212
  • Ajnasz
    #52
    Elmegy iskolába, ahol meg lehet tanulni gépelni, akkor látni fogja, mit ír, nem fog sorokat írni.. Minden billentyűnek megvan a szerepe, nem kell leszedni egyet sem, elég ha nem rendezik át teljesen a kiosztást. Ha valami nem tetszik, meg átírod a configot és kész.
    Bahha, milliók éheznek, háborúk, járványok mindenfelé, fajok halnak ki mindeközben..
  • Turul1
    #51
    pont most akartam u.ezt leírni...
    kössz.
  • Mardel
    #50
    Forrás:
  • Mardel
    #49
    "ott a kép bakker ki lehet venni azt a qrva billentyűt..."
    nc.
    Egy laikus megoldása.

    "szerencs a g15ömön van küln bomb a windows gomb letiltására:D"
    De azért szereted, hogy nincs ékezetes betű.

    Amúgy legegyszerűbb megoldás a windows billre, az ha registry editorben letiltod a működését:

    "A Windows billentyű letiltható...


    Az alapértelmezés szerinti működésnek erre a kívánt állapotra való átállításához a következő műveletek megadott sorrendben való, pontos végrehajtására van szükség, tudomásul véve az esetleges kockázatokra való figyelmeztetést.


    műveleti lépések

    0. Indítsuk el a Registry Editort (Start » Run/Futtatás » REGEDIT.EXE).

    1. Nyissuk meg a(z) HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Control/Keyboard Layout nevű kulcsot.

    2. Hozzuk létre vagy változtassuk meg a(z) Scancode Map nevű, binary típusú bejegyzést, 00 00 00 00 00 00 00 00 03 00 00 00 00 00 5B E0 00 00 5C E0 00 00 00 00 értékkel megadva. "

    Forrás:
  • Kecske85
    #48
    Hát ez az ember szimplán elmebeteg.
    Van a piacon millió különféle billentyűzet, hogy mindenki találjon igényeinek megfelelőt.
    Amelyik gomb meg nem kell, szedje ki.
    Én is mindig kiszedem a bal win gombot.
    A legidegesítőbb az enter melletti power...
    (és ezt ki se lehet szedni)
  • UnnameD
    #47
    Szerintem legyen mindenkinek kínai karakteres billentyüzete, minden egyes karakternek külön billentyü. Oda már tényleg nem kell kapsz lok
  • CUCLI
    #46
    ez hülye xDDDD az a ventri gombom :C
  • InfectedMann
    #45
    "Tűnjön el a billentyűzet :DDDDD"
    hát igen :D jólenne már gondolatokkal vezérelni a gépet...
    "Capslock, NumLock, MS Gomb Monnyon le!"
    Egyet rétek :D De azért az insert gombot sem szoktam sokat használni szal az is mehet a süllyesztőbe
  • Egerwin
    #44
    Én inkább a shiftet alakítanám át ctrl+alt+del gombá, mivel az a legszélesebb gomb, illetve kivenném az egyik win gombot, mer minek abból kettő?
    Egyébként és sokszor szoktam használni a caps lockot, mivel gépelésnél, kódbeírásnál, stb...-nél jól jön. A többi gomb meg kell!!!
  • JedCorel
    #43
    Capslock.

    Ilyen hülyeséget
  • Lazarus
    #42
    Capslock, NumLock, MS Gomb Monnyon le!

    Én WASD helyett ESDFel játszom, könnyen hozzá lehet szokni és sokkal több gomb lesz a kezed körül (három ^^)

    Capslockra bindelni nem praktikus MMORPGkben, szal az nálam a szekrény alján figyel évek óta ahogy az MS gomb is
  • gameplusz
    #41
    Tűnjön el a billentyűzet :DDDDD
  • dez
    #40
    Diagnózis: Caps Lock fóbia. Jav.: pszichoterápia... :P
    És vegyen olyan billentyűzetet, ahol van egy kis rés a Caps Lock és az A között.
  • VRSDM
    #39
    a fickó egy barom...

    end- home hogyne kéne? neten forumokba totalcommanderbe szövegirásnál azzal ugrálok ide oda... nekem a shift is kell meg az egész ugyis vakon gépelek akkor meg már eleve vágom az egész billemet kivülről belülre és nem nyomok félre hameg mégis akkor egyből látom ugye... ennyi a megoldás... ez egy nyomorék
  • janos666 #38
    Ja tényleg, kukac, de a V betűn nincs más, simán mehetne ctrl-el. Én balkezes vagyok, mégse kell a baloldali ctrl.

