177
Akikkel kib*sztak az X kromoszómák!
  • baca01
    #81
    jaja volt már ilyen:D meg azt nem felejtem el soha amikor még óvodába rajzoltunk és megkérdezte a tanárnő hogy mért zöld a fa törzse és mért barna a lombja :P
  • ZilogR
    #82
    úgy látszik, nem érdekel, no sebaj! ;) azért küldök egy privátot is!

    -=ZR=-
  • HRaVeN1
    #83
    Én olyan szinten vagyok színtévesztő, hogy pl. a kéket a lilával, a zöldet a barnával, a pirosat a vörössel és bordóval keverem. De mondjuk pirosat nem keverem sárgával oO
  • baca01
    #84
    ja én is pl tudom hogy a piros meg a bordó között az a különbség hogy a bordó erősebb, sötétebb szín de mégis összekeverem őket pontosabban nem ismerem fel a bordót és azt mondom rá hogy piros:P
  • Szeszmester
    #85
    Van még egy érdekes dolog, a nők nagyon kis százalékánál fordul elő, ők több színt (több piros árnyalatot) érzékelnek.
  • baca01
    #86
    igen a színtévesztés inkább férfibetegség a nőknél sokkal kevesebb színtévesztő van mint a férfiaknál de hát istenem ők meg másba rosszabbak :) nem lehetünk egyformák
  • Gregorius
    #87
    És érdekes, hogy általában mégis előbb szenvednek hóvakságban.
  • Gregorius
    #88
    pl
  • RussT
    #89
    ez nem színtévesztés, ez csak optikai csalódás...
  • pTk
    #90
  • dzsuvajoe
    #91
    Nekemis HRavenes problemaim vannak de sztem telelg mindenki nezze meg ezt a honalpot
  • Csori
    #92
    Nálam a legnagyobb poén mikor családi vállalkozásunk kozmetikai boltjának a pultja mögé kell állni, és bejön Lujzi, hogy neki halványzöld szemfesték kellene. ... Ott van vazze válassz :DDDD
  • Csori
    #93
    Még jó, h árubeszerzéskor számozás szerint kell válogatni, külömben lenne némi hiba % :DDD
  • BIG Money7
    #94
  • dzsuvajoe
    #95
    :) ez aranyos:)
  • Aspyrin
    #96
    :DDD
  • Tarajos Sül
    #97
    Oszttársamat nem egnedték villanyszerelő szakmát elvégezni,mert szintévesztő!
    Ezért ugyanabban a suliban, 1 évet az asztalos szakmát nyomta,de egy év után átment egy másik suliba,ahol már cukrásznak tanul!
    Asztalost csak kényszerből végezte egy évig!
  • sweech
    #98
    xD
  • dzsuvajoe
    #99
    Velem csak olyan ztörtént h Ovib arajzolni kelelt aszem egy almat Éggel. És lebasztak h mert lila az ég és mért barn aaz alma:)
  • baca01
    #100
    :D az se rossz
  • I.C.ram
    #101
    Ez egy ostoba komment volt :D Gondolkodj el rajta :D
  • BIG Money7
    #102
    el van!

    [GONDOLKODIK]
  • BIG Money7
    #103
    még mindíg úgy gondolom!!
  • ZilogR
    #104
    No, mivel közérdekű:

    Dr. Wenzel Klára elérhetősége megtalálható a következő linken, baloldalt az elérhetőség-eknél.

    Dr. Wenzel Klára a BME Finommechanika és Optika (már valszeg nem így hívják) tanszékén kollegáival közösen elég régóta vizslatja ezt a "betegséget" és az ő termékük az a szemüveg ami a helyes színlátást tudja nyújtani az érintett embereknek.

    Akit érdekel a dolog, keresse fel a honlapot, ahol minden info fellelhető!


