869
Az augusztus 20-dikai tűzíjátéknak halálos balesete is lett

A POLITIZÁLÓ EMBEREKET BANNOLJUK!
  • Legend Killer
    #869
    nézzétek meg még ma itt a napi képsorokat. azért ma, mert minden nap frissül és holnap már más lesz. de ezeken a képeken jót nevettem :DD.
  • Balumann
    #868
    Én kint voltam, és nagyon szép volt. Bevetettek mindent, hogy kárpótoljanak a tavaiért :)
  • Dragooon #867
    hát. bánom, hogy nem mentem el. rohadt vihar bekavart :|
  • Dzsini
    #866
    ennyit a viharról, Buda felett kitisztult az ég, szépen átvonult a városon, már nem fúj a szél.
  • Pistike 007
    #865
    Megint fellendült a topik. AJAJ
  • Dexantreal
    #864
    Örülök neki.
  • Ronny
    #863
    a Széchenyi-hegy fölött már tiszta az ég.
  • Dexantreal
    #862
    Eltelt egy év, ismét itt vagyunk és ismét esik ezerrel, dörög villámlik.
    Én a helyükben halasztanám a tűzijátékot.
    De nagyon remélem, hogy idén nem lesznek halálos esetek, sem balesetek, vagy, ha baleset igen, akkor nagyon minimális és a sérülések is.
    A tavaly elhunytaknak pedig:
    R.I.P.
  • mrzed001
    #861
    Hát igen, amikor dilettánsok, álszagértők és a nomenklatúra képviselői összegyűlnek .... a vihar volt a hibás mert jött ... hát gratulálok nekik

    Igen, ha egy meteorit jön, ott is a meteorit lesz a hibás, nem pedig (ezúttal nem a meteor-ológus :p , hanem) a csillagászok, meg a politikusok akik nem adtak nekik pénzt a tevékenységre.

    Egyszerűen zseniálisan gyengeelméjű :))
  • a.carkey
    #860
    Ez sem lehetett semmi!
  • mrzed001
    #859
    Megfordítom a kérdést.
    Mi a faxért nem tudtál róla, hogy ott ítéletidő várható ????

    És ha éppen kint játszik a kertben a csöppség amikor hirtelen lecsap a vihar, na akkor mi van ?
    A probléma éppen az, hogy NINCS MEGFELELŐ FIGYELMEZTETŐ RENDSZER !!!
    Nincsenek meg a felelősök, így senki sem tekinti sajátjának a problémát.

    Én is emlékszem olyan viharra az őskorból, amikor suliból hazafelé majd elfújta 80 kilós pehely testem a szél, illetve párszor siekresen borogatott.
    Akkor is hol a fenébe volt a katasztrófavédelem, aki pölö arra a napra tanítási szünetet rendelt volna el vagy valami ???

    Észre kellene venni, hogy a felelős keresése az egyetlen útja a rendszer hibáinak javítására (megvan ki a felelős, következőnek ha hasonló van majd egy kissé proaktívab lesz az utódja, mert nem akar úgy járni mint eme elődje)
  • Grenzjager
    #858
    mi ez a "lehetett", nincs ilyen


    nem volt....


    amikor meg vihar volt felétek nyilvánvaló nem volt ünnepség az utcában..nem?
  • NFP
    #857
    de uncsi, ti még mindig ezen vitatkoztok?
  • Dunkey
    #856
    Tudom, hogy katasztrófahelyzet stb. de 1000 másik ilyen is lehetett amiről nem tudunk itt Mo.-n és arról ki beszél?
    Itt megint csak a nagy KIAFELELŐS?-hülyeség folyik.

    Vihar meg má erre is volt olyan h repült minden, aztán mégsem voltunk a tévében :D.
  • Grenzjager
    #855
    akkor te még mindig nem érted, nem baj...

    KATASZTRÓFAHELYZETRE ELŐRE SZOKTAK FIGYELMEZTETNI

    leírom huszadszorra is de csak neked, mert látom nem szokásod visszaolvasni, csak behányni néhány sort

    Székesfehérvár, Kaposvár, Hódmezővásárhely elhalasztotta az aug20 rendezvényeket,
    aznap elmaradtak a vitorlás versenyek a Balatonon,
    mit nem lehet ezen érteni, ezért van a KATASZTRÓFA VÉDELEM és a VÉDELMI BIZOTTSÁG.

    Földrengést sem kell előre jelezni?!?!?
    Árvízet sem ?!?! (jha nem is értem mit rinyálnak, jött a víz és kész, miért nem költöznek a hegyekbe, hülye vásárosnaményiek...)
  • Dunkey
    #854
    Ne keresse már mindenki a felelősöket. Volt egy vihar, meghaltak néhányan, de naponta 10x ennyi ember meghal másban. És mégis mekkora balhé van...nevetséges.
  • mrzed001
    #853
    Az átlag ember tanul a saját hibáiból, a zseni már a máséból is, míg a hülye többszöri sajátjából sem képes.
    Nos, azt kell mondanom, hogy sok viszonylatban ez az ország tökhülye.

