308
  • PLackó
    #308
    Elég megrázó telefonbeszélgetés...főleg a végén,kirázott a hideg...
  • NASAboy
    #307
    Nekem megvan az a Film... Én végignéztem és nagyon de nagyon elgondolkodtató. Érdemes letölteni.
  • BiroAndras
    #306
    "ura mód, még mindig nem kaptam választ András bartunktól"

    Tudod, vannak itt dolgozó emberek is, akiknek nincs idejük egész nap fizika korrepetációt tartani.
  • BiroAndras
    #305
    "Meg tudnád nekem indokolni, hogy miért lehet a föld mozgási energiáját elhanyagolni? mert nagyon nincs igazad!"

    Megindokoltam. A mozgási energia képletében a sebesség második hatványon szerepel, az impulzusséban meg elsőn. Namármost a Föld és a tornyok impulzusa ugyanakkora, de a Föld tömege milliárdszor nagyobb, így a sebessége milliárdszor kisebb. Tehát az energia képletében a Föld és a tornyok tömegének hányadosa 1x szerepel a tömegben, és 2x a sebességben. Vagyis ahányszor nagyobb a Föld tömege, annyiszor kisebb a rá eső mozgási energia.
    De mint mondtam, ez tökéletesen lényegtelen ebben az esetben, mert úgyis összeadódik az energia.

    "Előbbinek relative a tömege a másiknak meg a sebessége lesz kicsi, viszont mozgási energiája mindkettőnek ugyanakkora."

    Tévedés. Az impulzusuk egyenlő, a mozgási energiájuk nem. Ennek megértéséhez elégnek kell lennie az általános iskolai mateknak.

    "Ez a kettő impulzus azonban kioltja egymást."

    Igen. De az energia nem vész el, csak átalakul.

    "Ha az általad vázolt eset forogna fent, akkor eléggé fura lenne a fizika: pl. csak ráfütyülnék egy tárgyra, az meg vagy jönne, vagy nem."

    Ezt nem tudom honann szűrted le.
  • Jonah
    #304
    Mélységesen egyetértek veled. András barátunk kellőképpen nem figyeli a dolgokat, mi több alkalmatlan baromság is elhagyja keyboardját, ami valahogy itt köt ki a fórumon. Lásd, Newton(III)-axióma semmibevétele pl.

    fura mód, még mindig nem kaptam választ András bartunktól, hogy a föld mozgási energiája miért elhanyagolható.
  • wanek
    #303
    "Mostantól én már CIA ügynök is vagyok" - az érintettség nem erre vonatkozott. Egyébként is alkalmatlan lennél cia ügynöknek.
    "Próbálj már meg olvasni" - te meg felfogni azt, amit olvasol. És persze nem szelektíven nézni a dolgokat.
  • rigidus
    #302
    The server at www.loosechange911.com is taking too long to respond.
  • dez
    #301
    Ja, oké. Bár így olvasva (+kis klipek), linkekkel az eredeti cikkekre, nyilatkozatokra, szal ennek is megvan a feelingje. :)
  • dez
    #300
    Helyreállt az oldal! Bár a felső menü érdekesen néz ki. :)
    Tehát ez az. Az Evidence lapból kiindulva igen sok "érdekes" infó olvasható.
  • PLackó
    #299
    Van magyar felirat hozzá.
  • rigidus
    #298
    Nem olvastam el az utobbi hozzaszolasokat, de latom, hogy meg mindig porog a topik. A loosechange911.com szerveret toroltek, egesz idaig 404-et kaptam ra es nehany oraja egy domainspekulans vette at.

    Kerdes: miert?

    Registrant:
    Louder Than Words
    PO BOX 53088
    Washington, District of Columbia 20009
    United States

    Registered through: GoDaddy.com, Inc. (http://www.godaddy.com)
    Domain Name: LOOSECHANGE911.COM
    Created on: 09-Jun-05
    Expires on: 09-Jun-07
    Last Updated on: 28-Aug-06

    Administrative Contact:
    Avery, Dylan Whois Privacy and Spam Prevention by Whois Source
    Louder Than Words
    PO BOX 53088
    Washington, District of Columbia 20009
    United States
    (202) 294-8507 Fax --

    Technical Contact:
    Avery, Dylan Whois Privacy and Spam Prevention by Whois Source
    Louder Than Words
    PO BOX 53088
    Washington, District of Columbia 20009
    United States
    (202) 294-8507 Fax --

    Domain servers in listed order:
    NS3.SECURESERVER.NET
    NS4.SECURESERVER.NET

