F8-48C4-A200-58CAB36FD2A2} - C:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll
    O9 - Extra 'Tools' menuitem: Spybot - Search & Destroy Configuration - {DFB852A3-47F8-48C4-A200-58CAB36FD2A2} - C:\PROGRA~1\SPYBOT~1\SDHelper.dll
    O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{80680766-7C8C-494C-9A3C-36E171D09820}: NameServer = 84.2.46.1 84.2.44.1
    O18 - Protocol: linkscanner - {F274614C-63F8-47D5-A4D1-FBDDE494F8D1} - C:\Program Files\AVG\AVG8\avgpp.dll
    O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe
    O23 - Service: AVG Anti-Spyware Guard - GRISOFT s.r.o. - C:\Program Files\Grisoft\AVG Anti-Spyware 7.5\guard.exe
    O23 - Service: AVG8 E-mail Scanner (avg8emc) - AVG Technologies CZ, s.r.o. - C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgemc.exe
    O23 - Service: AVG8 WatchDog (avg8wd) - AVG Technologies CZ, s.r.o. - C:\PROGRA~1\AVG\AVG8\avgwdsvc.exe
    O23 - Service: cFosSpeed System Service (cFosSpeedS) - cFos Software GmbH - C:\Program Files\cFosSpeed\spd.exe
    O23 - Service: Logikai lemezkezelo felügyeleti szolgáltatás (dmadmin) - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\dmadmin.exe
    O23 - Service: Eseménynapló (Eventlog) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\services.exe
    O23 - Service: IMAPI CD-égeto COM-szolgáltatás (ImapiService) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\imapi.exe
    O23 - Service: PLFlash DeviceIoControl Service - Prolific Technology Inc. - C:\WINDOWS\system32\IoctlSvc.exe
    O23 - Service: Plug and Play (PlugPlay) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\services.exe
    O23 - Service: Távoli asztal súgó-munkamenetének kezeloje (RDSessMgr) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\sessmgr.exe
    O23 - Service: Intelligens kártya (SCardSvr) - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\SCardSvr.exe
    O23 - Service: TuneUp Drive Defrag Service (TuneUp.Defrag) - TuneUp Software GmbH - C:\WINDOWS\System32\TuneUpDefragService.exe
    O23 - Service: TrueVector Internet Monitor (vsmon) - Zone Labs, LLC - C:\WINDOWS\system32\ZoneLabs\vsmon.exe
    O23 - Service: Kötet árnyékmásolata (VSS) - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\vssvc.exe
    O23 - Service: WMI teljesítményadapter (WmiApSrv) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\wbem\wmiapsrv.exe
    O23 - Service: A Windows Media Player hálózatmegosztási szolgáltatása (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - C:\Program Files\Windows Media Player\WMPNetwk.exe
  • anonym21
    #109
    csökentettmódba nem talál semmit, ez az ubuntu live cd micsoda? nemismerem meg még nemis hallottam róla.. system32/driver mappában elég sok furcsanevű sys van:D mi lesz ha olyattörlök ki amit nem kellene?
  • Flamer
    #108
    indicsd csökkentett modba a gépet és ugy probáld megkeresni.
    ha máshogy nem megy akkor ubuntu live cd majd keress egy ojan sys-t ami fura nevű és töröld le.
  • anonym21
    #107
    hellóka..
    bekaptam egy finom rootkits-t:) az avg-n kivűl nem látja semmi de az avg meg meghadja nekem.. felajánlja a törlést, de egyből utána újra idul a gép és ha lefuttatom újra ott van csak minden újrainditásnál változik a SYS-neve. tud valaki segiteni hogy mit csináljak?
  • Picar77
    #106
    hali ezzel lehet valamit csinálni?
    Local machine: installation failed
    Installation:
    Error: Action failed for file license_us.txt: creating file....
    File opening failed.
    Error 0xe001042c
  • Eurolac
    #105
    Köszi, hogy írtál vissza, de nekem a 8.0 van és abban nincs ilyen exe.Még egyszer köszi.
  • BIZ0906
    #104
    exe: C:\Program Files\AVG 7.5\avgw.exe
    paraméterek: /SE