    -=ZR=-
  • ZilogR
    #105
    és akkor ez dzsuvajoe-nak is info, ha nem gond, privátba már nem postázom! ;)

    -=ZR=-
  • Aspyrin
    #106
    Rendes vagy, de 50 rongyért inkább maradok színtévesztő :)
  • dzsuvajoe
    #107
    Küsti Zr de eleg huzos az ara:) helyes GTFO mi különlegesek vagyunk:P
  • ZilogR
    #108
    Egyébként ez a színtévesztés dolog: amikor megszületsz és megtanulod a színek NEVEIT a szüleidtől, a környezetedben élőktől, akkor azokhoz a színérzetekhez, amit te érzékelsz társítod az adott elnevezést. Nem vagyok benne biztos, de érzem, hogy van abban igazság, hogy a színtévesztő a saját színlátásával helyesen látja a színeket, de ha azt egy jó színlátó látná, akkor ő már mást érzékelne.

    A jó színlátó azt a pirosat érzékeli, amit a többség pirosnak elfogad, míg egy eltolt receptor-érzékenységű színtévesztő azt már narancsnak látná egy jó színlátó szemével, de mivel megtanulta, hogy az a szín a piros, ezért ő sem fogja eltéveszteni.

    No, ez csak megérzés és lehet csak részben van igazam. Abból gondolom, hogy lehet benne vmi, hogy a színek elnevezése és társítása színérzetekhez szubjektív, tehát ki lett találva, hogy van olyan, hogy piros, meg kék, meg zöld, stb...


    -=ZR=-
  • dzsuvajoe
    #109
    Igen csak az egy dolog h mit mondasz, mit gondolsz es h mit latsz... aszem
  • Aquir
    #110
    Normális látás:





    Az ember, aki összetéveszti a pirosat és a zöldet


  • Dj Faustus #111
    Ajánlom figyelmetekbe a Colour Contrast Analyser nevü programot, mellyel ellenőrizhetőek a különböző előtér- és háttérszínek kontrasztaránya (Amit a WCAG1 illetve a WCAG2 és a Section 508 is előír).

    Másrészt kipróbálhatóak a különböző színtévesztések is.
  • Caravan
    #112
    Nem igaz!
  • _Atti_
    #113
    ezt szerintem msot találtad ki,vagy poénos akar lenni a gyerek..gondolj bele..
    Aki világéletében kéknek látta a rószaszint az a kéken látott rozsaszint fogja rozsaszinnek nevezni(hacsak nem nőtt fel elszigetelve valami szintévesztők szigetén).Ezt ilyen teszttekkel lehet csak kimutatni mint pl #6ban.
  • _Atti_
    #114
    bár mondjuk esetleg ha azután alakul ki hogymár megismeri a szineket ugy lehet:)
  • bcrics
    #115
    nagy fuck, színtévesztő vagyok,hja a sors fintora hogy cukrász a szakmám:))ugye ott pedig kombinálunk a színekkell jobbra balra:)))
  • autoszimulator
    #116
    én is színtévesztő vagyok elvileg, de egyedül azzal a japo könyvvel vannak problémáim.. Voltunk még pesten is egy szemprofnál, aki vizsgálgatott, tesztelgetett, ott mindent helyesen megcsináltam.. Szal annyiban maradtunk, hogy amíg nem okoz problémát hagyjuk a témát :D
  • noha
    #117
    sziasztok!
    látom elég régóta nem látogatott ez a fórum, de hátha mégis valaki erretéved...
    Azért írok ide, mert színtévesztők írására lenne szükségem grafológiai szakdolgozatomhoz, úgyhogy ha valakinek van kedve egy elemzéshez, légyszi üzenjen!
    köszönöm!
  • remetetetem
    #118
    Üdv!
    Én elektronikus grafikusként végeztem, és semmi probléma nem merült fel a színtévesztésemmel kapcsolatban. Bár egy orvosi vizsgálaton ez kiderült, és szóba is került hogy ez esetleg kizáró ok lehet, de nem lett semmi belőle. Színtan is jól ment. Szóval hátrányát nem éreztem eddig sehol. Éppen most kerestem rá a témára, és ezt találtam.
    http://www.szintevesztes.com/
  • Aspyrin
    #119
    Nagyon jó kis oldal, köszi! Elvégeztem a tesztet: 30/22 :() A szemüveglencse viszont brutálisan drága, 45.000Ft /pár. Azt hiszem maradok így selejtesen :)
  • gercse
    #120
    nekem meg csak 3 volt rossz, de olyanokon buktam el hogy a O-t 0-nak néztem...meg 1x a Z-t 2-nek