78
  • norbre
    #38
    ok np
  • kow83
    #37
    Jó hagyuk, antiszociális vagyok ma reggel, amit kis segítő szándékkal próbálok csillapítani, de baromira nem jön össze.
  • norbre
    #36
    sztem azt írtam:
    #21
    ".. gondolok itt arra hogy ne kelljen megnyitni az oldalt, beírni az urlt, nevet stb, hanem mondjuk egy modul segítségével tudok felvenni elemeket"

    de akkor sem értem még mindig hogy miért támadtál le ennyire??
  • kow83
    #35
    Ítrad volna ezt.
  • norbre
    #34
    "A bal felső sarokban van egy zöld + ADD CONTENT link. A listából kiválasztod, hogy bookmarks és azzal tudsz bűvészkedni."

    ezt má rég megtaláltam, de a kérdésem arra vonatkozott hogy azt hogy lehet megoldani hogy ne kelljen oda beírkálnom az urlt, hanem mondjuk tegyen egy gombot ki a böngészőmbe hogy azzal adhassam hozzá az adott címet

    ééértiii?? uh higgadj le barátom és mielőtt vagdalkozol olvasd el rendesen amit kérdeznek
  • rhonkhan
    #33
    Hát nekem erre semmi szükségem, szóval, én biztos, hogy nem fogok ilyet használni
  • norbre
    #32
    te figyi neked mi bajod van haver? alol sztem nem egy durva dolog de ki hogy éli meg ugye
    ezért kérdeztem mert nem találtam ilyet
    ja és hogy jön ide a süketség??
  • vjanika
    #31
    " de valamiért úgy érzem hogy valós az a trend, hogy az ilyen szervezeteket nem érdeklik az én mindennapjaim, és felesleges a paranoia. "

    Lehet, hogy az ilyen szervezetek pont erre alapoznak :-) Tudom, paranoiás vagyok, de a mai világban ez nem csoda. Az e-mail-eimet és jegyzeteimet soha nem bíznám rá (erre van egy középkategóriás telefon és egy adatkábel, vagy bluetooth, mellesleg így a feljegyzések és az e-mail-ek mindíg nálam lehetnek) de látok benne fantáziát, ami miatt valószínűleg én is kipróbálom.
  • kow83
    #30
    Csak segíteni akartam neked, de ha süket vagy azon nem segíthetek és ne LOL-ozz itt nekem.

    A bal felső sarokban van egy zöld + ADD CONTENT link. A listából kiválasztod, hogy bookmarks és azzal tudsz bűvészkedni.
  • kvp
    #29
    "Honnan lehet megtudni egy oldal RSS feedjét?"

    Tobbnyire van ra egy link az oldalon, kis rss ikonnal, de az opera automatikusan jelzi az url mellett ha van rss, csak at kell huzni az ikont az rss listaba. Tavoli eleresre pedig van halozaton tarolt roaming profil vagy az ember flash drive-on viheti magaval a profile-jat. (elonyos ha nem akarunk mindent, pl. a szemelyes jegyzetek mappat a halozaton atkuldeni)
  • Mentol
    #28
    Most akkor én nagyon lemaradtam. Napi rendszereséggel netezek (a melóhelyen egész nap + otthon is), de még életemben nem használtam RSS-t, ennek a netvibes-nak, meg nem is értem a lényegét.
    Igaz nem is vagyok olyan gyalogkakukk, aki még a WCre is számítógéppel megy...
  • norbre
    #27
    naja de ha má van készen ilyen akkor minek görcsöljön az ember..
  • Gerygrey
    #26
    Én magamnak hegesztettem egy egyszerű HTML-t, van egy felső 50 képpont magas frame benne a napi rendszerességgel látogatott oldalak linkjeivel, alatta pedig a Firefox Start oldal. Nem nagy kunszt egy ilyet összerakni és ha sok helyről netezik az ember akkor feldobja egy free tárhelyre és kész. Esetleg PHP-vel össze lehet dobni egy olyat, amit FTP és HTML-szerkesztés nélkül egy űrlappal frissíthet.
  • norbre
    #25
    lol és pl a http://www.netvibes.com/-on vagy a http://www.google.com/ig-n hogy lehet ezt megoldani?
  • kow83
    #24
    Persze, ez alap minden ilyen oldalon.

    jasszka: sokat kattintgatsz egy lapon, vagy megnézed az rss.lap.hu-t
  • jasszka
    #23
    Honnan lehet megtudni egy oldal RSS feedjét?
  • norbre
    #22
    ja lemaradt egy kérdőjel:
    * viszont van olyan esetleg amibe hasonlóan lehet bookmarkot adni mint a böngészőbe?
  • norbre
    #21
    nekem annyiból tetszik az ötlet, hoyg a bookmarkjaimat már régen fel akartam rakni valami helyre a neten
    viszont van olyan esetleg amibe hasonlóan lehet bookmarkot adni mint a böngészőbe
    gondolok itt arra hogy ne kelljen megnyitni az oldalt, beírni az urlt, nevet stb, hanem mondjuk egy modul segítségével tudok felvenni elemeket
  • arpad vezer
    #20
    Nagyon tetszik a cikk! Jó ötlet!

