36
  • BRobee
    #36
    /már nem aktuális, de azért leírom.../
    Sabor véleményem szerint egy érzéketlen lesz@rom a világot tipusú ember lehetsz. Játsz el a gondolattal. Agyba főbe vernek, fejedhez szorítanak egy stukkert és ravaszon a kéz. Adnak egy telefont a kezedbe. Remegve hívnád fel szeretteidet, hogy SZERETLEEEEK, nem akarok meghalni, hisz a macskámra ki fog vigyázni???? Sírnál, zokognál, mint egy kiskölyök, ezt bizton állíthatom...

    Ez nem I love you film, hanem a kétségbeesés, a biztos halál tudata, az utolsó pár perc "értelmes" kitöltése, míg dobog a szív típusú film. Bár lehet, hogy Te egy szexvonalat hívnál fel és az utolsó hang amit hallanál az az, hogy most nyulok a bugyimba ahh... Én inkább a szeretteim hangját szeretném hallani utoljára. Nagyon felbosszantott ez a vak, idiotizmussal teli, érzelemmentes megszólalás, érdekes mindenki más elment mellette.

    Szereplők játéka egyenlő a nullával. Barátom fehér bot van a kezedben és napszemüveg a fejeden? hihetetlen, hogy ennyire más az értékképed.

    Ez a film nem magyarázat, hanem "valós" történet (hogy mi igaz azt most felejtsük el). Utas és a tehetetlen "töketlenek" szemszögéből készült a film. Bár lehet, hogy neked az hiányzott a végéről, hogy belek és kicsordult agyvelők legyenek a pusztán az égő roncsok között. Ismét megkérdezem, hogy tud így elmorpholódni az emberi (nem általánosítok RÓLAD van szó) vélemény?

    Az idiotizmusod pedig kiütközik, hogy nem vasaltak a filmben cica! Lehet, hogy a szomséd bözsi nénit nézted vasalás közben, amikor a letöltött cam-es verziós United 93-at nézted. De szerintem nem is láttad a filmet, csak a tipikus verem a nyálam, okos akarok lenni beszólás volt. No comment.

    Lenyugszom és próbálok értelmes hozzászólni. MIndenki nézze meg a loose change 911-et, ott vna pár alternatíva, hogy mi történhetett.
  • Sadist
    #35
    "egy nyugati ember se hiheti magát biztonságban."

    Ez a lényeg, hogy állandóan az jöjjön a médiából, hogy terrorizmus, robbantgatás, alkaida. Folyamatosan próbálják fenntartani az embernek ezt a félelmét, hogy aztán a terrorizmus elleni harc címszóval bármikor bármit megtehessenek. Pl. elfogadtatnak egy törvényt, hogy bármelyik állampolgár személyes vagy bankszámla adatait megnézhessék, hogy kiszűrjék a terroristákat. Vagy háborút indítanak egy ország ellen, mert terroristákat bújtat, vagy tömegpusztító fegyverei vannak. Nézd meg a Vallatás című filmet. Érdekes.
  • sajoati
    #34
    na, közben hatvanhét felé figyeltem, nem lettem túl értelmes:

    szóval eddig el lehetett barikádozni magát az embernek a nyomortól, most már nem.
    + a radikalizálódó eu muszlimok nagy veszélyt jelentenek, és lássuk be, proaktívan fellépni terrorcselekmények ellen borzasztó nehéz.
  • sajoati
    #33
    én arra gondolok, hogy van egy világ, amin a javak nincsenek egyenlően elosztva, és azok, akik a - oldalra kerültek (szegények), valamint nem a kapitalizmus farkastörvényei szerint szocializálódtak, vagy ha igen, akkor antiszoc-ok, azok a "nyertes" oldalon állók számára 911-ig a hírek távoli részvevői voltak legfeljebb.

    (vagy az ellenség, akiket a bátor fiaik ultramodern technikával kazalba vághatnak.)


    szept. 11 viszont a terror korszakát nyitotta meg, amikor egy nyugati ember se hiheti magát biztonságban.

    raádásul az európai muzulmánok miatt pont itt van a legtöbb "alvó sejt", szóval nyugat számára is rémisztő a helyzet.
  • BiroAndras
    #32
    "Egyértelmű hogy az történt. Úgy lelőtték mint a pinty."

