34
  • metaljesus
    #34
    persze hogy kikapcsolhaja; miután már elment az sms. a szakik meg eddig is mindent meg tudtak oldani úgyhogy ez sem lehet nekik nagy kunszt.
  • GoKu x
    #33
    ez nem is rossz ötlet. de ha véletlen nem ad jutalmat akkor sincs semmi, mert avval az 1-2 ezerrel mmár nem leszek gazdagabb.
  • cateran
    #32
    De ha kikapcsolhato konnyen,akkor semmi ertelme....akkor barki kikapcsolhatja,az is aki ellopta!Vagy elviszi szakihoz,aki kikapcsolja neki....
  • metaljesus
    #31
    akkor az új kártya küld egy sms-t, aztán kikapcsolod rajta a funkciót sztem.
  • Hegyikecske
    #30
    télleg átlagosnak tűnik, viszont mivan ha olyan kártyát tesznek bele amin nincs pénz ?:D máris bukó az sms-szolgáltatás, amíg is szépen kikapcsolja a tolvaj, és utána már olyat is rakhat bele amin van pénz...
  • cateran
    #29
    En elolvastam a tied,legy szives most te olvasd el az enyemet...hol irtam,hogy a szolgaltatonak koze lenne hozza?
    Azt kerdeztem,hogy ha kartyafuggetlen a telefon es szolgaltatot akarok valtani,akkor mi van? Ertelemszeruen valtozik a sim kartya is!
    Amugy:
    Ebben csak az az erdekes,hogy a telefon es a kartya altalaban kulon van,max akkor kerul ossze,ha megveszed oket!
    Vagyis nem lehet alapbol kartyahoz kodolva (illetve lehet,csak marhasag figyelembe veve,hogy hany szolgaltato van szerte a vilagon),esetleg a boltban allithatjak be,de megis hogyan?
    Amugy sehol sem latom ezt az extra funkciot megemlitve a telefon adatainal.....marmint mas weboldalakon..:S
  • cSuwwi
    #28
    az "okos" amcsikból kiindulva, sztem a saját számukat fogják beírni, és ha ellopják a telefont a kártyával együtt, hát... várhatnak arra az smsre
  • Szeszmester
    #27
    "...Mobile Tracker funkció. Ez azt jelenti, hogy..." Teccikérteni?

    A szolgáltatónak semmi köze, olvasd el az előző hszem. Ha változik a kártya, ami benne van, akkor küld. Ennyi.
  • metaljesus
    #26
    Coni, rolika: nem a telefont mérik be akármilyen rádiós módszerrel, hanem tudják hogy ki rakta bele a sim kártyáját. a telefontársaságok adatbázisához pedig nem kell "komoly" engedély a hatóságoknak. a gáz akkor van, ha a kártya lemerült; nem az eredeti tulajnál van már; esetleg a telefont adták el lopás után.
  • cateran
    #25
    No es kartyafuggetlen telefonnal, ha szolgaltatot valtok?
    "hogy amennyiben ellopják a mobiltelefont automatikusan bekapcsoljon az úgynevezett Mobile Tracker funkció."
    Nyelvtanbol hanyas vagy?ja bocs:D
  • davos80
    #24
    Paraszt.
  • kristiaan
    #23
    nokianal kulonben 1,2,3,4,5 a biztonsagi kod ;)
    na most az van h sztem jobb ha telleg visszaadod a gazdajanak, mert meg ha el is fogadja a kodot lehet mar le is van tiltva es a rendorseg is keresi mar, szal ha beraktad a kartyad es a te neveden van lehet holnap mar kopogtatnak is
  • roliika
    #22
    Ezzel az egésszel 2 gond van.
    1: CSAK ügyészségi engedéllyel fogják követni a teló útját, és egy ilyen engedélyhez komoly dolognak kell történnie.
    2: Ha átírják az IMEI számot akkor nincs mit keresni.
  • Szeszmester
    #21
    Értelmezd a mondatot. Nyelvtanból hányas vagy? Ja, bocs. Nem tudja, h ellopták, csak azt, h melyik a te SIM-kártyád. Ha másikat raknak be, akkor küldi az SMSt. Nincs jelzés, csak SMS. Talán a software meg bele van égetve, így nem lehet kikapcsolni.

