884
2007 egyik ütős filmje
  • ProGabe #884
  • ProGabe #883
    miller nemrég fejezte be a képregényt
  • AC2
    #882
    nice, ezt is meglesem majd

    de mi a helyzet a 300 folytatással?
  • a.carkey
    #881
    Hasonló technikával készítve januártól jön egy új sorozat:

  • Riddick21
    #880
    Úgy értem, maga a tok van esetleg fémből, valami hasonló durva megoldással, mint pl. a Band of Brothers csomagolása, extra lemezekkel, mindennel. De majd talán később, ilyen ziccert biztos nem hagynak ki! Sisak+köpeny nem érdekel, mi a tökömet csináljak velük, futkozzak fel-alá a film alatt harci szerelésben?
  • Prince23
    #879
    Több ezer filmet láttam már... xsak ide írtam, az sg-n először véleményt.
    Amúgy láttam képeket, h hogy adják ki, 2 dvd lemez + vörösköpeny + sisak
  • Riddick21
    #878
    "Az utóbbi évtized legnagyobb filmje."
    Eddig olvastam
    Mondd el bátran, hogy ez egyben az első is, amit életedben láttál
    Nincs amúgy semmi bajom a filmmel, tetszett nekem is -azóta várom, hogy megjelenjen valami büntetős DVDkiadásban-, de az ilyen elragadtatott kijelentésekkel azért spórolhatnánk.
  • Prince23
    #877
    Megosztom itt is a véleményemet erről a filmről, kicsit régi, de nem baj:

    Az utóbbi évtized legnagyobb filmje.
    Véleményem a filmről, első benyomásom a moziból kijövet:
    "Egy új korszak kezdődik..." Jó kezdés:DDD

    Maga a film rögtön a spártai neveléssel kezdődik, ezt megélte Leonidász is:D
    Nagyon elszántak voltak a spártaiak, nagyobb becsületük is volt mint Athénnak, ugyebár ez be is bizonyosodott a film szerint:D
    A közeledő perzsa diplomatával és kísérőível rögtön elbánt SPÁRTA.
    Az ephoroszok a filmben elvoltak túllozva, de mondjuk ez csak a képregény bűne lehet. Már említeném, h TÖRTÉNELMI alapokra épült ez a képregényadaptáció!
    Mikor összecsaptak az szenzációs volt, maga a lassítások, és pozítivum, hogy a lassításkor a kamera Leonidászra fókuszált. Nincs kegyelem!
    A képi (hátterek) világ tökéletes, bár nem kiemelkedő.
    Fúúú, aztán jött a nyílzápor, mintha sáskák özönlöttek volna az égbolton: a lényeg, hogy a 300 spártai ott tényleg árnyékban harcoltak -hehehe:DD.
    Mikor megjelent Xerxész, hát az bizony mondom nektek, hogy az maga a szánalom volt. Azért egy perzsa uralkodót úgy kivitelezni mint egy csöves digót a kukasorházból, hát szóhoz se jutok. Nem csodálom, hogy Irán fellázadt a film hatására. De ez is csak a képregény bűne!
    A halhatatlanok megjelenése valós is volt egyben, maga a perzsa uralkodó személyes testőrségei, Na de hogy ennyien, káprázat:DD No aztán megjelent egy troll szerű lény, az már sztem hihetetlen. Még a hárem hölgyek között oké a megjelenés, mert bizti volt ilyen torz ember abban az ídőben.
    Az orszarvú, meg az elefánt megjelenése az nagyon is oda illő volt (gondoljunk csak a Rexonás reklámra, ott is elég termetes), mert ugyebár Perzsa Birodalomban minden van, ha nem is, akkor a szövetségesektől is kölcsönözhették ezeket a göröghonban nem tenyésztett élőlényeket. Bár az orszarvű és az eli elég termetes volt.
    Mellesleg az orszarvút hamar kivégezte az egyik elég hatásosan...
    Nah igen az a fura perzsa hóhér, no comment:DDD
    Vannak nagyon sok durva jelenetek a film során, vegyük csak Astinos esetét. Az apa épp, büszke volt fia tettére, de aztán hátulról...(((
    Megtörtént a leszámolás órája/inkább percei. A szokásos kivégzem Xerxés méltóságai szitu (beleszúróm a speart) megtörtént.
    Mondanivalója is van a filmnek: ha Thermopülai-nél igent mondott volna Leonidász, akkor mi és a többi "európai" népek hol is lennünk, mert Xerxés leigázott volna mindent és talán másfajta civilizációban élnünk :F... És szerencsére Leonidász és az úrnő, no meg a "futárszerű" Diliosz spártai esze helyén volt...
    Maga a spártai hadviselés is megmutatkozott a filmben, szenzációsan alaklamzták a falanx formációt is például. Nyílvánvaló, hogy a spártai gyalogosok voltak a történelem legelszántabb katonái. Utána a Nazi elit stormok a medal of honor airborneból XD XD
    A filmben soxor olvastam "Görögországot", dehát akkor nem volt állam, csak részállamokból, ugymond városállamokból állt, nem volt egyesítve.
    Legalábbb Göröghont írtak volna a feliratozók:D
    A film rendezéséért egyértelműen gratulálni kell Snydernek, no meg a vágóknak és az operatőröknek is.
    A színészi gárda nagyszerűen teljesített, különösképpen Gerard Butler.


