174
Kötelező biztosítások, adók stb..
  • R0sc0
    #1
    Hali!
    Tervezem hogy veszek első autoként, egy Skoda 120-ast :) Tudom nem mai darab de arre tellik most. Azt kérdezném hogy mennyibe kerül havonta egy ilyen kocsi fenntartása, mennyi adot kell rá fizetni, mennyi a kötlező biztosítás rá.
    Köszönet a segítségért-
  • PíszLávJuniti
    #2
    nézz szét.
  • Csabesz6
    #3
    azittem kötelezö olvasmányok...:-c
  • ZsirosKenyer
    #4
    netrisk.hu

    Itt ki tudod számítani, sőt meg is tudod kötni a biztosítást ha már megvan a vas.
  • Thanatos
    #5
  • ZsirosKenyer
    #6
    újra megnyílt a topik
  • ChevyG work
    #7
    tapasztalataim szerint a netes biztositások (még a hungária is) nem valos számlálot használnak (kb neten 2x annyi)
  • ChevyG work
    #8
    havi 3-4e ft min számithatsz
  • Vlala #9
    "Tudom nem mai darab de arre tellik most"

    Nehogy már elkezdj mentegetőzni a Skoda miatt, a legjobbak az ilyen volt KGST-s járgányok!
  • csm
    #10
    skoda lehet csak ne 120-as

    ték
  • fifi
    #11
    ha érdekel van nálam 40ropiért egy bordó 105-ös
    csak zöldkártya kell rá
  • Csaba
    #12
    Szeptembertől a vagyonszerzési illetékek jelentősen emelkedtek, úgyhogy most sokkal többe kerül az átírás. Drága lesz az a skoda...
  • Harly18
    #13
    Most néztem, s egy öreg autónál, ami 1.3-as motorral rendelkezik, annak az átirása 80 ezer forint :( Kész horror..........
  • Blackluck
    #14
    Nem tudja vki hol lehet, megtalálni a 2007-es biztosítási díjakat?
    Nem a csilivili díjszámító hülyeségekre vagyk kíváncsi, hanem vmi táblázatos formára ahol ki van gyűjtve biztosítónként az árakat.
    Elvileg megjelent 2 újságban is hétfőn, de azt se tudom melyikben.
    De biztos neten is fenn van ez vhol, csak én sehol se találom.
  • mate317
    #15
    Mikor a legolcsóbb a kötelező biztosítás? Mert nézik, hogy ki az üzembentartó, ki a tulajdonos, hol laknak, mikor születtek stb... Vidéki rokonokkal nyerhetek?
  • annabella2
    #16
    mindenképp nézzetek utána valamilyen kalkulátoron, hogy mi merre hány méter! ha minden igaz, én feleannyit fogok perkálni jövőre! :)
  • szjuca
    #17
    Tegnap felhívott egy nő és a jelenleginél kb 1200 Ft-al olcsóbb havidíjú biztosítást hozott ki az adataimból, mint a mostani. Kiküldik a szerződést, aláírva kell visszaküldeni.
  • szjuca
    #18
    Ha van gyereked, kedvezményt kapsz.
  • TommyC
    #19
    Hali,
    ha apám nevén van az autó és a biztosítás, és úgy történne baleset, hogy én vezetek (érvényes jogsival :P) akkor még érvényes a biztosítás?

    Tudtok erről valamit?...
  • TommyC
    #20
    hűha, nem tudtam, hogy csak én vagyok olyan helyzetbe, hogy a szüleim kocsiját vezetem... másnak nem fordul ez meg a fejébe v mi?...
  • Vlala #21
    Ha apud kitölt egy köclcsönadási szerződést (bár abban sem vagyok biztos, hogy családon belül szükség van ilyenre), miszerint az autóját legálisan használhatod, akkor érvényes.
  • Vlala #22
    Köszi, egyelőre elég egy "lélekvesztő", ezzel is lesz még elég bajom.
  • TommyC
    #23
    ok, köszi a választ; holnap még felhívjuk a biztosítót h megkérdezzük pontosan mi van és akkor leírom mit mondtak.
  • TommyC
    #24
    azt mondták, hogy nem érvényes, de mivel külföldre utazom váltsam ki a zöld kártyát is;
  • TommyC
    #25
    oops elírtam mert másképp akartam fogalmazni,
    szóval azt mondták, hogy ÉRVÉNYES, stb...
  • VinczeLacz
    #26
    Sziasztok.

