251
nálunk is?
  • CattiBrie
    #91
    hát én sem.. szórakozóhelyen nem is megyek, nemhogy ismerkedni nem megyek...
  • Sir Quno Jedi
    #90
    Szart nehéz, csak azok nem egy bűzös, zajos, dohányfüstös diszkóban rohadnak a többi patkánnyal iszogatván/drogozgatván... Bár ha így nézem, akkor tényleg nehéz! :D
  • CattiBrie
    #89
    hja.. olyan nehéz káros szenvedélyektől mentes srácot találni... :(
  • Cat #88
    főleg azért is mert hülyeség. Én is hallottam ezt a hírt, tehát nem kósza pletyka, de nem a választójog korhatárának felemeléséről szólt, hanem csak és kizárólag a dohánytermékek és az alkoholfogyasztás visszaszorításáról.
  • Sir Quno Jedi
    #87
    Van erre egy moderátornak topic, ott kérjed szépen! Az a biztos.

    Örülök, hogy beláttad magadtól (is).
  • ZilogR
    #86
    Direkt nem privátba kérem: mi lenne, ha törölnénk a vastagon szedett hozzászólásomat?! kb. 12-jére átolvasva erősen érzem hogy nem idevaló - az, hogy tartalmilag mit gondolok róla, az más kérdés...

    -=ZR=-

    ps.: vagy itt is igaz a 4 perces korlát?
  • Sir Quno Jedi
    #85
    Igen.
  • _Vegeta_
    #84
    Namost a felnotte vallas (nagykorusag) nem evhez kotott. Igy evhez kotni egy degeneralt (mint az amerikai dolgok 99%-a) dolog. (Ahogy altalanositani is, de ez most nem téma.) A nagykorusag mint ugy, azt hivatott jellemezni hogy az embernek ugymond "benott a feje lagya" ami egy hulye mondas de nagyon takarja a valosagot. Ahogy no az ember a gondolkodasmodja teljesen megvaltozik es en nem hittem el ezt annakidejen, de magamon tapasztalom. Konnyen elkepzelheto adott korulmenyek kozott hogy egy 15-16eves sokkal erettebb mint egy 23-24eves. Ense vallom magam max 16evesnek holott 22vagyok. Hehe.
    Az alkoholfogyasztashoz visszaterve pedig szerintem annak volna ertelme ha CSAK a szorakozohelyeken lenne tiltva xxkor alatt. Miert is? A fiatal elmegy bulizni es azt hiszi csak itallal lehet jot bulizni holott ez nem igaz. A fiatalok tobbsege "kemenykedesbol" iszik (igen enis csinaltam ilyet nemtagadom :D) a masik resze pedig mert feloldodik az ital hatasatol. Csakhogy (es igy atgondolva) a fiatalok fejlodesere sokkal kedvezobb hatas lenne elerheto ha megtanulnanak "serkentok" nelkul bulizni.
    Hulye vagyok tudom. :D
  • SRobert
    #83
    Az emberiség alkonya... :)
  • homeless
    #82
    A "kit" ebben az esetben értelmetlen, mert ő mindenkit lelőne aki iszik:)
  • SRobert
    #81
    Tehát az ilyen szülőktől vegyék el a gyereküket és nevelje őket az állam?
    Mert az ugye egy fogalom, aki nem dohányzik, iszik és egyebek. :)
  • mousee
    #80
    Talán lehet, hogy tapasztalatból beszél?
  • Bandee1987
    #79
    Én azt mondom, hogy nehogymár egy pont olyan akarja megnevelni a fiatalokat, aki maga is dohányzott, ivott, füvezett fiatalkorában
  • SRobert
    #78
    A fórum már csak ilyen. :)
    Valaki felveti, h kit kéne lelőni ha iszik, az emberek meg reagálnak.
    Ez egy ilyen világ. ;)
  • ZilogR
    #77
    oks, nem szállok el, de értelmetlennek találtam a sok piás hozzászólást

    -=ZR=-
  • ZilogR
    #76
    Én sokat gondolkodtam azon, mit okoz az, ha valaki nem megy el szavazni.

