78
  • blackgamer
    #78
    a klon.hu is valami hasonló próbálkozás lehet
  • spacepunk
    #77
    Sziasztok!

    Mostanában bénázik a Netvibes nálam minden böngészőben, pedig eddig Firefoxban tökéletesen működött.
    A legújabb, 1.5.0.7-est használom. Indítottam a FF-t SafeMode-ban is -hátha valamelyik kiegészítés kavart be- de ugyanolyan rötyi. Ráadásul a munkahelyi + az otthoni gépen is ugyanilyen béna.

    Nálatok müxik rendesen?
  • aDannyBoy
    #76
    Már kész a magyarítás, szerintem 1-2 hét és élesben is elérhető
  • norbre
    #75
    mondjuk én ha külföldön vagyok akkor egy netkávézóban, valszeg csak olyan oldalakat nézek meg amiknek fejből is tudom a címét (freemail.hu, sg.hu, stb)
    mert nem azért megyek külföldre hogy netguru módjára netezzek ..
  • Reyes
    #74
    Jah, lehet csak fáradt vok:S
  • spyderco
    #73
    "A honlap ugyan jelenleg még nem érhető el magyarul, de nem kell komoly angol tudás ahhoz, hogy használni tudjuk"
  • Reyes
    #72
    Legelső kérdés... Hol lehet ezt átállítani magyarra?:$
  • BCS CORPS
    #71
    GRATULA MINDEN OLYAN CIKHEZ AMIBŐL TANULNI IS LEHET
    UGYÉRTEM AHOL OKÍTÁS VAN

    SOKKAL HASZNOSAB MINT AZT OLVASNI HOGY KIJÖT a VISTA 100 béta veriója stb

  • neevous
    #70
    ok téll igazatok van
  • InfectedMann
    #69
    akkor már inkább Yahoo Widget !

    amúgy ez azért jött létre ha valaki egy másik gépről szeretné megnézni a kedvenc RSS hírforrásait... a teendőit... stb. stb. stb.
  • Cat #68
    de ha pl. külföldön vagy egy internetkávézóban, akkor nem sokat érsz, hogy az otthoni gépeden minden be van pöpecre konfingolva...
  • neevous
    #67
    "A jövő zenéje nyilván nem a Windows desktop..."
    Ezeket a dolgokat egy az egyben meg lehet oldani Windows desktopon widgetekkel.
  • InfectedMann
    #66
    hasznos dolog ez ! aki meg nem érti a lényegét annak sorry :D
  • Darth Sith
    #65
    amiket ez az oldal tud, azt én egy PDA-val megoldottam, és az ráadásul mindig nálam van, és biztonságosabb mint ez. :)
  • DooDoo
    #64
    Hát én végignéztem az összes modult, de nagyon nem találtam azt ami az utolsó cikkben levő képen van.. persze lehet csak én nem vettem észre, amúgy rá is kerestem persze mielőtt ide írtam :)
  • Cat 02 #63
    én még mindig nem értem mi ez :D
  • Sir Quno Jedi
    #62
    Pakolhattok fel teljes tabokat egy-egy page-ről, vagy kis minijátékokat stb.-stb.
  • Sir Quno Jedi
    #61
    Pakolhattok fel teljes tabokat egy-egy page-ről, vagy kis minijátékokat stb.-stb.
  • Sir Quno Jedi
    #60
    De van ott moziműsor plugin, aminél mondjuk kiválasztasz egy mozit (akár Kaposváron) és hozza mikor mi megy. Van feliratkereső, meg ami jólesik.
  • Sir Quno Jedi
    #59
    TV műsor plugin Netvibes-hoz

    De amúgy számtalan kész plugin van itt hozzá!
  • winnie
    #58
    de még életemben nem használtam RSS-t, ennek a netvibes-nak, meg nem is értem a lényegét.

    ez amúgy fura.

    ha van egy portál vagy akármilyen oldal nyilván semmi értelme x óránként, naponkét megnézni a főoldalt, hogy van-e olvasni való, hanem egyszerűen csak akkor klikkelsz, ha látod, hogy téged érdeklő cikk került fel. egyébként meg a közelébe se mész. erre jó többek között az rss. vagy arra, hogy nem kell letöltened az oldalukat, csak elolvasod a contentet.
  • winnie
    #57
    lol. keversz valamit. minek reklámozni ilyesmit. ez egy újságcikk. nincs (x) az alsó sarokban. benézted, szerintem.
  • sajoati
    #56
    no igen, ahogy itt irjak:

    "You can almost make the case that if a site or product relies on advertising to get the word out, it isn't Web 2.0. "

    :)
  • Duncan Idaho
    #55
    Helló!
    "szolgáltatók és a bloggerek grénuma."
    Mi aza grénum???
  • lazly
    #54
    Kiraly cikk! Koszi! :)
  • sajoati
    #53
    What is Web 2.0?

  • sajoati
    #52
    A cikksorozat alapotlete jo.

