174
Kötelező biztosítások, adók stb..
  • stranger22
    #41


    Hali!

    Van egy kérdésem a kötelezővel kapcsolatban:

    itt-n megnéztem a 2010 biztosítást, és valamivel olcsóbb lenne de úgy döntöttem hogy maradok. Jól döntöttem-e?Későbbiekben milyen következményekkel járhat ez?






  • Megtörhetetlen
    #42
    Nah jó de hol maradsz? Milyen alkusznál voltál, mennyi az árkülönbözet, milyen biztosításod volt és akarsz?
  • stranger22
    #43
    Netrisknél vagyok még... az árkülönbözet 2-3 ezer negyedévente...aliancénél voltam és már pontosan nem tudom melyiket néztem ki...azt hiszem a köbéset.
  • VinczeLacz
    #44
    Ha egy másik alkusz olcsóbb árat kínál, akkor érdemesebb hozzá átmenni. De nem is mondanám ezt "átmenésnek", mert csak biztosítóváltásnál vannak adminisztrációs kötelezettségeid. Alkuszt válthatsz könnyedén, Ők majd elintézik egymás közt.
  • stranger22
    #45
    Az hogy olcsobb az ok,de feltétlenül jobb is?
  • VinczeLacz
    #46
    Hát természetesen az, hogy olcsóbb nem jelenti azt, hogy jobb is. Volt már tapasztalatom kis alkusszal, azokkal nem szabad kezdeni. Csak nagynevű cégek díjkalkulátorát szabad használni.
  • Megtörhetetlen
    #47
    Tehát alkuszt nem akarsz váltani.. Az tény, hogy jelen esetben a piacon a köbés a legolcsóbb, de az még közel sem jelenti azt, hogy jobb is, sőt általában lassan fizet, meg sok a gond vele... Az allianz a második én nem cserélném le... ha mindenáron kevesebbet akarsz spórolni akkor inkább alkuszt válts...
  • Megtörhetetlen
    #48
    azaz kevesebbet fizetni, vagy többet spórolni :) elnézést az elírásért ;)
  • stranger22
    #49