    A film vizsgálata, tények és történelem: KIÁBRÁNDÍTOK MINDENKIT, aki azt vallja, h köze sincs a történelemhez!
    Spártai nevelésen kivüli további történelmi hűség és hűtlenség a 300 c. filmben:
    Spárta csak egy Héraklész véréből származó király halála árán menekülhet meg. Ezt a film, ha jól emléxem említette, a nézők érezzék, h mennyit is áldozott fel Leonidász. Az ephorok valószínűleg csak félszívvel támogatták az akciót a Carneia ünnep miatt és ez a film során lehetett érezni, (csak hát az ephorok kinézete...) és mert ők inkább a Korinthoszi-földnyelvnél szerették volna összevonni a védekező görög erőket. Az még mindig kétséges, hogy a thermopülai-i előcsatánál tényleg 300-an voltak, na ezt sztem sosem tudjuk meg. BÁR a félszemű ARISZTODÉMOSZ (Diliosz) túl élte, és ott volt Leonidásszal egy darabig, ha csak ő nem tudja bebizonyítani, ha mondjuk leírta volna hős tetteiket. De ez csak megint ő tudhatja, bár írásairól nem tudok...
    Egy nagy baki volt még a 300 filmbe: ugyebár azt mondták az ephoroszok, hogy ez az ünnepség AUGUSZTUSBAN történik. De mondom én: honnan ismerték a görögök a naptárt, tudtommal először Caesar vezette be, Kr. e. 44 előtt. És tette közé a római nevekkel tüzdelt hónapokat.(aug, jul..) Ja és Gorogország NEM létezet akkoriban!!!
    Max. göröghon néven. Több ezer szövetségből állt.
    Számos történet szól Leonidasz és csapata bátorságáról, ami tovább öregbítette a spártaiak katonai hírnevét az ókori világban és lettek elismerve a mai kultúrákban is. A perzsák első támadása előtt Xerxész követei útján arra szólította fel a görögöket, hogy adják át fegyvereiket, amire a LEGENDA szerint Leonidasz csak ennyit válaszolt: "Gyere értük és vedd el. NA már most, ez a filmben halhattuk, a csata előtti szitukban. A harmadik napon a király arra szólította katonáit, hogy vidáman reggelizzenek, mert az este már a Hádészben, az alvilágban vacsorázhatnak. Ez is benne volt, csak másképp mondta, a mai kultúrával kifejezve.
    A szűk szorost védő apró, de jól felfegyverzett és fegyelmezett csapat az első két napon egyszerűen lemészárolta a szemből támadó perzsákat. Ekkor azonban a görög Ephialtész hegyi ösvényeken keresztül a görögök háta mögé vezetett egy nagy perzsa csapatot és Leonidasznak meg kellett osztania seregét. A filmben torz volt Efiáltész, ez hiba volt tőlük, na de legalább így történt.
    Na most jön a bökkenő:
    A király a 300 spártaival, 400 thébai-ival és 700 thespiaival maradt a szoros bejáratánál, azzal a szándékkal, hogy élete árán is feltartja a perzsákat, hogy a görög városállamok felkészülhessenek a harcra.
    A thébaiiak kivételével, akik megadták magukat, az egész görög sereg a csatatéren esett el. Egyes források szerint Leonidasz maga küldte haza a sereg zömét, hogy megmentse őket a harc folytatásához és hátvédként maradt vissza csapatával, nehogy a perzsa lovasság lerohanhassa a visszavonulókat.
    Leonidasz a harc sűrűjében esett el, testét azonban a spártai harcosok elragadták az ellenségtől és a végsőkig védelmezték. Ez nem volt benne a filmben. Az előző napok kudarcaitól felbőszült Xerxész levágatta a megölt Leonidasz fejét, testét pedig állítólag keresztre feszíttette. A holttest meggyalázása, ha valóban megtörtént, szokatlan cselekedet volt a perzsáktól. A holttestet később visszajuttatták a spártaiaknak.
    Teljes tiszteletadással és a spártai szokásoktól eltérően, a Delphoi jóshely tanácsára, nagy gyász közepette temették el. A király és katonái áldozata emlékére oroszlánt ábrázoló faragott emlékművet emeltek, a következő felirattal:

    "Itt nyugszunk. Vándor, vidd hírül a spártaiaknak: megcselekedtük, amit megkövetelt a haza".