    Amúgy A Razer gyárt és hoz "hamarosan" (4 hónapja hamarosan...) forgalomba olyan billentyűzetet ami bármely gonb szabadon átkonfigurálható egy adott programhoz. Kikapcsolhatod ami nem kell, felcserélhetsz bármit bármire...
  • asysoft
    #37
    Ilyen hülyeséget... Attól még hogy neki felesleges, más használhatja. Mint pl én sokakkal ellentétben használom a win gombot (win+e, win+d), a homeot, endet...
  • 0Speed0
    #36
    Ja és 20 játékhoz veszel 20 fajtát? Sztem a két véglet lenne a megoldás...ugyan az a modell a jelenlegi és ugyan az a "felesleg" nélküli...így azt veszed meg amejiket akarod
  • Cat 02 #35
    szerkesztő kitépte miattunk a Caps Lockot :) ?
  • ebertek
    #34
    Home-End, PgUp-PgDn nem árt, AltGr kell még a @-hoz is (nem tudom, hogy miért nem volt jó a magyaroknak a Shift+2...). A jobb oldali Ctrl-t, Win gombot, meg ami mellette van ilyen nem is tudom hogy micsoda, azt nem használom soha viszont (de lehet, hogy a balkezesek igen?).
    F gombbol is kicsit sok van szerintem... Num Lock, Scroll Lock tök felesleges. A Caps Lock kinyírásan csak ezen gombok eltávolítása után gondolkoznék....
  • lalakov
    #33
    "Netán a home és end gombokat gyakran nyomkodjuk?" Naná, játékban az End a gránát eldobása, a Home változó mellékszerepet tölt be.
  • mesor
    #32
    "pl. egy FPS játéknál eleve csak azok a gombok lennének aktívak, amiket használsz is benne"

    Erre ott vaqn a Z-board nevezetű bill. :)

    Játék elött átcseréled és csak azok a gombok aktívak amiket használsz.
  • lalakov
    #31
    Meg lehet próbálni caps lock nélküli billt. is gyártani, aztán kiderül, hogy megéri-e. Lényeg, hogy legyen ilyenis-olyanis és akkor mindenki boldog lesz. Engem egyáltalán nem zavar, persze ez abból is adóhat, hogy játéknál nem a wasd-t használom, ( mert túl sok, egymástól elkülönítettlen gomb van) hanem az irány gombokat és környezetét. Valaki említette, hogy gondot okoz neki a power gomb (és társai) is. Szerintem ez nem gond, csak olyan billentyűt kell venni, amin jó helyen van.
  • sgbo
    #30
    Pause pl. kell a Hearts of Iron-hoz (nem konfigurálható másra) a leglényegesebb gomb (az egyetlen amit az ember használ e játékban).

    Viszont a Power gomb néha közel van hozzá az ember könnyen mellényúl - nem kell ecsetelnem mekkora szívás
  • assdf
    #29
    Öszintén szólva a caps lockot ritkán használom, de azért néha jól jön, és tényleg nekem speciel a medal of honorban erre van beállitva az ugrás :)
    Na de mégjobban a dolgok mélyére nézve, én a jobb oldali shiftet gyakorlatilag még az életben nem használtam. Szóval bzitos van mindenkinek olyan gomb amit nem nagyon használ, de másnak meg lehet hogy az pont jó hogy ott van, nem kéne ezen változtatni
  • janos666 #28
    1: Akinek nem kell az a képen látható módon iktassa ki.
    2: Én használom néha. (mikor nyomtatott nagybetűs kódot kell írkálni, ilyen KHZ-45-HGJ...)
    3: A sysReq gomb kell, mert ma használjuk PrintScree-nnel mindíg és mindenhol üzemelő screenhot készítésre. (vannak rá jobb programok, de ha nem készültünk rá akkor ez mindíg működik)
    4: Ma már az ég világon semmire sem használjuk a Scroll-lokkot, csakis egy két régi DOS-os program használja, semmi ami windows alatt fut (windows alatt talán valami ritka programozásra használt program, de az is régi...) Szintúgy a Puse gonb se nagyon funkcionál már, de néha azért jól jön (pl. bootoláskor megállítani a diagnosztikai dumát...)
    5: Minek a numlock gomb? Miért ne lehetne mindíg bekapcsolva a numerikus billentyűzet? Oda nagyon nehéz félreütni...
    6: Ki hányszor használja az AltGR gombot vagy a mellette lévő második ctrl gombot? Netán a home és end gombokat gyakran nyomkodjuk?

