65
  • gyuri12
    #1
    miért pont a cod 2őből raknak be képet,amikor abban a mesterséges inteligencia az kb 0...
  • Cat 02 #2
    lol, cod2 xD emberke áll a háztetőn lövöm és semmi xD ledobja a gránátot 1ből lehet lőni ^^ nincs ám scriptelve
  • Sadist
    #3
    Így legyen ötösöm a lottón.
  • menpe
    #4
    Izraelről az UZI és a Krav Maga jut először eszembe, nem a számítástechnika...bár lehet, hogy eléggé sík vagyok :D
  • Mentoloshurkaka
    #5
    Újabb ötlet, hogy hogyan nyúljunk le még több pénzt gépfejlesztésre!
  • bugger
    #6
    Graph itt gráfot jelent, nem grafikont. Ha értene is hozzá a cikkíró, tudná, hogy közük nem sok van egymáshoz.
  • Inquisitor
    #7
    Pedig az Intel mesélhetne, a legjobb proci magokat ott fejlesztették eddig nekik. Amúgy csak úgy elsőre ami eszembe jutt róluk: ICQ? :)
  • Inquisitor
    #8
    Ami nem mellékes, hogy mennyibe kerül? Ha csak mondjuk 5-10.000 a kártya, akkor esetleg ... bár akkor is filózhatnának, hogy valamire ráépítik, hogy ne foglaljon plsuz bővítőhelyett.
    Megjegyzem az oldalukon lévő demonstrációk nem voltak olyan meggyőzőek, mint az ATI X1000-es A.I. demója ...
  • Sanyix
    #9
    Ok fasza még ai-ra is külön processzort, akkor mit fog csinálni a CPU? Mer a grafikát már a GPU számolja, fizikát a PPU, hangot meg az APU, mi marad a CPU-nak? Hát az AI. Ha arra is lesz külön proci akkor a CPU csak álldogál 90%-os üresjárattal? :)
  • retek683
    #10
    azért csinálnak több magos procikat hogy ne legyen egyedül is így nem fog unatkozni :D
  • Lammer
    #11
    ne aggodj ellesz a vistaval... ;)
    (amugy l0lnegz)
  • Shadow_THH
    #12
    jó ötlet csak kár hogy nem létezik olyan emsterséges inteligencia ami csak megközelítené az igazi valamely részét tehát igy elég nehéz egy olyan dologra épiteni ami relativ
  • edios
    #13
    ha így halad a dolog, lassan fölöslegessé válik a cpu
  • valaé valaé ná
    #14
    Nyugi, mire megjelenik, már olyan windows lesz, ami teljesen lefoglalja a cpu-t.
  • Szefmester
    #15
    gyakorlatilag eltűnik a CPU és minden részfeladatot más xPU számolna.. ez szép és jó, de hogy fogják ezt optimalizálni.. és mi lesz a régebbi progikkal?
  • VRSDM
    #16
    carmack tévedett ezekszerint, Ő aztmondta hogy 2010-után csökkeni fognak a pc-k mert egyre több mindent lát majd el a cpu, mostmeg pont az ellenkezője felé hajlunk, aztán ... :S kitudja
  • schrank
    #17
    a CPU az csak flespojnt-hoz fog majd kelleni
  • mcfly84
    #18
    Ez már nagyon LOL.... Kíváncsi vagyok milyen újabb fejlesztésekkel kívánják még levenni a CPU válláról a terheket.
  • Akuma
    #19
    A CPU sose fog megszűnni, a régi progik meg vígan elszaladgálnak bármely korszerű CPU-val.
    Azzal, hogy jönne ez a fejlesztés, csak annyi történne, hogy jobb játékokat kapnánk kézhez.
    Mellesleg szerintem maga az Intel és az AMD fogja nagysorozatban gyártani ezeket a kártyákat, bár kitudja...
  • Indigo
    #20
    Jobb lenne, ha ezeket a társprocesszorokat az alaplapra integrálnák, vagy egyenesen a processzorba. A fejlesztő cég is nagyobbat kaszálna a licenszdíjak révén, az előállítási költség pedig nem sokat dobna az alaplap vagy proci árán. Ráadásul nem lenne tele a gépünk mindenféle kártyával...
  • Indigo
    #21
    Bár én inkább a mellett teszem le a voksom, hogy ezeket a számításokat egy több magos proci egy-egy magja végezze.
  • cateran
    #22
    Eloszor talan normalis AI kellene a jatekokba,aztan lehet kulon gyorsitoval hasznalni.....
  • fade2black
    #23
    legdurvább high techet is izrael(+japán) gyártja.
  • vax
    #24
    Jelenlegi technológiákkal már nem igazán akarják, tudják a teljesítményeket, Mh-ket növelni, fogyasztás, melegedés stb. miatt. A több processzoros megoldás az alternatíva vagy újabb más technológiák. Technológiailag, költség takarékosságból stb. egyszerűbb külön kártyakánt vagy alaplapra rakni. Végülis a hangra, grafikára már mindegyikre van példa. Esetleg külön kártyaként azért lenne jobb mert nem kellene szét szedegetni a gépet mintha alaplapot cserénél.
  • PíszLávJuniti
    #25
    pedig talán pont az ai a legváltozatosabb a játékokban. a grafikára vannak általánosítható algoritmusok.. a hangra is, fizikára is, de mivel még elméleti síkon sincs megfelelő AI leképzés ( neurális háló ? celluláris hálózat ? alfa béta ? :D .. ), ez a legváltozatosabb terület, és mivel ez különbözik legjobban a játékokban, kár ilyenre pazarolni az energiájukat.
  • Gerygrey
    #26
    Vegyünk le minden terhet a prociról, legalább lehet játék közben 3D animációt renderelni. Csak tudnám minek, inkább optimalizálnák rendesen a gémeket és akkor marad kradt a prociban az AI számításra. Tudom, akkor később jelenik meg a játék és kisebb a gépigénye, az pedig nem akkora biznisz, majd a birka user vesz katonai rohamsisak renderelést gyorsító ?PU-t is ha épp az kell az aktuális FPS-nek.
  • VRSDM
    #27
    azesetben jobb ez a megoldás még ha teleleszünk is mindenféle karikkal, hogy sokembernek ez nemkell, akkormeg minek legyen benne a stock gépe árában (alaplapi intergrálás esteén) igy legalább az vesz és olyat akinek kell.
  • Emmegki
    #28
    Izrael meg Japán nem egy kategória. Izraelnek a haditechnika megy, Japánnak az elektronika.
  • Emmegki
    #29
    Olyan lesz ez a sok xPU mint anno a 3D gyorsítók: odakerülnek a videókártya mellé. Sztem max. 2 év, és kiadják a kombinált PPU-GPU-kat.
  • atlagember
    #30
    A felhasználóknak miért lenne az jobb, ha a játékban az ellenségük ügyesebb és okosabb lenne?
  • PíszLávJuniti
    #31
    nem, de azt tudnám értékelni ha okosabb lenne egykét ellenfél, vagy a saját csapattársaid is összehangoltan mozognak pl, fedeznek stb..
  • Vorpal
    #32
    A társaid igy is fedeznek ... csak elakadnak az első ajtóba,))
  • Molnibalage
    #33
    Ekkor hülyeséget azért nem kéne leírni. Mond neked valaim az F-16 Sufa? A törzsön hátul elég szépen van plusz Izraeli elektronika. Kik fejlesztették fel a román MIG-21-eseket (Lancer)?? Hát ők. Kik gyártják a Litening IR konténert? Hát ők. Még az USA is tőlük vesz ezt azt. Bizos, mert nem értenek az eletronikához. Apa ma a haditechnika 60-70%-a elektronika.

