724
The Hobbit
  • Narxis
    #684
    Na megnéztem a 2. részt. Epikus, brutálisan jó volt. Filmtörténeti darab!
  • Prof William
    #683
    Alapból nem sok maszkírozás kellene a palinak aki ha jól látom a Spartacusos Crixus.

    Más.

    Látom a mozik még egy hétig sem bírják feliratosan adni. Második nézésre éppen hogy a legutolsó feliratos vetítést sikerült elcsípni péntek este 9-kor.
  • zzeN
    #682
  • Isthy
    #681
    Így igaz. A GYU elején lévő csata a másodkor legvégén volt. Az Öt Sereg csatája pedig a harmadkor 2941-es évében, tehát majdnem 3000 év telt el azóta. A GYU elején Bilbo búcsúünnepsége 3001-ben történt, Frodó pedig valójában 3018-ban indult el Zsáklakból.
  • Prof William
    #680
    Az már legalább tényleg látszik hogy Peter Jackson igazat mondott.

    A Hobbit 3-ik része TELJESEN más lesz. :)
  • Kheled
    #679
  • Prof William
    #678
    Én csak azt bánom hogy az előző rész főtémája egyszer sem csendült fel.
  • Fehercsoki
    #677
    Amúgy alapvetően sok felesleges jelenet volt benne, aminek köze nem volt a könyvhöz, de még értelmük sem volt, csak az akciót szerették volna vele nyújtani, illetve sok olyan dolgot kihagytak/nagyon lerövidítettek ami a könyvben részletesebben volt tárgyalva, szóval azért messze nem nevezhető tökéletes filmnek, viszont a buta embereknek akik akciót szeretnének tetszeni fog pont ezért, a fanoknak viszont így is megfelel, már csak azért is mert azért sok jó dolog is van benne, meg hát újabb részleteket mutat meg középföldéből, szóval összességében jó lett, de azért nem tökéletes, viszont a 3. filmre elég sok mindent hagytak(kicsit sajnáltam is, hogy a smaugos részt itt nem zárták le), szóval az valószínűleg nagyon ütni fog.
  • adam46
    #676
    Ahha, így már érthető, köszi a felvilágosítást, már alig várom a hármat. :)
  • genndy
    #675
    Nem.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szauron továbbra is halott, az a csata többszáz évvel ezelőtt volt. A gyűrű már Bilbónál van és nála is marad, amíg oda nem adja Frodónak. A Hobbit 3-ban az Öt Sereg csatája lesz, de az nem az ami a GyU elején volt, hanem lényegében a törpök kincséért megy majd.
  • adam46
    #674
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Szerintem valami olyasmi lesz, hogy az elején leölik a sárkányt, majd jön a Gyűrűk Ura 1. rész vissza emlékezéséből a csatajelenet, amiből következik, hogy Szauron megszerzi a gyűrűt, a tündék meg összefognak az emberekkel, meg talán a törpökkel.
  • sandor8206
    #673
    ugyanazért amiért Frodó vitte a gyűrűt (+ pár dolog), hobbitok termászetüknél fogva kis bujkáló valamik,megy nekik a hangtalan lopódzás, ennyi
  • Kheled
    #672
    Nekem is nagyon tetszett, átlagon felüli, 10/10 :)
    Megnézem még párszor a moziban az biztos!
    Várom már a Smaugos képeket, volt 1 pár beszólása ami nagyon tetszik, főleg a végén :)
    De látványos volt minden és tök jók voltak a + jelenetek is, csak most annyi újdonságra kell figyelni, hogy elő jön a kérdés...Hogy fog ez beleférni a 3. részbe?? Mert most már annyi infó van, meg régi-új jelenet, amit elég nehéz lesz összekötni, illetve lezárni :S
    Epikus lesz az a rész is az tuti!
  • davidka003
    #671
    Illetve a sárkány magyar hangjával se volt semmi gond. Abszolút jó volt a szinkron pedig utálni szoktam.
  • szabii98
    #670
    Gimlinek talán az apja volt csak ott, és ő még nem élt akkor? vagy valami ilyen utalás volt a filmben, emlékszem rá :D
  • davidka003
    #669
    Nekünk tetszett.
    Vízeséses rész a tündékkel nagyon jó volt.
    Szerintem abszolút érdemes elmenni rá, főleg ha valaki a 850 Ft-os előadásra megy délelőtt. (1350-et is megért)
    Itthon majd újranézem.
    Ráadásul a csajjal is összejöttem ami így karácsony előtt nem hátrány. :D

    Itthon pedig megkéne már néznem a Hobbit 1 extended-et.
  • Gladiator
    #668
    Hát, a törpök se sokkal nagyobbak. Vagy elhozták volna a kis Gimlit, az talán még Bilbónál is kisebb volt:D
  • Narxis
    #667
    Ő volt a betörő. :D Kis termete miatt gyorsan és halkan közlekedett.
  • Gladiator
    #666
    Régen olvastam a könyvet, de miért is volt szükség Bilbóra? Mi olyat tudott, amit más nem? Meg a végén az a világító kő mi is? Meg végül megszerezte Bilbó?:D
  • Fehercsoki
    #665
    Szerintem ne a filmre haragudj amiért annyira papucs vagy, hogy az van amit a gyerekek akarnak...
  • adam46
    #664
    Mindenkinek joga van a saját vélemény nyilvánításra, de azért ne essünk már túlzásokba. Leírtad itt a világ legszarabb filmjének, közben pedig szó sincs erről.
  • Narxis
    #663
    :DDD
  • Narxis
    #662
    Jó lett volna 1-2 konkrétum is a kritikádba.
  • Totti5
    #661
    Akkor jövőre ott leszel a 3.on is?
  • gulyasandras
    #660
    Hümm, hümmm, hümmmm


    Már az első rész is hatalmas csalódás volt, a gyerekek kedvéért mégis elmentünk a második részre. Ekkora tömeget régen láttam ebben az évben.