    Először én is erre gondoltam, de nem úgy tűnik. A pilótafülke hangrögzítője, és az utasok által folytatott telefon bezsélgetések is megerősítik a hivatalos verziót. És a becsapódás helyén is látszik, hogy meredeken, nagy sebességgel érkezett a gép, ami szándékos lezuhanásra utal inkább.
  • neptum
    #31
    ez téleg jó kérdés miről beszél ha nem tudná az 2005ös film ez meg 2006os de ha levan maradva akor ugy kell nekei
  • 5i
    #30
    Egy kérdés: melyik filmről beszélsz? Már csak azért, mert ami tegnap az RTL Klubon volt az nem a United 93-as járat. A mozifilmben EGYETLEN rokont sem mutatnak, szóval milyen gyerekruha vasalásról beszélsz?
  • Sabor
    #29
    Kedves Tibor

    Nem tudom, hogy Te melyik filmet láttad, de a(z) United 93 szerintem az egyik legrosszabb amcsi filmek egyike.

    Gyenge, hatásvadász rendezés és a szereplők (?) játéka egyenlő a (-)nullával.
    Az egész film másról sem szól csak az I love you-ról.
    Azontúl nem hiszem,hogy egy agodó feleségnek ilyen helyzetben a legfőb gondja, hogy kivasaljon egy pár amúgy is tisztának és kivasaltnak látszó gyerek ruhát.
    Vagy ha mégis, akkor nem kellene fröcsögni a filmben a sok "mennyire szeretlek"-nek.

    A film egyáltalán nem tér ki rá -bár van egy kis utalás-, hogy hova a francba tud eltünni egy ekora gép a lezuhanás után (!!!).

    Bár tudom, hogy izlések és pofonok..., de azért mert mindez az amikkal történt meg, még nem kell úgy a csillagos égbe emelni az ilyen igen rosszul megcsinált filmeket, amiknek az egyetlen célja, hogy egy olcsó, hozzánem értő stáb az emberek valós fájdalmából gyorsan pénzt csináljanak.
    Sabor
  • mstummer
    #28
    Egyértelmű hogy az történt. Úgy lelőtték mint a pinty. Viszont nem merte vállalni senki USÁban ennyi civil halálát...hősökre meg mindig szükségük van, ezért kitaláltak 1 szép történetet. Igaz az utasok tényleg próbálkoztak.
  • Tinman #27
    Ez a verzió is lehet.
    Egyet biztosra vehetünk... nem az teljes igazság amit jelenleg hangoztatnak. Tök mindegy innentől, hogy melyik verzió, vagy melyik összeesküvéselmélet igazolódik be.
  • tar86
    #26
    Ahhoz a lehetséges verzióhóz mit szoltok, hogy a szóbanforgó repülőgépet az Amerikai Légierő lőte le parancsra?
  • Lenny
    #25
    Nagyon egyet értek veled!
    Én amúgy 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a macik bérelték fel a méheket. :)
  • Inquisitor
    #24
    Lehet, sőt biztos, hogy az utasok megpróbáltak tenni valamit ... persze az ember félti az életét, de ha biztosan tudod, hogy meghalsz, az eléggé átrendezheti ezeket a dolgokat, viszont makacsul tartja magát a pletyka, hogy ezt az utolsó gépet az Airforce lőtte le.
  • Tinman #23
    "911 nem csak usáról szól, hanem arról, hogy ennek az új, sokpólusú világnak újabb, másféle problémákkal kell szembesülnie."

    Ez kb. olyan mint a maci és a méz példája. A maci addig piszkálja a méhkast a mézért, amíg meg nem szerzi, és jó eséllyel a méhek ezt nem nézik tétlenül. Ugye érted?
    Most sajnáljam a macit?
    Érdekeljen róla egy film, hogy éppen, hogyan csíptek a seggébe?
    Főleg, hogy megvan rá az esély, hogy a szorgos kis méhecskéket nagy, kövér, mézéhes amerikai macik bérelték fel?
  • Tinman #22
    "Kb ugyanekkorat okozna a magyaroknak, ha nehany arab felrobbantana a fel pesti belvarost egy szep napos delelott."