    És megakadályozza a lopást, mivel a tolvajok tudni fogják, h ha ilyen telefont lopnak, akkor az gáz => nem fognak ilyet lopni.
  • ToMCheCk
    #20
    és ha megváltoztatom a telefon paramétereit? Ez csak megnehezíti az emberek dolgát... bár ez olyan dolog, hogy mi van ha nekem 2 SIM kártyám van?
    Na mindegy biztos hogy ki van ez találva, de szerintem csak a pancserok fognak beleesni abba a hibába hogy egyből beletesznek egy másik kártyát.
  • Neerpelt
    #19
    Haha!
    Ha egy gyilkost 10 év felderíteni a rendőrségnek, akkor egy mobilt soha! :D
  • Coni
    #18
    nem a lopást akadályozza meg, hanem a megtalálástát segíti! Egy telefont, a rádiótornyok háromszögelési módszerrel, szinte méter pontosságal be tudnak mérni! Miután kiveszik belőle a kártyát, már nem lehtséges, ez a telefon a kártyacsere után is nyomon követhető lesz, mert ismeri az eredeti gazda a telefon helyzetét!
  • Griphons
    #17
    Hát akkor inkább egy SonyEricsson k750i-t lopok, az többet tud :P
    Ez a kis bigyó egy k700i-nek a tudásával bír, ami igen jó teló, és valószínűleg a töredékébe kerül. ja persze ott a lopásgátló... hú de jó. Pfff...
  • cateran
    #16
    Ennek az egesznek semmi ertelme:D
    Eloszor is,nem akadalyozza meg a lopast,max megkonnyiti a megtalalast!
    Masodszor,automatikusan kapcsol be?mitol tudja,hogy elloptak?
    Harmadszor,meglepne ha nem lehetne kikapcsolni, miutan elloptak:D (marmint a jelzest)
  • asysoft
    #15
    "...kikapcsolható a telefonfunkció, így az eszköz csak és kizárólag hordozható zenelejátszóként működik."
    A maga 40 mega nem bővíthető memóriájával tökéletes mp3-player.
    A mobil tolvajok ezentúl egy lemerült SIMmel fognak kísérletezni:) Másrészt kétlem, hogy a saját nevükre legyen a kártya, úgy meg sokat ér...
  • N0S
    #14
    meg jo hogy van benne egy ilyen funkcio, hogy biztonsagi kod. igy ha ellopjak szart sem tudsz vele kezdeni, max eladod alkatreszkent, de ugy meg nem sokat ersz el vele..

    ez a lopasgatlo imho eleg otletes kis cucc, de elobb utobb ennek is meglesz a kijatszasi lehetosege.. :)
  • HyperNurbs
    #13
    Adj fel hirdetest hogy ilyen telefont talaltal. Mondjuk mellékelheted a sorozatszamot, hogy a gazdaja ráismerhessen, biztos levan irva neki valahol a telefonhoz kapott papirokban. Gondolom kapsz majd jutalmat is, igy mindenki jol jár. Ha meg loptad akkor *******
  • metaljesus
    #12
    ha elviszed valami mobil guruhoz, az le tudja nullázni szerintem. mint mikor kiszeded alaplapból az elemet, és bios elfelejt mindent. csak kérdés, nem fogja-e azt hinni hogy loptad valahol.
  • GoKu x
    #11
    én speciel azt se tom mi az a M.Tracker
  • artschiatwork
    #10
    well, és ha nekem van ugyanolyan szolgáltatótól másik SIM-kártyám, és azt teszem bele, akkor is bekapcsol a Mobile Tracker?
  • GoKu x
    #9
    vagy estleg program nevet adni amivel lehet így telefon kodot feltörni.
  • GoKu x
    #8
    vkinek vmi ötlete? jó lenne a segitség előre is thx mindenkinek aki próbál segiteni.
  • GoKu x
    #7
    sza akkor mit kéne csin? mondjuk ha bevinném ott sztem elüldenének vagy nem tom, a biztonsági kodot ugyebár ők sem tudják, valahogy elkéne adni vagy nem tom, ujonnan 20ropi amugy. én nem tok vele mit kezdeni így.
  • metaljesus
    #6
    elviszed szakihoz :)

    egyébként szerintem nagyon jó ötlet, csak ott hibádzik a dolog hogy "amennyiben ellopják a mobiltelefont automatikusan bekapcsoljon az úgynevezett Mobile Tracker funkció". namost a telefon honnan tudja hogy ellopták?? ennek inkább úgy lenne értelme, hogy minden új sim-kártyánál automatikusan küldi az infókat.
  • GoKu x
    #5
    hy all!
    Most olyan van, h találtam egy telefont. A biztonsági kodot nem tudom, probáltam az 1,2,3,4- et de nem sikerült. Van vmi megoldás h üzembe hozzam a telcsit. Vagy vmi programmal feltörni, h az megadja a kombinációkat. PLS help fontos lenne
  • valaé valaé ná
    #4
    Symbian telefonokra már vagy 3 éve létezik ilyen. Azt SMS-el is lehet aktiválni.
  • princza
    #3
    Melyik rendőr fog ezzel törődni?
    Most sem törik magukat, pedig egy-két statisztika javulása érdekében riszálhatnék a seggüket!

    De lehet, én vagyok pesszimista.
  • csimmasz
    #2
    Tényleg ötletes csak kár hogy ez is megkerülhetö.
    Igy először mindíg a szerelőhöz kell menni.
  • fawcet
    #1
    Nem rossz ötlet.