724
The Hobbit
  • gulyasandras
    #164
    What will differ in The Hobbit is the technology, with a new 48-frames-per-second format used, to enhance the 3-D experience. A preview of the footage recently attracted criticism, but Jackson firmly defends the advancement and says it's one that needs to be viewed in its full glory.

    "You don't know whether you like it until you sit down and watch a two-hour filmThat's how it should be judged - not in a convention hall.
  • aadam
    #163
    hát ha a Gyűrűk Ura függelékét is beleveszik akkor bőven lesz anyag a 3ik részhez is.

    amúgy engem nem zavart annyira hogy a Gyűrűk Ura filmekbe Frodó háttérbe szorult, az hogy a nagy semmibe sétál nem olyan érdekes mint néhány ezer ork legyilkolása.
  • gulyasandras
    #162
    A Kongnál beismerte, hogy három hónapig munkálkodott azon, hogy (legalább) 15 percet kivágjon a filmből. Nem jött össze. Viszont a bővített verzió mennyivel jobb lett!

    Személy szerint nem örülök, hogy harmadik film is lesz. Egy háromórás filmbe nem fért volna bele minden (ha 4 óra a bővített, akkor már igen), kettő darab 2 órás (+15-20 perc) tökéletesen elég lett volna.

    Ahogy Frodó is háttérbe szorult (néha órákig eltűntek film közben Samuval), úgy fog Bilbó kalandja is átalakulni. Igaz, jó is kisülhet a dologból. Meglátjuk.

    Lehet, hogy James Cameron is besegít, ki tudja :))))))))))
  • Kheled
    #161
    Szerintem minimum 2 órás lesz. De a Gyűrűk Urát nézve, talán 2 és félóra. BÁr nemtudom 3 részbe mit lehet belerakni, mondjuk ellehet nyújtani azzal, hogy valamelyik szereplő 2 percig néz előre vagy épp táj mutatásával és nincs kizárva rengeteg utalás a gyűrűk urára, ami kicsit összefonja (filmet nézve)
  • gulyasandras
    #160
    3 x 3 óra?

    3 x 2 óra?

    3 x 1 óra 45 perc?
  • Kheled
    #159
    3. Hobbit film is lesz! Ez már hivatalos
  • berczely
    #158
    pff hahaha :D én is keltem napkelte előtt és dolgoztam napi 12 órát :D Most is kelek napkelte előtt csak most 8 órákat dolgozok :D Igen! Én bevállaltam!
  • Narxis
    #157
    Nagyon király! Elég durva, hogy mondta a csávó, hogy napi 12 órát dolgoztak és hajnalban keltek, még napkelte előtt, de akkor is megérte. :D Én is simán bevállalnám.
  • ProGabe #156
  • gulyasandras
    #155
    Arról már voltak korábban is híresztelések, hogy itt is annyi lesz a vágatlan anyag, hogy csak győzzék betuszkolni két filmbe, de szerintem érdekesebb az, hogy ezek szerint hamisak voltak azok a beszámolók, melyek szerint a 2005-ben megmutatott háromdés MT-i csatarészlet egyszerűen szenzációs. Mert nemsokára már a mozikban kellene (kellett volna) látnunk a "térbeli" trilógiát. De Jackson szavaiból az derül ki, hogy a konverzióval nem volt megelégedve.

    Legalábbis nekem így áll össze a kép.

    Jut eszembe, a deadline csinált GDT-val egy egész jó interjút, vannak benne nagyon érdekes részletek.
  • gulyasandras
    #154
    Kötelező olvasmány.

    JACKSON: The technology that advanced the most, in the last 10 or 12 years, is really the fact that we did a lot of miniature shooting on The Lord of the Rings. All the big architectural structures of Middle Earth were really miniatures, some of them quite large. But, you’re limited to what you can do with a miniature because you literally have to have a big camera that has to sweep past it, so you can’t get too close to it and the detail doesn’t hold up too well, if you do. This time around, there are no miniatures. It’s all done with CGI. Everything that we need to build, from a miniature point of view, we build as a CG miniature. I can now swoop in, over rooftops and through doorways. I can do things that I never could have dreamt of doing with the miniatures.

  • Narxis
    #153
    Trilógia?? wow, durva lenne.
  • gulyasandras
    #152
    Hogy mik ki nem derülnek ....................
  • Kheled
    #151
    Nézzétek élőbe A Hobbit konferenciát Comic-Con rendezvényen! Pár új posztert, játékokat,szobrokat,fegyvereket is megtekinthettek az oldalon

    The Hobbit
  • Narxis
    #150
    OMG ez gyönyörű!
  • ProGabe #149
    Nah, itt a teljes film :)

  • Kheled
    #148
    Remélem hamarosan lesz egy 2.trailer is, amit korábban ígértek az csak a régi változatának egy "szebb" kiadása volt
  • Narxis
    #147


    Mindennél jobban várom már ezt a filmet!!
  • Isthy
    #146
    Véget ért a filmek forgatása, kezdődnek a vágási munkálatok.
  • Pretorian
    #145
    Egy trilógia az Extended Cut-ból IMAX-ben...nem lenne rossz. Csak sajnos nem IMAX kamerákkal forgatták a filmeket.
  • berczely
    #144
    Akár... bár én egy évben többször is újranézem a trilógiát itthon.
    Lehet nem fizetnék be rá újra a moziba!
  • gulyasandras
    #143
    McKellen: “A lot of people weren’t even born when we were filming Lord of the Rings and only know the movies from watching them on DVD…. They’ll see Middle-earth on the big screen in The Hobbit, and I guarantee there will be a lot of minds blown wide apart.”

