724
The Hobbit
  • Gladiator
    #44
    Ian McKellen marad Gandalf a Hobbitban

    A Gyűrűk ura-trilógia után A hobbit című filmben is Ian McKellen brit színész játssza Gandalf mágus szerepét. A kétrészesre tervezett filmet Guillermo del Toro rendezi. Peter Jackson, a példátlan sikerű fantasy-trilógia direktora a produceri feladatokat látja el, Ian McKellen pedig megint a jó mágus lesz. Ezt a 68 éves sztár is megerősítette. "Igen, a hír igaz. Ugyanabban a szobában beszéltem meg az újrázást Guillermóval, amelyben annak idején Peter Jackson megkínált a szereppel" - mondta McKellen. "Imádtam Gandalfot játszani, és ilyen lehetőséget nyilván nem hagy ki az ember." A Faun labirintusa című filmjével Del Toro tavaly hat Oscar-jelölést gyűjtött be. Most négy évre elköltözik Új-Zélandra, az új film forgatási helyszínére. A gyártó New Line Cinema és a Metro-Goldwyn-Mayer stúdió tervei szerint az első részt 2010-ben mutatják be, a folytatás pedig 2011-ben kerül a mozikba. A film alapja J.R.R. Tolkien 1937-ben megjelent A hobbit című regénye. A brit író 17 évvel később újra felvette a Középfölde fantáziavilágában játszódó történet fonalát és megírta a Gyűrűk ura-trilógiát, amelyet Peter Jackson a kilencvenes évek végén filmesített meg. (MTI)
  • Louis Cyphre
    #43
    Del Toroé a Hobbit
  • BaliBoy
    #42
    Több féle elképzelés van. Az egyik az, hogy a Hobbitot fogják ketté bontani, bár ezt nem tudom, hogy akarják kivitelezni mert egyrészt a könyv nem túl hosszú, bár elég részletes, de ami fontosabb, hogy mintahogy a GYU trilógiában miden részt egy nagyobb csata zár. Namármost a Hobbitban egy igazi csata van, ez pedig az 5 nép csatája. Az mondjuk elég komoly lesz, tündék, törpök, emberek, orkok...
    Sztem ez kevésbé lenne jó ha a Hobbitot bontanák ketté.
    A másik elképzelés az, hogy csinálnak egy teljesen külön filmet egy másik korról. Ami azért érdekes mert vannak rövid történetek korok közötti eseményekről (pl. az angmari boszorkány úr ámokfutása), de ezek nem olyan részletesek, hogy filmet lehessen készíteni belőlük, hacsak ki nem egészítik a történeteket, ami lássuk be nem áll távol a filmkészítőktől. :)
  • Gladiator
    #41
    van, de nem hiszem, hogy pl a szilmarillokat megfilmesítik.
  • PrisonMan
    #40
    Akkor most hány film lesz?
    Volt a Gyűrűk ura trilógia, a Hobbitból lesz két mozi, és még van Tolkien könyv ami ide tartozik?
  • nan76
    #39
    VÉGRE!!!!Nagyon várom!!!!!
  • Gladiator
    #38
    hát... jobb mint a semmi...
  • BaliBoy
    #37
    Egyenesben A hobbit mozi (hardwired.hu)

    A The Lord of the Rings filmtrilógia kasszarobbantó sikere után egyből megindultak a The Hobbit filmadaptáció előkészületei, majd azon nyomban betette a küllők közé a biciklipumpát egy vaskos per. Miután a Peter Jackson-MGM-New Line szerelmi háromszög hónapokon át gyepálta egymást a bíróságon, mostanra egyezség született, vagyis a The Hobbit regény megfilmesítése a következők szerint alakul.

    Két film készül, melyeknek a forgatási munkálatai párhuzamosan folynak majd. Az előkészületek amint lehet elindulnak, míg a tényleges forgatás 2009-ben indul. Az első film 2010-ben kerül a mozikba, a folytatás pedig egy évvel később. Peter Jackson és neje, Fran Walsh executive producerként bábáskodnak majd a két múvi felett.
  • Gladiator
    #36
    http://index.hu/kultur/cinematrix/hirblog/2007/10/05/reggeli_hirek_megis_peter_jackson_rendez/
  • Malbeth
    #35
    Ha ez az idióta New Line nem változtatja meg a szándékát,akkor A Hobbit film bukásra van ítélve...persze nem anyagilag,hisz valószínüleg ígyis-ugyis nyereséges lesz.Mondjuk P.J. vel legalább háromszor akkora bevételt termelne,mint nélküle,és filmtörténeti klasszikussá válhatna!
    Nélküle csak egy szemétdombra való ökörség lesz!
    Mely méltatlan A Gyűrűk Ura filmhez!
  • Gladiator
    #34
    Akit esetleg érdekel a blogomon kifejtettem a kérdést kicsit részletesebben, az új rendezőre (már az is van) is kitérve.
    www.langlevente.blogspot.com
  • InfectedMann
    #33
    Ha nem Peter Jackson fogja rendezni akkor nagy az esély rá, hogy a GYU filmek minőségét megsem fogja közelíteni
    Esetleg ha rábízzák valakire aki rendezett már vmi jó történelmi vagy kaland vagy fantasy filmet akkor van rá esély, hogy jó lesz... Esetleg lehetne a Strause fivérek egyik újabb nagy durranása :)
    Remélem azért Peter Jackson -nak lesz valami köze a filmhez mert nélküle nem lesz az igazi.
    Sztem sokan tartani fognak a film minőségétől Peter Jackson nélkül.
    Mint pl. én
  • Gladiator
    #32
    ??? köszi, de én értem:) nem azért írtam, hogy nem tom mi lesz vele, mert nem értem, ha nem egyáltalán mi lesz vele:)
  • Darkoo
    #31
    Majd én lefordítom neked..

