218
Avagy akik a legjobb helyeken vannak :)
  • The FlashBack
    #178
    kukát kivisszük reggelente és ennyi...:)
  • Ben Katarn
    #177
    nálunk minden reggel van ellenőrzés, -2 és +2 között pontoznak, szerda délután -4 és +4 között, meg péntek délután is. Nem nagy kunszt, a kukát berakni annak a szekrényébe, akinek épp nyitva van, széket fel az asztalra, és mentegetőzni, hogy fel is mostunk. Egy hónap alatt egy garantáltan bele lehet fulladni a koszba, próbálja ki mindenki! ;)
  • The FlashBack
    #176
    nálunk linóleum van, gyűlölöm. egy kis laminált otthonosabbá tenné a szobát, dehát shit nincs péz. ja, de most festenek minden szobát meg ilyesmit, úgyhogy ki kellett költözni a szünetre... lol
  • mumpic
    #175
    Letámadtak minket szobaellenőrzésnél hogy fegyelmit kapunk ha nem takarítunk. Pedig ha tudnák hogy mekkora fos a padló, akkor ők sem takarítanának, ti. _minden_ meglátszik rajta, még a kozmikus sugárzás is, ha felsepertél már gyűlik is rá a szösz, ha felmostál már koszosra szárad. Úgyhogy emiatt mi csak akkor takkerolunk ha már nagyon zavar. :)
  • The FlashBack
    #174
    na miújság a koleszba?:)
  • Kmarha
    #173
    kb ennyi a szoba :D a két vasemeletes ágy, hátul 3 szék meg kis asztal, és a hütő :) Ja meg az ablak alatt egy konvektor :P Majd rakok be olyant is, csak gondoltam ez jellemzőbb kép a kollégiumunkról :D
    Mondjuk most a felső szint az lakómodulos szobákból áll.. utálom azokat az ágyakat. Arról tényleg lövök egyet-kettőt, azt majd kikérem a véleményeket.
  • The FlashBack
    #172
    :D jókép. Mondjuk a szobából nem sok minden látszik:)
  • Kmarha
    #171


    Nem, nem én vagyok a képen.. most legalábbis nem :D

    Nem direkte hagytuk ott heverészni.. mi is erő hijján voltunk, meg ő is ragaszkodott a kényelmes parkettához.. igy hát maradt a fényképezés :)
  • The FlashBack
    #170
    tolok egy két képet:D

    Flickr-re vannak feltöltve, ha valakit ez külön érdekelne:D



    a parafám, csak a poén kedvéért:D



    ésmégegy


  • The FlashBack
    #169
    LOL:D
    köszi:D
  • macleod2005
    #168
    Képet pillanatnyilag nem tudok mutatni, de leírom hogy kb hogy néz ki
    kb 2 méter széles 8 méter hosszű szoba, 2 embernek, a falak mentén találhatóak az íróasztalok, ágyak, és a hűtő (természetesen a kémény is hozzánk lóg be) abből látszik hogy egy 0,4 méter széles közlekedő hely van. Két ilyen szoba van egy lakókörletbe, hozzá tartozik egy előtér meg egy fürdőszoba. Az előtér valamilyen okból kifolyólag akkora hogy 20 ember kényelmesen elfér. A szobába (nameg majdnem az összesbe) belépve megcsapja az ember orrát a fűszag, keresztülesik legalább 1 vizipipán, 3 kupac ruhán, valamint a berendezéshez tartozó 2 széken. Ha már tapasztalt vagy, az utp kábelek akkor is veszélyt jelenthetnek ha mászkálni akarsz. Ha kinézel az ablakon (feltéve ha sértetlenül eljutsz odáig) akkor megláthatod a csodálatos vasművet, valamint amit kiokád (Dunaújváros powaaaaa). A közös teraszon lehet vizipipázni, piálni, minden egyebet, egészen este 10 ig ugyanis akkor bezárják a teraszt mert irritálják a koleszosok a szomszéd ház lakóit (lol? ez a szabály csak a Semmelweis koliba van, az összestöbbibe nincs). Úgyhogy eg jótanács, ha dunaújvárosba elsztek koleszosok, akkor a Semmelweis kolit kerüljétek messzire, a 33,35,37 es jó, meg az Ipafa is, Mátrix koliba nem jártam még
    Ja és ha valaki ápolni akarja a nemzetközi kapcsolatokat akkor a 35 ös koliba ukránokat a 37 esbe korreaiakat és kínaiakat, esetleg az Ipafába elvétve japánokat talál
  • The FlashBack
    #167
    mutassatok képet, milyen helyeken vagytok?:)
  • NonsenS
    #166
    Nálunk csak annyi, hogy jelentkezünk-e :)
    De ez csak kislétszámú középiskolai kolesz.
  • The FlashBack
    #165
    pontokat inkább.
  • mumpic
    #164
    Ha elsősként akarsz főiskolai vagy egyetemi koleszba bekerülni, akkor majdnem biztos hogy az első félévben (néhol egy egész évre adják) csak az anyagi helyzetedet nézik. (Meg hogy van-e ismerősöd a kollhökben...)
  • mate317
    #163
    Tanulmányi eredmény alatt a középiskolai jegyeket vagy a pontszámomat nézik?
  • The FlashBack
    #162
    hogy milyen messze lax, milyen a tanulmányi eredményed, szimpatikus-e a neved, stb.
  • mate317
    #161
    Hello! Mi alapján dől el, hogy bekerülsz-e egy koleszba?
  • NonsenS
    #160
    Nem, nem vagyok "nagy híres gitáros", igazából már kb 1 hónapja nem gitároztam, mert elszakadt az egyik húrom, s most vettem új készletet, amit holnap (vagy még ma este) felteszek rá. Egyébként sem tudok olyan nagy dolgokat játszani, mindössze én vagyok az egyetlen, aki "szokott" hangszeren játszani, s a kedvenc "irányítónk" valami értelmet akar adni a kirándulásnak. Bár igazából én sem értem, hogy miként.....
  • Gladiator
    #159
    lol, micsoda program:D:D:D
    te amúgy vmi nagy híres gitáros vagy?
  • NonsenS
    #158
    Dede. Kolesz is megvan még, történetek is vannak, úgyhogy mesélek is:
    A mi koleszunkban a "főnök" tervez egy gyalogtúrát a közeli faluba egy dombra vagy mittomén hova. Először múlt hét csütörtökre tervezte volna, s mondta nekem, hogy majd a domb tetején én fogok gitározni, hogy legyen is valami értelme a kirándulásnak. Aztán közbenjött egy matekverseny, úgyhogy emiatt a "führer" elhalasztotta ezen hét csütörtökére az egészet. De ekkor is lesz egy versenyem, úgyhogy nem tudok menni, így felvesszük a gitározásom hangját, s azt majd kint lejátsza valamivel. De a poén, hogy a legtöbb koleszos nem akar menni (jah, most kb 32-en vagyunk).
  • macleod2005
    #157
    Namivan? Nincsenek koleszosok? vagy nincsenek történetek?
    Vagy csak nem akarjátok leírni?
  • macleod2005
    #156
    Csak olvasni szoktam, de most hogy már pár napja van pipám, már lehet írni is fogok :D
  • NonsenS
    #155
    Te nem jársz véletlen a vízipipa topicba??

