71
Pékségek ahova érdemes járni, sütőipar helyzete napjainkban, kedvenc péksütemények
  • Ironman2
    #71
    Azért ez értelmesebb topik,mint a másik
  • jackoneill90
    #70
    Ha lesz később kérdésem majd még írok ide is. kösz a válaszokat
  • Ironman2
    #69
    Legnehezebb a levelesek,mert ott több munkafolyamat van,és tényleg hozzáértés kell.Nagyon macerás egy munka.Kalácsfélék már nem annyira.Legkönnyebbek a kenyerek,bár ott is vannak mindenféle diétás,és magos kenyerek amikhez szintén tapasztalat kell,mert nagyon érzékeny áruk.Egy kis nem odafigyelés,és könnyen el lehet rontani.
  • Ironman2
    #68
    Mindenhol kell zsákokat hurcolászni.Egy idő után meg lehet szokni.
  • jackoneill90
    #67
    tudnál 10 pék-süteménytárut felsorolni és leírni milyen nehézségű az elkészítésük?
  • jackoneill90
    #66
    lisztes zsákokat vagy miket kell hurcolászni? Mert elkezdtem már erősíteni.
  • Ironman2
    #65
    Miket nem kérdezel?

    Van rá esély hogy bedarál a gép.Nem kell belenyulni.Minden pékségben nagy a hajtás,főleg nyáron,és ha szakmunkás leszel,akkor többet kereshetsz a segédmunkásoknál.Amugy pénz téren sok jóra ne számíts.Épp hogy meg lehet élni belőle.
  • jackoneill90
    #64
    eszembe jutott mit is akartam kérdezni. Azt mondták szoktak kérdezni, amoylan felvételi kérdés, hogy megfelelek e a képzésre. pl soroljak fel 10 péksüteményt. Nehezebb kérdést is feltehetnek olyannak aki nem ezt a szakmát tanulta eddig? Egy kicsit azért értek a tésztagyúráshoz, pizzatésztát meg lángost azt megtudom csinálni.
  • jackoneill90
    #63
    Van rá esély hogy bedarál valamilyen gép? :D Amúgy viszonylag jól lehet keresni ezzel szakmával? Nagy a hajtás?
  • Ironman2
    #62
    Amugy 89-ben végeztem el a szakmát,és azóta dolgozom benne
  • Ironman2
    #61
    Tüdőszürő kell,és azzal kell majd elmenni az üzemorvoshoz.Majd mindent elmondanak.
  • jackoneill90
    #60
    Bocs. Most fogom majd kitanulni.
  • Ironman2
    #59
    De most mit akarsz? Van szakmai végzettséged,vagy segédmunkásként akarsz elhelyezkedni? Vagy még csak most akarod kitanulni?
  • jackoneill90
    #58
    Milyen egészségügyi vizsgálaton kell át esnem hogy alkalmas legyek a pék foglalkozásra? Azt mondták tüdőszűrés biztos lesz. 5-én kell menjek ahova küldtek de nem tudom előtte vagy utána menjek el vizsgálatra.
  • Coolfire
    #57
    Barackos krémmel töltött, fagyasztott FORNETTI réteske :
    - B412 (guar-gumi: a mérgező guar (gyomnövény) magvaiból nyerik, melyek különböző káros anyagokat tartalmaznak. Mivel tökéletes tisztításuk gazdaságtalan, a kereskedelmi forgalomban lévő guar-gumi körülbelül 10%-ban engedélyezetten tartalmazhatja a gyomnövény egyéb kísérőanyagait is. Allergiát okozó anyag. )
    - E452 (polifoszfátok: a legvitatottabb adalékok közé tartoznak. Az ugyan még nem bizonyított, hogy a gyerekeknél hiperaktivitást váltanak ki, az azonban igen, hogy a foszfátok befolyásolják az emberi szervezet kalciumanyagcseréjét. Túl sok foszfor bevitele megbontja a foszfát-kalcium egyensúlyt és megakadályozhatja a szervezet kálciumfelvételét (ami csontritkuláshoz vezethet).
    - E104 (kinolinsárga: szintetikus színezőanyag, a patkányokra és az egerekre nézve ártalmatlannak bizonyult. Egy EU szakértői bizottság kutyákon végzett rövid idejű vizsgálata szerint „nem mutatható ki egyértelmű toxikus hatás”. Káros hatása az emberre nem ismeretes. Az USA-ban élelmiszerszínezőként tilos használni. Feltehetőleg allergiát okoz. )
    - E110 (narancssárga: Feltehetőleg allergiát okoz. )
    - E122 (azorubin: az eddigi állatkísérletek során nagyobb adagok esetén – a legkülönfélébb mellékhatásokat figyelték meg (a vérképre, a tüdőre, a nyirokrendszerre és a hasnyálmirigyre hat). Feltehetőleg allergiát okoz. )
    - E124E (neukokcin: Feltehetőleg allergiát okoz. Az USA-ban betiltották. )
  • Coolfire
    #56
  • Coolfire
    #55
    Miskolcon se sok van.Fornetti viszont szinte minden sarkon.Ott is vannak jó cuccok,de kéne egy fél kiló,hogy jóllakjak.:)
  • Ironman2
    #54
    De vannak,és most már egyre több helyen gyártják az ilyen húsos/májas leveles süteményeket.Pékárut mindig csak a kispékségek,vagy kenyérgyárak szakboltjaiban érdemes vásárolni.Minden más helyen csak porból,vagy előre lefagyasztott nyers leveles termékből sütnek készárut.
  • Coolfire
    #53
    Rákóczi túros the best!
  • Christiansen
    #52
    jaja van ez a húsos(májas?) táska
    Princess-ben és egyéb metrós helyeken ehetetlen olajos
    szar, undorító mellékíze is van, a szezámmag mondjuk jó pont
    sajna kisebb pékségekben nincsenek ilyesmik, pedig ott tuti jók lennének..