    A spártaiak közül ketten élték túl a csatát. Arisztodémosz Dilioszt a vonalak mögé küldte Leonidasz, miután a harcban szemsérülést szenvedett és a király parancsára a visszavonuló szövetségesek magukkal vitték. Társa, Eurütosz hasonló sebet kapott, ami megvakította, ennek ellenére visszatért a harcba és elesett. Arisztodémosz később azzal mosta le a nevén a spártaiak szemében esett gyalázatot, hogy halálmegvető bátorsággal harcolt a plataeai csatában Kr. e. 479-ben, és hazatérte után ezért tisztelet övezte. És így fejeződött be a film... mármint a plateiai csatá kezdetével
    A másik túlélő Pantitész volt, akit Leonidasz azért küldött el, hogy Thesszáliában sereget toborozzon, de csak a csata után ért vissza a szoroshoz. Szégyenében felakasztotta magát.
    Szerintem a film nagyvonalakban követte a hűséget, a képregényhez főként (kivétel Snyder agyszüleményei). Csak a karakterek voltak mások: lásd perzsák. De a kinézet miatt sztem attól mondható történelminek, DE ez elősorban képregényfilm.
    És a fenntiekben leírtak pedig a filmben a nagyarányban követhetők volt. A kinézet lett rosszul kivitelezve (perzsák), és ezért "döngetik a kaput", hogy ez nem történelmi film, pedig az, ha Trója c. film annak mondható, akkor ez is.
    Lemerem fogadni, h a kivitelezéssel (perzsák, torzítások) van a gond, aki nem ismeri el történelmi filmként!

  • Prof William
    #876
    És nem halt vona meg. Hanem szétveri az egész Perzsa birodalmat...
  • toysoldier
    #875
    van az ilyeneknek külön topicja, amúgy meg vótmá
  • Bokafix2
    #874
    Mi történt volna, ha Chuck Norris is szerepet kapott volna a 300-ban?

    Ez:



    És a mozi címe 300 helyett: 1
  • Shiwo
    #873
    nem, de a szinkronizálót meglehet kérni, hogy próbáljon egy pici szünetet tartani..vagy 1szerüen máshogy megfogalmazni a párbeszédet..akár úgy is, hogy "- Te eszelős vagy ! - Eszelős ? Nem ! Spártai!" vagy "- Te eszelős vagy ! - Eszelős ? Csak Spártai!" és mindkét esetben beleférne egy szusszanásnyi szünet, hogy érezhetően elkülönüljenek a mondatok
  • LasDen #872
    hagy szünetet v legalábbis próbál, de ez nem a szinkronizálókon múlik......nem kérhetik meg őket hogy játszák el újra, hogy szünetet is tudjon tartani.....
  • Shiwo
    #871
    te nem nézted meg a videót ? nem lenne baj, ha azt mondaná, hogy "nem, csak spártaiii", de ehelyett "nem csak spártaiiii" -t mond, fikarcnyi szünetet nem hagyva a "nem" szócska után..csakhát így egészen más értelmet kap a mondat..
  • AC2
    #870
    Nekem se a fordítással van bajom, hanem a keménység, hangsúlyozás bizonyos mértékének hiányával
  • Csaba
    #869
    Komolyan ennyire gáz ez a fordítás? "Nem, csak spártai" vagy "ez itt Spárta" gyakorlatilag ugyanazt jelenti, nem tudom, miért kell sírni már. Ez legyen a legnagyobb gond... Kákán is csomó...?
    Nekem a szinkronnal csak 1 bajom van, a mesélő hangja. Az angolban kurvajól, sejtelmesen hangsúlyoz, míg a magyar szinkronban tök bénán mondja. Mintha egy iskolai olvasásórán mondaná. Valahogy nem az igazi.
  • Vardar
    #868
    Esetleg vannak részletek a szinkronból?
  • LasDen #867
    Kőszegin kívül az egész szar....ennyi...
  • AC2
    #866
    Nem elbaszták, csak az angol ennyire jól sikerült :)
  • LasDen #865
    hát sokkal.....általában nincs bajom a szinkronokkal, de ezt nagyon elbaszták....
  • AC2
    #864
    Sztem xarabb szinkronnal, bár nem olyan sokkal
  • Vardar
    #863
    Én is most megakarom nézni szinkronosan mert felirat nélkül angolul láttam csak.
  • Thomas Hangmen
    #862
    Tök jó, hogy leadják moziünnep alkalmával mégegyszer, most legalább sikerül behoznom a lemaradásom.
  • Adam II
    #861
    Nem csodálkozom ,hogy nem tudod megnézni mert NEM CSAK SPÁRTAÍÍÍÍÍÍÍÍ
  • LasDen #860
    csehül tök jól hangzik a mondat :D