    Ugyanez Google-ben, nem tudom hányan ismerik már:

    http://www.google.com/ig
  • winnie
    #19
    az iviv az azért más. emezzel időt spórol meg, azzal inkább időt b*szok el. (gondolom)

    persze nem feltétlenül netvibes, hiszen rengeteg klónprogram van, a lényeg, hogy így nem kell végigkattogni az embert érdeklő oldalakon és ez már hozadék.
  • kow83
    #18
    Elég, ha átérzi az életérzését, nem is kell elmagyarzáni, ha valaki rájön magától, hogy milyen hasznos kis szolgáltatás.
  • Gerygrey
    #17
    Szóval a web jövőjét én a hordozhatóságban látom, majd ha elterjed a gyorsabb (és olcsóbb) 3G szolgáltatás és a normális, flash-t javát stb támogató mobil böngészők, az lesz az igazi. Egyébként a cikkből épp csak azt nem tudta meg a laikus user, hogy mi is a web 2? :)
  • kow83
    #16
    Egy éve nem mentettem könyvjelzőt helyi számítógépre, már könyvelni is a google "excell"-t használom :)
  • Gerygrey
    #15
    Nekem nincs vele bajom, de ezt a netvibest nem tartom túl hasznos dolognak. Valamiért nem szeretem ha személyes használati dolgaim egy távoli szerveren vannak (nem abszemélyes adataim miatt parázok, hanem hogy behal a szolgáltatás vagy valamiét nem elérhető). Persze a telefont is elhagyhatom, vízbe ejthetem, de akkor is jobbnak tartom hogy fizikailag nálam vannak az adatok, levelek, jegyzetek, stb
  • kow83
    #14
    Amúgy kinek mi baja van a web 2 vel?
  • izb
    #13
    mások meg ezt mondják az iwiwről.
    tiszta vicc komolyan mondom...
  • Gerygrey
    #12
    Nem tudom most megnézni mert a mobilom nehezen boldogul az ilyen webkettes csodákkal, de így látatlanban nem tartom nagy durranásnak. RSS olvasó meg pop3 mailkliens régóta létezik telefonra is, ha úton vagyok szerintem sokkal praktikusabb, mert nem kell beugranom egy netcaféba e-mailt meg az SG friss híreit elolvasni, hanem mondjuk buszon ülve megtehetem ugyanezt, amikor amúgy sincs mit csinálni.
  • kow83
    #11
    WWW.PROTOPAGE.COM csak hogy ne mindenhol ezt a netvibest nyomassák. :)
  • winnie
    #10
    netvibes a legalapabb. anélül nem netezés a netezés.
  • NFP
    #9
    Én örülök ennek a cikknek, mert még nem hallottam ezelőtt erről a szolgáltatásról.
  • hen-tes
    #8
    épp két napja raktam fel egy ilyen rss progit az ffx-hez, de lehet hogy ezt használom inkább, mert másra is jó, szla majd kiderül, de így elsőre tetszik
  • fflx
    #7
    szerintem ez egy ertelmes cikk(sorozat lesz)
  • chokeerigo
    #6
    de jó ez az oldal :D
    köszi SG:)
  • quentit
    #5
    PoisonBorz te szimplán csak hü**e vagy
  • PoisonBorz #4
    ...és hurráoptimista webkettes cikk, és egyébkéntis, blööö :D
  • gakoska
    #3
    hidd el van akinek teccik
    én nem foglalkozok ilyenekkel, mert nem vok rászorulva a netvibes-ra, de most hallottam róla, tetszik és kipróbálom

    amúgy sztem magadat hazudtolod meg:
    " a természetes az lenne, ha mindenki maga találná meg (szóbeszéd vagy böngészés útján)"
    hát én itt az sg-n nem böngészés útján találtam meg a netvibes-t?
  • gakoska
    #2
    ez kegyetlenjó :)
    jó kezdeményezés, jó cikk, érdekes és hasznos tartalom... köszönjük
  • PoisonBorz #1
    ...ööö, bocs, de ennél hülyébb cikksorozat se volt még sg-n :D

    Eleve aki itt olvasgat az nem laikus, ráadásul mindenhonnan webkettő ömlik, mindenkinek a fejébe veri hogy Digg, meg Flickr, meg Májszpész, közben a természetes az lenne, ha mindenki maga találná meg (szóbeszéd vagy böngészés útján) a számára hasznos webes alkalmazásokat. Pl. soha a büdös életbe nem bookmarkoltam, de mindenhol a del.icio.us-ról cikkeznek. Majd ha kell ilyen, utánanézek. Pont.

    Netvibessal/netdesktopokkal kapcs meg annyit, hogy mi van akkor, ha vmiért áll a szolgáltatás... minden adatom elérhetetlen? Volt már ilyenem párszor gmaillel is...