103
Valkyrie Profile 2:Silmeria
  • elixxon
    #103
    bocs a hibáért hetven óra játék, és egy epikus csata után kicsit szétszórt vagyok
    de talán jobb is, hogy újra kell kezdenem, mivel az einherjarjaimat voltam olyan hülye hogy elküldtem
  • elixxon
    #102
    amúgy egy-két fórumon azon vitáznak, hogy most hogy lesz odin ott az első részben, ha lezard elnyelte, meg lezard elnyelte :)
    bizony megtévesztő a "400 évvel Lenneth előtt játszódó" mottó
  • elixxon
    #101
    nah sikerült leütni
    az elfek erdeje meg a szivárványhíd közötti barlangból összeszedtem a statolóvackokat, meg a 120% és a 150% sebzéses sealstone-al erősítettem magam
    négy kör alatt feküdt a mocsokja, csak egy kicsit több felkészülés kellett
    a nehezebb fokozatú új játékot el akartam menteni másik blokkba, de véletlenül a fő játékra mentettem, így HETVEN!!! óra játék veszett kárba T.T és a Seraphic Gate-ben nemis jártam
  • TneX
    #100
    Mivel a többiek csak kb. az 1/10-edét sebzik, más választásod nincs. Mielőtt elkezdenéd a csatát, nem árt feltápolni amennyire csak tudod. Add oda neki az összes maradék Expert's Experience-edet meg mindenféle stat-boostolós cuccot amit csak tudsz. A többiek támadásait próbáld meg ugy beállítani hogy egy combo végén el tudd lőni a Nibelung Valestit, ha jól emlékszem az elég jól sebzi. Biztos vagyok benne hogy meg lehet úgy csinálni, hogy ne órákig tartson. Részletekben nem nagyon tudok segíteni mert ahhoz már nagyon rég játszottam vele.
  • elixxon
    #99
    Valaki nem tud egy normálisabb módot az utolsó boss megölésésre, mint kalapálni a valkűrrel egy órán át?
  • Sir Quno Jedi
    #98
    Megnéztem new game-mel utána az egy kőnél, már az erődben durvábbak voltak az ellenfelek. Körökig kell csalapálni egyet-egyet is.
  • Seth
    #97
    Ja hát nem tudhattad, hogy felesleges addíg tápolni. :)
    Amúgy ha végigviszed kapsz egy csillagot és nehezebb lesz(vmi 0,2 vagy ekörüli a szorzó),összesen asszem 50-52 csillagot lehet bespájzolni, inkább bele sem gondolok annak a nehézségébe, főleg a Seraphic Gate-ben O_o
  • Sir Quno Jedi
    #96
    Mer feltápoltad. De alapban én sokkal jobban feltápoltam Alicia-t ELŐTTE és helyette kaptam egy fele olyan tápos csoffadt valkűrt. Érted-e?! :D Ha Alcici-ára pakoltam vón a sok jóságot a végén akkor még táposabb lett vón! (próbáltam előtte reload előtt elbocsátani a lelkeimet jó felszereléssel és jött is a sok jóság, amivel írtó durván meg lehetett még tolni Alicica statjait)

    Az uccsó 3-4 chaptert szinte végig dupla exp selastone-nnals eznvedtem végig (a bos-okat is), csak azért hogy minél magasabb szintre tornázzam UGYANAZT a partit, de főleg Alicia-t (ő kapott minden exp cuccot, tárgyat, potiont), de így sem lehet ripsz-ropsz csak úgy 70-ig feltornászni, PEDIG jónéhány boss-t és pályát többször is végigszenvedtem (és mindig igyekeztem összehozni a direct assault-ot!). Végén már egyedül, 3 halott karival jártam őt tápolni, mert úgy 4x annyi exp-et kap.
  • Seth
    #95
    #87 elég tápos volt nékem a drága :)
  • Sir Quno Jedi
    #94
    Én amúgy Xehnon-t (legjobb varázsló és minden spell-t meg tud tanulni), Phyress-t (legjobb íjászok egyike és durván küldi tűzrobbanásból és kasztol is) és Gerald-ot (egyik legjobb heavy harcos, korán tanulja a pörgő-forgó légből szétkapást! :D) vittem és ők is 50-60-asok voltak már...
  • Sir Quno Jedi
    #93
    Engem az zavart, hogy Alicia bőven 60 felett volt szintben (nomeg durva) és erre kaptam helyette egy fele annyi HP-s kis izét, amit Valkyrie-nak hívtak (és még varázsolni sem tud). ANYJUKAT! :D Kicsit sem voltam ideges. Netán ha már isteni erejű lénnyé olvasszák össze, akkor ugyan má LEGYEN táposabb mint volt és ne gyengítsék! De komolyan.
  • Sir Quno Jedi
    #92
    Áh, pedig nem is toltam sokat, nem mindig volt hozzá kedvem. Az akció/platformer részek totálisan felbasszák benne az agyamat néha. Rohattak! :D
  • Seth
    #91
    Hamar lezavartad, sok szabadidőd lehet :D
  • Sir Quno Jedi
    #90
    Nnna, ma végeztem ki. majdnem 60 óra. Igaz még 1x nem fogom tolni nehezítettbe, hogy a Szerafin kapukat is jól megdöngessem. :D

