115
Látszódjunk úgy, mintha nem aludnánk:)
  • NonsenS
    #115
    Ilyen nekem is volt már. Szörnyű, főleg akkor, hogyha nem tudod rögtön ellenőrizni, hogy megvannak-e még. Szörnyű
    Télleg, volt egy olyan álmom, hogy egy csajjal lettem volna. Meg volt beszélve, elmegyek hozzá meg minden. Aztán felébredtem. WÁÁÁ. Szörnyű kellemetlen érzés volt.
  • OrioN the S
    #114
    nyitott fejjel könnyebb úgy tenni mintha aludnál
  • sz4bolcs
    #113
    Én egyszer azt álmodtam, hogy meghalt a családom, és egyedül maradtam. Nagyon élethű volt, amikor felébredtem az első az volt, hogy benéztem a szobájukba, hogy ott vannak-e még. Aludtak. :)
  • Csuhai G
    #112
    LoL!
  • ColdFire
    #111
    vannak szomoru álomok is, amik annyira élethűek, hogy pl mikor még nem volt motorom, azt álmodtam, hogy lent a garázsban van egy...
    nah én boldogan leszaladok a garázsba és! ...a biciklim ott állt... :D
  • kuci06
    #110
    ilyen már velem is megtörtént! Arra gondoltam, hogy jó lenne felébredni, és fel is ébredtem. Bár már volt olyan is, hogy rájöttem, hogy csak álmodom, aztán magyaráztam ezerrel mindenkinek, hogy ti csak az álmom részei vagytok, de nem hittek nekem
  • sz4bolcs
    #109
    miért? akkor a képzeletbeli zsebéből veszi elő... hüpp hüpp hüpp barba trükk
  • NonsenS
    #108
    Jaja.
    Egyszerű. Mindenki, aki rájön, hogy tudatosan álmodik, vegyen elő a zsebéből egy Piros Mogyis csokit és egye meg. Kivéve, ha épp fürdőruhában áll az Adria partján. Akkor meg hívjon meg minket
  • sz4bolcs
    #107
    Számomra érdekes kérdés, hogy tudatos álomban valódi tudatosság van, vagy csak a tudatosság érzete.. De ezt a kérdést éberen is feltehetnénk magunknak.
  • sz4bolcs
    #106
    Miért hinnénk hülyének, szerintem az emberek nagy százalékának van tudatos álma.
  • ColdFire
    #105
    velem is volt már ilyen, és olyan is, hogy döntésképes voltam az álmomba, szval nem csak egy történet láttam, hanem ha olyan kedvem lett volna, egy hülye példa: egy Piros Mogyis csokit is elővehettem volna a zsebembol ha akartam volna:)
  • Csuhai G
    #104
    Lehet, hogy hülyének néztek majd, de velem már párszor volt olyan, hogy álmodtam 1 nagyon rosszat és álom közben rájöttem, hogy álmodom! Ebben nincs is semmi, de mint a játékoknál feltettem magamnak a kérdést, hogy akkor most álmodjak tovább vagy felébredjek ? Végül eldöntöttem, hogy fel akarok ébredni, és rögtön fel is keltem!! Nagyon durva volt! Ezt nem is lehet normálisan elmagyarázni, de ez nagyon furcsa volt!
  • sz4bolcs
    #103
    Amennyiben a vakok is érzékelnek a világból..
  • sz4bolcs
    #102
    Ez egy nagyon jó oldal, talán a legjobb, amit eddig láttam. Miért nincs több hozzászólás?
  • NonsenS
    #101
    Hehehe. Ok, privátban elküldtem az msn címem. Egyébként sztem igen. Ha arra gondolsz. Mondom, eddig nekem még semmi élményem nincs a megszokott álmokon kívül. Dehát ha ráveszem az agyam, h sűrűn gondoljak egy dologra, akkor talán éjszaka is az eszembe jut