    Elvileg mától lehet megint váltani biztosítást.
    Nagyon mondogatják hogy mennyire jó neten csinálni.
    Mindegy hogy melyik kalkulátort/online kötőt használom? Vagyis mindegyik biztonságos?
    Először csinálok ilyet, jó lenne gond nélkül letudni minnél előbb..
  • ribot
    #27
    Szerintem teljesen mindegy, hogy milyen formában kötsz biztosítást! Online persze jóval egyszerűbb a dolog és természetesen biztonságos is!
    Tavaly kedvezményeket is kaphattál, ha online kötötted... idén még nem néztem körül!
  • VinczeLacz
    #28
    Én mindenképp csak online akarnám, nincs humorom futkározni össze vissza..
    Azt mondják itt csak kitöltöm aztán postán megjön a szerződés, aláírom és ennyi..
  • Bantumik
    #29
    Mindenképp érdemes neten megkötni, nagyon egyszerű és meg is éri. Magas kedvezmányeket lehet bezsebelni az online ügyintézéssel.
  • Bantumik
    #30
    Na ez az év poénja! :)
    Tesco gazdaságos biztosítás ide jutottunk:
    http://www2.tescoszolgaltatasok.hu/hu/biztositas/kgfb
    Viszont őszintén vezekelnem kell a csúnya poénkodás miatt... egész jónak tűnik a dolog.
  • ribot
    #31
    :P
  • VinczeLacz
    #32
    lol, mik vannak.. :D

    Miért, tán ez is a színes kategóriába tartozik?

    Én azért szerintem maradok a normálisaknál..
  • Zsolt01
    #33
    Sziasztok.

    biztositok.hu weboldalon kiszámolva a 2010-es Kötelező és meglepő eredményt kaptam!
    Allianz Hungária Biztosító Zrt. 16200 Ft Éves díj.

    Ez nekem teljesen megfelelő lenne!

    Más weboldalakon, 2 másikon is néztem és mindkettőnél

    Allianz Hungária Biztosító Zrt. 29 640 Ft Éves díj.

    Hogy lehet ez, hogy biztositok.hu-n ennyivel olcsóbb legyen!

    Természetesen mindenhol ugyan úgy, ugyan azokkal az adatokkal töltöttem ki és többször is 2-3 szór is kitöltöttem, hogy ellenőrizzem, de mindig ugyan az lett.

    Vélemény?
  • ribot
    #34
    Alkusztól függ!
  • Zsolt01
    #35
    Nekem írtad !
    (válasz gombot nem használtál)

    Ha igen, de ennyire alkusz függő lenne !
  • Megtörhetetlen
    #36
    Ezek szerint igen, a különbözet, hogy miből ered azt elképzelni se mtudom... Elvégre ugyanaz a biztosító, csak az alkusz más... Ha valaki tudja a megfejtést az igazán elárulhatná?
  • Thaison
    #37
    Gondolom abból ered, hogy némelyek többet akarnak rajtunk keresni, ha náluk kötjük meg...
  • Csbeni
    #38
    Biztosan kötnek egymással valami szerződést, ami titkos, és rögzítik benne hogy mennyi az annyi. Nem biztos hogy az az alkusz keres rajtunk többet amelyiknek mi többet fizetünk.
  • Megtörhetetlen
    #39
    Egy másik oldalon olvastam, hogy a jutalék az egyetlen haszna az alkuszoknak, ebben mondjuk kételkedem noh de lehet, mert az érthető, hogy hogyha online kötsz szerződést akkor olcsóbb, de az azért van mert ezzel munkaerőt vesznek ki a folyamatból, de ez nemn magyarázza az eltéréseket. Elméletben ugyanis nem tehetnek a biztosító által meghatározott díjakra + díjakat!
  • Csbeni
    #40
    Pedig elhiheted, hogy a jutalékon kívül nem kapnak mást. Te nem is fizetsz csak a biztosítónak, a jutalékot meg egymás között elintézik.