71
Pékségek ahova érdemes járni, sütőipar helyzete napjainkban, kedvenc péksütemények
  • Pyotr
    #31
    Zala kocka anyaghányadot nem tudnál mondani:p
  • Hajnalcat
    #30
    Amúgy a kedvencem a Mignon, Zala kocka (helyi különlegesség :)), Isler, Gyümölcskosárka és a Gyümölcstorta (azt nagyon könnyű elkészíteni).
  • Hajnalcat
    #29
    Én jártam fél évig egy pékségbe péksüteményeket készíteni, ugyanis gyakorlati óránk volt. Persze reggel 6-ra kellett menni iskolaidőben és nem kaptunk egy fityinget sem, pedig ott ugráltunk a nyanyáknak. Nem ám megmutatták volna a különleges péksütemények elkészítési módját, hanem beálltunk rabszolgamunkába, hozd ezt, hozd azt, és ez így ment végig, míg elegem nem lett az egészből és jól megmondtam nekik a magamét. Aztán eljöttem abból a suliból, amúgyis sokat lógtam, a tanárok szivattak és azért, pedig állítólag van a sütemények készítéséhez tehetségem. A cukrászos részt nagyon szerettem csinálni, kedves tanárunk is volt és Ő nem ugráltatott minket, hanem rendesen megmutatta a fortélyokat és utána mi is megcsináltuk. Jó érzés volt a saját készítésű cukrászsüteményeket hazahozni. :) Az a tanár mondta is később, mikor elmentem, hogy nem kellett volna otthagynom a sulit, de nem bírtam ki. Egyébként később megtudtam, hogy az a cukrászoktatónk is otthagyta az iskolát, úgy látszik, Ő se bírta az ottani nyanyák szövegeléseit elviselni. :D
  • banok
    #28
    járjá hipermarketekbe. ott van minden
  • banok
    #27
    Bécsi fánk rulez
  • Wolfsnack
    #26
    vanilliás krémtúró végre újra lehet kapni
  • Bandee1987
    #25
    nemtom, én irtó nagy mazsola-fan vagyok, ha pl. lehet választani sima krémturó és mazsolás között, akkor a mazsolást favorizálom :)
  • Wolfsnack
    #24
    jó rétesest is nehéz találni, általában mind bezár
  • Wolfsnack
    #23
    kakóscsiga a best! de a pizzas kinézete olyan mintha valaki szóval értitek
    csiga formában csak a kakaós jön be, a mazsolás vanilliás csigától méginkább irtózok
  • Dying Soul
    #22
    Fornettinél a sajtos kis micsoda, na az beszt. (Y)
  • Ron Ragm
    #21
    ÉRdemes az ilyen kisebb névtelen sarki boltokban keresgélni... sulinál az éjjelnappaliban fasza pizzástekercset lehet kapni
  • cenobite
    #20
    Én Nyíregyházán lakom és itt a környéken a Házi Rétes termékei nagyon finomak. Személy szerint a rétestésztát nem nagyon szeretem, de ezek isteniek. No és van náluk sajtos/sós termék, és egyéb finomság is. Nyam-nyam... Tesco-ban van ilyen pékség.
  • cenobite
    #19
    Én a puncsfagyiból is mindig kiszedem azt az alattomos mazsolát. Számomra idegesítő. Bocs, ha kicsit off... :)
  • PíszLávJuniti
    #18
    legimkább a maglya rosszas
  • Loál János #17
    Le a mazsolaszórókkal! :-@
  • Sanyix
    #16
    Kitérdekel hogy szereted :) lehet enni külön vagy mellé. Azt ÚTÁLOM, hogy BELEFOSSÁK mindenbe azt a szétrohadt szőlőt, amikor nem illik oda. Rohadt idegesítő, amikor egy nemtom milyen finom krémbe bennevan egy ilyen gumis undorító állagú izé, aminek az ízének sincs semmi köze a süti többi részéhez, és elcseszi az egészet. Gyűlölöm a mazsolát :D
  • Bandee1987
    #15
    nálunk van maszek pékség az utcában, minden pékáru 50-55 ft (túros táskák, pizzás csigák, stb.) egész olcsó és finom
  • Cafu
    #14
    Hali!
    Én péknek tanulok és nűálunk tanpékségben a dolgokat ugye eladjuk!
    nagyon finom dolgokat csinálunk csak ajánlani tudom!!!!
    Tatán!
  • Mr Csé
    #13
    a séf ajánásával :D
  • Wolfsnack
    #12
    Olaszországban akkora négyszögletes pizzakat adnak pékségben, hogy alig lehet lenyomni
    mondom, mindenhol működnek a dolgok, csak nálunk döcögnek
    egyedül a magyar félbarna és fehér kenyér verhetetlen, legalábbis külföldön jót még nem ettem
  • Wolfsnack
    #11
    felírtam a címet ha arra járok
    "Van pl sós túros szalonnás levél, sós sajtos szalonnás tekercs stb"
  • Wolfsnack
    #10
    fornetti-nél ráadásul nagyon kiéreződik az élesztő
  • Voltan
    #9
    Príma Pék, na.
  • Voltan
    #8
    Én szeretem a mazsolát :D

