491
  • djukel
    #1
    A Bush kormányzat sikeres hittéritést csinalt az elmúlt 6 év alatt. Igy kell agyat mosni.
  • tdlgothic
    #2
    "A kutató szerint az USA különösen erőteljes fundamentalista vallásai állnak az eredmény mögött"

    lol, vagy csak simán idióták az amcsik. De nem is olyan meglepő ez az arány
  • syn7h37ic
    #3
    Bizonyíték arra, hogy az amcsik maguktól semmit sem tudnak kitalálni, feltalálni....stb.
    A legtöbb tudós importált. Lást Szilárd Leó Teller, és még sokan mások...
    Ha senki sem segítene nekik, szvsz visszasüllyednének a középkorba :D
  • gyuri12
    #4
    azért nem hisznek az amcsik az evolúcióban,mert ők még mindig csak majmok:D
  • raingun
    #5
    Ne feledjük hogy maga a társadalom is arra van berendezkedve, hogy a nép buta. Persze nálunk sem rózsás a helyzet, de ott azért elég dúrva.

    Amúgy addig nincs baj, amíg nem kezdik el bombázni azokat, akik egyetértenek az evolúció kérdésével.

    Sokan mondják még hogy nem HISZNEK az evolúcióban, de ez nem hit kérdése, ez BIZONYÍTOTT.
  • eörgs
    #6
    akis primitívkék
  • rigidus
    #7
    Azt nem ertem, hogy szokenos, rendoros viccek mar vannak, de hulye amcsis viccek miert nem szuletnek?
  • vttomi
    #8
    nemrég megkérdezték az amcsikat, mekkora egy atom
    diónyitól ököl nagyságúig mindent mondtak
  • Alfa Of NS
    #9
    Te is csak hiszel. Az evolucio nem bizonyitott.
  • kev
    #10
    Amerikai hidegáborús vicc, tessék :
    Amcsi farmer : Jobb ma egy persing (légelhárító rakéta) a tanyámon, mint holnap egy ruszki az anyámon. - Hofi.
  • Axon
    #11
    Az összes szőke nős viccben cseréld ki a "szőke nő" kifejezést az "amcsi" szóra :-)
  • Wampire1
    #12
    Az amerikaiak nem éppeszüek ez tény.(ki más tudna végignézni egy pankrációt : )De amennyire elfogadják mindenfelé az evolució elméletét az is beteges.ÉN is jó pár évig hittem benne ,de most nem mondom, hogy ellene vagyok, de jócskán meginogtam.Tudtátok hogy az evolucióra semmilyen bizonyíték nincs?Csak elmélet, semmi több.Ráadásul annak is ősrégi.Darwin még azzal védekezhett, hogy nem tártak fel elég leletet és stbstb. De mostanra már leletek milliói kerültek elő, és amit ő megjósolt, hogy rengeteg átmenetet fogunk találni az nem következett be.Sőt. eddig egyetlen egyet sem találtak.Az evolució elmélete szerint a pikkelyből alakultak ki a tollak majd abból a szőr (vagy fordítva de most ez mind1) mégsincs pl egyettlen olyan lelet amelyik félig pikkely félig toll vagy szőr.Aki már látott tollat közelről az megmondhatja , hogy hihetetlenül bonyolult szerkezet, és az h. hirtelen pl szőrből létrejöjjön lehetetlen.Legfeljebb nagyon nagyon lassan de erre sincs semmi biz.
    Az archeológiai leletek is mind azt mutatják hogy a fajok hirtelen jelentek meg. Minden átmenet nélkül.Végig ilyenekkel találkozunk hogy egyik rétegben még nincsennek halak, a következőben már vannak, itt még nincsennek emlősök a következőben már vannak.Sehol semmi átmenet.Az ember evoluciójára vonatkozó leletek is nevetségesek.Már eleve abba is belegondolhatnánk ha az ember a majomból alakult ki, hol vannak az átmenetek?És miért létezik még mindíg majom, ha az a fejletlenebb változat?Mi történt az átmenetekkel?Azok fejlettebbek voltak nem?
    Tudtátok hogy az összes emberre vonatkozó lelet elfér egy kisebb biliárdasztalon?A döntő leletekről is kiderült hogy hamísítvány.(Hú hogy mekkora fikázást fogok én itt kapni,próbáljatok inkább ne leszólni hanem meggyőzni oks?:)
    Szóval aki azt mondja bizonyított az bizony jócskán téved ,egyszerüen ahogy most elképzelik az evoluciót az nem igaz.
  • rigidus
    #13
    Ezzel az erovel a mai orvostudomany sem bizonyitott, csak mukodik.

