70
A félelem hatása az emberi gondolatokra
  • Aquir
    #70
    "Miért kéne félned egy olyan dologtól, ami csak SZERINTED fog bekövetkezni"

    mert valaki épp úgy gondolkodik, hogy az fog valószínűleg bekövetkezni valójában, amitől fél, és ezt nem akarja. ennyi épp elég

    "És miért gondoljuk azt, hogy a legtöbb dolog következménye egy lehető legrosszabb dolog lehet?"

    Ha ezt gondoljuk, akkor inkább csak meg akarjuk magunkat óvni az esetleges lehető legrosszabb kimeneteltől
  • patiang
    #69
    Hát ja!
    Jobb félni, mint megijedni.:)
  • sz4bolcs
    #68
    Nem kell száműzni a félelmet, mint minden dolognak, annak is meg van a helye.
  • Dynamic
    #67
    A félelem tönkreteszi az életed.Gúzsba köt és nem engedi, hogy teljes értékű életet éljél.Egy lúzer leszel, átlagos élettel.Mélyen azalatt az életszínvonal alatt, amire valójában képes lennél.Mert legtöbbször kishitűek vagyunk és nem teszünk meg, nem mondunk ki dolgokat, mert félünk a következményektől.Ez nevetséges!Miért kéne félned egy olyan dologtól, ami csak SZERINTED fog bekövetkezni?És miért gondoljuk azt, hogy a legtöbb dolog következménye egy lehető legrosszabb dolog lehet?Azért én sem vagyok kivétel:)Sajnos akár magamról is írhattam volna ezeket a dolgokat.Igaz sokszor látszólag erős vagyok.Látszólag, mert attól is FÉLEK észreveszik a gyengeségemet:)
  • patiang
    #66
    Így igaz. Csak bizonyos értelemben az állításom élőlényekre is áll. Pl az erdő. Vagy gondold el / ! / hány múltban élt embertársunk "él" bennünk.
  • Aquir
    #65
    Én természetesen az élőlényekre értettem az előbbi hozzászólásomat :) De persze semmi nem vész el, csak átalakul, tehát ami elmúlik, abból új dolog jön létre, és erre mondtad az életet és a halált :)
  • patiang
    #64
    Fura amit mondasz. Én nem csak a lélekkel rendelkező teremtményekre mondom, hogy "élő" vagy "múlandó". Pl egy csillag halála. Tehát élet nélkül nem létezik halál, és fordítva szintúgy. Mindkettő tövényszerű, mint a sötétség-világosság.
  • Aquir
    #63
    A halál törvényszerű. Az élet nem az.
  • patiang
    #62
    Bocs, azt hiszem félreértettem a válaszod.
  • patiang
    #61
    Félelem az élők tulajdona, csak tudnod kell kezelni, és rangsorolni.
  • fonak
    #60
    Nem, a félelem...

    P.S.: ez elég gyenge volt azért
  • patiang
    #59
    Hiszem, hogy a halál az élet, az élet a halál előszobája. Ez vonatkozik mindenre ami a világegyetemben létezik. Gondoltad volna, hogy egy csillagnak meg kellett halnia, hogy a mi naprendszerünk /benne mi is/ megszülethessünk? Ebben az értelemben természetesen minden: "élő" és "halandó".
  • Wlakos
    #58
    No ebben én nem vagyok biztos:)
  • Saintgerman
    #57
    Igen ! Mivel nem a "hitre" alapoztam.
  • patiang
    #56
    Mi múlt el? A kutyátok? Bocsi nem hagyhattam ki.
  • patiang
    #55
    A többiben bizonyos vagy?
  • Saintgerman
    #54
    Ha félsz , ha nem, sosem halsz meg. Ha félsz is, csak ezt az életedet veszíted el.
  • Wlakos
    #53
    Aki fél a haláltól az ezerszer hal meg, aki nem az csak egyszer!
  • sz4bolcs
    #52
    A félelem által rövid távra erősebb lesz az ember, csak aztán gyengül le. És inkább ez az ingadozás, ami nem tesz jót a szervezetnek.
  • Aquir
    #51
    Ez így van, a halál állandó, időtlen, csak az életnek van időtartama, a halálnak nincs, mivel mindig jelen van.
  • Aquir
    #50
    Azért nem ugrasz ki mert félted az életed. Ha nem így lenne kimennél :) Ez mindenkibe bele van "ivódva" az evolúciónak hála. A félelemmel megnő az adrenalin szint is.. az pedig rettentő erőt képes a felszínre hozni. Nem hiába vannak egyes dolgok.
  • Sceleton
    #49
    Sajnálattal kell közölnöm, hogy a halál is a minden napok része.
  • Boneman15
    #48
    Az emberk többsége jobban fél a pókoktól mint a haláltól...
    Gondolom, mert pókok a mindennnapjaink része.
  • haxoror
    #47
    A fedezékkeresés tudatos döntés de a félelem a pókoktól pl velünk született dolog, jelen van az eszkimóknál is pedig azok nem hiszem hogy túl sok kígyóval meg pókkal találkoznak az életük során.
  • Szeszmester
    #46
    Van egy játék, F.E.A.R.
    Jó. Lefordítottuk.
  • fonak
    #45
    Kutyákoktól én is féltem korábban. De mióta van kutyánk, ez elmúlt:)
  • fonak
    #44
    Dűne...
  • Goth
    #43
    nah igen, de ez teljesen nyílvánvaló, nem ugrok ki a fedezék mögül ha lőnek rám...
    Ez inkább óvatosság mint félelem.
  • haxoror
    #42
    Az emberek többsége pl fél a kígyóktól, pókoktól és egyébb mérges állatoktól.
    Pont emiatt a félelem miatt nem mennek az ilyen állatok közelébe és ezért megúsznak egy nagyon kellemetlen mérgezést.

