210
Mit érdemes - mihez? :)
  • schrank
    #10
    hááát mert kapcsolatban van a látással
  • Aquir
    #9
    egyébként meg miért ide, ráadásul ilyen ocsmány dolgot?? :)
  • Aquir
    #8
    Image hosted by Tripod
  • schrank
    #7
    bocs de nem mertem direkt belinkelni
  • hunbasser
    #6
    hm...érdekes téma.nekem is voltak ilyen gagyi távcsöveim,kb 8x-os nagyítást tudtak :)
  • 0ppika
    #5
    http://tavcso.com
  • akyyy
    #4
    betondzsungelbe belesni a szomszédbanekem erre kell.
  • Esrohnoil
    #3
    Attól függ h. milyen célra kell. :)
    Ha a strandon akarsz csajokat nézegetni, elég egy egyszerű 8*-os is, de ha a csillagokat, bolygókat szeretnéd bámulni, akkor kb. 50*-es nagyításnál már látsz is valami érdekeset. :)
  • DJviolin
    #2
    Éjjellátos, vöröslencsés, digitális, csipogós high-tecg kütyü. Legalábbis én mindig ilyenre vágytam. Ehelyett egy jó öreg ruszki Binokulárénk van, ami gőzöm sincs, hogy mennyit nagyít. "Kicsit savanyű, kicsit sárga, de a mienk." :)
  • hykao #1
    A minap felmerült bennem, hogy kéne vásárolni valami komolyabb binokulárt. Utoljára kb. 20 éve vettem (vagy kaptam) egy ruszki, emlékeim szerint 8x30-as binokulárt, de pár éve valamelyik haverom kölcsönkérte...

    Aztán ahogy a neten belevetettem magam a témába, rá kellett jönnöm, hogy az utolsó 20 évvel ezelőtti távcső vásárlás óta, jelentősen kibővültek a lehetőségek. Zoom távcsövek, digitális távcsövek - kép és film rögzítési lehetőséggel, gázzal töltött távcsövek, iránytűvel ellátott távcsövek, éjjellátós távcsövek, stb. - széles a skála, gyakorlatilag 5 ezertől 1,5 millióig...bezzeg anno amikor az Ofotért előtt állva csodáltam a kirakatban a 10x50-es ruszki csodát...rajta kívül volt még egy 8x30-as a kínálatban, a többi ilyen kisebb komolytalanabb színházi látcső kategória volt... :)
    Mondjuk az oroszok, ahogy néztem még mindig egész jók e téren, a Yukon cég elég elismertnek tűnik nemzetközi szinten is.

    Szóval igazából még gondolkodom, hogy mi lenne az ideális számomra.
    Mivel mára már az éjjellátós távcsövek sem túl drágák - főleg az 1.generációsok - és a méretük is jelentősen csökkent, esetleg szóba jöhetne egy ilyen is, de ahogy néztem a még megfizethető kategóriában max. 5x-ös nagyítású lenne elérhető.
    Kérdés ezek mennyire alkalmasak általánosan nappali és ejjeli megfigyelésekre.
    Ha az éjjellátós bulit kizárjuk, akkor viszont egy zoom távcső lenne ideális, mert ezek közeli és távolabbi megfigyelésekre is alkalmasnak tűnnek, csak megint az a kérdés, vajon mennyire megy ez az univerzitás a minőség, a megbízhatóság és a strapabírás rovására.

    Az http://ejjellato.lap.hu/ gyűjtőoldalról elég sok magyar és külföldi cég, online áruház elérhető.

    Később rakok majd be linkeket a cuccokról, amiket kinéztem, addig is ha valakinek van tapasztalata távcső (elsősorban binokli), éjjellátó ügyben, legyen oly kedves, hogy megoszja. :)