    Web2:

    Valoban egy marketingfogas a dolog, hiszen az a sok szolgaltatas, amit web2-nek neveznek, nem egyszerre indult es ert revbe. Az emberek folfedeztek, hogy a web tobb mindenre jo, mint gondoltak volna (vagy amennyire hasznaltak) a savszelesseg megnott, sok mindent joval egyszerubb megoldani (mindenfele tartalmak megosztasat pl.), kiszelesedett a webet okosan hasznalok tabora, 2.0 alatt erthetjuk ezt a folyamatot.

    (Az igazi web 2 az lenne, amikor visszaterunk a terminalos elereshez, de azt mar lehet, h web 3-nak fogjak hivni, ennek kezdemenyei mar most megvannak, csak ki az a hulye, aki ceges levelezeset pl. google mail-en intezi. (Most komolyabb cegrol beszelunk.))

    Amit 2.0-kent reklamoznak joreszt, megvalosithato volt korabban is, netvibes pl. RSS feed olvasoval, tile-ba rendezett, elmentett bongeszo beallitassal, laptoppal, Flick3r egy ingyenes tarhellyel, stb. (Sot, egy pendrive-ra masolva mondjuk egy operat, "hordozhato" bongeszot kapunk.)

    Valahol volt egy ilyen lista, hogy web1->web2, mi mas, mit mi valtott fel, de ha megnezzuk, sok dolog allando maradt (ebay, amazon, fajlcsereles (bar vhol a torrent-et is 2.0-nak irtak, haha)), a fejlodes nem szakaszos.


    Viszont minden olyan cikket tamogatok, ami a web fejlodeserol, az ertelmes bongeszesrol szol, szoval grats.
  • petersz
    #51
    Nomen est omen, öreg. Miért reklám ez? Hamarabb mondom népművelésnek. Szerinted az sg vagy a cikkíró kap ezért külön pénzt a francia cégtől? Hát nem kap. Volt itt egy hozzászoló, #28, ő mondta ki a lényeget, hogy napi rendszerességgel internetezik, de mindez tök új neki... Nem mindenki webguru, csomó ember abszolút nem tudatosan szörfölget, a hazai PC-k 90 százléka hemzseg a kémektől. Miért fáj neked, ha valaki okítani akar?
  • BCS CORPS
    #50
    ezt én se értem miért nevvezik ezt web 2-nek
  • ddfg
    #49
    szvsz az egesz webketto dolog csak egy trendi szo, semmi mas. Egy megfoghatatlan, megmagyarazhatatlan leirhatatlan valami, mert eddig mindig ha kerdeztem, hogy na jo, de mi is ez igazabol? akkor az volt a valasz, hogy ez egy olyan ize, vagy mi ami hasonlit arra, hogy ize... Van egy nagy rakas html-xml oldal, scriptekkel megtamogatva. Miert kellett ezt elnevezni, hogy ez az oldal ez am webkettes, az meg nem. Persze ez csak szubjektiv velemeny, viszont ha valaki ugyerzi, el tudja nekem meselni, vagy kuld egy ertelmes linket, ahol elmeselik, hogy mi az a webketto, ugy hogy ugyerezzem, hogy van letjogosultsaga, az kuldjon privat uzit. thx
  • BCS CORPS
    #48
    végre egy értelmes cikk jee :D
  • norbre
    #47
    ... mármint a firefox
  • norbre
    #46
    egyébként eszembe jutott, hogy régen fent volt a gépemen a desktop sidebar
    ott is be volt állítva egy csomó rss meg minden
    tök jó kis progi, de egy idő után fullra nem használtam

    ha reggel meg meg akarom nézni a kedvenc oldalaimat, akkor megcsinálhatom hogy belepakolom őket egy könyvjelzőbe és megnyitja nekem külön füleken mindet.

    szal..
  • junior117
    #45
    szerintem ez mezei embereknek kinai.
  • norbre
    #44
    aha köszi
    ahogy nézem, elméletileg több gépen lévő firefoxban is tudja szinkronizálni ezeket az elemeket
    (nekem gyakorlatilag a bookmarkok szinkronizálása lenne a lényeg az otthoni meg a benti gépem között)
  • fbk
    #43
    Na nem azért, de az a Meboo, nem Meebo, mert szerintem igen...

    Norbre: az a firefox plugin ilynekre jó, könyvjelző, profil biztonsági másolatok, ilyesmi...
  • DooDoo
    #42
    Mi a neve annak a TV műsoros modulnak?
  • norbre
    #41
    találtam valamit:

    Google Browser Sync for Firefox

    ezt ismeri valaki?
  • norbre
    #40
    akkor még egy kérdés ezügyben

    most a http://www.google.com/ig-t próbálgatom (kicsit jobban teccik és van olyan bookmarkolási lehetősége mint amit szerettem volna)

    hátha valaki használja:
    van olyan lehetőség pl firefox alatt, hogy a könyvjelzők lenyitásakor a google accountomban gyűjtött kvjelzőket lássam?

  • irkab1rka
    #39
    gratulálok a netvájbsz reklámhoz.