    Bizony leadhatnák a hazai mozik is újra az eredeti filmeket ...

    eredeti cikk
  • berczely
    #142
    Láttunk már pókon meggyfát...
  • Narxis
    #141
    Szerintem Jackson van olyan tehetséges, hogy ezekből a mesterművekből kihozzon újra egy olyan jó filmet.
  • gulyasandras
    #140
    Bárcsak ilyen lenne az összes kritika ... (Vagy ennyire jók lennének a filmek, hogy ilyen szösszeneteket ihletnek.)

    Szóba került ma (ballagás előtt bőven ráértünk ilyesmiről beszélni, mert csúszott az egész vagy egy órát) a trilógia, és nem tudtuk eldönteni, hogy vajon a Hobbit lesz-e olyan hatással mindenkire mint anno az első film. (Lásd a fenti kritikát.)

    Vagy ez csak egyszeri és megismételhetetlen teljesítmény volt?

    - Jackson ott rontotta el, hogy a rengeteg hiba ellenére olyan minőségű filmeket tett le az asztalra, amelyek felülmúlhatatlanok. (Ezért is ódzkodott ezúttal a direktori széktől.) -
  • Narxis
    #139
    yeeee
  • Kheled
    #138
    Hamarosan jön a Hobbit 2. trailerje! Valamivel rövidebb lesz az előzőnél, de sztem az lényegtelen:)
  • ml85ml
    #137
    könyv mellett ez a mozi csak második lehet!
  • Narxis
    #136
    Nagyon helyes, ezt a filmet moziban kell nézni. :)
  • sandor8206
    #135
    John Carter óta eldöntöttem, hogy nem áldozok több pénzt mozira :-) Erre decemberre már megszegem :-)
  • Narxis
    #134
    Imádom ezeket a vidiket. Elképesztő, lélegzetelállító, hogy mennyi ember dolgozik egy helyen összehangolva, mint egy kisebb város. :D Vége pedig epic... :DD
  • ProGabe #133
  • gulyasandras
    #132
    Orlando is megöregedett ...

    Bár több kis idegesítő rész volt a mostani részben is, összességében elég jóra sikeredett, főleg az utolsó két perc tetszett.
  • gulyasandras
    #131
    [URL=http://www.variety.com/article/VR1118053124]Csak sikerült beszúrnom: "szemben mindenkivel".[/URL]
  • gulyasandras
    #130
    Monty Cristo később finomított (ha netán valaki nem nézegetne bele hozzászólásokba - http://www.aintitcool.com/node/55212):

    That's entirely accurate to my reaction. I found myself conflicted. The moment I was settling in, when they let a scene breathe a little bit, it cut and cut and cut and I was again unhappy. It was a very conflicted experience.

    Not the ENTIRE troll scene, but the lead-up to dwarves showing up and some battle action. Looked/sounded/worked really well. You could actually keep up with what was going on, it wasn't all lost in a blur.

    The reduction in eye strain was huge. After seeing more clips later that day, replete with blur, the motion blur became more pronounced in those clips, even in Pixar's BRAVE.
  • Kheled
    #129
    hát igazából a grafika,meg a felbontás, meg az animáció minősége a gondjuk, maga a sztori,meg a megvalósitás mindenkinek tetszett. Csak pl Gollamnál észrevették, hogy bénább animációja van mint a gyűrűk urában, de erre reagáltak, hogy ez majd kilesz javitva. Mindenestre én is megijedtem, mikor sokan ezt irták. de én még reménykedek, hogy addigra kijavitják
  • gulyasandras
    #128
    A többség szidja Jacksont, hogy elbszta a filmet, de ha jól emlékszem akkor legalább 5-6 hónapig tesztelték a 48fps-5K párost, így csak nem sül ki katasztrófa a dologból.

    Mondjuk mi csak a sima dévédé verziót vesszük meg, itthonra az is bőven elég lesz pár évig.
  • Narxis
    #127
    Reméljük itthon is megoldják. A legjobb minőségben akarom élvezni ezt a mesterművet.
  • gulyasandras
    #126
    Ez a külföld, de mi lesz itthon?

  • Narxis
    #125
    Az nem semmi ha valaki csak ezért megy el, de lehet valakiknél mindennapos a világ másik felére való utazás.