    BTW, jovo juniusig volt kifizetve a domain...
  • Jonah
    #297
    "A helyzeti energia m*g*h, ez pozitív. A mozgási energia 0.5*m*v^2. Ez is pozitív, tehát eddig jók vagyunk. Mivel a tömegtól lineárisan, a sebességtől meg négyzetesen függ, a Föld mozgási energiája elhanyagolható (de ez végülis nem befolyásolja az eredményt)."

    csódálom, hogy ezt még meg tudtad jegyezni. Meg tudnád nekem indokolni, hogy miért lehet a föld mozgási energiáját elhanyagolni? mert nagyon nincs igazad!

    ugyanis: nem csak a tárgyat gyorsítja erő a Föld fele, de a Földet is a tárgy felé. Előbbinek relative a tömege a másiknak meg a sebessége lesz kicsi, viszont mozgási energiája mindkettőnek ugyanakkora. Ez a kettő impulzus azonban kioltja egymást.

    Ha az általad vázolt eset forogna fent, akkor eléggé fura lenne a fizika: pl. csak ráfütyülnék egy tárgyra, az meg vagy jönne, vagy nem.
  • dez
    #296
    Persze ezek a filmben is benne vannak, de talán nem érti mindenki a folyamatos angol szöveg minden mondatát.
  • dez
    #295
    ...és ráadásul igen sok ilyet.
  • dez
    #294
    Lehet, csak az az érdekes, hogy több emelettel lejjebb törnek elő azok a füstcsóvák. Ide sorolható még a tűzoltók beszámolói sorozatos robbantásokról (amit a mai napig fenntartanak), közeli földrengés-jelző szeizmikus érzékelők jelei, továbbá az a tény, hogy 2-3 héttel az esemény előtt sorra lezártak területeket, és valamiféle fúrásokat végeztek... És a korábban rutinszerűen körbevitt bombakereső kutyák is szabadságot kaptak... Érdekes véletlenek.
  • dez
    #293
    Úgy tűnik, lekapcsolták az oldalt. Pedig itt a legmeggyőzőbb "ellen-bizonyítékokat" gyűjtötték össze, amit nem lehet olyan könnyedén cáfolni.
  • PLackó
    #292
    a #289-es link már nekem sem működik,tegnap még jó volt.

    Egyébként szerintem a hirtelen összenyomódó levegő préselődik ki az épületből,ahogy esnek össze az emeletek.
    Valamint akkor,ha bombákkal omlasztották volna össze az épületet, akkor szerintem nagyobb ereje/látványa lett volna a robbanásoknak,nem csak egy-egy ablakon kiáramló levegő.Mivel gondolom nem kis robbanás kellett volna ahhoz hogy a magot szétrobbantsák.

    Egyébként láttam a filmet, és elég sok mindenben egyetértek vele.
    a wtc7-es összeomlására semmi ok nem volt, attol hogy hullott rá némi törmelék nem kellet volna ilyen szabályosan összeroskadnia.
    Nah meg a pentagon és boeing is elég elképzelhetetlen.Főleg így,hogy nem adnak ki egy normális videofelvételt ami rögzítette.
  • BiroAndras
    #291
    nekem nem müxik a link.
  • BiroAndras
    #290
    "Csakhogy,a helyzeti energiát sem csak úgy tették oda neki."

    Ezt nem értem. A helyzeti energiáját az építés során szerezte daruk által. Mi ezzel a gond?

    "Becsapódáskor a két tömeg (Föld és a lezuhanó tárgy) impulzusa megváltozik. Ez viszont munkavégzéssel jár, amihez energia kell. Na ebbe az energiába tűnik el az általad hiányolt energiatöbblet."

