54
  • Lonesome Jim
    #54
    Érdekes, hogy az SG-n, mint a főfő tudományos hírportálon milyen emberek mozognak, és milyen hozzászólások születnek...
    pl "nem dugnám meg" "mi a faszt lehet egy teljes éven át vizsgálódni??"

    Szóval ezúton üzenem ezeknek az ostoba 15 éves hülyegyerekeknek , hogy húzzanak más fórumra.
  • GyuriX2572
    #53
    Érdekes, mindig is terhesnek képzeltem ML-át :)
  • ostroml
    #52
    Nem egy CKM vagy PLAYBOY cimlaplány, lehet a masternek is egy Photoshop kellett volna mint manapság az emlitett magazinoknál és máris mindenkinek tetszene SexY MOna :D
  • PíszLávJuniti
    #51
    #30 #32-#39
    pazdet stfu htx @ :|
  • BornToBePuli
    #50
    még mielőtt jönne egy-két okos ember a da-vinci kódos őrületen nem a mona lisa-t értem
  • BornToBePuli
    #49
    szép kép, de azért nem kell hanyatt esni tőle csak azért mert most a világra tört ez a da-vinci kódos őrület.
  • Mike
    #48
    fiatal hímek irhatták ezt, ő náluk ez meg még természetes
  • Mike
    #47
    inkább Leonardo visszament a multba
    arra azert vigyazott hogy lezernyomtatot, meg TIE-Fightert ne rajzolgasson
  • Mike
    #46
    hű, te vagy aztán most a kemény legény
  • Mike
    #45
    akkor Leonardo idegen volt? hűha! :o
  • dez
    #44
    Feltéve, ha computeren dolgozott, RGB módban. Nem pedig CYMK-val, mint pl. a nyomtatók.
  • Supremo
    #43
    Nem kell félreérteni. Én az alkatáról nyilatkoztam, nem az arcáról. Mellesleg az hogy kinek mi a szép, az eléggé szubjektív, mint ahogy olvashatjuk is a hozzászólásokból.
  • kutyak
    #42
    De itt nem magyar egyetem végezte a kutatást.
  • Möci
    #41
    "Viszont Leonardonak nem csak 4 alapszine volt..."

    Valóban nem. Leonardo is csak a 3 alapszinből gazdálkodhatott!
  • Hoz_Hun
    #40
    Mit kell ezen annyit görcsölni. Régen más volt az ideál, egyébként is akár Quasimodot is lefesthette volna attól a kép értéke nem veszít semmit, mert nem a nő "szépsége" miatt híres ez a kép. És igen a csaj szerintem is ronda. Az én feleségem szülés után is jobban nézett ki, és pont.
  • Supremo
    #39
    SonicXX egyetértek veled teljes mértékben. Azoknak meg akik úgymond bottal nem nyúlnának hozzá, srácok gondolkodjatok kicsit el azon, hogy hogy néznének ki a barátnőitek szülés után, pláne 2. után?
    Akkor sem volt ez másképp és most sem lesz. Nagyon kevés esetben van az, hogy a szülés után 100% eredeti alkatra vissza tudnak állni a nők.
    (he-he az már meg sem említem, hogy a mai 38-40 kilós nők 3 gyereket szinte meg sem tudnak szülni... de ez már más téma)
  • Griphons
    #38
    Leonardo a legnagyobb újító feltaláló és polihisztor volt (sztem a mai napig), és engem egyáltalán nem lep meg, hogy feltalált egy technikát, amivel olyan képet lehet készíteni, amit könyebben lehet módosítani, mint az ecsettel készült "göcsörtös" felületűeket. Már akkor is ismert volt az a technika, hogy egy meghajlított, és megvágott csővel felfújták a fixáló anyagot a képre. Szinte biztos, hogy L ezt fejlesztette tovább, és a festéket felfújta a kép felületére, mintha egy mai festékszóró pisztollyal csinálta volna.
  • Berber
    #37
    Egyesek egyszerűsége minden képzeletet fellülmúl! Vajon mit csináltak Ők, amit legalább a szomszéd megnézett? Nem a kis kupacra gondoltam amit az utcán az ajtaja előtt "felejtettek". Akik itt ennyire ostobán beszoltak, azok még semmire sem voltak képesek, és a legegyszerűbbnek az tűnik, ha megpróbálják lehúzzni mások alkotását a saját szintjükre. Ki is mondta, hogy a földön az inteligencia mennyisége állandó, csak a népesség növekszik? (És a delfinek is feljövőben vannak!)
  • Anteris
    #36
    nem véletlen a kérdés. Egyik ismerősöm a műegyetemen melózik és látom/tudom, hogy óvatosan fejlesztgetnek, nem lehet 1-2 hónap alatt kitalálni a dolgokat mert akkor kevesebb támogatási dohány jut. Tudom jól tőle, hogy bármire félkérik őket valami idétlen határidőket löknek be hasból, mert kell a lóvé folyamatosan. Ezért gurultam be, mert trükköznek a kutatók sajnos, bár belátom, hogy csak így tudnak normális pénzekhez jutni, sumákolással..
  • Broafka
    #35
    hmm, kivételesen végig olvastam egy cikket :D
    hát nem tudom, szerintem nem tudtunk meg olyan nagy újdonságokat, amúgy én úgy tudtam hogy 3 évig festette a képet, és hogy egy tök jelentéktelen ember volt alapból Mona Lisa (valami pincérnő féleség)
    és állítólag azért nem mosolyog a képen, mert a fogai... hát... hagynak kívánni valót maguk után :)
  • scooterbr
    #34
    Ott a pont!
  • Librarian
    #33
    Hát... mielőtt a te hozzászólásodhoz értem reméltem, hogy ezt majd én mondhatom meg. De sajnos megelőztél. :)