    Miért is történne ez meg?
    Mit is kerestek magyar katonák Irakban?
    Válaszold meg magadban a kérdéseket.
  • Morden23
    #21
    Winnie: Még anno vissza vagy 4 évvel ezelőtt nyilatkozta két muki (már abszolút nem emlékszem, de akkor legitim forrásnak tűnt a dolog) két nagyobb stúdiótól, hogy a 9/11 téma Hollywoodban tabu lesz, nem óhajtanak akciófilmek, drámák, thrillerek és egyéb mozik garmadájával érzéseket megbántani, és ehelyütt hivatkoztak mind az általános nemzeti identitásra, mind az áldozatok hozzátartozóira, valamint a nemzetközi politikai feszültségekre is.

    Más kérdés, hogy már akkor marhaságnak tartottam, de azért jó érzés látni, hogy igazam is van.

    Zzebi: Te tulajdonképpen miről beszélsz? Mert a kommented első része még rendben is lenne, de a végét kezdem nem érteni. Háborúkat manapság (és már elég rég volt ilyen) nem azért szoktak kirobbantani, mert valamilyen idióta nemzet sértve érzett identitása vérbosszút kíván. Egy háború mögött gondos gazdasági/szociológiai/politikai tervezés áll, és koránt sem olyan egyszerű, hogy te bejelented, mint álllamfő, aztán mindenki megy beleket kitépni.

    Amerikában a 9/11 esemény visszatérő motívumként való szereplése (ez a "szíven találták a béke honát" kreténség) többek között azért is alapvető, mert ezzel próbálják a nép számára is közérthetővé tenni, hogy miért is puffogtatnak a Közel-Keleten. Folyamatosan emlékeztetni kell őket rá. Bush sem akar még egy Vietnámot.
  • zzebi
    #20
    Amerikaban a kutyat nem erdekli, hogy a magyarok mit gondolnak a terrortamadasrol. A film nem a magyaroknak keszult, hanem az amerikaiaknak. Ha valakinek nem tetszik, hogy otthon is adjak a mozik, akkor a hazai forgalmazot kerdezze, hogy miert vette meg a filmet.

    Az USA-ban termeszetesen hatalmas tomegtraumat okozott az esemeny. Kb ugyanekkorat okozna a magyaroknak, ha nehany arab felrobbantana a fel pesti belvarost egy szep napos delelott.
    Eppen ezert ertheto, hogy evekig errol szol minden az USA-ban. Sot az is ertheto, hogy az amerikaiak ezutan eszetlenul nekimennek nehany diktatornak a vilagban megtorlaskeppen.
    A magyarok egy hasonlo tragedia utan, hasonlo nagysagu hadsereggel ugyanezt tennek. Legalabbis en nagyon tamogatnam, hogy belezzuk ki az osszes elkovetot, meg mindenkit mast, aki csak ismerte oket, meg a tamogatoikat, meg azoknak az ismeroseit, ...
  • sajoati
    #19
    911 nem csak usáról szól, hanem arról, hogy ennek az új, sokpólusú világnak újabb, másféle problémákkal kell szembesülnie.

    a nyugati civilizésünöknek ekkortól kellett realizálniuk, hogy az otthonaikba kaphatják a külpolitikájukra a választ, (madrid, london, stb.) és ez bizony mindenkit kényelmetlenül érint.

    ha budapesten egy arabot látsz nagy táskával a metróban, 911 miatt fogsz esetleg gyanakodva ellépni mellette.

    és akkor még érintőlegesen se szóltunk a háttérben húzódó okokról, folyamatokról, stb.


  • winnie
    #18
    Paul Greengrass filmje a második a témában, az első Peter Markle filmje a Flight 93 volt!