    Egy rakás ország haderejének elektronikáját ők korszerűsítik.
  • zvaragabor
    #34
    Én erre az egészre azt mondom hogy még most nem ojan fontos, most még bőven lehet mellőzni, de késöbb lehet, sőt, valószínű hogy el fog terjedni a játék követelményének és a hardver fejlődésének megfelelően. Nem pont fél év és még csak nem is 1 éven belül, legyen az 2-3 év.
  • Sith
    #35
    Szerintem nem ártana egy normális AI esetleg nem csak attol lenne nehéz egy két játék hogy 25 izé veti rád magát csak 3, esetleg nem kell hogy 3x több élete legyen, vagy nem tudom milyen páncélja van.., nem csak eszetlenül rohannak felénk az AI irányíttta elenfelek elbujnak lesből támadnak stb stb
    igen lehet hogy nem lennének enyire darálósak és rohangálósak a játékok de nekem tetszene

    (bár amig az megy mint most hogy, csak és kizárólag az számít egy játék megitélésében hogy mennyi GRAFIKAI efektet gyömöszöltek bele, ebből ugysem lesz semmi)
  • turul16
    #36
    Fuzzy Logic Egy fuzzy logic gyorsito, a tervei elerhetoek.

    Mi-hez termeszetesen Virtex-5 az ajanlot core :)
    (Napjaink csucs FPGA -ja talan)

    Mellesleg nem josolok nagy jovot PC-s MI kartyaknak, a kov. 10 evben biztos nem.
  • Goth
    #37
    f@szság. ennek az árából annyival jobb processzort veszek.
  • Anakyn
    #38
    Multiplayer RULEZ, nem kell ide AI! Akinek meg szüksége lesz rá, az nem 100-as... :)
  • Indigo
    #39
    Nem értek egyet. Szeretek multiban játszani, de szeretem az jó történettel megfűszerezett, sztorivezérelt játékokat is. Azokhoz pedig igen is kell a jó MI.
  • psishock
    #40
    heh, tényleg előbb az elfogadható szintû AI kellene, utánna lehetne esetleg erről gondolkozni, de már akkor is inkább a többmagra osztás. Legalább ha épp nincs AI amit számolna a gép akkor az adott magot lehet másra is használni.

    #30 "A felhasználóknak miért lenne az jobb, ha a játékban az ellenségük ügyesebb és okosabb lenne?"
    Ugye ez vicc volt? végre talán érezném egy kicsit a kihívást is, a mostani gammákon végigpásztázok 1-2 nap alatt enyhe kihívással a "legnehezebb" szinten is. Ha a gép "gonolkodna" is akkor taktikáznom is kellene, és a legszebb lenne, hogy ugyanezt tenné a gép is a társaival együtt. Lehet, hogy olyan feel lenne mint a MMOt nyomatnál, mintha minden egységnek (akár szörnynek) külön személyisége lenne? Hidd el, hogy nagyon sokat dobna a hangulaton ha eszetlen script-ek helyett rendes AI simogatna játék közben. (ide értve az ellent, havert és a neutrális NPC-ket is)