    ja pizzás csiga rászáradt kukoricával és fonnyadt sajttal odabasz _D:D_d
  • Christiansen
    #51
    Isler, dobostorta, fekete erdő gyózelem
  • tenkenorman
    #50
    pont most eszegetek rétest. Amúgy a kedvenc péksütim a Pék pizza. isteni. amúgy meg kolcsár pékség és lipót pékség a kedvencem.
  • Hajnalcat
    #49
    "De amivel igazán belopták magukat a szívemben, az a csokis levél. Nem túl nagy, és bár a tésztája kicsit zsíros, olyan szinten van töltve csokival, hogy az hihetetlen. Beleharapsz, és folyik ki belőle."

    Pont az ilyesmikért vagyok oda.
  • Kmarha
    #48
    Hát én egyeszerübb lélek vagyok.. nem kell a fincsi péksütihez száz éves vagy több történelem, vagy mindenfajta körítés. Itt Székesfehérváron a fősuli felé van egy kis pékség. Nem olcsó, az tény. Viszont a friss zsemléjük, az isteni. Hatalmas, mint egy nagyobbacska fánk, és ízes. (1 nap múlva viszont már ehetetlen) De amivel igazán belopták magukat a szívemben, az a csokis levél. Nem túl nagy, és bár a tésztája kicsit zsíros, olyan szinten van töltve csokival, hogy az hihetetlen. Beleharapsz, és folyik ki belőle.
    Egy kis kóla mellé, és a 2-3 napos ébrenlét útán új erővel lépsz ki az utcára :DD
  • Unreal1942
    #47
    Régebben nagyon jó volt a Sport uszodában a büfé péksütije!
    Most nem tudom mi a helyzet ott. Majd megnézem valamikor e hónapban :)
  • Breki33
    #46
    Ez a legkedveltebb sütemény, amelyet vajastésztából készítenek. A köztudatban az a hit járja, hogy a rétes a nemzeti konyhánk terméke, és még Tirolban is úgy tudják, hogy az eredeti recept a magyaroktól származik. A rétest valójában a 150 évig ideiglenesen hazánkban tartózkodó törökök honosították meg, akárcsak a töltött káposztát, a lángost, barack- és más gyümölcsfajtákat, dinnyéket, a termálfürdőket, az arab lovakat, a fölösleges locsogás felfüggesztését, az alkoholizálás megtiltását, és még sok hasznos és jó dolgot.
    A Tiroli rétesek tölteléke lehet: meggyes, túrós, mákos és almás. A legspeciálisabb és legkülönlegesebb rétesfajta nem más mint a rétesvég. A vendégek soha nem kaphatnak rétesvéget, mert azt tiltja a szakmai szabályzat. A cukrászda dolgozói azonban kötelesek hasznosítani a rétesvégeket, azaz azokat meg kell enni. Ma már tekintélyes hányadot képvisel a rétesvég a kisült rétes rúdból, van úgy, hogy 30%-ot tesz ki. Vannak törzsvendégeink, akik azonban kimondottan rétesvéget kérnek és ezért külön speciális összehajtó technikával, olyan rétes rudakat készítünk, amelyekben több a vég mint a törzs. A Tiroli rétesek töltelékét úgy készítjük, hogy az illő párja legyen a befoglaló lemezesen omló vajastésztának. A meggyes rétes töltelékében a meggy egészben kell, hogy maradjon sütés után, hogy üdén vöröslő kereksége frissnek hassék a zselévé sült meggylében.
  • Breki33
    #45
    tiroli rétes