    Javarészt nem dacból nem mennek el az emberek egy ilyen eseményre, mert általában elegendő alternatívából lehet választani. A "nem voksolás" döntése egyfajta "nem érdekel a dolog" viselkedést jelent. Én is ebben a cipőben járok: azzal szoktam magyarázni, hogy nem követem a napi eseményeket (ami igaz is), másrészt nem is értem ezeket a dolgokat (mert a Híradó 5 perces kis blokkjai alapján ne mondja senki, hogy érti a háttérben húzódó eseményeket, hogy a szándékról ne is beszéljünk).

    A döntés nagyon fontos. Attól lesz önbizalmunk, hogy mi hozzuk a döntéseket, ami a sorsunkat befolyásolja. Az olyan ember, aki sohasem érzi, hogy az életét tudja befolyásolni és ezt nem is tette meg soha, örökre olyan lesz, akit ide tesznek-oda tesznek és tűrni fogja. Mivel egy családos ember felelősséggel tartozik a családjáért, nem fog sikeres lenni ebben a szerepben, és boldogtalan életet fog élni. A legnagyobb probléma, hogy ezt a feleségére/férjére és a gyerekeire is "rákényszeríti", mert nap mint nap együtt vannak, együtt élnek.

    A döntés fontos! A jól döntő ember erős: nézd meg a faterodat: egy csökött cérnaf@szú, nagymenőt játszó paraszt, vagy egy erős és sikeres ember? Nézd meg és fogod látni amit leírtam, a saját szemeddel.

    Önámítás, ha azt gondolod, hogy te nem leszel sikertelen. A szavannán mászkáló gazellák vajon gondolják-e azt, hogy az őket kísérő oroszlánok őt fogják megenni? Nem butaság ezen gondolkodni, mert az oroszlánok ettől függetlenül ENNI FOGNAK!

    Csak egy emberközeli példa: az analízis c. tárgy buktatós általában az egyetemeken. A hallgatók kb. 40-60%-a nem teljesíti. De NINCS olyan hallgató, aki azt mondaná, hogy Ő NEM FOGJA teljesíteni! Ettől függetlenül minden évben ekkora a bukási arány!

    -=ZR=-
  • SRobert
    #75
    Persze! Így fojtják el ezen a fórumon a világméretű összeesküvések leleplezését!
  • Takezó
    #74
    Azt mondta, azért issza meg így, hogy részeg legyen, az más dolog, mint az, hogy menő legyen -.-
  • Sir Quno Jedi
    #73
    Jobb, ha ezt most itt abbahagyod! Politizálni, főképpen ilyen uszító módon tilos ezen a fórumon! Én szóltam! A következő már büntipontosra fog sikeredni!
  • Vlala #72
    Az első hozzászólásban: "Hallottam egy kósza hírt"
    Ennyi. Nem kell készpénznek venni. De ha már készpénznek veszitek, akkor befizetitek az adót a 21 évből, marad 18... hol itt aí baj?
    (Ezt is megoldottuk!)
  • akyyy
    #71
    unalmas már h beletömik az ember fejébe hogy apolitika mögött mik vannak lássál mögé, stb...
    parasztbácsi ne foglalkozzon a politikával hisz ő nem azt választotta hanem a kapálást. de véleménye lehet attól, ha nem ért hozzá, minek kell leb*szni szegényt, hogy most "nézzél a dlgok mögé". öt nem érdekli
  • SötétBarom
    #70
    finally...

  • akyyy
    #69
    a muszáj az pontos J!
  • ZilogR
    #68


    Na, itt látszik meg a fórum átlagéletkora! Mindenki leszarja, hogyan iszol, drogozol, kapsz nemibetegséget, a lényeg az, hogy nem hozhatsz az ország sorsát befolyásoló döntést!

    Túl sok gond van az egyetemistákkal??? Legyen a felnőttkor határa 21 év, rögtön kilőttük a csipáját nyitogató és állandóan az államvezetésbe belepofázó bimbózó értelmiséget.

    Ez a lényeg!

    Csak mellékesen: ha a határon túli magyarok kapnának magyar állampolgárságot és ezzel szavazati jogot és ismerve a kinn élők politikai irányultságát, sztetek véletlen-e, hogy NEM kaphatták meg azt a jogukat???

    Tessék kicsit mögé látni a dolgoknak! Mint mondtam, senkit sem érdekel, hogy mit csinálsz, mint magánember, míg nem akarsz keresztbe tenni bizonyos érdekeknek...!