    Ennek ellenére mégis a sós dolgokra szavazok az esetek többségében. A príma pék szerintem nem rossz, vannak egész jó dolgaik, finomak és laktatóak is (lehet, hogy csak azért, mert b**ott nagyok :)). De tény, hogy inkább csak nassolásra jók, mint ebédre. És nagyon hízlalnak is.
    De néha képtelen vagyok ellenállni.
  • Dzsega #7
    nah akkor gyertek le pécsre
    Európa pékség a neve pécsen 2 helyen dombóváron 1 helyen van.
    Van minden ami szem szálynak ingere.
    Van pl sós túros szalonnás levél, sós sajtos szalonnás tekercs stb...
    nem is vészes az ára. szinte mindig friss a kenyér gyakran olyan forró hogy alig tudom megfogni. 1/2 kg kenyér 120Ft 1kg meg asszem 180Ft.
    A perec mesésen finom, és csak 35Ft!!!!
    Meg van egy csomó sós cucc meg van pizza. Főleg sós cuccok vannak.
    Megéri.
  • Loál János #6
    Németországban is nagyon sok pékség van, Bajoföld egyik óvárosának sétálóutcájban láttam egy olyan gusztusos pékség-kirakatot, amire szavak sincsenek, de sajnos már zárva volt, nem ehettem ott. :O(
    Úgy láttam, hogy a nagyvárosokban sem hemzsegnek a gyorséttermek, viszont a Mc-ben lehet sört kapni. :-|

    [EGYÉBKÉNT SZINTÉN MAZSOLAGYŰLÖLŐ]


    Itthon sajnos nem tudok épkézláb helyet. :OCCC
  • Sanyix
    #5
    Én azt nemértem, hogy miért raknak egy csomó péksütibe mazsolát. Útálom, mert nem illik oda! De belerakják.
  • NEOreg3
    #4
    bár írtad, hogy ne legyen szó látványpékségekről, azért megemlítem: jó példa erre a fornetti, az édes cuccokból mindig rengeteg van, míg sósból csak reggelfele kapsz, de nem értem, hogy nem tűnik fel neki, hogy a meggyes sz*ruk alig kell valakinek, míg a sajtos-pizzás falatokat azonnal elviszik:C

    amúgy nekem is a pizzás dolgok a kedvenceim, de csak ritkán látok oylat:(
  • mod
    #3
    A Princessbe ne menjetek, többször is jókora hosszú hajszálak voltak a kis kakaós tekercsben, és az almás táskában. :-CCcc
  • Thanatos
    #2
    kaisers pékségben van pizzástáska, nekem az bejön :)
  • Wolfsnack
    #1
    Az a rossz tapasztalatom, hogy semelyik pékségben sem (vagy ritkán) találok nagy, laktató, finom pizzas táskát
    vagy bármi egyéb sósat, ami elvenné az éhségemet.
    Nem tudom nektek feltűnt-e a dolog. Pedig más országokban ez kicsit jobban működik, bemész egy pékségbe és olcsón, frisset, finomat eszel, ahelyett hogy mekdonáldszban kellene a zsetonokat döngetni.

    Persze itthon inkább a cukrászat van felfuttatva mint a pékáruk.
    De nem értem hogy miért csak lekváros és túrós nyavaják kaphatók, közben meg megy a szöveg hogy milyen rosszul élnek. Pedig ha ehetőbb dolgokat árulnának akkor mindenki jól járna.

    Látványpékségekről ne is beszéjünk, az a nassolás kategóriája.

    A kenyér pedig 200 Ft sok helyen, ami csak emelkedni fog a következő hónapokban...

    várok véleményeket...