    Vége nekem egyáltalán nem volt könnyű, mivel nem bocsátottam el egyetlen einherjar-t sem (szándékosan). Amúgy is kizárólag einherjar-okkal és Alicia-val csináltam végig, ahol lehetett, csak kipróbáltam a többi karit (aztán reload).
  • Sir Quno Jedi
    #89
    Nos én s megvettem és egy jó ideje itt állt bontatlanul, most nekiestem és egyből a 3. chapter-nél izgin nehéz kezd lenni, de baromira.
  • Seth
    #88
    jesszus, most olvasom csak ,hogy jan 18.-án írtam hogy nekikezdtem. Végülis 3 hónap alatt csak eljutottam a végére ^^
  • Seth
    #87
    Na végre valahára befejeztem, kisebb nagyonbb szünetekkel toltam, 39 óra valahány perc lett az uccsó mentésnél az időm.
    Végére szerintem marhaegyszerűek voltak a boss-ok, jól kiismerhető és kikerülhető támadásaik voltak.
    Amikor a 3 valkyrie fúzionált aliciával,akkor küldtem el az embereimet,addíg egyiket sem, csak felfejlesztettem őket a szabadon engedésük szintjére, mindegyiket jobb cuccokkal. Aztán a rengeteg mennyiségű stat növelőt mind rányomtam a Valkyrie-re, ilyen 25k életereje meg 1800-as attack-ja lett, szerencsétlen Lezard "harrypotterlookalike" Valeth 4-5 körön belül múltidő lett. Többi csapattag Rufus,Adonis és Brahm olyan 40-50 körüli szinten. Valaki írta hogy 40 óra alatt eljutott a végére, de még vagy 10 órát kellett volna tápolnia, hogy legyűrje az uccsó bossokat. Hát nagyon piték voltak. Ebben a játékban abszolut nem a level számít, hanem a felszerelésed és a skilljeid, rengeteget segítenek és könnyűvé teszik a játékot
  • Seth
    #86
    Igen. Lesznek majd 3 támadásosak is,illetve olyan is ami csak egyet üt, viszont van special attack-ja ( a fegyverek tulajdonságánál oda vanak ezek írva). Később majd azért nem lehet minden ellenségnél cséphadarni, szépen taktikázva, például egyik kari felüti a levegőbe másikkal lenyilazod,harmadikkal földbedöngölöd,majd mondjuk megint lenyilazod. Vannak ilyen ellenfelek,akiket páncél borít és soxor fontos a sorrend hogy letörjön a védelme, de majd bele lehet könnyen jönni
  • Sephi
    #85
    En a tegnap kezdtem el es levaopk nyugozve.

    Viszont nem ertek valamit. Mind a negy karimnnak 2 tamadasos izeje van. Ez ugye azt jelenti hogy ket darabb tamadast tud alkalmazni egy tamado korben... tehat akkor egy tamadasnal en spammelem a negy gombot 2x mindig? Ez a lenyege?
  • Seth
    #84
    Na kész, mostmegmá soulstoneokkal is lehet variálni. Azt hittem már nem lesz több kifejleszthető cuccos a skilleken kívül. Bár ez kicsit más rendszerben működik mint az alap skillek, de van 1-2 nagyon hasznos ahogy látom (eddíg 5 db-ot vettem meg). Kristályokat mikor és mennyit kapunk ,ezt még nem figyeltem meg? Mert marha lassan adagolja, így asszem lemondok arról hogy mindet restore-oljam :D.
    Egy másik dolog ami még nem tiszta. AMikor leverjük a szörnyikék vmelyik testrészét,akkor többnyire kapunk vmi cuccost. Namost az árusnál olyanok vannak hogy head,leg ,arm és annak függvényében mit nyírbálunk le,kapjuk a cuccokat. Namármost hogy tudom meghatározni mit támadjak? Oldalról gondolom a kezeket,előlről meg a fejet, de pl lábat hogyan?(meg van egy két "nonfiguratív" ^^ ellenség akinek azt se tudni melyik a lába
    Na most ennyi,majd még kérdezek ha nem tiszta vmi
  • Victor1103
    #83
    Nincs de 3 skillt ajánlatos kifejleszteni:Atk 150%,Def 150%,Hp double during battle.
  • dinomano
    #82
    Kb. 15-16 ora aktiv gameidőm van a jatekban; amugy nem siettem; néha szétnéztem+tápolgattam; oszt 1 idő utan (feltéve amikor engedett...), rájöttem hogy nicns értelme jönni-menni nagyon...
  • Seth
    #81
    Igen, időközben rájöttem hogy ha az equip képernyőn háromszöget nyomok akkor kiírja a kombinációkat, ha nincs meg vmelyik rúna akkor ott kérdőjel van. Így már sokkal könnyebb és érhető lett, azt hittem "találd ki magad kis pöcs" lesz :D