    Mellesleg olvastam amit írt a meteorológus levelet. Elfogadom, azt hitte ül valaki a túloldalt, nem tudom, hogy az a rendszer küld-e visszajelzést, ha megnézte a címzett az átküldött üzenetet (mint azt tudjuk NEM), de semmibe sem került volna telefonálnia egyet, hogy "ott vagy józsi, olvastad mi a fax jön ?"
    Ezt ő sem tudta kimagyarázni, csak azzal hogy hát nem hirtelen jött és ott olvasniuk kellett volna az üziket, faxokat ...
  • Grenzjager
    #852
    Itt örülni kell, hogy ennyivel megúsztuk és tanulni, rengeteget tanulni belőle
  • mrzed001
    #851
    Hmmmm .... sok sok milliárdokért !
    Annyi pénzért már elvárható lenne, hogy legalább minden 4. zsernyák és tűzoltó és katasztófavédelmis kezében egy tablepc legyen, és online kapják a riasztásokat ... meg hasonló elvetemült technokrata dolgok jutnak eszembe egy amcsi katasztrófatréninges film alapján ...
  • Grenzjager
    #850
    meg az is felelős aki milliókért kiépítette a TETRA rendszert, pont az ilyen eseményekre, hogy sima, akadálymentes kommunikáció legyen a szervek között...
  • mrzed001
    #849
    Amit írok pont az, hogy nagy valószínűséggel NEM kapta meg a felső vezetés a szükséges információkat (vagy csak részinformációkat kapott, vagy csak elbagatelizálva, bár sztem totál semmit)
    Két embernek kellett volna hiperaktivátort szednie véleményem szerint: a katasztrófavédelem és az OMSZ ügyeletesének.
  • Annakin
    #848
    Amit írsz, mind mind azt a feltételezést támasztja alá, hogy igenis megkérdeztek valakit magas szinten, és az a valaki azt mondta, hogy indulhat a tüzijáték. Erről senki sem ír, és nem is fogjuk megtudni ki volt az. A kis bűnbakok pedig nyelik a büntetést.
  • mrzed001
    #847
    Ha csak annyit mondasz, az bizony az.
    Ha ki is fejted utána, hogy pontonként mivel nem értesz egyet, az már nem az.

    Egy vitához ugyanis az kell hogy legyen MIRŐL vitázni, tehát érvek és ellenérvek logikus ütköztetése.
    Azt az ovisok szokták, hogy amikor már kifogynak az észérvekből akkor a miértre a makacs "csak" a válasz (meg hogy behúznak a másiknak).
    Ennél talán egy kissé inteligensebbek vagyunk tán.
  • tomsolo
    #846
    Az nem személyeskedés ha azt mondom butaságokat beszélsz.
  • mrzed001
    #845
    Ha butaság valami abban amit írtam fejts ki eme véleményed, DE ne személyeskedj !
    Moderátorként neked aztán pláne be kellene tartanod ezt a szabályt
  • tomsolo
    #844
    Túl spirázod és butaságokat beszélsz az van.
  • NFP
    #843
    (második riport)
  • NFP
    #842
    A szél túllépte a megengedett sebességet
  • mrzed001
    #841
    Azt mondjuk tudhatja, hogy aug. 20-a van már megint, már megint egy tüzijáték amit nem lát, mert ügyeletbe kell 1,5x-es fizuért éppen csücsülnie ... szóval olyan badarságokat felejtsük végre, hogy őőőő azt neeeem tudhatttttaa .... f-sznem (ha van minimum egy makákó mértetű agya és IQ-ja eléri a 70-et, ha meg nem mégis mit keres ott felelősségteljes munkakörben ??????)

    Semmi köze nincs hozzá, hogy hányan vannak a rakparton, vagy hajókban, gondolom ezt én sehol sem írtam. Viszont azt igen, hogy ha tud róla hogy nagy rendezvény van, és nem veszik komolyan a jelzéseit, akkor át kell lépnie a hivatalos szintet és ESZKALLÁLNI kell a problémát a vezetők felé (saját és katasztrófavédelem egyaránt, ha azok is leszarják akkor mégtovább, akár a polgármesterig !!!)
    Lényegében aki értelmes cégnél dolgozik az pontosan tudja, hogy van lehetőség az eszkallációra (sőt IT üzemeltetés területén kötelező az eszkalációs terv megléte aminek a vége a cégvezető, szóval ha senkit de senkit nem ér el az ügyeletes, akkor felveszi vele a kapcsolatot)

    És akkor most lehet védeni szegényt, hogy ugyan miért nem eszkallálta a problémát tovább ????
  • Cat #840
    A meterológusnak nem kell tudnia róla, hogy rendeznek egy tűzijátékot, vagy bármilyen más eseményt/programot. Ez nem az ő feladata.

