74
  • dez
    #74
    Vagy a szemedé... :P
  • metaljesus
    #73
    amikor itt a camponában megnyílt electro world, volt néhány film, amit 299! forintért lehetett megvenni, többek között a "Mi kell a nőnek"-et. na ez az az akciós ár, amivel nagyon nagyon ritkán fogunk találkozni, még régebbi filmek esetén is!

    dez: én igazából semmi különbséget nem látok a videók meg egy dvd között, de ez valszeg a gépem hibája :)
  • rosemberg
    #72
    Ez nem rossz ez a 990 forintos dvd csak hát ha jobban megnézed akkor csupa öreg film és hát ami azt illeti a kalóz felvétel még mindíg olcsóbb és ugyan olyan jó minőség mint a 990 forintos de lehetne ezt lejjebb is vinni csak túl sok kézen megy keresztül és mindenki mohó.
  • WiLDoR
    #71
    én nem veszek dvd-t sok pénzért.
    megvárom inkább, amig kijön újságmellékletben, aztán akkor meg lehet venni olcsón.
    nekem pl. a kill bill 1-2 része megért dvd-nként 990 huf-ot.
    többet meg amúgysem adnék érte, pláne úgy, hogy 1 évben kb. 1x nézem meg...
  • Gerygrey
    #70
    Nem veszem meg, de abba ne szólj már bele hogy mit töltök le, légyszíves. Sajnálok többezer forintot valamire, amit jó ha egy évben egyszer veszek elő. Az írott DVD-imet sem nézem sűrűbben, mert egyszerűen nincs rá időm.

    Különben most adták a TV-ben a Vissza a jövőbe sorozatot. Mivel az első és a harmadik részt nem lenne időm látni, gondoltam letöltöm és kiírom DVD-re. Ha a tévében nézem meg ugyanazt a filmet, az miért kevésbé illegális? Akkor sem veszem meg a DVD-t.
  • NorbyI
    #69
    Aki azt mondja hogy a premier filmek 4-5-6 ezerbe kerülnek azok valószínű sosem vesznek eredeti DVD-t. Megsugom mindenkinek hogy ez az ár már bőven 3000 alatt van pár hónap elteltével meg már 2000 alá megy. Úgy unom már hogy jaj ilyen szar meg olyan szarok a filmek meg nincsen tartalmuk. Bazz akkor ne vedd meg és ne is töltsd le. Olvassál inkább szépirodalmat.
    Ha nem hiszitek nézzétek meg mondjuk az xpress honlapját. Nagyon durva akciók vannak. Én midig innen rendelek.
  • fullosan
    #68
    Én szarok erre az új szarra. Egyszer majd lesz amikor elérhető lesz.
    De addig is 80ft ért veszek 1 DVD-t egy ilyen új lemez meg alapból lehet vagy 500ft és szerintem még nagyon solid voltam.
    4-5k ért nem fogok DVD-t venni
  • arty
    #67
    régen vehettél eredeti dvd-t, baromira nem 4-5k az átlagár ...
  • pbanfa
    #66
    A kalóz dvd-ről nem nyilatkozom, de az itthoni árszabás szerintem felháborító. Soha nem adnék egy filmért 4-5e ft. Akkor inkább valóban megvárom, amig megjelenik újság mellékletként. Nekem tényleg egy csomó filmem van meg igy. Ha meg azt eltörölnék, gondolom mindenki sejti a választ!
    Az az érdekes, hogy a Németországban élő ismerőseinkél a 12 éves fiuk megteheti, hogy a zsebpénzéből megvesz magának egy mesét vagy ami érdekli. Nálunk mikor teheti ezt meg egy gyerek?!
    Egyébként ugyan ez a helyzet a játék programokkal!!!
  • sgbo
    #65
    mondtam : lehet bennem van a hiba (bár úgy tűnik, te sem az átlagba tartozol (ha ennyire érdekel a videó meg ezek a dolgok)...van amiben én is megszállott vagyok - nem árt soha)
  • dez
    #64
    Nem csak egyszerűen "szebb"; sokkal több a részlet.
  • sgbo
    #63
    Most megnéztem a belinkeltek közül a The magic of Flight-ot(1024p). szép, de semmi speckót nem látok rajt (kicsit szebb mint az átlag videók de ennyi).
    Szóval a lényeg hogy nem érzem hogy erre szükségem lenne.
  • dez
    #62
    Egyébként ha olyan fontos a tartalom, akkor olvassatok is néha... Jobb, mint bármilyen film.
  • dez
    #61
    Az #54-esbn lévőket talán jobban viszi.
  • dez
    #60
    Mármint, új tévé kell, mert a régi döglődik: csak HD-s tévét lehet majd kapni.
    Döglődik a DVD-lejátszó: csak visszafelé kompatibilitás keretében fogják tudni a Blu-ray és HDDVD lejátszók a DVD-t.
    Kb. annyiért, mint most a sima. (Nem most, pár év múlva.)
  • dez
    #59
    Ki mondta, hogy kötelező? Azt csinálsz, amit akarsz.
    Én már jópár évvel ezelőtt gyűjtöttem a HD-s cuccokat, amikor a legtöbben azt sem tudták, mi az, mert nem volt reklámozva.
    Viszont reklám/hype nélkül nem történik semmi ezen a téren, mert az emberek többsége nehezen lép tovább a megszokottból, még akkor is, ha érdemes.
    Amúgy pár év múlva nem is lehet majd mást kapni...
  • metaljesus
    #58
    teljesen igaz. nekem pl egy jobb minőségű tvrip is megfelel, ha olyan a tartalom ami nagyon érdekel. lásd stargate sci-fi csatorna felvételeit. az meg már más kérdés ha hozzá nem értők próbálnak valamit összehozni, aztán szétesik a kép meg hasonlók.
  • dez
    #57
    Nekem meg mind a kettő számít... És szerintem aki igazán szereti a filmeket, az nagyképernyőn nézi, ahhoz meg kell a felbontás. Egyszerű.
  • sgbo
    #56
    Egyébként semmi gondom nincs vele, (elvileg fejlődni kell) csak allergiás vagyok arra amikor megpróbálják beadni hogy ez kell nekem, mert ami eddig tök jó volt az valójában egy rakás *****, és valójában nem is élveztem igazán.