    Itt megtalálható.
  • BaziJoe
    #103
    És az mitcsinál és hol kell????
  • Apocalipto
    #102
    Ki kell kapcsolni az azonnali üzenetküldés védelmét, nekem csak úgy ment...
  • BaziJoe
    #101
    Mit kell álítani,hogy az Msn rendesen müködjön???
  • etele34
    #100
    Ez lehet ennél a proginál típushiba is. Annyit tudok hozzátenni, hogy bekapcsolt webvédelemnél eszméletlenül lefogja a gépet. Egy ismerősnél csinálta ezt, pedig az egy bivaly erős gép egyébként. Mem is maradt sokáig fent az AVG nála.
  • Zsolt01
    #99
    Ez jó kérdés, 1 merősömnél is észrevettem, hogy lassan áll fel a rendszer és arra jutottam, hogy az AVG lassíthatja az indulást. Megpróbálom másikra rábeszélni. Én már előtte is a Nod32-őt javasoltam neki.
    Nem raknám magamnak fel az AVG-t.
  • hitman55
    #98
    Hello.

    mért van az hogyha felrakom a AVG-t akkor a feladatkezelőbe a CPU-használta 60-100 % között van vagyis mért terheli le?
  • Eurolac
    #97
    Szia! Ez engem is mindig érdekelt. Leírnád melyik exe? Segítenél. Köszönöm!
  • lck
    #96
    Lassíthatja - sőt általában akármilyen vírusirtó cserélgetés is okoz lassulást. Mivel ezek elég mélyen beépülnek a rendszerbe, és egy letelepítés nem biztos hogy mindent kiszed. Ezért érdemes egy új oprendszer feltelepítés után felrakott vírusirtó mellett kitartani.
  • Zsolt01
    #95
    Sziasztok.

    Vélemény erről ?

    Köszi !
  • BIZ0906
    #94
    Már megvan :) másik topikba segítettek.
  • BIZ0906
    #93
    Hogy tudok pl egy flshgetbe vagy egy WinRaRba melyik exe-t kell meghívni hogy ha pl letöltés után átvizsgálja a fájlt?
  • Flamer
    #92
    azcsak próba. :| nekem nod legális. szóval (y)
    ess nem. :|

    azé htx.
  • SiZo91
    #91
    adok hozzá direct linket: http://www.eset.hu/letoltes/telepitok?csomag=ess_proba
  • Flamer
    #90
    valszeg nem. :|
    eav_nt32_hun.msi < én egy ijet raktam fel.
  • SiZo91
    #89
    ESS = ESET Smart Security
  • Flamer
    #88
    ess ? az mijen? én a 3.0.6 -ot raktam fel.. amit oldalról lelehet szedni. (y)
  • SiZo91
    #87
    a víruskereső profilokat konfigold be ;) mindenre tegyél pipát; így tévedhetetlen lesz és veri az egész bagázst ;) ja és az ESS van fent? abban van beépített tűzfal is. mondjuk a zonealarm jobb nála kevesebb szabadsággal. mindegy, a za lényeg, hogy van benne
  • Flamer
    #86
    nos annyit találtam hogy rákérdezzen. :D és rendes mert ráis kérdez és akkor aztmondom hogy haggya békén szeggye le, erre leszedi majd egyből kivágja a rákba mer hogy virus :DDD
    nade aztis belehet állitani hogy aztis megkérdezze.(y) ez már egy fokkal yobb :D
    nos.. igy elsőre nod egész pofás. most csak virtuális gépen van fent de holnap feltolom egyik gépre tesztképpen. meglássuk milesz.
  • SiZo91
    #85
    nem lehet, de jó ez így
  • SiZo91
    #84
    akkor tedd vissza az AVG-t :) de szeirntem belehet állítani mingyárt meglesem
  • SiZo91
    #83
    am csak 32 megát foglal a memóból ellenben a kb 60 megányi avast!-tal. igaz az avg csak 18 foglal, de mondom sztem az AVG nem annyira jó
  • Flamer
    #82
    de akarok :|
  • SiZo91
    #81
    ha lezúzza annak oka van :) meg szeritnem örüljél, hogy magától cselekedett, mert sztem úgyse akarsz vírust letölteni :)
  • Flamer
    #80
    omfg. :| hátez gáz. töltenék le netről erre a lap nemjelenithető meg.. nod32 lezuzta :D karanténba hejezi. ennyi.
    de ez igy brutál.. :D mivan. aszittem kérdez :|