    Kár volt. (A kicsiknek és a nyugdíjasoknak tetszett.) Összességében talán 20-25 perc tetszett. Tornatore filmjeivel vagyok így, egyre többet kellene kivágni az ő munkáiból is. (CP: tökéletes, Baaria: negyven perc helyett 160.)

    Sohasem hittem volna: Michael Bay a Pain & Gain elejével és végével messze lekörözte, leiskolázta Jacksont. (A film többi része rendkívül halvány lett, de ez már más kérdés. A műfaj most nem számít.) Verbinski legutóbbi filmjében összekapta magát, de Jackson csak csúszik lefelé... Fenekestől felforgatta az eredeti terveit a reakciók alapján, de a végeredmény még rosszabb lett.

    Zene: borzalmas
    CGI: fantasztikustól a borzalmasig
    forgatókönyv: borzalmas
    színészek: keveset követelt tőlük PJ (Freeman továbbra is nagyon gyenge; karrierjének csúcspontja a Love Actaully volt, másra nem is jó)
    operatőri munka: szánalmas
    díszlet, jelmez: csodástól a klisék kliséjéig

    Ami talán a legrosszabb: már nem is haragszom PJ-re. Közömbössé váltam. Bizonyos filmjeit nagyon szeretem (Bad Taste, Braindead, King Kong ext., TLB), az első trilógiával pedig véghezvitt egy ténylegesen lehetetlen küldetést.

    Az én 21. századi (varázslatos) trilógiám: FOTR, Harry Potter and the PoA, Stardust.

    Stardust. Vaughn kellett volna a rendezői székbe. (GDT a PR alapján egy teljesen nézhetetlen filmet csinált volna. PJ verziója még nézhető, igaz, nekem egy alkalom is sok volt.)

    Boyens tényleg tönkretette PJ karrierjét. Egyébként érdekes lett volna látni, hogy Fran korábbi élettársa (Stephen Sinclair) milyen forgatókönyvet tett volna le az asztalra. Az ő szerepét teljesen minimalizálták, „elegánsan” megszabadultak tőle, pedig a FOTR talán leginkább az ő döntései miatt lett a legjobb a trilógiából. (Mellékesen jegyzem meg, hogy idén kb. hatszor néztem meg. Sean Bean halála mindig megráz stb.) Szokás persze azt mondani, hogy nagyon szigorú szabályok vonatkoznak a forgatókönyvírók feltüntetésére, de annyian szegték már ezeket a szabályokat (Spielber, Murphy stb.), annyi szkriptdoktor működik közre, hogy ember legyen a talpán, aki megfejti, hogy kié is a forgatókönyv.

    Röviden: próbálom elfelejteni.
  • szabii98
    #659
    mást nem nagyon tudtak tenni sajnos, elég lett volna két 3 órás részben megcsinálni a sztorit szerintem..bár kitudja
  • Fehercsoki
    #658
    Csalódást nyilván nem, de azért elég hollywoodira sikerült, azaz akcióval nyújtották a filmet.
  • adam46
    #657
    Nekem is nagyon tetszett a második rész is. Elég hamar elröppent ez a 161 perc is, mikor jött volna az izgi rész, akkor kapcsolták fel a villanyt, nagyon elkeserítő volt. :D Egy év múlva minden lezárul. :)
  • szabii98
    #656
    nem tudom eldönteni melyik tetszett jobban, az első rész, vagy a második.
    imádtam, meggyőzött, nagyon tetszett! a fanoknak nem fog csalódást okozni
  • Fehercsoki
    #655
    Szerintem nem volt furcsa, elég keveset szerepelt.
  • Lord Mortanius
    #654
    Na és milyen volt Beorn? Kritikák nem nagyon tértek ki rá. Ill. az egyik helyen azt írták, hogy "furcsa".
  • Fehercsoki
    #653
    Nem, de ne spoilerezz.
  • sempronius18
    #652
    Akkor nyújtva van ez is. Gondolom még Bard sem lőtte ki azt a nyilát.
  • Fehercsoki
    #651
    Természetesen nem.
  • sempronius18
    #650
    Meddig ment el az 5 sereg csatája benne volt?
  • bcrics
    #649
  • Prof William
    #648
    Nem. Nállunk a sima Mitty, + 1-2 más film előzetese volt. Interstellar sztem max Amerikában megy.

    Jó volt a film Smaug hangja angolul nagyon jó volt, nem tudom magyarul hogy jön ki. Remélhetőleg a jövő héten még adják majd felirattal mert haverok után bnővel si lesz egy nézés. :) Hosszabb értékelést majd akkor írok róla.
  • Fehercsoki
    #647
    Cumberbatch hangját eredeti nyelven sem tudták hozni, mivel a sok effekttől nem is lehet hallani a hangját...
  • lord nihilus
    #646
    A sárkánnyal kapcsolatban nekem is fura volt az érzésem. Cumberbatch hangját nem tudták magyarban hozni...de ezen kívül le a kalappal!
  • ProGabe #645
    Csak az szeretném mondani, hogy szarok a Hobbitra, azt mondjátok meg, hogy van-e előtte Interstellar előzetes!