30
  • Szalámi
    #30
    Inkább örülök neki. Az amerikaiak pofája megin el van szállva így újra versenybe kerülhetnek. A kínaika gazdasága most kapott egy nagy löketet úgyhogy ebből még jó is kisülhet. Hajrá nekik...
  • kev
    #29
    Logikus. Kinának pénze van, az Oroszoknak pedig tudásuk.
  • Sidewinder
    #28
    Titokban felkülden?Hova,minek,hol küldtek fel titokban embereket?Ne gyeremár teis ezzel a gagyi "Iljusin vót az első űrhajós és nem Gagarin" persze,Iljusin volt,mert ő volt a jobb berepülőpilóta és ezért jutalmul őt felküldték úgy,hogy közben mind 2 lába el volt törve.Ne máá.Én szeretem a Spektrum Tv-t mert általában objektív,deezt a baromságot nem hiszem el nekik.A jelenlegi helyzetről annyit,hogy szurkolok az oroszoknak.Unom már az amcsi hegemóniát,úgyhogy inkább hajrá oroszok.Amúgy régebben én sem szerettem az oroszokat,hanem inkább amcsi párti voltam,de változott a véleményem.
  • Bexter
    #27
    És az oroszok hány embert akarnak titokban felküldeni, mint régen? :D
  • Emmegki
    #26
    Az oroszok is gagyit gyártottak a népnek, de a csúcstechnikát megkapta a hadsereg/űrkutatás. Kínában is így lesz, presztizskérdés nekik is, nem küldenek fel vackot.
  • Emmegki
    #25
    D-Koreát ne vedd bele, te is örülnél ha ott tartanánk, mint ők...
  • Vamp17
    #24
    az a fo baj hogy ti azokbol a kinai gyartmanyokbol indultok ki amik magyaro. ra erkznek! pedig ez nagy hiba! a kinai cuccok amiket maguknak gyartanak!!! a legjobbak koze tartoznak higyetek el nekem! az hogy mi a szart kapjuk nem veletlen. mennek ki az orszagbol a szar alapanyagok, ok megcsinaljak belole a szar cipot polot stb aztan visszakuldik :)
  • Epikurosz
    #23
    "Virágozzék száz virág" - azt hiszem ez a mozgalom is Kínában bontakozott ki az 50-es években, talán maga Mao indította. A vége nem sikerült jól, de akkor is.
    Nem baj az, ha többen is felfedezik a spanyolviaszt. Oprendszerekben sem lenne jó, ha csak Windows létezne.
    Nem tudom, ha mindenki egy közös akolban lenne, az jelentene-e valamilyen magasabb minőséget.
    Inkább egy nagy vízfej alakulna ki, sok bürokratával, merev szabályokkal.
  • nbj
    #22
    hát igen ez lenne a szép és a jó, de ez megmarad sztem sokáig illúziónak, sajnos...
  • Alkarcsont
    #21
    Biztosan ennyit értesz hozzá LOL
  • juzosch
    #20
    Az összes űrszondán ott virít már most is:)
  • Praetor
    #19
    Az oroszok simán fellövik, de hogy a kínai kütyük rajta hány nap múlva mennek tönkre, a halál sem tudja...
  • Szefmester
    #18
    Űrszonda oldál ott fog vajon virítani "büszkén" a Made in China felirat?
  • Petys
    #17
    Én egyiknek sem drukkolok, mert egyik szemetebb mint a másik...
    "Rajz az orosz Phobos-Grunt szondáról, ami valószínűleg kínai műszerekkel lesz felszerelve"
    De ha azok a műszerek igazi kínai gyártmányúak lesznek, akkor a ruszkik bajban lesznek...
  • Kutuvoz
    #16
    Szép elképzelés, de egyenlőre csak a verseny motiválja a feleket. Szóval én a versenynek szurkolok!
    Hajrá Kína-Oroszország, Hajrá USA!!!
  • wanek
    #15
    Már régen nem komcsik. Én inkább államkapitalizmusnak hívnám.
    Az amerikaiak meggyűlöltették magukat, pedig amíg itt voltak az oroszok, addig szimpatikusak voltak számomra. Ezért inkább az orosz-kínai tengelynek drukkolok, mert tele van a tököm az amerikai hegemóniával, és a hazugságdömpingjükkel. Kell az ellensúly, mert már nagyon elszemtelenedtek.
  • Sanyix
    #14
    Amcsiktól ilyeneket ne várj. Ha nem verhetik magukat, hogy ők egyedül megcsinálták, akkor mindent visszatartanak.
  • papabear
    #13
    Szerinted abban a számítógépben, amiről az üzenetet írtad hány nem kínában (+DKorea) készült alkatrész van?
  • Fenjoy
    #12
    ...leszáll a Marsra az első Kínai Űrhajós, ChanGagyiSan... találkozik egy marslakóval, beszélgetnek...Kínai kérdezzi, milyen technológiátok van, milyenek az itteni körülmények, milyen a társadalmatok, és amugy hanyas lábad van?

    ...
    :)
  • roberttoth
    #11
    Én meg annak örülnék, ha nem verseny vagy prsztizskérdés lenne az ürkutatás, hanem "emberiség" kérdése. Mennyivel előrébb járhatna a kutatás, ha nem fedezné fel újra és újra minden nagy, tehetősebb nemzet ugyanazt a dolgot. Biztosra veszem, hogy pl. az amerikaiak nem mondat el minden tapasztalatot, infót az "emberes" űrutazásról a kinaiaknak. Pedig ha megosztanák a tudást, vagy közösen dolgoznának, finanszíroznák, feleannyiba kerülne kétszer annyi tudás.
  • Sidewinder
    #10
    Ú kínai műszerek.Remélem főleg orosz műszerek lesznek inkább mert amúgy nem kapunk sok értékelhető infót.De remélem az orosz szonda megelőzi az amcsit.
  • neoG
    #9
    gruntról nem tudok sokat,de a Phobos a Mars holdja.
  • bgerison
    #8
    Mindenestere én inkább a csinuknak szurkolok.
  • edios
    #7
    Addig jó amíg verseny van, nem háború Ezért jó az űrkutatás az emberiségnek
  • neevous
    #6
    sztem ő sem tudja
  • petko000
    #5
    az miért lesz jó neked?
  • gyuri12
    #4
    remélem amcsi megelőzi a rohadt komcsikat!
  • petko000
    #3
    ok, én támogatom. :)
  • Ronny
    #2
    "Kína egyébként mindössze a harmadik állam, amely önerőből embert juttatott a világűrbe."

    mindössze harmadik?
  • craesh
    #1
    q3-q2 modell nevek?