  • _Neo
    #67
    amúgy honnan jött ez a hír, hogy nálunk is be akarjá ezt vezetni? mert én még nem hallottam róla. van erről hivatalos hír? mert ha nincs akkor szerintem be is zárhatjuk ezt a topicot...
  • Grenzjager
    #66
    de mi változik azután, hogy betöltötted a 18. születésnapodat ?? (max mehetsz szavazni) mert minden mást ugyanúgy csinálhatsz előtte is gyakorlatilag
  • joe14
    #65
    Olyan helyre, ahol be is vagyok jelentve, és nem diák munka.
  • joe14
    #64
    Akkor már adnak cigit a boltban, meg elmehetek dolgozni a nyári szünetben...
  • Csacsi
    #63
    Aztán mitől lezs olyan jó, hogy 18 éves leszel? Minek azt várni?
  • joe14
    #62
    Én 16 évesen csak dohányzom, nem iszok(csak néha itthon a szüleimmel, amikor ünnepelünk valamit), nem drogozok. Nem is tervezem hogy alkoholista legyek, meg drogos. Ne vigyék fel 21évre, ezt a 18at is nehéz kivárni :)
  • mila69en
    #61
    LoL és még drogoznak is..........
    hogy te mekkora egy marha vagy már megbocsáss-.-

    mit vár az ember egy ilyen stresszes világban ahol a fiatalokat széthajszolják húzkodják ide oda, kihasználják ésatöbbi ésatöbbi....... balblabla
  • SRobert
    #60
    Fú baze... Gáz, ha valaki 20 évesen iszik? :DDD
    A világháborúk után a 18-20 éves háborús halottak többgyerekes özvegyeket hagytak maguk után.

    Anno a koreai meg a vietnámi háború után is volt háborgás abból, h a 18 éveseket elküldték háborúzni (magyarul embert ölni és meghalni), viszont amikor hazamentek egy kib*szott sört nem ihattak meg, mert nem voltak még 21 évesek. :D

    Ez aztán a jó felfogás. :)

  • haxoror
    #59


    A fiatalabbak hajlamosak figyelmen kivül hagyni hogy az "öregek" is voltak egyszer fiatalok és ezért pontosan tudják hogy milyen is fiatalnak lenni és hogy nem 20 évesen ér véget az ember fejlődése.
  • haxoror
    #58
    Szerintem se, de kérdezz meg vmi politika mániást, rögtön belemagyarázza hogy ez a másik oldal mocskos trükkje
  • joe14
    #57
    Sajnos :( Ma én is elkezdek anyázni ha kapok egy bűntetőpontot, punker tudja... De azokat nem mondom komolyan, csak dühből.
  • homeless
    #56
    Én meg téged lőnélek le. Attól, hogy te nem iszol, még más ihat. Én 20 éves vagyok, iszok, cigizek(ezt nem kéne), és voltam már olyan részeg, hogy nem tudtam magamról. És akkor mivan??? Azt csinálok magammal amit akarok. Kötekedni nem szoktam részegen, mint a sok diszkós fasz, sose ülnék volán mögé részegen, és minidg hazatalálok. Hol itt a baj? Ja meg arról nem is beszélve, hogy 15-től 25 éves koráig él igazán ez ember. Utánna munka család gyerek. Alkoholistává meg általába nem fiatal korban válik az ember, azzal, hogy 1 héten egszer bebaszik a haverokkal, hanem ez inkább felnőtt korba jelentekzik(kirugják a munkahelyéről, elhagyja a felesége, stb.). Az, hogy egy 10-14 éves gyerek cigizik/iszik az elég szar helyzet, de ezen nem segít a korhatár kitolása. Amúgy engem ez a dolog nem nagyon érint, mert pár hónap múlva 21 leszek, de sok haverom 18-19 évesek, és velük partyzok a legtöbbet.
  • Sephi
    #55
    13 eve gyermek ugy tudd szidkolozni hogy en bele pirolok.
  • Punker
    #54
    na jó ez így túlzás züllök még most is, de kb tizedannyit mint 20 éves korom elött.
  • Punker
    #53
    mintha magamat hallanám :)
  • joe14
    #52
    Én meg téged lőnének le...