    Ez jo volt azért nem mindegy hogy kevesebbet vagy többet sporolni.Ezez jot nevettem...Bár lehet hogy valaki igy gondolkozik...
  • VinczeLacz
    #50
    Ez jó :)
    Meg ugye azt se felejtsük hogy az alkusz addig játszik nálunk szerepet míg megköttetik az új szerződés, utána már csakis a biztosítóval van dolgunk, alkusszal lezárul az ügy :)
    Szóval ha jól megköti, akkor nem lehet belőle probléma..
  • rorock
    #51
    Valaki kötött már a Tesconál kgfb-t? Igaz vajon az, amit a honlapon írnak, hogy tavaly átlag 12 ezret spóroltak, akik náluk váltottak biztosítót?
  • hékásébredj
    #52
    Az a gond, hogy ez azért nagyon relatív... mihez képest 12ezret? Hihetetlenül sok biztosító van már... Mindenesetre azért megnézem mert kíváncsivá tettél. Nem hallottam még Tesco biztosítóról.
  • rorock
    #53
    Én is csak nemrég, egyik barátom mesélte, hogy ott akar kötni, hát utánanéztem. Tesco gazdaságos kgfb :) Az persze nincs odaírva, hogy mihez képest 12ezer a megtakarítás.
  • kutakita
    #54
    12000? Az nem semmi. Gondolom ez éves díj, mert ha nekem negyedévente 12-t megspórolnak akkor ők fizetnek :D
  • rorock
    #55
    Az sem lenne rossz, de igen, éves :)
  • dsg
    #56
    A 12 ezer a gagyi szamitasaik atlaga. A lenyeg hogy el legyen adva a termek.
    Nekem 10 ezerrel olcsobb jovore a Netrisk-nel, a Tesconal 5 ezerrel dragabb a jelenlegi 46e-nel.
    Szerintetek kotheto ervenyes KGFB kulfoldi autora?
  • VinczeLacz
    #57
    Úgy tudom csak magyar rendszámmal rendelkező autóra tudsz itthon kötni.
  • rorock
    #58
    Persze, mondjuk új ügyfeleket keresnek, szóval muszáj elhúzni a mézesmadzagot. De biztos van, akinek itt éri meg jobban.
  • hékásébredj
    #59
    Nálam pl. a tecsós (AIM) olcsóbb lett, mint a mostanim. Lehet érdemes lenne átváltani.
    " MAI INSURANCE GROUP (MAI) a közép- és kelet-európai speciális biztosítások szolgáltatója 1990-es évi alapítása óta. MAI 17 éves tevékenysége alatt a régióban vezető hálozatává vált és irodái mára már 14 régiós országban megtalálhatóak. 2006-ban a kezelt biztosítási és viszontbiztosítási díjak elérték a 60 millió eurót."
    Annyira nem lehet rossz ez sem :-)
  • dsg
    #60
    Magyarorszag. Nem tok mindegy milyen rendszam van rajt (attol nem nagyobb a kockazat)?
    350 €-t fizetek, otthon 37 ezerbe megallna. Csak utanajarok.
  • dsg
    #61
    14 orszagban? A lenyeg hogy a te keruletedben, varosodban is legyen iroda. Ha intezkedni kell, ez a lenyeg. Par ezer forintert ne valts!
  • kutakita
    #62
    Gondolom ez mindenkinek más. Nálam pl a tesco olcsóbbat dob, mint a netrisk, de csak egy ezressel.
  • VinczeLacz
    #63
    Hát, elvileg ahol a kocsi forgalomba van helyezve, oda lehet kötni a biztosítást, nem?(ergo a rendszám is onnan van)
  • Thaison
    #64
    a generali biztosítóról mi a véleménytek ?
  • kutakita
    #65
    Nekem még nem volt hozzá szerencsém, de szerintem a jobbak közé tartozik. Legalábbis ezt hallottam. De az árairól semmit sem tudok. Azok milyenek?
  • Thaison
    #66
    szerintem a középmezőnyben mozog...
    viszont úgy látom sok kedvezményt biztosítanak...
  • moruf
    #67
    Most szinte minden biztosító nagy kedvezményeket ad, nem? A Generaliról nem hallottam még semmi rosszat amúgy. Az áraira én is kíváncsi lennék!
  • Thaison
    #68
    Muszáj nekik kedvezményeket adni, mert annyian vannak, hogy az embereknek fogalmuk sincs melyiket válasszák, ezért elsősorban azt figyeli mindenki, hogy ki ad több kedvezményt, ki adja olcsóbban a kötelező biztosítást...
  • milu00
    #69
    Hát ez kellemetlen helyzet :P
    Muszáj lejjebb adniuk, mert ha valaki jobb ajánlattal kecsegtet, akkor még a régi ügyfelek is távoznak, nemhogy az újak :P
  • moruf
    #70
    Sajnos elég sokan az árakat nézik, ami nem biztos, hogy jó. Aztán, meg majd meglepődnek, ha úgy járnak, mint a MÁV ügyfelei.
  • Thaison
    #71
    Persze hogy az árat nézik, mivel az ember minél kevesebbet szeretne fizetni... Én mondjuk biztosan nem mennék nevesincs biztosítóhoz... ti hogy vagytok ezzel ? Az ár a lényeg vagy a biztosító által nyújtott szolgáltatások ?
  • milu00
    #72
    Igazából mindkettő. Lehet, hogy a szolgáltalások annyira kedveznek nekem, akkor elképzelhető, hogy többet szánok rá.
  • moruf
    #73
    A megbízhatóság a legfontosabb szerintem. Aztán az ár, utána pedig a plusz szolgáltatások.
  • dsg
    #74
    Nalunk be lehet kotni kulfoldi (magyar vagy angol) rendszamuakat is minden tovabbi nelkul. Ezert gondoltam, hogyha hazaviszem a kinti kocsimat, otthon biztositom be.
  • trabiubi
    #75
    Igazából pont most a váltás miatt gondolkoztam ezen. Hogy vajon 1-2 forint miatt érdemes-e váltani biztosítót, ami lehet, hogy nem is annyira megbízható, aztán ha baj van, akkor meg szívunk. A MÁV-os esetből h-h nem tanultak az emberek? Mindenki rámegy arra, hogy kevesebbet fizessen. Igazából ez jó módszer is lehet, mert ha nem is történik baj, akkor tényleg csak anyniból áll, hogy kevesebbet kell befizetni, de ha bármi van, akkor mi a biztosíték arra, hogy nem lesz probléma a biztosítással?
  • subesz
    #76
    Sziasztok!

    Tudnátok nekem sorolni pár megbízható és régóta fennálló biztosítót?
  • huntemannwelt
    #77
    Nem hiszem hogy sorolni kellene, hacsak nem éltél a világtól elzárva, akkor hallomásból ismered a biztosítók neveit. Amiket ismersz, azok valószínűleg nem problémásak nagyon, az ismeretlenekkel meg nem kell foglalkozni.
  • trabiubi
    #78
    Én is ezt tudom tanácsolni. Számoltasd ki, hogy kinek milyen ajánlata van, és nézd meg az első olcsó biztosítót, akinek ismered a nevét. Ez így elég egyértelmű :)
    A keresés már lehet, hogy annyira nem, de egyszer meg kell tanulni ezt is :)
  • subesz
    #79
    Első nekifutásra a Generali jött ki! Olcsó is és megbízható is ráadásul csomó autószerviz és alkatrész akciót is adnak hozzá! Úgy is esedékes a futómű nagy szerviz!
  • huntemannwelt
    #80
    Ha előre tudod hogy hasznát fogod venni valamelyik akciós ajánlatuknak, akkor jó választás. De ez a legtöbb esetben nem így szokott lenni, senki se tudja előre, hogy pontosan mi fog elromlani:) De az akciós alkatrészek valószínűleg mindenkinek jól jönnek!