    Nekünk van itthon egy másolat ebből a képből, és én rengetegszer bámultam. Nem vagyok egy műértő, vagy nagy műkedvelő, de ez a kép valami eszméletlen...
  • sonicXX
    #32
    Egyeseknél a kultúra megint lebaszta a biztosítékot.

    A cikk érdekes. A jobb oldali kép élettel telibb. A kép pedig méltán híres: ebben a képben benne van Leonardo minden tudása, az egész festészete.

    Az pedig, hogy kinek tetszik rajta a nő vagy kinek nem, nem értem mitől téma: nem nektek kell hogy tetszen. Az a nő abban a korban tökéletes szépség volt. Akkor ez volt a szép. Mint ahogy most attól faszagyerek valaki, ha 10 métereset tud hányni, vagy ha a Bankba felszed 2-3 drogos ribit. Utóbbiaknál kevés visszataszítóbb dolgot tudok elképzelni, akkor inkább Mona Lisa ahogy némely p**sa kinéz a cucc miatt... undorító.
  • kutyak
    #31
    Például el lehet tölteni egy teljes évet azzal, hogy kitaláljuk, mire vagyunk kiváncsiak, és hogyan derítsük ki. A megfelelő technikák kidolgozása időigényes lehet, ráadásul a frissen szerzett információk újabb kérdéseket vethetnek fel, amelyek megválaszolásához újabb technikákat kell kidolgozni, ésígytovább, ésígytovább.
  • VRSDM
    #30
    röhejes hsz-ek milliója, látszik az értelem sugárzik az SG-ről /nem a cikket fikázom/
  • Anteris
    #29
    "majd egyévnyi elemzéssel folytatódott a munka"

    mi a faszt lehet egy teljes éven át vizsgálódni??
  • Munch
    #28
    Most ez megint spanyol viasz, a bal oldali képből bal oldalit csinálni egy kattintás fotosoppal.. lol.
  • PíszLávJuniti
    #27
    nem dugtam volna az biztos :C
  • warchief
    #26
    Háát 500 év mulva a mai "jó nőkről" készült fotókon fognak röhögni. :)
  • Cat 02 #25
    most miért jó nekünk hogy 500 éve ilyen szinű volt ?????
  • dotkom
    #24
    ez a kep szerintem egyaltalan nem szep. csak szepen lett megcsinalva, es azert ilyen hires, mert mindenhova magaval hurcolta a festo.
  • insomniac
    #23
    csak egy picit
  • mikloss
    #22
    Akárki akármit mond ez a nő bűnronda! Még bottal sem piszkálnám meg!
  • GregSB
    #21
    Hmm, Leonardo homokos volt, nem?
  • kutyak
    #20
    Jól sejtem, hogy Te esetleg olvastad? Ha igen, megosztanád velünk?
  • dez
    #19
    Á, a jövőből mentek érte, mert már nagyon-nagyon okosak voltak, de szükség volt Leonardo zsenialitására.
  • Jamie
    #18
    Megmondom én a tutit: Leonardo időgépet készített, előreutazott a csajjal, lefotózta, fotósoppal átbuherálta majd kinyomtatta a vászonra.
    Ennyi, és nekem még Náza technikám sincs.
  • roliika
    #17
    Nem pontokból hanem szlakból áll a kép. Mi van ha 1-1 szál hajjal, vagy lószőrrel vagy valami hasonlóval festette?
  • dez
    #16
    És már értem, mit keres a hajháló a fején. Leengedett hajhoz nem illik, kontyhoz igen... Erre nem gondolt a mester?
  • dez
    #15
    Szerintem eredetileg az arcon lévő árnyékok is valamivel világosabbak voltak.