    Az evolucio bizonyitott, de vannak akiknek ez keves. Ok "hivoknek" nevezik magukat.
  • kiskorúbézoltán #14
    "persing (légelhárító rakéta)"

    Ez most egy kicsit visszafelé sült el ...
  • Caine
    #15
    Az ember nem a "majomból alakult ki".
  • Duncan Idaho
    #16
    Hát valójában ebben a politika a csúnya!
    Nem mindegy hogy az a paraszt aki a földet szántja 60 éve és az unokályát is erre neveli mit hisz?
    Az hogy a pártok Ilyennel szereznek előnyt, az maga a tudatlanság meg a barbarizmus!

    Ez a mai tudomány szerint se telljesen bizonyított ( már az evolúció ) de per pill ez a legjobb amink van.

    Attól még lehetne tanítani úgy mint "Ez egy feltevés"
    Elvégre ha rá akarunk jönni a megoldásra minden ötletet ismerni kéne!
  • virs lee
    #17
    De.
  • mzprox
    #18
    Az evolúció egy egyszerű elmélet, ami csak annyit mond, hogy ha bizonyos feltételek adottak akkor működik (mármint maga az evolúció.) Ha kicsit szűkitjük a foglamat az élőlényekre (mert elsősorban ezek rájuk jellemzőek) akkor az említett feltételek az öröklődés, változékonyság és változatosság ill. a szelekciós hatás megléte. Elvileg ha bármilyen rendszerre igazak ezek a feltételek akkor ott evolúció lehet/van.
    Az valóban nem bizonyított (mivel nem is igazán lehet) hogy az élet evolúcióval alakult ki, de a legtöbb adat ezt mutatja, és legalábbis nem cáfolja még semmi. (megválaszoltalan kérdések vannak, de ezekre is léteznek legalábbis hipotézisek)
  • kow83
    #19
    A sötét 21. században minden megtörténhet... :)
  • Wampire1
    #20
    Azért az orvostudományt ami megfigyelésen és kisérleteken alapszik ne hasonlítgassuk egy feltevéshez.Amúgy mondjatok már bizonyítékokat mert érdekelne, én pl tudok egyett ketőtt de azok sem vezettek új fajok kialakulásához csak egy fajnak más változata.(Kutya,Ló) De ettől még nem lesz mondjuk a halból vagy gíkból madár.
  • kow83
    #21
    Atomot nekik! Akkor megtudják mi a gyorsított evolúció.

    (ezen hozzászólásom miatt már valószínüleg holnapra a seggembe épít a pentagon egy radar és lehallgatóállomást :))
  • Adam II
    #22
    Nem az amerikai emberek tehetnek erről hanem az oktatási rendszer. Ahelyett ,hogy általánosban a függetlenség napjáról a hálaadásról meg csak amerikai dolgokról tanítanák a gyereket inkább az általános műveltségre kéne koncentrálni.

    Mi is kb. ugyanilyen szinten lennénk ha csak Mo. földrajzát meg történelmét tanítanák elemiben az általános műveltséget pedig csak egyetemen meg fősulin.

    Másik nagy gond amerikában a vallásosság. Én a vallásnak tulajdonítom be azt ,hogy az amik tabuként kezelik a szexet az erőszakot meg természetesnek veszik hiszen melyikből is van több a Bibliában? És ez a vallás miatt nem hiszik el az Evolúciót.

