17
  • neoG
    #17
    Szerintem ha találnak azt nem fogják elmondani!Ezek buzik mind!
  • robert555
    #16
    http://www.urania.be/sterrenkunde/zonnestelsel/mars.php?printfriendly=true

    szoljatok ha találtatok valami nemodaillőt
  • robert555
    #15
    http://www.google.com/mars/
  • Szefmester
    #14
    nem ide tartozik de nem tud valaki dobni egy linket egy marsi topográfiai térképről.. olyan lenne a legjobb ami egyfajta fantáziarajz bejelölve a tengerszint stb.. és kissé erodálva lenne az egész...
  • Lonesome Jim
    #13
    Váratlan fejlemény lenne. Bárcsak megtörténne..
  • Fenjoy
    #12
    Ha jól tudom, repülőgépekről, és műholdakról is "jól" láthatók, egyes alakzatok amik a föld alatt vannak, régészek használják ezt a mdszert is. Nah most ha már van műhold a Mars körül... remélem föld alatti "romokat" is találnak
  • firstman
    #11
    Mert azt számolták, hogy a napelemek hamar elkoszolodnak és nem jut majd elég energiához, de a marsi szél lefújta a port a napelemekről.

    Ja és a fütésről: izitop cellák is segítik a belső részek melegen tartásában .
  • Yfel
    #10
    Ha jol emlekszem akkor a napelemek hatekonysaganak a csokkeneset jeloltek meg a legnagyobb problemakent (felepulo por, stb). Eredetileg ugy gondoltak, hogy harom honapon tul a napelemek nem tudnak majd annyi energiat termelni, hogy mukodesben tudjak tartani a jarmuveket.

    Persze aztan jott egy-ket nem vart marsi szelvihar / forgoszel ami letisztitotta a napelemeket, ugyhogy meg mindig mennek a gepek gond nelkul. Azt hiszem, hogy eddig a legnagyobb bajok a Spirit-el vannak, annak eltort a furofeje es ha minden igaz valami navigacioval kapcsolatos baja is van, de meg mindig hasznalhato kutatasra.

    Ez a NASA egyik legnagyobb sikere, es remelem meg nagyon sokaig fognak menni.

    Y

    Y
  • joebacsi
    #9
    miért jósoltak nekik még a küldetés előtt jóval rövidebb élettartamot?
  • Punker
    #8
    hát ezek tényleg megérték az árukat.
  • kibab
    #7
    Meg anno volt egy kis filmecske a National Geographic-on hogy hogy epitettek ezeket a masinakat, naon franko volt.
    Napelemmel nehez foleg hogy a futest is azzal az energiaval kell megoldaniuk... aszem 1 nap egyket metert vagy meg annyit sem gurulnak.
  • 0Speed0
    #6
    A marslakók meg mondják majd 150 év múlva hogy mi itt voltunk 2006-ban is csak titeket a kövek érdekelnek...
  • oneman
    #5
    Akik fikázzák gondolom jobbat is tudnak csinálni... hát rajta!
  • Molnibalage
    #4
    Hát kéremszépen ez a mérnöki munka és tervezés nagy diadala.
  • Sanyix
    #3
    Nem a technológia az akadály, hanem az energiaforrás. Napelemekkel meghajtani egy járművet még a földön is nehéz feladat, hát még a naptól távolabb lévő marson. Ráadásul a marsjárók nehézterepen mennek, és télen meg egyáltalán nem mennek.
  • HUmanEmber41st
    #2
    30 hónap...nem semmi..további jó vételt kívánok :)
  • L3zl13
    #1
    A műholdképre ránézve először azt hittem a fél Marsot átszeli a szonda, aztán néztem meg az alul lévő méretarány csíkot...
    Nem is gondolná az ember, hogy a jelenlegi technológiai szinten mekkora problémát jelent 5-6 kilóméter megtétele...