218
Avagy akik a legjobb helyeken vannak :)
  • HolyZoly
    #18
    Egyik tanárom mondta volt: "Minél trógerebb a hely, annál nagyobb a pörgés", amivel személy szerint nem értek egyet, de a tróger helyek olcsóbbak :)
    Egyébként én Szegeden kollégistáskodom, a berendezés elfogadható, a technika jó/kábelTV, net a szobában, csak "eszközt" kell vinned/, a társaság pedig a legjobb :)
  • Borg
    #17
    Az minden épeszű főiskolásban megvan :)
    Ejj mikor anno a Lehel-t lebasztuk a tetőről...
  • Braveheart
    #16
    Hát net nekünk is csak a számtechteremben meg a könyvtárban volt eddig, de pár sráccal összedobtunk egy rádióadóra, csak ezért tudok én is írni most.
    A higiéniáról annyit, hogy itt se vmi egekbe emelkedő, de mondom mindenhez hozzá lehet szokni...
  • Kmarha
    #15
    higénia? :D hehe, jó hogy nem jártál Veszprémben a Stromfield kolliba. :D

    Volt hogy bementünk és sötét volt. Valami szöszmötölést hallottunk. Felkapcsoltuk a lámpát, és a fekete árnyak hirtelen szétszéledtek, be a szekrény fotel alá. Rohadék csótányok.

    De nem is akármilyenek. Ezek erősen mutálodó fajta volt, direkt kollégistákhoz szokva. WC-be volt egy, melyre rávágtunk két hatalmasat a papuccsal, azt nézegettük, hogy mi maradt belőle. A kis dög meg megrázta magát, és vígan tovább futott :D

    Ha leves főzés volt, min egy csótány lábasba pottyanása eltürt dolognak számított :D Így jár az a kollégium, ahol a bentlakókra bizzák a takarítást :D

    Most ahol vagyok Székesfehérváron, hetente egyszer jön a takarító felmosni meg minden. A szemetet naponta kiviszik. :D El vagyunk kényeztetve
  • fradista91
    #14
    Hi!
    Én is koleszos vagyok (Kaposváron)
    Nekem sincs semmi gondom a közösséggel, viszont a higiénia, körülmények elkeserítőek ... Első két héten megfordult a fejembe hogy kiiratkozzak :D

    Kezdem megszokni a helyet, viszont sok minden hiányzik otthonról. Család, kutyáim, és természetesen a számítógép :P Mivel koleszunkban még az is csak elvétve van. Sőt legjobb esetben is csak hónap közepe felé tudok majd internetezni hét közben (is). Tanulni még úgy ahogy lehet, kimenni suli után 4ig, aztán 7-8ig így első két-három hónapban.

    Most hirtelen ennyi jutott eszembe de amint lesz valami kis történetem, írok :)

    Üdvözlet minden koleszosnak!
  • Braveheart
    #13
    Ezért mondtam hogy a társaság nagyon fontos, csomó dolgot ők határoznak meg, nekem is miattuk tetszik itt annyira.
    A bejárósok alig ismerik a többieket, nem úgy mint mi pl.
    Megfulladni nem fulladunk a szemétben, de elismerem otthon nagyobb rend van.
  • The FlashBack
    #12
    szerintem erről nem lehet leszokni, max valaki leszokatott róla. Az sem mindegy hogy mijen emberekkel vagy együtt, mijenekkel élsz együtt nap mint nap...
  • sz4bolcs
    #11
    Én voltam kolis... Nem emlékszem rá. :D
  • Braveheart
    #10
    Ez így van.. én nagyon rendmániás voltam, de hamar leszoktam róla :)A régi szobám katasztrófa volt... egyszer pl vki kihúzta a hűtőt a konnektorból, belerohadt a 7végén egy csomó kaja. Utána 2 napig be se csuktuk az ablakot, meg hipóval mostuk ki
  • DanielT
    #9
    Azért kell egy csipetnyi igénytelenség a koleszos léthez :D
  • Braveheart
    #8
    Amúgy most hogy nyúltam be a sörnyitóért le is szabtam egy fiókot
  • Braveheart
    #7
    Szóval se mondtam hogy rosszabb, de kérdezz meg akárkit aki volt mindenkettő, hogy hol volt a jobb :) Persze csak az tudhatja ezt aki már megtapasztalta.
    Amúgy a legfontosabb a társaság itt is, mint mindenhol.
    Nah megyek felbontok egy sört
  • Braveheart
    #6
    Írjál csak persze.
    Nem nagyon szoktam topicot nyitni de úgy érzem ez megéri. 1 év alatt többet hülyültünk mint az egész gimiben.
    Teljesen más feelingje van, mintha a gyerek végigszenvedi az órát, aztán hazamegy... Ha megkérdezik hogy na milyen a suliban rögtön a kolesz jut eszembe :) Most is itt vagyok amúgy, nem volt kedvem végigszenvedni a 2X 250km-es utat hazáig meg vissza. Eléggé kihalt még minden, de holnap délután beindul :)
  • CattiBrie
    #5
    te jó ég, miért mi lenne a különbség egy kollégiumista és egy nem kollégiumista között? :D

    miért lenne rosszabb egyik a másiknál? :)))
  • Pheaper
    #4
    én sem vok de irtam birom akoleszosokat sok haverom van közöttük
  • kulabácsi
    #3
    én nem vok kollegista, írhatok?
  • Pheaper
    #2
    aha okés
  • Braveheart
    #1
    Sziasztok! Ide írjon mindenki, aki kollégista, tök mind1 hol, jöhetnek a történetek, tapasztalatok, stb.
    Én amúgy egy XII. kerületi koleszban vagyok, lehet hogy régi az épület meg minden, de imádok itt lenni!