    A munka nem hoz létre és nem tűntet el energiát, csak átviszi egyik helyről a másikra.
    A helyzeti energia m*g*h, ez pozitív. A mozgási energia 0.5*m*v^2. Ez is pozitív, tehát eddig jók vagyunk. Mivel a tömegtól lineárisan, a sebességtől meg négyzetesen függ, a Föld mozgási energiája elhanyagolható (de ez végülis nem befolyásolja az eredményt).
    Naszóval most jön a bonyolult rész : Amikor vége az összeomlásnak, és minden megállt, a mozgási energia pontosan zéró. A helyzeti energia se nőtt vissza.
    Szóval akkor mi lett az energiával? Mint mondtam, a munka nem hoz létre vagy tüntet el energiát. Erre semmi sem képes legjobb tudomásunk szerint (még mindíg energiamegmaradás).
  • dez
    #289
    BiroAndras hiányolta az előzetes robbantások jeleit. Hát itt vannak: link.
  • Jonah
    #288
    Mint azt megvitattuk, a helyzeti energia mozgási energiává alakul. Csakhogy,a helyzeti energiát sem csak úgy tették oda neki. De a másik dolog. Becsapódáskor a két tömeg (Föld és a lezuhanó tárgy) impulzusa megváltozik. Ez viszont munkavégzéssel jár, amihez energia kell. Na ebbe az energiába tűnik el az általad hiányolt energiatöbblet. Ha gondolod, le is vezetem neked, de akkor a diplomáddal menj leközelebb vécére, mert kb. xart sem ér
  • BiroAndras
    #287
    "a két test egymást fékezi le, miáltal munkát végeznek a másik testen. Ehhez a munkavégzéshez a saját mozgási energiája adja a fedezetet."

    Te nem érted az alapvető dolgokat. Nézz utánna az energiamegmaradásnak. Aztán még vedd hozzá, hogy a hő is energia.
    Bővebben : energiamegmaradás
    Itt meg ezt írják : "ha két test ütközés után összeragad, akkor a mozgási energiájuk nem marad meg, hanem nagyrészt hővé alakul"

    "Az pedig, hogy ott az energiákról írnak, az még nem jelenti azt, hogy hőröl is szó esik benne."

    Mi mássá alakulna az energia? Mozgás nincs, helyzeti energia nincs, elektromosság vagy sugárzás nem keletkezik, kémiai reakció nincs, stb.
  • Jonah
    #286
    wazze, valamit elfelejtesz. a két test egymást fékezi le, miáltal munkát végeznek a másik testen. Ehhez a munkavégzéshez a saját mozgási energiája adja a fedezetet. Az pedig, hogy ott az energiákról írnak, az még nem jelenti azt, hogy hőröl is szó esik benne. Te úgy vagy fizika diplomás, hogy foggalmad sincs alapvető dolgokról.
  • BiroAndras
    #285
    Alapvető tárgyi tévedések vannak itten.
    Az energia nem vész el, csak átalakul. Ezt már az általános iskolában is tanítják.
    Az oké, hogy a helyzeti energi mozgási energiává alakul a munkavégzés révén, de a becsapódáskor a mozgási energia tovább alakul hővé.
    De ha nekem nem hiszel, ezt olvasd el. Itt még ki is számolják az energiát.
  • Jonah
    #284
    No, ha fizikus vagy.. mint azt írtad, a helyzeti energia mozgási energiává alakul. Csakhogy, ilyenkor mindkét test impulzura tesz szert. Amikor az impulzusát megváltoztatod egy testnek, tetszik-nem tetszik, munkát végzel. Akár gyorsítasz, akár lassítasz. na most ugye a munkavégzéshez energia kell. mivel a két test impulzusa megváltozik a becsapódáskor, azt hiszem, nem kell tovább ecseteljem....
  • BiroAndras
    #283
    "1., házidolgozatodat szerintem ne add be fizika óra előtt, mert tuti magad égeted vel, ha ilyen baromságokat írsz..."

    Ezzel a figyelmeztetéssel sajnos elkéstél. Nálad valószínűleg sokkal képzetlenebb professzorok adtak nekem fizikus diplomát.

    "2., úgy látom, felesleges vitázni veled, mert sötét vagy mint a belsőzseb alkonyatkor."

    Ha csukott szemmel nézel szét, ne várj világosságot.

    "ennyi erővel minden erőteljesen melegszik, aki csak egy test felé közeledik."

    Súrlódás mindíg van, csak kis sebességeknél elhanyagolható a hőtermelése. Egy másik dolog az ütközés, amikor szintén hő keletkezik, és altalában szintén kevés.

    "A meteor azért melegszik, mert nagy sebességel lép be a Föld sűrűbb légkörébe, és ott a nagy sebesség okozta súrlódás felmelegíti."

    Fokozatosságról még nem hallottál? Egyszerű : kis sebesség-kis melegedés, nagy sebesség-nagy melegedés.

    "Hatás ellenhatás törvénye"

    Mint mondtam ismerem.

    "Jelen esetben a tesrre kifejtett gravitációs erőnek éppen a Föld adja a párját."

    Egész pontosan ezt úgy van, hogy a zuhanó test maga felé húzza a Földet (egészen picikét), és ez az ellenhatás. A becsapódás energiája szempontjából ez nem érdekes.