  • Hajnalcat
    #44
    Pizzás vagy bolognai csiga, de finom!Na persze a kakaós csiga is nagy kedvencem, jó sok kakaóval, hogy szinte folyik.
  • sz4bolcs
    #43
    Én húsos, és pizzás bureket ettem, mindkettő nagyon laktató, de a pizzás nem olyan finom.. A húsos nagyon jó. Olyan darált husi van benne, mint a palacsintába szokott lenni. Tömény kaja, de nem is olyan drága.
  • blackgamer
    #42
    áh thx, majd kipróbálom, mi itthon réteses tésztából szoktuk készíteni juhtúróval, de tudom több ízesítésben is létezik
  • Hustler_hu
    #41
    Nem juhturó , csak egy picit más mint az itteni túró , és van pesten : Burek Rulez :)
  • Hustler_hu
    #40
    nem Austrtia ... Ujvidék , Vajdaság :) Amúgy , hihetetlen mennyi pékség van otthon . Majdnem az összes albán Vajdaságban pékségből él. Van is erre egy storym , amikor még 90-ben elkeztem itt tanulni , bementem egy pékségbe , és mint otthon természetes megkérdeztem , hogy milyen régi a friss kenyér , ugyanis ha több mint egy óra akkor pár perc múlva az otthoni pékek sütnek újat (vagy elmész egy sarokkal odébb és ott van már friss) . Hát gondolhatjátok , hogy néztek rám , mint egy UFOra LOOOL . Erre dadogva válaszolt az eladócsaj ... hát 5-kor sült ... Én meg megkérdeztem , hogy szerinte az akkor ilyenkor délután 2 felé friss ???
  • Hajnalcat
    #39
    Jó neked, gondolom Ausztriában laksz. Ott nyaraltam egy hétig és szinte mindenhol, minden időben lehetett friss péksüteményt kapni. A zsemléjük mennyei!
  • blackgamer
    #38
    juhtúróval ugye? én is szeretem, csak pesten egy üzletben sem kapható
  • mod
    #37
    Ja!
  • Hustler_hu
    #36
    mmmm BUREK RULEZ :) Pékség itt Mo-n ... ne röhögtess , olyan itt nincs , csak max vmi utánzatok ... Nálunk otthon pl. minden sarkon pékség van és a friss kenyér az = maximum 1 órája sült ...
  • Brigicsaj
    #35
    húúúú én a kakaós csiga híve vagyok..:D
  • Falconer
    #34
    Jo topik, maskor nem jovok, mert ehes leszek megint :)
  • Pyotr
    #33
    ahh, köszi... sokat hallottam a nevét és azér kértem el az összetételt:)
    majd legyártom valamikor:p
  • Hajnalcat
    #32
    Nem csak a hozzávalókat, hanem az egész receptet leírom, ha nem baj. :)

    Hozzávalók:
    40 dkg liszt, 6 dkg margarin, 18 dkg porcukor, 1 tejföl, 4 tojás sárgája, 1 kis kanál szódabikarbóna.
    A hozzávalókat jól összegyúrjuk, 3 lapot készítünk belőle. Egyet sárgán hagyunk, a másik kettőbe 2-2 kanál kakaót gyúrunk. Tepsi hátán sütjük.

    Krém:
    7 dl tejet 2 csokipudinggal és 2 db vaniliás cukorral megfőzünk. 20 dkg margarint 20 dkg porcukorral habosra keverünk. A két krémet összekeverjük és a lapokat megtöltjük úgy, hogy a sárga legyen középen (ez alap:P). A tetejére is krémet kenünk és tortadarával díszítjük (csokis).
    Majd fogunk egy mazzagot és kimérjük a kockák méretét a tetejénél. Minden kocka közepére nyomunk egy kis halmot a maradék krémből, nyomózsákkal. Majd berakjuk a hűtőbe és egy napot állni hagyjuk, s csak utána szeleteljük fel.