    - Toto je Spártá

    Először úgy gondoltam nem lesz nagy cucc végig nézni szinkronosan, de egyszerűen nemtudom... :D
  • leonaprofi
    #859
    Jó,a szinkron az szar,de a felirat legalább normális,például ennél a sokat vitatott résznél?Csak azért kérdezem,mert ma akartam megvenni és érdekel,hogy megéri-e?
  • LasDen #858
    ma jött meg a DVD-m.....még nem néztem bele....álmomból kelltett fel a futár csávó....de elég gyorsan kapcsoltam mi van :D
  • zaki
    #857
    Magyar felirat egyébként csak nálam nincs a DVD-n? :S
  • Adam II
    #856
    Jah ez megtette volna.
    És ha bele is élte volna magát a szinkronhang akkor ugyanúgy üvölthette volna ,hogy EZ IT SPÁRTAAAA viszont ezzel a NEM CSAK SPÁRTAÍÍÍÍÍÍÍÍ-val még a hanglejtés is totál gáz ráadásul a szájával sincs szinkronban.
  • Prof William
    #855
    Mintha Leo még mentegetőzne mentegetőzne...- Értsdmeg haver nincs velem gond csak Spártai vagyok... :)
  • Bokafix2
    #854
    Én nemrég néztem meg a borzadályos magyar szinkronnal a filmet, mert sajna rávitt a kényelem meg az h nem nagyon szeretek filmnézés közben olvasni, de jobb lett volna ha meg se nézem így.

    Ez vicces volt: NEM CSAK SPÁRTAIIII!!!

    A perzsa srác azt mondta Leó-nak: "Eszelős vagy!"
    Erre Leó szinkronja: NEM, CSAK SPÁRTAIIII!!!

    Komolyan mondom, hogy ezt a dialógust simán félre lehetne érteni, csak hát az előtte meg az utána következő szavak mentik meg ettől.
    Mivel úgy is lehetne érteni, hogy: nem csak spártai, hanem perzsa és még részben arab is...
    Hát azért ez maxigáz.
  • Prof William
    #853
    Nem kelett volna nagyon erölködni... Sztem ennyikelett volna....

    - Istenkáromlás! Ez őrület!
    - Őrület?
    - EZ ITT SPÁRTAAA!

    Lehet hogy nem tökéletes de sztem előre is jobb mint a NEEEMM CSAK SPÁRTAIII!
  • zaki
    #852
    Felőlem mondhat akármit, szinkronnal megnézni ezt a filmet bűn, csak röhögni, meg szánakozni nézek bele magyarul... Xd

    Adam: lol :D Egyetértek... :DDDDD
  • Adam II
    #851
    NEM CSAK SPÁRTAÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ

    Hát bazze most sírjak vagy nevessek. Nemhogy kirugnám azt a barmot aki "lefordította" hanem megverném és megetetném vele a nyelvvizsgáját. Hát ,hogy lehet így elcseszni valamit. A hangok még elmennének csak az a gond ,hogy beleélés nulla ezek nem hallgatják meg az eredeti szöveget mielőtt szinkronizálnának?
    Amúgy a madman miért nem lehetne őrült és a madness őrültség? A fordítók nagyon "eszelős" buzik voltak és NEM CSAK SPÁRTAÍÍÍÍÍÍÍÍ
    Még jó ,hogy tudok angolul csak kiváncsi voltam a szinkronra. Öcsém
    Na mégegyszer

    NEM CSAK SPÁRTAÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ
  • hzsolt
    #850
    De miért, mit kellene mondania?
  • knightbali
    #849
    hmm, az én 300-amban is ezt írja a felirat
  • zaki
    #848
    Lol, szép is lenne... :D
  • LasDen #847
    ezt az egészet a tonight we dine in hell helyett mondja?? :D
  • zaki
    #846
    Spártaiak!
    Bőségesen reggelizzetek meg, mert ma éjjel a pokolban vacsorázunk!

  • Prof William
    #845
    A "tonight we dine in hell" helyett mit mondanak?

    - Ma ese zabbantunk? :)