    100#: Ismeritak a Brainac c. műsort? Na abban szoktak ilyen kérdéseket feltenni. Egyébként nemtom, aki nem született vak és emlékszik a színekre, az biztos lát éjszaka. De aki úgy született, szvsz nem lát semmit álmában sem, hanem csak érez.
  • stream man
    #100
    EGY KÉRDÉS A VAKOKNAK IS VANNAK ILYEN "ÁLMAIK"???
  • ColdFire
    #99
    álmomban felnyomhatom a legjobb csajokat? nyami... :D
    kellkell :D
    kitapasztaljuk hogy kell ezt a dolgot csinálni?
    msn?
  • NonsenS
    #98
    Nem volt még olyanod, hogy álmodban rájöttél, hogy álmodsz, de mégsem ébredtél fel és nem voltál teljesen magadnál? Ez arra jó, hogy szándékosan előidézd és olyanokat álmodj, amit csak akarsz. Tod, hogy egy álom milyen jó tud lenni.
  • ColdFire
    #97
    es ennek pontosan mi értelme?
  • sz4bolcs
    #96
    régi tom & jerrys megoldás :D
  • NonsenS
    #95
    Egyébként kipróbáltam, ami ezen az oldalon van. Mármint, hogy tudatosan álmodjak. Eddig még semmi siker, de beszámolok, akármi is lesz.
  • NonsenS
    #94
    Az ilyenek minek írnak ilyen fórumba?!? Nagyon sajnállak, hogy tényleg nincs jobb dolgod, mint békés fórumozókat sértegetni...
    Fordulj orvoshoz!
  • Ars3nal
    #93
    aééitsd be kilot is meg nemet:c
  • Ars3nal
    #92
    ugy én sem tudok:D
  • stream man
    #91
    háá megvan ki kell támasztani fogpiszkálóval a szemhéjunkat :D
  • PrasCo
    #90
    Hál'sten, még sosem történt ilyen velem, ebben talán szerepe van annak is, hogy mióta az eszemet tudom, szinte sosem alszom háton.
  • Dodo55
    #89
    Nem fogyatékosság, felmérések szerint az emberek 100%-ával történik ilyen legalább egyszer, és 53%-ával többször is.
  • Speedbreaker
    #88
    :D, én nem vok ilyen fogyatékos
  • Tomo15
    #87
    Ilyen dolog velem is volt már sajnos és nem is rég. Azzal kezdödött, hogy nem tudtam megmozdulni, majd egy nagyon félelmetes lényt láttam. A félelem az nálam is nagyon erös volt. Azt azért hozzátenném, hogy aznap este elalvás elött ufo-magazint olvastam. Valószinünek tartom, hogy ez idézte elő. De mesélték a szüleim, hogy kiskoromban olyan dolgokat láttam, hogy pontossan hol és mi mellett vannak, amiket eleve nem is láthattam, mert mondjuk a padláson voltak. Szal érdekes dolgok vannak.
  • kulabácsi
    #86
    jah nekem egy nagyon dúrva ilyen volt, nagyon kicsi voltam de megmaradt bennem, frankón még járókában aludtam!!! és arra emlékszem h kinyílt a szemem, már világos volt, és láttam egy kezet a plafonon mozogni, iszonyat megilyedtem, mondom annyira h bármíly hihetetlen de tisztán emlékszem erre a momentumra, pedig volt kb 18 éve:S érdekes dolgok ezek, félelemetes még belegondolni is.....
  • Sanyix
    #85
    Hűha ilyesmi velem is volt régebben, jópárszor: éjszaka kinyílt a szemem, nagyjából olyan volt mintha ébren lettem volna, de nem tudtam mozogni, úgy éreztem valami van mellettem, és figyel, és erős félelem, de ilyen lényeket meg nyomást, meg zúgó fület nem tapasztaltam. Aztán egyszercsak meg bírtam mozdulni, és vége lett. Kiskoromba általában havonta 1 szer előfordult, 1 idő után egyre gyengébb volt ilyenkor a félelem, mert emlékeztem hogy mi ez a dolog, és arra is hogy nem is valóság.
  • neevous
    #84
    Hát velem kicsit durvább volt. Volt egyszer olyan, hogy úgy éreztem, hogy az ágyammal együtt föl-le lebegek a padlótól a plafonig. Egyszer egy ember árnyékát láttam a falon, és ezek közben én is béna voltam. Szerencsére csak akkor féltem, amikor az árnyékot láttam. Életem 17 éve során csak ennyi volt, és remélem nem lesz több.
  • Dodo55
    #83
    Utánanéztem kicsit, a rendes neve alvásparalízis, és sokkal durvább is lehet, mint gondoltam.
    Sok esetben nagyon félelmetes hallucináció is van, szerencsére velem még nem volt.
    Szóval durva.
    A tünetek, amik lehetnek:
    -Bénaság
    -Látás(látod ami körülötted van)
    -Nyomás érzése a hason
    -Hallucináció
    -Félelmetes lény hallucinálása
    -Zúgó hang a fülben, ha mozogni próbálsz erősebb
    -Óriási félelem

    Amik velem voltak:
    -Bénaság
    -Látás
    -Zúgó hang

    Szóval úgy tűnik a durva dolgok szerencsére nem voltak velem.
    A félelem állítólag a legtöbbször előfordul, de én nem éreztem igazi(félek valamitől) félelmet, hanem csak "baj van és azonnal tenni kéne valamit" félelmet éreztem, amit például (persze sokkal gyengébben) augusztus 20-án is éreztem, amikor a vihar volt, és mi ott voltunk.

    Itt egy leírás, egyébként ezen az oldalon van sok alvásparalízissel foglakozó írás: http://www.crescendo.hu/2006/09/30/lelancolt-tudatossag

    Velem már több mint 1 éve volt utoljára, azóta nem, remélem nem is lesz ezek után, hogy megtudtam, hogy ami velem volt, annál sokkal durvább is lehet.
  • Dodo55
    #82
    Ez az álombénaság izé velem is volt, kb egy éve, azóta nem nagyon, de akkor elég sokszor. Szerintem nem sok köze van az alkoholhoz, mert amikor velem volt, akkor egyszer se ittam alkoholt. Inkább a láznak lehet köze hozzá, mert akkor volt elég sűrűn, amikor beteg voltam, és eléggé lázas. Mindig reggel volt velem ilyen, ébredés előtt. Elég szar volt. A szemhéjamat tudtam elég lassan mozgatni, a kezemet nem tudtam, a lábammal viszont, ha összeszedtem egy kis erőt, akkor tudtam egyet rúgni, erre általában felébredtem. Az volt benne a legszarabb, hogy mivel a szemem ki tudtam nyitni, láttam mindent, felfogtam mindent, de nem tudtam megmozdulni.
  • magus
    #81
    Én anno irodalomórán fejlesztettem ki, annyira lazultam, hogy minden életfunkcióma tkezdtem lelassítani-.- aztán egy idő után letett arról h felkelt ha aludtam a könyvön és nem kellett ilyen cselekhez folyamodni
  • Scholes18
    #80
    "nyitott szemmel alvás" uu bakke de kifigytunk a témából.. :D
  • gnar killer
    #79
    figyelni kell (;
  • kulabácsi
    #78
    dettó csak nem akartam írni, mert be lettünk oltva h mindenki az alkoholról beszél:)))
  • Cat 02 #77
    én álmomban csak hülyeségeket beszélek :|
  • endiboy
    #76
    ez nekem berugás után szokott jelentkezni :P