208
Le parkour,freerun,alapok
  • koppi2
    #208
    sziasztok

    aki parkourozik vegyen fel msn re

    [email protected] de csak aki bács- kiskun megyei
  • alma2
    #207
    ezek az emberkek kiskoruk ota ezt csinaltak, edzettek, nyujtottak, gondolom a fele szertornasz, a masik fele artista csaladbol szarmazik.
    nem ugy van az, hogy 15 evesen elkezdesz ugralni es 1 ev mulva a lent linkelt vidoet reprodukalod... think before die :)
  • tikim
    #206
    szerintem nemigen van ilyen, ehhez talán tornásznak kell lenni, hogy a megfelelő mozdulatokat elsajátítsd.. legalábbis szerintem a sportok közül a torna áll hozzá a legközelebb
  • Skyll
    #205
    Csumi!

    Azt szeretném kérdezni, hogy milyen edzőtermeket ismertek budapesten, tudjátok, ahol van szőnyeg, matracok, szaltózni, meg ugrásokat gyakorolni? 'Szal hol találok ilyen és körülbelül milyen árban va?
    Esetleg hol tudok nézelődni -google -n próbáltam rákeresni a témára, de nemigazán találtam semmit.
    Előre is kőszi a választ, CSá!
  • Roger6
    #204
    Köszi a választ, ha kicsit megkésve is. :)
  • nekidreus
    #203
    Sziasztok!

    Válaszok: #202 - Őrsvezértere, Budai vár!
    #198 - Én aobama cipőt használok sárkánycenterbe vettem. de cipőboltba válassz ojan cipőt ami nem csúszik.

    Edzések: Majdnem minden nap edzünk 9. kerület környékén.
    Aki úgy érzi hogy felkészült a Pk-ra és jönne velünk (4 en vagyunk én vagyis neki 15 éves, Pisti 15, Dani 15, Ádám 19) vegye fel velem a kapcsolatot [email protected] -on írjon e-mailt vagy myvipen írjon (ál)név: Fracska Lajos kéz és lábtörést

    Császtok
  • Mr_no_NaMe
    #202
    Sziasztok! Engem is elkezdett érdekelni ez a sport, és nagyon tetszik az egész felépítése. Egyensúly, kondíció, ugrálás, mászás, az extrémitást pedig az adja meg, hogy milyen magasan van az ember :)
    Nagyon tetszik! Megnéztem a lentebbi videót, és azóta is keresem az állam. Kb 2 hónapja ismerkedtem meg ezzel a sporttal, és felmerül a kérdés, hogy ezt az ugrálós mászós részét (amit leginkább csinálnak a srácok a videóban) azt Magyarországon hol lehetne kivitelezni? Budapesten merre találok én ekkora korlátos és mászókás játszóteret? Mert eddig sehol sem láttam. Ráadásul az ilyen játszótéren hibátlanul lehetne erősíteni is, főleg hogy itt a jóidő.
  • Roger6
    #201
    Hát ja, éjfélkor én is mindig az utcán nyomom! :)
  • Vlala #200
    Mindenki parkourozik, nem érnek rá fórumozni. :)
  • Roger6
    #199
    Látom jó aktív a topic. Na mindegy. A kérdésem az lenne, hogy ti milyen cipőt használtok a parkour-hoz?
  • Panzermeyer
    #198
    Ügyes! :)
  • Vlala #197
    Igen, bár én még csak a kezdő szinten tartok (bal lábbal előre, aztán jobb lábbal előre, aztán megint bal, és megint jobb).
  • Panzermeyer
    #196
    Hm... te is nyomod Lala?
  • iStvan58
    #195
    hirtelen gondolatok részemről:

    inkább egy filozófia, mint klasszikus értelemben vett sport.
    nekem eddig a 'flag' volt a legmeghökkentőbb, amit láttam.
    szerintem találóbb a free running kifejezés egyébként.
    remélhetőleg a következő életemben ez lesz a hobbim.
  • peppino3
    #194
    nincsen aki Dunaújvárosban nyomja mert ha lehetne az taníthatna
  • Vlala #193
    Kezdj el ugrálni.
    Aztán nagyobbakat.
    :)
  • peppino3
    #192
    érdekel a pk de nemtom igazándiból hogyan kéne nekilátni
  • Vlala #191
    Meg lehet próbálni utánuk csinálni. :)
    Bár szerintem sem sport, inkább életforma.
  • Aquir
    #190
    lényegében egy extrém városi sport, és azért fizikai állóképességet igényel
    mondjuk nézd meg ezt :)