    Ja van vmi skill amit felesleges kifejleszteni?
  • Victor1103
    #80
    A linkes dolog szerintem egyszerű:minden cuccnak van valami rúnája(healing rune,body rune,arm rune stb..)és ezeket kell úgy felrakni hogy azok a runák úgy legyenek egymás mellett hogy azt a skill-t kiformálják.Nem is ez a nehezebb rész hanem az hogy olyan cuccot szerezzél ami segítségével ez a skill megformálható.Ja és vannak olyan skillek pl.amikhez 4 runát kell összekötni és ebből már 3 meg is van adva,így a negyedik kitalálása már nem olyan nehéz mert a kombinációk meg vannak adva.
  • Seth
    #79
    akkor jó lassan nyomtad,mert dragon valleybe érkeztem kb 10-12 óra alatt. Pedig tápoltam is közben :D

    VP2-ben most vagyok a 3. fejezetben, eddíg nagyon tetszik, harc egyeltalán nem unalmas
  • dinomano
    #78
    DQ8bol nekem is fejgyilkos verzióm van... :-|
  • dinomano
    #77
    Semmi bajom vele, a DESIGN+a szereplök is nagyon bejöttek; de egyetlen hatalmas HIBAJA van... Egyreszt, az a poén, hogy tetszett is a harcrendszer+nem is... :-| Az elejen nagyon bejött, és én is beleuntam 1 idö utan a fight-okba... A nagy HIBAJA, hogy kicseszettül linearis..nem a sztorira gondoltam, vmennyire a jRPG-k nagy része linearis; hanem arra, hogy egy ösvényen barangolhatsz - elötted 1 pici kőrakas vagy egy apró emelkedő-, amin nem tudsz átmenni. Hosszú távon ez megőrjitett..Pedig design, csodaszép világos, napos pályák, nagy látótáv; gyönyörűség... És mégis... Ehhh... Az a poén, hogy a GIII egy durvajóóó game; amit szivesen végignéznék ugy, hogy valaki tolja helyettem... :-D Odaig birtam, hogy az ULF(?)-al megérkezünk Dragon Walley-be...
  • Seth
    #76
    na ezt a skill fejlesztési cuccost is elmagyarázhatnád. Addíg oké, hogy linkelni kell a különböző rúnájú cuccokat, nade van e vmi leírás ,ami elmondja nekem mik a kombinációk, mert elég sokféle lehet(mármint játékon belül, leírással oké hogy megtudom a kombinációkat.)Vagy csak próbálgassam,majd csak összejönvalami?
  • Victor1103
    #75
    Én addig nem is áltam neki az FFXII-nek amíg ezt a gémet végig nem vittem.Szerintem a mai játékokhoz képest 100X nehezebb volt.Én ezekkel a figurákkal vittem végig a játékot:Alicia,Rufus,Dylan és Lezard Valeth.DE mivel Dylan és Lezard Valeth kiléptek a csapatból félúton őket Geralddal és Aegissal helyettesítettem.Ők jók voltak mert ugyan olyan stílusban harcoltak(egyik kardos a másik meg mágus)A játék végén a legérdemesebb mindenkit egyszerre elküldeni mert minnél többet küldünk el egyszerre annál jobb cuccokat kapunk cserébe.Én mindig úgy raktam fel mindenkire cuccokat hogy azokból egy skill formálódjon ki.
  • Afe
    #74
    off:

    pedig a DQ8 nagyon nagy game, feltétlen próbáld ki sztem.
    én úgy fogtam bele, hogy az előző részeit csak képeken láttam, de rögtön megfogott a mesés cel-shading + régi körökre osztott harcrendszer.

    néha előveszem mert még hiányzik jónéhány rejtett dolog amit megakarok csinálni.

    nekem ez van és semmi probléma vele, szinte zéró töltési idővel megy:
    PS2DVD - Dragon Quest VIII [PAL] [MULTI5]
  • Seth
    #73
    tény, hogy nem az a tipikus rpg , de aki az 1. részt szerette,az ezt is szeretni fogja ( bár közelében sincs, hiába ment át 3d-be, az első rész rajzolt karakterei jobban tetszettek ^^)
    FF12 szintén rém unalmas lett nekem, de azt végigvittem. DQ8-ról szintén megoszlanak a vélemények ( bevallom én azért nem "merek" nekiállni,mert hallottam hogy nagyon lestrapálja a fejet vmelyik warezverziója :D)
  • Afe
    #72
    A Grandia III-at abbahagytam; valahogy beleuntam...