    "Nos, és amikor becsapódik, az impulzusuk egyenlitík ki egymást"

    Igen. De az energia és az impulzus nem ugyanaz. Itt az a trükk, hogy az impulzus vektor mennyiség, az energi meg skalár. Két azonos nagyságú, de ellentétes irányú impulzusvektor összege nulla, viszont a megfelelő energiák összege nem nulla, mert nincs irányuk.

    "Keletkezett helyzeti energiák egy jó része mozgási energia"

    Pontosabban a helyzeti energia mozgási energiává alakul.

    "ami az impulzusuk megszünésével javarészt eltünik."

    Nos, az energia nem szokott csakúgy eltűnni. Erről szól az energia megmaradás elve (biztos hallottál már róla).

    "Plusz még akkor ott vannak a mindenféle törések, nyírások, stb. fizikai igénybevételek, amelyek a testet formálják."

    Ezek mind hővé alakulnak végül. Próbáld ki, hogy egy fémdarabot hajlítgatsz ugyanazon a ponton sokszor. Ha nem túl rideg, akkor érezhetően fel fog melegedni, mielőtt eltörik.

    Egyébként ki is számolták, hogy kb. mennyi lehetett a helyzeti energiája a tornyoknak. Az eredmény a kettőre összesen több mint fél kilotonna TNT-nek felel meg, ami már közelíti egy kisebb atombomba erejét.

    "A villanyt azért is ki szokták kapcsolni, mert a tűz vezeti az áramot, és esetleg további elektromos tüzeket gerjeszt."

    Erről még nem hallottam, de tulajdonképpen logikus, hiszen a láng ionokból áll.
    Mindenesetre én is azt mondtam, hogy kikapcsolhatják az áramot, vagyis az elektromos hálózaton keresztül nem lehet robbantani.

    "ha én terrorcselekményt akarok végrehajtani, és kint vannak a berendezéseim, nem gondolod, hogy szarok arra, ki rádiózik a környéken?"

    Nem szarsz rá, mert ha rosszkor robban valamelyik töltet, az garantált lebukás.
    Egy átlag terroristát nyílván ez nem zavar, de ha valaki álcázni akarja a robbantást az egész más tészta.

    "5., remélem nem nekem akarod megmagyarázni mit lehet tenni a kommunikációban."

    Csupán a nyílvánvaló dolgokat említettem. Te mondtad, hogy a rádiózás véletlen gyújtást okozhat. Ebből elég nyílvánvaló, hogy nem okos dolog rádiós detonátort nem okos dolog használni egy nagyváros közepén.

    "Dig. technikából pedig talán jobb, ha meg sem próbálsz okoskodni."

    Nem okoskodom. Van közöm a témához, mégha csak áttételesen is. De ha valamit rosszul tudok, akkor egyszerűen javíts ki.

    "Sehol még nem láttam egy hivatalos anyagot arról, hogy milyen típusú-összetételő acélt használtak az építkezésnél. Ez ugyanis nagyon nem mindegy!"

    Gondolom akik tervezik az ilyen épületeket azok tudják. Márpedig terveztek rá tűzálló bevonatot (máshol erre a célra betont használnak). Nézd meg a linkeket, amiket írtam. Ahol én olvastam, ott "szerkezeti acél"-ról beszéltek, és annak a tulajdonságairól.
    Idézem : It is known that structural steel begins to soften around 425°C and loses about half of its strength at 650°C
    Link

    "7., Árnykolás kérdése... sok fém körülötted. Mondcsak, vasgyárban hogyan rádió telefonálnak az emberek?"

    Szerinted a sok fém nem árnyékol? Próbáltál már vasbeton épületből telefonálni? Én igen. Ha nem ablak közelében vagy (lift, garázs), akkor elmegy a térerő.
    Nem hiszem egyébként, hogy a kohók mellett sokat mobiloznának.

    "8., precíz időzítés...hát tudod, aki digitális detonátorokkal játszik, annak ez csak egy ujjgyakorlat."

    Nos, a feladat az, hogy egymáshoz képest ezredmásodperc pontossággal a megadott időben robbanjanak. Ehhez az kell, hogy össze legyenek szinkronizálva az óráik ilyen pontossággal, vagy mindegyik külön jelet kapjon megfelelő időzítéssel. És egy ekkora épületnél több ezer töltetről van szó. Ha ez megoldott, akkor oké. Én nem vagyok járatos a témában, csak annyit tudok, amit a tévében láttam. Ott meg kizárólag gyújtózsinórt használtak.
  • :)
    #282
    wtc dokumentum film
    nézzetek ide fel itt van wtcről egy dokumentum magyarnyelvű film 45 perces, abban benne van hogy miért dölt össze..
    a videoknál letölthető
  • Jonah
    #281
    2 dolog van:
    1., házidolgozatodat szerintem ne add be fizika óra előtt, mert tuti magad égeted vel, ha ilyen baromságokat írsz...
    2., úgy látom, felesleges vitázni veled, mert sötét vagy mint a belsőzseb alkonyatkor.