    Én egész HD körül ezt a hype-ot érzem.

    Az meg most bizos hogy egy db dvd-t sem fogok lecserélni ilyenre...
  • metaljesus
    #55
    hát ezekhez a videókhoz úgy vélem kicsit izmosabb vas kéne ide :) egy csöppet szaggat kép is, hang is, meg kockásodik is, úgyhogy egyelőre erről a próbálkozásról ennyit :)
  • dez
    #54
    Na, itt van egy pár clip mpeg2-ben is:
    http://www.fusionhdtv.co.kr/ENG/Download/Demo.aspx
  • sgbo
    #53
    nem LCD, hagyományos. Az én szememmel meg semmi gond.
    Az másik dolog hogy -lehet hogy ilyen téren konzervatív vagyok- de én pl. tökéletesen elégedett vagyok a fekete-fehér, meg a megfakult szinű filmekkel is (azt meg utálom is amikor egy filmet "felújítanak"). Lehet inkább a filmek tartalma érdekel, és kevésbé a kinézetük???
    (sőt a túlzott élesség sztem sterillé teszi a képet-valahogy nem szimpatikus)

    Akinek meg más a szempont, az lehet hogy odavan a tűéles képért. Kinek mi a lényeg....

    De az sztem nem igaz hogy a DVD-nek nincs jó képe...
  • dez
    #52
    http://www.apple.com/quicktime/guide/hd/
  • dez
    #51
    Itt h.264-ben vannak HD-s cuccok (is), de ehhez komoly gép kell.
    Mpeg2-t, divx-et, stb. nem nagyon tudok most, csak torrent oldalakon.
  • dez
    #50
    Na jó, csak így nem lehet tudni, hogy végülis min nézed, mi az összehasonlítási alap.
    Én szerencsére nem vásároltam be műsoros DVD-ből, nincs mihez ragaszkodjak. :)
    Évekig nem fogok HD-s lejátszót és műsoros lemezeket sem venni.
    De a szemem az jó.
  • dez
    #49
    Aha, utólag. :)
  • dez
    #48
    Bár nem tudom, hogy a "sikképernyős"-ön LCD-t értettél-e...
    Nos, vannak (itt is) páran, akik hánynak tőle, ahogy kinéz akár egy DVD is egy HD-s LCD-TV. (Nem feltétlenül az utóbbi hibájából.)
    Gondolkodtál már azon, hogy talán nem mi vagyunk a "vájtszeműek", hanem a te szemed nem olyan jó?
  • sgbo
    #47
    ennyire nem értek a TV-khez (igazából konkréten hogy miért ilyen amilyen nem is érdekel), csak a szubjektív tapasztalatomat tudtam tolmácsolni.
  • metaljesus
    #46
    de, mondtam hogy "egyébként igen, azok tökéletesek lesznek" :)
    és köszi
  • dez
    #45
    Figyu! Attól, hogy 80cm, meg Sony, még lehet SD-s (standard resolution), és az is, lévén CRT. (De nem HD-s CRT, mert a Sony olyat nem gyárt.)
    A Thompsonról sem írtad le, hogy most projektoros, vagy DLP, vagy mi a szösz.
    Attól, hogy elvileg HDTV, nem feltétlenül jön ki rajta.
    Ezek azért számítanak, mert ha SD-re vannak optimizálva, akkor próbálják élvezhetően megjelenítani azt, így kebésbé jönnek ki a DVD hibái, nem annyira feltűnő a kisebb felbontás. Viszont természetesen nem olyan éles a kép, mintha HD lenne, hanem kicsit elmosott. Különben pixeles lenne... De ugye nem az.
    Nos nekem speciel sokkal jobban bejön egy tűéles nagyfelbontású kép ekkora képernyőkön.
  • dez
    #44
    Pl.: WMV-HD videos@MS
  • dez
    #43
    Kérdeztem valamit, de nem válaszoltál.
  • sgbo
    #42
    A sony-t már minőségi TV-nek tartod??? mert azzal sincs semmi kockásodás meg ilyesmi.(amúgy SCART-on)