    A Gyűrűk Ura hivatalos honlapja, a TheOneRing.net a napokban közzétett egy sokak számára talán megrökönyödésre okot adó infót, melynek témája a régóta húzódó Babó. A nyilatkozat arról számol be, hogy a New Line Cinema egy per okán kikosarazta Peter Jackson irányításával működő Wingnut filmgyártó céget, s az Oscar-díjas direktor helyett egy másik rendezőre kívánják rábízni a következő GYűrűk Urához szorosan kapcsolódó, illetva trilógiához illeszkedő filmeket. A honlap tanulsága szerint már évek óta állt a bál a két cég között: "Néhány éve Mark Ordesky azt mondta nekünk, hogy a New Line nemcsak a Babó, hanem egy második GYU előzmény jogait is birtokolja. Még a trilógia készítése idején azt hittük, hogy fel fognak kérni a Babó és egy másik mozi rendezésére. Azt reméltük, a per a céggel szemben majd elhárítja az elénk gördült akadályokat, és nyíltan megbeszélhetjük az elképzeléseinket a stúdióval, hogy aztán nekilássunk leforgatni azt. Ezek mellett abban is reménykedtünk, hogy már a jövő évben elkezdhetjük a forgatást, mert előtte még ott van a The Lovely Bones is. Tervbe lett véve még az is, hogy az MGM vezetőivel is összeültünk megbeszélni az időbeosztásokat. Ennek ellenére a múlt héten Mark Ordesky azt közölte, hogy a New Line nem tart igényt a jelenlétünkre."
  • Gladiator
    #30
    Nem tudom mi lesz így vele


    McKellen 'sad' that Jackson may not make Hobbit

    11.30am Thursday November 23, 2006


    LOS ANGELES - Sir Ian McKellen, who played the wizard Gandalf in the smash hit Lord of the Rings movies, said today he is sad that Kiwi director Peter Jackson may not make a film based on author J R R Tolkien's The Hobbit.

    "I'm very sad as I should have relished revisiting middle Earth with Peter again as team-leader. It's hard to imagine any other director matching his achievement in Tolkien country," McKellen wrote in a posting on his website, mckellen.com.

    Jackson wrote to fan website theonering.net this week and said New Line Cinema, the Hollywood movie studio that backed the Rings films, had decided to move forward on The Hobbit without him. Fans had expected Jackson would direct The Hobbit because of the Rings films' success.

    Jackson said he and his production company, New Zealand's Wingnut Films, have refused to discuss a Hobbit movie because they are currently embroiled in a lawsuit with New Line over 2001's The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring.

    A New Line spokeswoman declined to comment on Jackson's letter, citing company policy.

    The Rings movies raked in nearly US$3 billion in worldwide ticket revenues. The trilogy includes 2002's The Lord of the Rings: The Two Towers and one year later, The Lord of the Rings: The Return of the King, which won 11 Oscars including best picture and best director for Jackson.

    Fans have called for a boycott of New Line's movies and are signing a petition telling the studio to resolve matters with Jackson. The operators of theonering.net have listed names and addresses of executives at New Line and its parent, Time Warner Inc, to whom to write.

    McKellen's Gandalf is a key role in the trilogy and the 67-year-old actor, for one, is hopeful things will work out.

    "We will have to await developments but being an optimist I am hoping that New Line, MGM and Wingnut can settle outstanding problems so that the long expected Hobbit is filmed sooner rather than later," McKellen wrote.

    Film studio MGM, along with New Line, owns some rights to a Hobbit film.
  • immovable
    #29
  • Gladiator
    #28
    azért örülök, hogy PJ-nek nem jön össze a Halo film, így remélem jut erre ideje minél hamarabb.
  • Gladiator
    #27
    YESSS!!!
  • knightbali
    #26
    Hülyeség.
  • Sil78
    #25
    Új fejlemények: a Variety-ben megjelent cikk szerint az MGM következő pár évre szóló tervei közt szerepel a Hobbit-film 1 vagy 2 részben, és szeretnék (konkrétan Harry Sloan, a stúdió vezetője), ha PJ rendezné! És persze közös produkció lenne a New Line-nal (lásd jogi helyzet).

