30
  • Alec
    #1
    csak tudnám mihez kezdenek ezekkel a kütyükkel? olyan mintha elektromos fogkeféket dobnának le az etiópoknak
  • snorbi
    #2
    Ezt mi hajtja? Gondolom nem kell 230 a feltöltéséhez.
    A kurbli nagyon tuti ötlet a másiknál...
  • roliika
    #3
    A fene tudja....akkor már inkább 1 PDA...nem? Meg hozzá 1 csatolható bill. Mégiscsak kisebb ennél meg szebb. Ennek nagyon kicsi a kijelzője, nemigaz, hogy 1 OLED -et vagy valami olcsót nem tudnának nagyobbat beletenni...1 Giga NAND az + 20 dolcsi körül van vagy 10...drága így ez a gép.
  • szacsi
    #4
    még mindig nem érted.
  • drwho
    #5
    fúj, és windowst kell használni rajta... :) De biztos leszrá más is... DE ez a windows for embedded ez elég rosszul hangzik... Lesz egyáltalán olyan tartalom, ami kihasználja majd ezt a CPU-t? Vagy már maga a windows igényel ekkorát?
  • mikloss
    #6
    A kurblis sokkal jobb... Ez drága is ráadásul nincs rajta kurbli ami a poénját adná, így ez egy sima kis szar laptop korcs.
    KURBLI 4EVER!
  • grebber
    #7
    Nemhogy a pc-kbe szánt cuccok fogyasztásának csökkentésén dolgoznának.
  • HUmanEmber41st
    #8
    Eléggé..izé.. meg az a touch-pad... tökre felesleges.
    MIért nem tettek bele érintőképernyőt inkább??? 400$-ért már igazán adhatnának is valamit..Meg a srceen is nagyon kicsi, legalább A/5 méretű lehetne, h egy könyvoldalt egyben meg tudna jeleníteni.
    És persze kurbli sincs rajta!
    Kurbli nélkül sux az egész :) :)
  • Dömsödi
    #9
    Semmi értelme. Minek ekkor proci, egy ilyen kis kütyübe?
  • Sanyix
    #10
    Vicces, inteltől ÓLCSÓ pc... intelék még a szart is drágán adták (p4), gondolom ez is csak nekik számít olcsónak :)
  • Sith
    #11
    az árát kicsit sokallom
    valahogy ugyérzem hogy nem a feltétlenül legyen minnél egyszerübb és minnél olcsobb kivitlere törekednek
    vagy csak én érzem ugy hogy még számos helyen lehetne sporolni ( vagy az itt megspórolt pénzt máshová átirányítani) ps nem értem hogy miért ragaszkodtok annyira a kurblihoz (azon kivül hogy fun) azok az országok ahová ezeket szánják bemenyire is szegények általában a föld naposabbik oldalán vannak
    napelem rlz
  • mikloss
    #12
    Mert éjszaka a nap nem süt+ha másnem világítnai vele éjszaka. Ráadásul a kurbli gyorsabb és nem kell a napra várni! 1szóval KURBLI rlz
  • whitehawk
    #13
    Hogy fikázta az intel a 100 dolcsis gépet istenem, erre...
  • Sanyix
    #14
    "hiszen a várakozások szerint ez 250-400 dollár közé tehető."
    OMGOMG ezt most vettem észre :DD az én asztali gépem mostani ára tehető eközé, és bár nagyobb méretű, tuti sokkal többet tud, nemgyengén :) LOL úgylátszik az intelnél idióták dolgoznak.
  • 12346
    #15
    vagy idiótákra építenek
  • Aspirin
    #16
    ebből 100 dolcsi csak a win!
  • TH448
    #17
    Celeron M nem is támogatja a fejlett energiagazdálkodást, szóval maradt pár raklapnyi raktáron, ami a kutyának se kell, úgyhogy belerakták... De 400$ az közel 90e Ft. Annyiért már igen korrekt használt gépet kapnának. Jó, ahoz több áram kell, de agregátor v. mittudomén, viszont ez se megy bogarakkal. Ezen kívül az kicsit több dologra használható. A OLPC meg nevetséges. Majd ott minden gyerek laptoppal jár suliba. Van aki szerint ez nem csak a tündérmesékben létezik? Nem hinném....