    Mi is szeressük ám azt nagyon-nagyon:):)
  • macleod2005
    #154
    Hogy én mennyire szeretem ezeket az oldalakat....
    rendes link:

    sorry a minőségért, csak telefon volt kéznél
  • macleod2005
    #153
    Na akkor egy kép az asztalomról:

  • The FlashBack
    #152
    Beköltöztem. Most itthon vagyok, de már vágyon vissza:)
  • NonsenS
    #151
    OOooopssszz. A t télleg elmaradt.

    De a lényeg, hogy végre megint itt vogymuk, s ezen már csak a jövő évi továbbtanulás változtat:(
  • mumpic
    #150
    +t
  • NonsenS
    #149
    Elkezdődöt!!!
  • mumpic
    #148
    Fasza, beköltöztem, épp hogy beszórtam a cuccomat, meg beüzemeltem a gépemet, mentem is át a TTNYbe barátnőmhöz aki szintén most költözött be. Most értem vissza fél órája, és ahogy tüzetesebben megnéztem a szobát, épp csak az ágynemű, a kuka, és egy szék hiányzik, holott a leltár szerint van. Ráadásul valaki már beköltözött, de nem látni nyomát mert a szekrényeit bezárta (amiket mellesleg totál összevisszaságban foglalt el, ha már a szélső ágyat és asztalt válaszotta, akkor a szekrényekből is azt kellett volna szerintem) és még egy kikúrt cetlit sem volt képes itt hagyni hogy ő lesz a szobatárs. De haza is ment szerintem egyből, mert mondom egyedül vagyok itt. A másik szobatáram legalább megtalálta a cetlimet, és fel is hívott.

    Amúgy a szoba fasza, majd csinálok képet. Az még kicsit zavaró hogy földszint, ráadásul az udva közepe előtt van, és itt ordítoznak meg bagóznak az ablak alatt.
  • The FlashBack
    #147
    Na srácok!
    Mindenkinek sok sikert az új tanévre. Jöhetnének képek a szobákról/kilikról, ki hol tengeti napjait. Remélem itt tartjuk kapcsolatot:D
    Üdv mindenkinek
  • mumpic
    #146
    Nekem most először sikeült kapnom kolit az őszi félévre. Idáig 3 különbőző koliban, és két albérletben laktam. Most viszont elvileg egész évre kaptam kolit! :)
  • Kmarha
    #145
    wow.. nálunk azért a 120 az idén is összejön.. remélem.
  • The FlashBack
    #144
    Én viszonylag elég nagy koliban vagyok:) a 28 az már tényleg elég családias.
  • NonsenS
    #143
    Huhú. Mi meg még kevesebben lettünk. Megcsappant amúgy is kis létszámunk, s kollégium-igazgatóm szerint csak 28-an leszünk...:(
  • Kmarha
    #142
    Vasárnap! :) Már alig várom. Kiváncsi vagyok az idei felhozatal milyen lesz! Kis koleszban vagyok, és ahogy észreveszem, egyre kevesebb ember van, aki a gép összeszerelés és netkábel bedugaszolás helyet, kimozdulna egyet a városba, ha nem is sörözni legalább fagyizni egy jó nagyot.
  • The FlashBack
    #141
    Srácok, szombaton költözés. legalábbis nekem:P Hálistennek vissza:D
  • NonsenS
    #140
    Huh. Nekem is nagyon hiányzik a kolesz:(
    Meg még hogy fog 10 év múlva. :'(
  • Membrah
    #139
    egyértelű..:D

    a héten eldől, hogy kapunk-e nyári szállást a a koliban..ingyen-e..
    nem akarok mindig bent lenni,de meló miatt (is) be kell majd jönnöm néha..^^