    Azt pedig biztosan nem tudja/tudhatja, mivel a munkahelyén ül és dolgozik, hogy hány ember van a rakpartokon, hány kishajó van a Dunán, pontosan hol/merre lővik fel a rakétákat stb. Ezek mind-mind befolyásolnák a dolgot. Mondhatjuk úgy is, hogy az egészhez semmi köze.
  • mrzed001
    #839
    És telefonált is?
    Mert momentán:
    1) feltételeznie kellett volna, hogy nem működött a zárt rendszer (hiszen gondolom azért küldte el annyiszor -5- a riasztást rajta, mert nem kapott megfelelő visszajelzést)
    2) a faxot véletlen összefoghatták más faxokkal ... és máris elkallódott

    Szóval erre mondtam hogy nem volt elég proaktív, nem hívta fel a katasztrófavédelmet, hogy "Te Józsi, megkaptad amit küldtem ?? Értsed má meg hogy k-rvanagy vihar lessz pont a tüzijáték alatt ember ! "
  • tomsolo
    #838
    Folyamatosan tájékoztatott a viharról a kirúgott meteorológus
  • mrzed001
    #837
    Mondjuk ez ugyanaz a radar ;) azzal a különbséggel, hogy a másik helyről a radarképeket visszamenőleg több napra így negyedórára bontva le lehet tölteni, és 2 klikkeléssel egy anigif-et csinálni belőle
    Kérd le pl:
    http://www.metnet.hu/download/radar/hun/radar200608261000.gif -től
    http://www.metnet.hu/download/radar/hun/radar200608262045.gif -ig az idő részt negyedórával növelve (pölö netants-ba batch letöltéssel)

    Easy gif animmal 2 klikkentéssel egymás után lehet fűzni őket és már kész is EZ
  • Balumann
    #836
    1 db felhő sincs az égen :P :)
    Ez jobb csapadékradar sztem így
    Most amióta láttam a linket beraktam kedvencekbe és óránként nézem kb. :)) olyan jó! Tegnap előtt este megmentettem pár ruhát meg ágyneműt az éjjeli esőtől ennek köszönhetően :D

    Egyébként szerintem sem hibás senki ez a vihar miatt. A vihart senki nem tudta megakadályozni, csak azt a pár balesetet talán. Bár szerintem hogyha 8 fele tudatják az emberrekkel a vihart, akkor is lett volna pár ember aki még csak a fa alá tudott volna bemenekülni (vagyis oda menekült volna).
  • tomsolo
    #835
    jesszusom.
  • mrzed001
    #834
    Mázlija volt a parádézóknak, a balaton után kimerült a vihar ereje ...
    Hát igen, jó is az ha van műhódkép is :)
  • mrzed001
    #833
    És hogy senki se mondhassa, hogy nem szóltam előre:
    Délnyugat felöl egy viharzóna tart pontosan Bp felé (metnet csapadékradar).

    A vihar sebessége kb 30-40 kmh (4 óra alatt tett meg kb 150 km-ert), a szélerősség tehát kb 50-55 kmh lehet (a tüzijáték alattinak töredéke, az >100 kmh-val jött, és a csapadék mennyisége >10x-ese volt ennek).

    Most 18:45 van, és még kb 150 km-re van a vihar Bp-től, szóval ha tartja a jelenlegi irányát és sebességét (amit a teljes Mo légnyomási adatok hiányában én kis amatőr ugyebár nem tudok megjósolni), akkor kb 4-4,5 óra múlva ér ide (kb 23:00-ra).
    A környező viharok párhuzamosan haladnak vele (bár Bp környékén Délkeleti a szél ami Bp alatt ÉK-ről inkább K-re változtathatja a vihar irányát ... bár nemtom milyen erősek azok a DK-i irányú szelek), szóval azért én 80%-osra veszem hogy pont telibetalálja a fővárost
  • juzosch
    #832
    Bocs, ez a pattogás nem neked szólt főleg, hanem mindenkinek, főleg a tv-nek meg a politikusoknak.

    Egyébként nem azt mondtam, hogy nem volt nagyobb, hanem hogy ez ritka nagy volt.
  • Grenzjager
    #831
    te se pattogj akkor, de volt ennél már nagyobb vihar is Pesten csak akkor nem volt másféli millió ember az utcán,,,
  • Swy
    #830
    vannak felelősök is de igazából senkit nem érdekel hogy ki a felelős csak azárt hívnak össze rendkívüli gyűlést mert ki kerül a címlapra azzal hogy ő keresi a leghangosabban a felelőst!!


    A másik meg hogy az eső de ami itt baj volt inkább a szél előbb volt mint az ember szval...