  • Focew
    #18
    http://www.salescircular.com/ma/computer/laptpp.shtml
    igaz, hogy ez USA oldal, és akciós cuccok, meg adó nélkül, de látható, hogy uj ACER laptop 399$.
    És akkor még nem beszéltünk a használt cuccokról....
  • huuu
    #19
    Hol a kurblis? segítene valaki?
  • TeDDyRuSh
    #20
    Az a gáz, hogy a 100 $-os laptopnak max 60$ kell hogy legyen az előállítási költsége...a többi kereskedelem:) Bár hamarabb összejöhetne a dolog, ha az intel összefogna valami optikus céggel, mert a fejlődő országokban rohamosan beindúl a szemüveg és kontalencse forgalom ilyen kijelző mellett:)Vagy tolják a nickelodeonon,a minimaxon, meg a CN-n, mert a picik egyből ráharapnak az új játékszerre:)
  • Berber
    #21
    Menten kiderül, hogy fejlődő ország vagyunk, és hozzánk már régen hordják a kurblis gépeket, csak a miénk még első szériás, és nagyobb manókat építettek be tekerni! A fali csatlakozó meg kamu. Vajon mit tudnak a nyugati gépek? Waooooooo!
  • tacsaby
    #22
    Én nem hiszem, hogy a harmadik világ országainak, vagy a szegény sorban élő embereknek, akik naponta a túlélésért küzdenek és a nyugati ember számára elképzelhetelen szegénységben élnek, az lenne a legfőbb gondja, hogy olcsó pc-hez és internethez jussanak! Egy ilyen kütyü kicsit sem javítana az esélyeiken.
  • GulaSoft
    #23
    Ez mekkora egy kalap szar a kurblis laptophoz képest!
    Ráadásul winfossal.
    Persze hogy fikázta az intel is meg a mikrofos is a kurblis laptopot. Most már értem. Mindjárt megnézem annak a kijelzőnek a specifikációját aztán röhöghetünk együtt.
    7.5 col.
    1200*900 monó és most nem találom mennyi szinesben.
    Ráadásul wifi meg minden okos dolog benne, a kurbliról nem elfelejtkezve.
    (egyébként olvasáshoz az 1200*900 az több mint elég)
  • Benoke
    #24
    Ezzel a masinával gyakorlatilag hülyére veszik a szegényebb orzságokban élő embereket. Azért mert ők anagy intel. Hát elmennek a búsba ezzel a baromsággal. Ez minden csak nem használható gép. Esetleg gyerekeknek kutyát dobálni, de arra meg egy vacak kavics jobb.
  • kvp
    #25
    Azert hasznalhatonak tunik, csak harom dologban ter el:
    -a processzor fogyasztasa miatt iskolaban is csak halozatrol hasznalhato (kurbli sincs hozza)
    -a kijelzo azert szelesvasznu es ilyen kicsi, mert a legolcsobb kinai dvdlejatszokbol szarmazik (egyebkent 800x480-as)
    -nincs erintokepernyo, igy irotablakent sem hasznalhato, elforgatva konyvolvasasra meg annyira sem

    Viszont ezt meg olcsobban ki lehet hozni mint az olpc gepet. (es a windows miatt negyszer annyiert eladni) De legalabb mar nem az asztali pckre eskusznek mint fel eve.
  • Axon
    #26
    Nekem is rögtön ez jutott az eszembe :-)
    Vajon vindóz nélkül mennyibe kerülne ez a kis doboz?
  • abzu
    #27
    Hogy néz ki EZ?
  • HJPOWER
    #28
    Költségek a tömeggyártás miatt nem mehettek 10 dollár fölé szerintem. Ez egy rakás! ;) és kina kapja be még mindig!
  • axxe72
    #29
    Valaki bedobhatná a kurblis csoda linkjét, mert nem találom. Rohadt kiváncsi lennék rá!
    THX!
  • longdrink
    #30
    ari