    és a The Flight That Fought Back, ami ma lesz a tévében itthon (és amiről botor módon azt hittem, hogy a flight 93?)

    ha javítasz, akkor pontosan tedd:) az más kérdés, hogy ez is tévéfilm, szóval ilyen alapon még sorolhatnánk, nem hiszem, hogy csak ez a két tévéfilm lenne.
  • 5i
    #17
    Ez a legjobb, hogy nem. Az utasok nem akarnak hősök lenni. Mivel van közöttük egy pilóta, ezért megpróbálják bejuttatni őt a fülkébe, hogy letegye a gépet. Nekem bejött a mozi.
  • BCS CORPS
    #16
    már megint egy minden utas hős volt és köze sincs a valósághoz filmecske ?
  • 5i
    #12
    Paul Greengrass filmje az első MOZIFILm a témában. A 93-as járat tévéfilm.
  • vg
    #11
    "Paul Greengrass filmje az első mozifilm ebben a témában."

    Paul Greengrass filmje a második a témában, az első Peter Markle filmje a Flight 93 volt! Ötvös Tibor megint pontatlan, mint szinte az összes cikkénél!
  • Tinman #10
    Iagzából nem is erre próbáltam rávilágítani, hanem arra, hogy 9/11 lassan gyásznap lesz idehaza is, a tőlünk keletebbre élők tömeges halálesetéről meg a Blikk hátoldalán, vagy a a hiradó "érdekesség" rovatában hallunk egy napig.
    Kapásból 3 film ugrik be 9/11 kapcsán, meg vagy 5 dokomentumfilm... Nem érzem az egyensúly idehaza, csak a nagy júeszéj hype-ot.
  • winnie
    #9
    1. természetesen a filmnek pénzszerzés volt a célja. nem jött be, randán megbukott. ráadásul a rendező is angol:)

    2. természetesen ugyanúgy vetítettek a film előtt reklámokat - mivel a mozinak is meg kell élnie valamiből. (ómen, szakíts, ha bírsz, ilyesmi ment anno)

    3. akit érdekel a téma az csekkolja ma este a tévéfilmet is, amit készítettek - rtl klub, 23.00: flight 93.

    amúgy korrekt film.
  • winnie
    #8
    egy angol rendező propaganda filmje, aki már az ír véres vasárnapot is filmre vitte:) najó, a bourne-csapda az más eset.
  • winnie
    #7
    nocsak. ki tett ígéretet?
  • winnie
    #6
    szeirntem félreérted. mi sem cisnálunk a koreai tragédiákról filmet - hanem inkább 56-ról. nyilván amerika is a saját katasztrófáit fogja megfolmesíteni.

    amúgy amerika filmesített meg már sokféle terrortámadást, nem csak amerikait - ld. spieberg munchenje, ld a lockerby tragedia, stb. de volt mar cuunamis amerikai film is meg godzillás:)
  • joebacsi
    #5
    jókis parasztvakítós propaganda filmnek tűnik így...sztem kihagyom
  • atothhu
    #4
    Ezt most ne kapcsold össze . . . nem erről van szó, felesleges feszültség keltés. Készítenek másról is filmet, lásd Lucy Liu és Tarantino 56-os dokumentum filmje. És őszintén, ha lenne pénzem, én is 48-ról, 56-ról, és még számtalan magyar történelmi eseményről készítenék filmet . . . szerintem Te is.
  • den777
    #3
    Azért meg kell jegyezni, hogy a filmnek egyáltalán nem a pénzszerzés volt a célja.
    Ahogy hallottam az amerikai mozikban nem is vetítettek előtte reklámokat, meg előzeteseket.
    És a befolyó összeg egy részét a hozzátartozók között osztották szét.
    A filmet megnézve pedig azt mondom, hogy így, ilyen dokumentarista stílusban érdemes volt elkészíteni, tényleg méltó emlék...
  • Morden23
    #2
    Azzal, hogy az USA tudatos preztízsformálásra használta fel Hollywood termékeinek nem kis százalékát. Na pont ezzel.

    Még jó, hogy anno ígéretet tettek a szept. 11-i események mellőzésére, már ami a filmesítést illeti. Na nem, mintha meglepődnék...
  • Tinman #1
    Nem akarok érzéketlennek tünni, de a kutya nem törődik azzal, ha keleten meghal párszáz ember légiszerencsétlenségbe, természeti katasztrófába... dejazér' mer' hammerika akkó' má' mindjá' film, könyv, szobor, emlékpark...

    Mivel ér többet egyetlen amerikai, mint mondjuk egy koreai? Semmivel. Akkor meg?