  • huntofa
    #189
    ez nem sport ez egy VICC! parkour úristen!!!!!!!!!!!
  • ledos
    #188
    ÉN vok BCS vegyél fel msn : [email protected]
  • Vlala #187
    Azért azt tegyétek hozzá, hogy parkourozni járnátok el. Sok itt a mindent félreértő ember. :)
  • GKA014
    #186
    Én Budaörsön lakom. Budapesten vagy környéként van valaki akivel én eljárhatnék? (Hogy Csaba007-et idézzem. Bocs, hogy lekoppintottam a kérdésedet, de kb ugyenezt szeretném én is megkérdezni.)
  • Csaba007
    #185
    Hali!
    Orosháza,Békéscsaba környékén van valaki akivel eljárhatnék?
  • Vlala #184
    Rövid és tömör válasz: Fuss. :)
  • GKA014
    #183
    rövid és tömör kérdés: Hogyan kezdjek parkourozni?
  • Olcsóvér
    #182
    faszomsetuggya
    csepeli mutánsok
  • KaszaN
    #181
    7és nyolc méter közötti handstand monkey? vagy nem vgy tisztába a méretekkel vagy lódítottál
  • Olcsóvér
    #180
    és haverom rekordot döntött 7-és nyolc méter közötti handstand monkey
  • Olcsóvér
    #179
    és most izomlázam van nem tudok felállni a lábamra.
  • Olcsóvér
    #178
    nem volt ábel nem volt hatch

    voltak iylen prok hogy Nimród meg a többi vadmagyar
  • Olcsóvér
    #177
    sztem a hatch csinál vagy nem tuodm vagy ábelék
  • Vlala #176
    Készítsetek videót.
  • Olcsóvér
    #175
    holnapután feb 23án parkour találkozó 10 re mindnki legyen ott aki jön:P
    nemtuggyuk ki lesz ott moszkva tér 10 re inkább előtt
  • Olcsóvér
    #174
    cső
    téli pk tali nem mindennapi emberekkel vova a dvinks clan ból
    meg it leszz hungária legjob pksa is
    gyertek majd el időpontot kérek tőlük gyűjtsetek übersoildereket
  • Balumann
    #173
    Hát gyakorlom a korlát átugrásokat, meg gurulást ahol fű van, illetve magasabb helyről leugrás utáni gurulásos érkezést, meg időnként magasabb dologra való felmászást. De szaltót nem merem megpróbálni, meg még sok dolgot így, azokat mindenképp szivacson kellene megtanulni :-(
    Csak sok dolgot nem értek még, és azért jó lenne találkozni másokkal is, mert így egyedül nem túl jó gyakorolgatni :|
  • Zizou5
    #172
    hat szerintem, az utcan gyakorolj, annak van ertelme. fuvon brobalkozz nem esel nagyot : ) de amugy kitseget kizarva, telleg jobb raesni 1 szivacsra mint 1 koagyasra : D
  • Balumann
    #171
    Hello mindenkinek. Mostanában kezdtem el érdeklődni ez a sportág iránt, nyár közepén fedeztem fel (videókat láttam), már próbálkoztam is 2-3 dologgal. Nemvagyok egy sportember sajna (legalábbis mostanában), a gurulás megy (füvön, vagyis nem teljesen szilárt anyagokon :-), meg amikor kisebb korlátot így átugrok (azthiszem az a neve, hogy kong, vagy mi). Most ebbe az évbe nem hiszem hogy lesz időm, de majd nyáron lehet, hogy elkezdenék talán komolyabban gyakorolni.
    Azt szeretném kérdezni, hogy milyen lehetőségek vannak erre, hol lehet elkezdeni mondjuk? Mert láttam videókat, hogy tornateremben gyakorolnak, gondolom ott lenne jó kezdeni.

    Egyébként Budapesti vagyok.
  • Boros Gergő14
    #170
    senki több
  • NeverwinterKING
    #169
    én
    móri vagyok