    Ettől függetlenül én nem utálom őket. Ez az Amcsi utálat csak azóta divat amióta Bush az elnök meg Irakban háború van. Ezelőtt 10 évvel nem ütköztem mindennap "rohadt bunkó amcsik" cikkbe.
    Szerintem szánalmas ,hogy minden utolsó paraszt aki még saját országa határain kívül nem is járt most fújogja őket mert ez a divat ezt látja a TV-ben meg az újságban és ő állítja ,hogy az ő agyát már pedig nem mossák.
  • Dying Soul
    #23
    Ez nem lehet NWO alap?
  • [NST]Cifu
    #24
    (ki más tudna végignézni egy pankrációt : )

    A Pankráció igen népszerű közép-amerikában és japánban is... :)

    Tudtátok hogy az evolucióra semmilyen bizonyíték nincs?

    Nem igaz. A fajok fejlődése, az alfajok létrejövésének mechanizmusa ismert és bizonyított biológiai tény. Legegyszerűbb példa az emberi alfajok (europid, mongoloid, negrid és veddo-ausztraloid) lokalizációja. Ausztraloid ember például kizárólag ausztráliában létezett (ma már a szabadabb vándorlási lehetőségek miatt már az egész világon), mivel elszakadva a nagyobb kontinensektől, elszigetelten fejlődött.

    Sőt. eddig egyetlen egyet sem találtak.

    Javaslohatom, hogy az összeesküvés-elméletekkel foglalkozó oldalak helyett inkább kérdez meg egy biológust. Elvégre is ez a szakterülete. ;)
  • Dying Soul
    #25
    Kiralitás szerint vagy hozták az életet ide, vagy teremtették, tehát kizárni semmiképp nem lehet felsőbbrendű hatalmat. De vakon hinni benne azért egész más. Az evolúcióban legalább felfogható logika van.
  • panther112
    #26
    Az evolúció egy meglehetősen jól alátámasztott szelete a tudománynak, az egyházak, és az évezredes vallási dogmák miatt cikkeznek még a mai napig is róla minden baromságot. Ha nem lenne ez a felhang, akkor régen lekerült volna a porondról.
  • Csepesz
    #27
    Ha drasztikusan változnak a körülmények akkor gyorsabban végbe megy az evolúció!! Egyébként egy felsőbb rendű lény jelenlétére pl isten van bizonyíték??? Vagy ha tényleg valamilyen természet feletti rő munkálkodik akkor miért alakult ki ennyi vallás??Vagy pl a növény nemesítés vagy az állatoké az szerinted nem egyfajta evolúció?? Azt szaporítom amelyik nagyobb hozamot hoz! Vagy miért van egy csomó állat faj amelyik annyira közeli rokon hogy képesek kereszteződni(tirgis-oroszlán,ló-szamár,kutya-farkas,stb)
    Az evulúció elmélet egyfajta alkalmaszkodási elmélet is lehet és pl a pikkelyes példádra mi van ha pl a szőr nem a pikkelyből alakult ki hanem mellette a megváltozott körülményekre egyes fajok szervezete így reagált??? vagy a Darwin pintyek evolúciója amit az utóbbi 20 évben jegyeztek fel mint változás ???
  • Nethyrrea
    #28
    az amcsik mindigis a rengeteg eszükről voltak híresek....
  • kow83
    #29
    Ajaj, kezdődik a FALME =)
  • Gladiator
    #30
    ez érdekes
  • Alfa Of NS
    #31
    "Ezzel az erovel a mai orvostudomany sem bizonyitott, csak mukodik."

    Kezded kapizsgalni... Az orvostudomany egy reszere pont ez igaz.
  • Alfa Of NS
    #32
    Lasd #18.
  • Ajnasz
    #33
    Tudjátok, szoktuk azt mondani, hogy aki hülye, haljon el. :)
  • panther112
    #34
    'miért létezik még mindíg majom' napersze: majom, azt ugye nem gondoltad komolyan, hogy a mai majmok uazok, mint amik x évvel ezelőtt éltek. Gyűjtőfogalomként használod ezt a szót, az embert viszont nem, és ezzel csapod be magad.