    Over the next few years, MGM is planning to release half a dozen films, some in the $150 million to $200 million-plus range. Studio is ready to unveil such high-profile projects as "Terminator 4"; one or two installments of "The Hobbit," which Sloan hopes will be directed by Peter Jackson; and a sequel to "The Thomas Crown Affair" with Pierce Brosnan.

    PJ viszont az Ain't It Cool News-nak úgy nyilatkozott, hogy meglepte az MGM bejelentése, mivel még egyik stúdióval sem tárgyalt a Hobbitról, és nem kérték fel a rendezésre. Ráadásul elég zsúfolt a határidőnaplója, bár tényleg szeretné rendezni.
  • Lyan Kyj
    #24
    azt mondta, h 4 év múlva kezd bele...
  • IceTom
    #23
    Anno Peter Jackson a King Kong után mondta egy interjúban hogy 4 év kell neki mig elkészíti a filmet
  • Sil78
    #22
    Én viszont még mindig nem tudom, honnan szedték ezt a 2010-es időpontot az SG-n, ez ugyanis egyetlen nagyobb Tolkienes oldalon sem hangzott el mostanában tudomásom szerint... A legújabb pletykák 2007-ről szólnak (mármint a forgatás kezdetére): valaki állítólag látott a New Line-nál egy határidőnaplóban egy ilyen bejegyzést. Valamikor tavaly PJ még úgy nyilatkozott, hogy bár szívesen megrendezné, 2008-nál előbb nem fog ráérni. Ezenkívül továbbra sem rendezett a jogi helyzet: bár a Hobbit megfilmesítésének jogai a New Line-nál vannak, a film forgalmazásának jogai viszont a rivális MGM-nél.
  • IceTom
    #21
    jó tudom.nem vettem észre:P mostmár akkor mindent pontosan tudok:P
  • Voltan
    #20
    Htx!
  • InfectedMann
    #19
    figyelni kellett volna a hírt a sg főoldalán ;) :)
  • MagyaR
    #18
    Jah, de csak úgy 3 és fél percnél indul be a jó rész :).
  • Sil78
    #17
    Ja, a zenéje a Requiem for a Dream (Rekviem egy álomért) c. film zenéjéből egy keverék, ami a Két torony előzetesének végén is hallható volt. Anno egy overture nevű fájlként keringett: jobb egérgomb, cél mentése... (5,92MB).
  • Sir Quno Jedi
    #16
    Mmmm a Dragonslayer az jóak is volt!!
  • IceTom
    #15
    az tényleg jó!:)
  • Voltan
    #14
    Akárhogy is, a "trailer" zenéje kegyetlen jó lett!
  • IceTom
    #13
    akkor tényleg korán lett megnyitva..:) csak nekem is ugy mondták hogy 2007-ben:P
  • InfectedMann
    #12
    sztem is... még csak egyetlen hír került fel sg-re ami az boncolgatja, hogy lehet, hogy lesz... és, hogy 2010 -re lesz kész...
  • Sil78
    #11
    Nem a Reign of Fire-ből. Steve Latham, az előzetes készítője mondta, hogy egy Dragonslayer című 1981-es filmből. Egyébként ez a rajongói trailer még valamikor 2003 körül tette az első köröket a neten.
  • JonDavis
    #10
    2010?Kicsit korán lett megnyitva ez a topic...
    Amúgy meg Eliah Wood játszaná el a fiatal Zsákos Bilbot a The Hobbit-ban.Régen arról szóltak a hírek.
  • InfectedMann
    #9
    Ha esetleg 2010 -ben lesz ilyen film akkor most még ne nagyon várjatok róla infót imdb -n ! talán 1-2 év múlva !
  • Lyan Kyj
    #8
    NEM LESZ ILYEN FILM!!!!!! Ha esetleg az utóbbi 5 hsz nem győzött meg, akkor imdb-n keress rá....
  • IceTom
    #7
    jó tudom.nem gyürük ura lesz..ez külön film tudom..csak mondom a trailerhez viszonyítottam..és nemrég tudtam meg ezeket az infokat.azt hittem hogy még nagyon friss ez hír..mivel csak nemrég találtam meg.és magyar oldalokon még semmit nem találtam.szal bocs..de most azért nyitottam hogy a filmröl beszéljünk majd:)
  • Gladiator
    #6
    lol, kovetkezo gyuruk ura, elozetes....:D te aztan ertessz hozza
  • IceTom
    #5
    akkor 2010--de akkor is lesz.szal ez a lényeg..amugy gondoltam a videora hogy nem eredeti..mert a sárkány ami bent volt..hát lehet látni hogy nem 21.századi technológiával készült:P