    na én meg pont ezzel a VP2-vel voltam így. sajnos nem bírtam megkedvelni a harcrenszert, ezért 10 óra körűl ráuntam. pedig tényleg nagyon akartam, mert szép meg érdekesnek indult a story is, de vhogy érdektelenné vált az egész.
    mondjuk én a DQ8 + FF12 után játszottam vele, szal ez is lehet az oka :)
    talán majd 1szer folytatom..
  • Seth
    #71
    igazam volt vagy igazam volt grandiával kapcsolatban?? :D Nekem talán még 20 órám sem volt benne, de a 2. lemezen voltam és már annyira uncsi volt Pont a harcot untam meg,pedig sokan azt istenítik, de én meg az átvezetőket néztem szívesen, plusz 1-2 helyszín vmi fantasztikusan néz ki,jó volt rajtuk barangolni, de a dungeonok rém unalmasak. Na de grandia 3-ról ennyit, még a végén jön Sephi aztán leoszt,neki nagyon bejött és ajánlotta is nekem :D
  • dinomano
    #70
    Halli... Én még nem alltam neki idö hianyaban a game-nek; egyelöre GoW-ra is épphogy van időm... A feltett kérdések nagyon jók, én is sasolok, hogy tudjam mit kell csin., ha eljutok odaig, hogy neki tudok allni a game-nek... :-D A Grandia III-at abbahagytam; valahogy beleuntam... 25 ora game-időm van a game-ben; egyelőre parkoltatom a mentésem...
  • Seth
    #69
    Na most volt kis időm és végre rendesen neki tudtam állni a játéknak(hála a bénaságomnak,amiért szuperül leformáztam a memókártyámat- amin végülis 4-5 rpg volt nem kis játékidővel, és azoktól valahogy elment a kedvem,majd vmikor újrakezdem őket,bár valószínűbb hogy a polc sötét homályába vesznek kis porréteggel a tetejükön ^^). Egyelőre még nem vagyok messze. Kérdésem az lenne, hogy kit érdemes fejleszteni és mikor küldjem el őket?? Kit tartsak meg a végéig, ki az aki abszolut béna és nem érdemes a csapatban tartani. Plusz az ellenfelekről levert cuccokat eladhatom bárkinek bármekkora mennyiségben, vagy csak kifejezetten annak aki kéri vmelyik portékája elkészítéséhez, és neki is csak annyit amennyi feltétlenül szükséges?
  • sirGalahad
    #68
    A kapott fájlokat WIRAR-al kitömöríted...
    Utánna DVD Decrypter-rel kiírod minőségi DVD lemezre a legalacsonyabb sebességen...!
    Ennyi!
  • finaly
    #67
    sziasztok
    Nekem annyi kinom lenne hogy most szedem dox-rol a VP2öt és hogy mivel lehetne kicsomagolni vagy mit csináljak hogy ugy kitudjam irni hogy utána játszani is tudjak vele... segitségeteket elöre is nagyon köxönöm.
  • Victor1103
    #66
    Leírnám a személyes véleményemet erről a játékról:
    1.A grafika szerintem eléggé szép bár ez a 2D/3D kevert platformszerű megoldás nem igazán illik egy RPG-be.
    2.A Harcrendszer jó de ez sem tökéletes.Túl nagy felületen támadhatnak az ellenségek.
    3.Történet:Izgalmas,jól kitalált story.Ezen a téren kiváló:)
    4.Zenék:Ezek is jók de azért nem tökéletesek mert az FF szinvonalát nem érik el.
    5.Játékidő:Hogy kb.50 óra kinek sok kinek kevés döntse el maga.nekem bőven elég volt.
    6.Nehézségi szint:na ez a legnagyobb negatívuma a játéknak szerintem.Kb.40 óránál már a főellenséghez értem de még +10 óra tápolás
    után se tudtam legyőzni,úgyhogy ez nagy csalódás volt.Majd apránként fejlesztgetem őket de így megint egy húzásra nincs kedvem +10 órát eltölteni vele:(
  • Victor1103
    #65
    Valaki nem tudja,hogyan kell egy olyan képességet elsajátítani amely újraéleszt vagy gyógyít?Mert a healingelni meg ressurrect-telni eléggé nehéz itemekkel.
  • dinomano
    #64
    fent FFXII torrenten (USA verzijo)...lehetseges ez? :-P teleszortam majdnem midnen topicot felindulasomban, bocsi... :-D