    Szirintem az egyetlen amit száműzni kéne az a Scroll lock, nem a caps lock amit használunk is.
  • fourgee
    #27
    Hát igen, önreklám. Meg zavarja hogy még nem hozott létre semmit, ezért benne van a pusztítási ösztön, és ezzel akar feltűnni. Inkább azért gyűjtene aláírást, hogy az új billentyűzetekről ne spórolják le az Insert gombot középről. Munkám során szükségem van az Insert-re és a numerikus billentyűzeten a számokra, egyszerre. Mivel a munkahelyen béna új billentyűzet van, ezért állandóan NumLock-ot kell nyomkodnom. Igaz, vannak máshol is számok, de még így is gyorsabban megy, csak baromi kényelmetlen... Amire tényleg nincs szükség, az a Win billentyűk, csak akkor használtam, amikor épp nem volt működő egerem. De működő egér nélkül meg kész öngyilkosság Win-t használni.
  • metaljesus
    #26
    azért vannak ez irányú fejlesztések is
    szövet-billentyűzet
  • sgbo
    #25
    hát én nem nézek rá a bill.re miközben játszom...nincs rá idő..pont ezért van nagyon szar helyen az a caps lock.
  • roliika
    #24
    Izééé...ez a cikk egy másik ismertebb portálról származik...köhmmm.
  • NeoMaN
    #23
    A gomb oké, de a funkciója (caps) alég sok embernek értelmetlen.
  • NeoMaN
    #22
    Sztem meg valahol igaza van....
    MINDEN fejlődik a PC iparban, egyedül ez a szánalmas billentyűzet ugyan-olyan mint 15 éve. A caps lockot és a win billenytyűket gyűlölöm, és az eddigi 13 év számítógépezésem alatt csak véletlenül nyomtam meg én is.
    Miért nem fejlesztenek valami nagyondurván energonómikus, szinte gyurma szerű puha anyagból lévő bill.-t, amire jó rátenni a kezed, nincsenek rajta felesleges gombok, nem kell ennyire lenyomni a billentyűket (pl. egy FPS játéknál eleve csak azok a gombok lennének aktívak, amiket használsz is benne) stb.stb.
  • Myron
    #21
    caps lock igen is fontos a gamerekenek mivel a wasd közelépen van. sőt. iszonyat fontos. nagyon király hogy ott van. és olyan funkciókat is be lehet tenni alá amit ha akarunk ellenőrizni h aktiválva van e, csak rá kell nézni ég e a lámpa. pl burst fire...
    nem pazarlok el 3 golyót hanem csak ránézek, hopp, be van kapcsolva, előbb kinyomom, aztán mehet a single shot.
    feltéve persze ha a HUD nem írja ki h min áll.

    de bármit be lehet rakni rá, és ez jó!
  • turul16
    #20
    En az MS gombokat utalom,
    Nem lehet meg valahol kapni jofele (uj) angol pc-101 gombos qwerty billentyuzetet ? Az enyim elegge kopott mar.
  • sgbo
    #19
    Jogos. Nem eltüntetni kell, hanem átrakni. WASD-hez túl közel van a Caps Lock-néha megszívom miatta.

    ugyanez windows gombra, és méginkább a Power gomb-ra érvényes.

    dugják el őket inkább a jobb felső sarokba vagy vmi...
  • metaljesus
    #18
    mondjuk tényleg idegesítő amikor véletlenül benyomva marad és nem néz fel az ember, aztán lehet pár sort újraírni. ennek ellenére egyszerűbb lenne egy apró kis program, ami letiltaná a működését szvsz.

    a scroll lockot szemény szerint soha nem használtam még. a pause break-nek meg szerintem elég fontos szerep jutott: amikor a gép megszámolja a memóriáját, akkor a boot folyamat alatt kidob egy táblázatot is a memóriáról, vinyókról, dvd-kről stb. na ha valami gebasz van a gépeden, akkor itt tudod megnézni hogy a rendszer egyáltalán látja-e az új jövevényt. viszont ez a kép csak pár mp-ig van, és ezt lehet pause-olni, hogy megnézd mi nem stimmel.
  • SoulHUN
    #17
    Basic: régebben, ha pl. pascal-ban sikerült összehozni egy végtelen ciklust a Ctrl+PauseBreak -el tudtad megszakítani a futását.
  • SoulHUN
    #16
    Igazatok van. Ez a faszi tényleg egy f*sz. különben is ha kiabálni akarok AA-alatt akkor csak benyomom, jobb mint a shift-et nyomva tartani...
  • Cat 02 #15
    inkább a Power Down tünmtssék el a Print screen melől -.- :(
  • djukel
    #14
    A lófaszt! Én ezt használom a sniper zoomra.
  • Basic
    #13
    Ez ökörség. Ha enyyi éven át jó volt a mostani billenytűzet, akkor minek kezd itt ökörködni? Engem a Caps Lock nem zavar, és volt már olyan, hogy jól jött. Az egész billentyűzeten 2 olyan gomb van, amire nincs szükségem. A Pause Break, azért, mert nem tudom mire való és a bal oldali Start gomb, mert néha előfordul hogy véletlenül lenyomom a Ctrl vagy az Alt helyett.