    Én erről a félelemről beszélek mint védőmechanizmusról, egy olyan félelem ami nem tölti ki a nap minden percét hanem csak akkor jelentkezik amikor szükség van rá.

    Az állandó félelem már más kérdés, az tényleg rossz és csak árt az embernek.
  • Shiwo
    #41
    kivéve ha sarokba szorítanak (nem látsz kiutat),mert akkor a félelem átalakulhat agresszióba..vagy összeroskadsz a súlya alatt és összetörsz lelkileg..
  • Goth
    #40
    a félelem nem védőmechanizmus...
    Ha félek, sokkal jobban ki vagyok szolgáltatva, legyengülök. Ha nem félek, erősebb vagyok, nem emészt az a rohadt érzés belülről, és jobban oda tudok figyelni dolgokra.
  • Fülüke
    #39
    Yoda: félsz?
    Luke: Én nem félek semmitől!
    Yoda: Hát majd fogsz, majd fogsz....
  • haxoror
    #38
    A félelem az élet része, védőmechanizmus.
    Az állandó félelem viszont beteges, sztresszes és tényleg rámehet az egészség és az életminőség.

    Ilyen extrém félelemből hirtelen az a faszi jutott eszembe aki anno a kertjében atombunkert kezdett építeni mert attól félt hogy jön az atomháború, ráment a házassága, az egzisztenciája szal tönkrebaszta az életét :/
    Na meg ott vannak akik minden szarsággal rögtön orvoshoz rohannak és gyakorlatilag attól lesznek betegek hogy beképzelik maguknak, mindig a tükörben keresnek magukon árulkodó tüneteket hogy éppen mi bajuk lehet stb bár ezek már pszichológiai esetek.

    Az öregek hajlamosabbak félni mivel gyengébbek mint fiatal korukban és a világ is sokat változott, vadabb és bonyolultabb lett (az ő szemszögükből) amit nem teljesen értenek és kiszolgáltatottnak érzik magukat.
    A szülők meg mindig aggódnak a gyerekükért, persze ezt csak akkor érzi igazán át az ember amikor már saját gyereke van :)
    Az a zsidó nő meg nemnormális, részvétem a haverodnak, költözzön el minél hamarabb otthonról szvsz
  • Kanál
    #37
    egy idő után túl lehet lépni ezen.
    #27-ben nagy igazság, a pszichikai önmarcangolás teszi igazán beteggé az embert
  • Aquir
    #36
    hát igen, mindenből az az úgynevezett arany középút jó, aminek ugye az egyik szinonímája is a "megfelelő"
  • Aquir
    #35
    részvétünk :(
  • Aquir
    #34
    és eredetileg pont azért van a félelem, hogy megmentsen a veszélyhelyzetektől. De az embernek ésszel is gondolkodnia kell, és ez nyilván lényeges dolog, hogy ilyen helyzetekben ne veszítse el valaki a fejét.
  • tattooed
    #33
    america's army?


    he?
  • tattooed
    #32
    és félnek mégegytől!!!

    pedig úgy alakul a helyzet,(sajnos)!
  • ChevyG work
    #31
    mert te kemény vagy:D