    (olyan HD-s cuccról mondtam amit direkt azért mutattakhogy HD milyen szép...)

    Összességében :
    a, a normális DVD képminőségével nincs semmi gond
    b, ennél persze kicsivel szebb a HD (de vannak vájtfülüek, úgyhogy biztos vannak vájtszeműek is)
    c,HD/BR nem oly előrelépés mint anno a VHS (mivel csak minőségben ad némi plusszt) - ezért nem éri meg lecserélni a DVD lemezeidet (szintén szvsz)
    d,viszont a nagy Hype lényeg a DVD piac telítódőtt (régi filmeket már nagyrészt beszerezték az emberek) nincs benn növekedési kapacitás, ezért kihoznak új formátumot hogy vedd meg megint az egészet...
    e, fil élvezeti értékét nem növeli a minőség ilyen mértékű emelkedése (kivétel a gyagyi akcófilmekét ahol csak a szép robbanásokon van a lényeg). szerintem.
    f,én a magam véleményét mondtam csak. (mint ahogy te is csak a sajátodat)

    OK, jöjjön ki de mennyi gebasz van ezért a kis minőségjavulásért : kell egy HDTV (nekünk mázlink hogy van, de ez ritka), kell új lejátszó (ráadásul két formátum van), beszerezheted megint amit már megvettél DVD-n, meg az a szarakodás a HDCP körül...
  • Mardel
    #41
    Ha gondolod van róla egy videó.itt
  • Mardel
    #40
    ááá, aszittem egy UltraHDTV screenshot van a link alatt :) na arra azért kíváncsi lennék

    Bemész egy képszerkesztő prgiba, csinálsz vmi okosat ekkora felbontásban, lemented és megnézed.
    Még neten sincsenek screenshotok sztem, lévén hogy jelenleg csak 2 ilyen kamerával rendelkeznek.
    Monitoron meg látnád a csóka haját közelről ilyen felbontásban aztán tologathatod az egérrel.
  • metaljesus
    #39
    "Tele a net fake (nagyított), vagy egyéb okból homályos "HD-s" cuccokkal..."
    na pont ezért mondtam hogy linkelj egyet, nehogy valaki elsüsse a népszerű "gugli a barátod" poént. egyébként igen, azok tökéletesek lesznek kipróbálni. (meg hogy milyen codec kell hozzájuk, de azt már megtalálom magam is :))
  • dez
    #38
    És most szerinted mindent elmond, hogy Thompson, vagy Sony?
    Nem márka, fajta... Projektoros, gondolom.
    Hogy van összekötve a tévé és a lejátszó?
    Néhány HD-s video... Tele a net fake (nagyított), vagy egyéb okból homályos "HD-s" cuccokkal...
    De győzködjön téged a radai rossebb! :DDD Légy boldog a DVD-iddel!
    Csak ne beszélj mindenki nevében arról, hogy nem kell ennél jobb.
  • sgbo
    #37
    fél éves Thompson (meg van egy 80cm Sony (síkképernyős) a másik szobában azon is ugyanilyen jó minden), (elvileg HDTV) meg olcsó fajta Yakumo DVD lejátszó.
    számítógépen láttam én is néhány HD-s videót (mostanában nagyon terjednek). hát nem voltam elájulva tőlük. Picit szebbek, de semmi különös.
  • dez
    #36
    Pártíz megások jók? Rövidebbet nem nagyon tudok így hirtelen.
  • metaljesus
    #35
    tudsz linkelni valami normális rövid kis hd videót? kíváncsi lennék így monitoron milyen a minősége