54
  • Elusive
    #14
    jah, gyorsabb lett volna photoshoppal
  • wmatyi
    #13
    Olvasd el a Mona Lisa magánéletét és megkapod a választ!
  • nebancsa
    #12
    Ehhez az elemzéshez mért kellett 1 év azt nem tudom...
  • Esrohnoil
    #11
    Nézd meg a mai nőket smink nélkül. :D
  • Ch_Slater
    #10
    Lehet szerelmes volt a nőbe, amikor elkezdte és ekkor még tisztelettel festette. Később rájött, hogy a nő nem fogja soha viszonozni a szerelmét ezért átalakította egy ledér cédává bosszúból.
  • kutyak
    #9
    Arra nem kaptunk választ, hogy miért van leengedve a haja. Azt írják a cikkben, hogy csak lányok és kétes erkölcsű nők hordták így a hajukat, de Mona Lisa asszony volt. Először kontyot festett neki Leonardo, aztán leengedte a haját. Miért?
  • moRtiZ
    #8
    Abban az időben teljesen más volt a nőideál mint mostanában. Szóval lehet hogy akkor ő volt a főnyeremény muff. A kép zsenialitása viszont lenyügöző a "nem szép nő"-ért cserébe.
  • metaljesus
    #7
    ahhoz képest, hogy 500 éves, jól tartjta magát
  • Szefmester
    #6
    ha még szemöldöke is lenne...
  • Lonesome Jim
    #5
    okos vagy, gratulálok
  • BCS CORPS
    #4
    akár mikor nézem ezt a képet ez a nő bün ronda persze izlés dolga
  • kvp
    #3
    "szerintem feltalálta a színes lézernyomtatót az öreg és azzal csinálta"

    Hasonlo, de nem lezer hanem tintasugaras. A mikroszkopos felveteleken latszik hogy a reszletesebben kidolgozott feluleteket apro tuhegynyi festekcseppekbol epitette fel. Ezt a technikat a jelenlegi tintasugaras nyomtatok hasznaljak. Viszont Leonardonak nem csak 4 alapszine volt...

    Hogy miert kell vizsgalni a kepet? Mert pl. a sixtusi kapolna festmenye is lathatatlan volt mar a papavalasztasi tanacsok altal gyujtott tuzek fustjetol. A mona lisa is elszinezodott, de pl. a fenti rekonstrualt szinosszeallitassal szvsz sokkal szebb. (es valoszinuleg a festo is igy latta amikor elkeszult)
  • Looserke
    #2
    szerintem feltalálta a színes lézernyomtatót az öreg és azzal csinálta...
  • moRtiZ
    #1
    Hihetetlen hogy 500 évvel a kép festése után is még halomnyi rejtély övezi ezt a képet. Leonardo valoszinuleg akkora geniusz volt, amekkorat nem nagyon hordott a föld a hátán.

    Bár nem értem miért elemzik ennyire, holott csak élvezni kell a képet, és nem mindenféle misztikumok után kutatni.