    'És miért létezik még mindíg majom, ha az a fejletlenebb változat?' Mi az, hogy fejletlenebb változat? A saját ökológia fülkéjében még mindig az adott majomfélék a legfejlettebb változatok. Egyszerűen az ember, és a 'majom', vagy sokkal inkább, a különböző majomfajok más-más fülkékben vannak, ezért nem evolúciós vetélytársak.

    'Mi történt az átmenetekkel?Azok fejlettebbek voltak nem?' Mármint mihez képes? Az akkori nekik megfelő rivális fajohoz képest?- természetesen nem. A ma élő emberfajhoz képest?- nem. Egyébként az is nagyon rossz az egész elgondolásodban, hogy nem látod, hogy a létrejövő fajok új ök. fülkéket is létrehoznak.
  • panther112
    #35
    lol ez a mindíg
  • panther112
    #36
    Ja, hogy ezt Te írtad így, már egészen megrémültem, hogy hogyan írhattam 2 ekkora hibát, ráadásul 2x is.
  • Morden23
    #37
    "az amerikai felnőttek több mint fele nem tudja, mennyi idő alatt kerüli meg a Föld a Napot, talán nem is olyan meglepő, hogy az USA lakóinak nem igazán fekszik az evolúció elmélete sem"

    Szerintem kibaszott meglepő. Az egyik "hit" kérdése, mindenki eldöntheti, hogy "fekszik-e" neki az evolúció, vagy nem, a másik meg olyan szinten általános műveltség, hogy az már szégyenteljesen triviális.

    Ismertem egy csajt régen, aki 17 évesen, biológia órán a következőt mondta az ember szaporodásáról: "A férfi a hímvesszőjét belehelyezi a nő csiklójába." Utána kontrázott azzal, hogy nem tudta, hány nap van egy évben. "Olyan 300 körül."

    Szerintem a vallási meggyőződés és az abszolút suttyóság között még akkor is mély a szakadék, ha elég bigott és szemellenzős dolog elutasítani mindent, ami nem Istennel magyarázza a világot.
  • Ajnasz
    #38
    Mellesleg felhívnám még a figyelmet a cikk első mondatára:
    az amerikai felnőttek több mint fele nem tudja, mennyi idő alatt kerüli meg a Föld a Napot

    mókás dolog ez :)
  • mrzool
    #39
    Mókás? Inkább szomorú. Kíváncsi vagyok, vajon a lakosság hány százaléka van tisztában azzal, hogy a Föld nem lapos, a Nap körül kerint, és nem 6000 éve létezik a világ. A sort pedig lehetne folytatni a végtelenségig, az tény, hogy a jelenlegi amerikai kormányzat mindent megtesz a valódi tudomány visszaszorítása érdekében.:(
  • Wampire1
    #40
    "Nem igaz. A fajok fejlődése, az alfajok létrejövésének mechanizmusa ismert és bizonyított biológiai tény. "
    Én is felsoroltam két példát (kutyákon belül mennyi van már!LOvaknál is póni meg a b***ott nagy mittomén milyen lovak.)
    De sehol sem lett új faj.
    A fő kérdés még mindíg az:miért nincsennek átmeneti szervek, testrészek?Miért tökéletes minden élőlény?Minden szervének megvan a maga funkciója,ami hihetelenül bonyolult.az egyik mikroszkópikus élőlénynek villanymotorhoz hasonló szerve van, megvan hozzá mindene.Forgórész,állórész stb. Ha bármit kiveszel belőlle nem működik.Más funkciót meg nem tölthettek addig be mert teljesen feleslegesek lettek volna.
    Tudtátok hogy csináltak mutációs kisérleteket is gyümölcslegyeken?Millió kisérleteket végeztek rajtuk több százezer(vagy több ezer) generáción kersztül.Eredmény: nuku életképesség.Elkorcsosulás az viszont volt.Szaporodni se nagyon voltak képesek.Az eredeti egyedek mindig életképesebbek voltak mint a mutánsok.És egyettlen egyszer sem jött létre új faj.Majd néhány mutáns generáció után,(amelyek képesek voltak szaporodni)megint az eredetivel megegyező legyek keltek ki.Visszaszerezték eredeti formájukat.