    1., A meteor (jelen pillanatban még) nem azért melegszik fel, mert zuhan a Föld felé, mert ennyi erővel minden erőteljesen melegszik, aki csak egy test felé közeledik. Lehet, hogy te ilyenkor melegedsz, ez már magánügy. A meteor azért melegszik, mert nagy sebességel lép be a Föld sűrűbb légkörébe, és ott a nagy sebesség okozta súrlódás felmelegíti. és itt nem 100 km/H sebességről van szó.
    3., Hatás ellenhatás törvénye: ha egy testre erő hat, akkor annak az erőnek valahol lesz egy párja is. Jelen esetben a tesrre kifejtett gravitációs erőnek éppen a Föld adja a párját. Nos, és amikor becsapódik, az impulzusuk egyenlitík ki egymást, csak te a Földből semmit nem veszel észre, mert tömegéhez képest a becsapódó test tömege elhanyagolható. Keletkezett helyzeti energiák egy jó része mozgási energia, ami az impulzusuk megszünésével javarészt eltünik. Plusz még akkor ott vannak a mindenféle törések, nyírások, stb. fizikai igénybevételek, amelyek a testet formálják. Ezek viszont a nagyobbik részét teszik ki még mindig a keletkezett hőmenyiséghez képest. és a maradék lesz a hő, ami persze még talán egy fél századdal sem fogja megemelni a test átlaghőmérsékletét.
    3., A villanyt azért is ki szokták kapcsolni, mert a tűz vezeti az áramot, és esetleg további elektromos tüzeket gerjeszt.
    4., ha én terrorcselekményt akarok végrehajtani, és kint vannak a berendezéseim, nem gondolod, hogy szarok arra, ki rádiózik a környéken?
    5., remélem nem nekem akarod megmagyarázni mit lehet tenni a kommunikációban. Dig. technikából pedig talán jobb, ha meg sem próbálsz okoskodni.
    6., hogy írnak acélt, az még csak annyit tesz, hogy milyen csónakod van? -Aluminium. Nem mindegy ugyanis mivel van ötvözve az illető anyag. Sehol még nem láttam egy hivatalos anyagot arról, hogy milyen típusú-összetételő acélt használtak az építkezésnél. Ez ugyanis nagyon nem mindegy!
    7., Árnykolás kérdése... sok fém körülötted. Mondcsak, vasgyárban hogyan rádió telefonálnak az emberek?
    8., precíz időzítés...hát tudod, aki digitális detonátorokkal játszik, annak ez csak egy ujjgyakorlat.

  • BiroAndras
    #280
    "A természet NÁLAD IS JOBBAN TUDJA a fizika törvényeit."

    Lehet, de az biztos, hogy nálad sokkal jobban tudom.

    "Szerinted a Newton axiómákat hova tehetjük?"

    Hova kellene?

    "tudod, hatás-ellenhatás?"

    Igen. És ez hogy jön ide konkrétan?

    "aztán milyen hőről beszélsz?"

    Arról amivé a mozgási energia alakul.

    "Bakker ez egy toronyház, nem meteorit"

    A fizika mindkettőre vonatkozik.

    "ráadásul a meteorit sem azért melegszik fel, mert zuhan a Föld felé..."

    Háthanem mitől?

    "Szerinted ha a fizikát arra építenénk, hogy na most gondol egyet a helyzeti energia és elmegy fagyizni, elfogadható lenne?"

    Tudtommal a mechanika és a termodinamika illetékes ezügyben. De ha te tudsz valami fagyizásról is, kifejthetnéd bővebben.

    "A becsapódáskori hőmennyiség töredéke a helyzeti energiának."

    Az energiamegmaradás rémlik? Szerinted hová tűnik el a helyzeti energia?

    "az áramot tuti lekapcsolják több okból is, pl. azért mert a jóöreg tűz vezeti az áramot."

    Ezt most nem értem.

    "Aztán szerinted gondot okozna bárkinek is hogy kialakítson egy távirányítási rendszert, ha már tölteteket tud felszerelni?"

    Te mondtad, hogy a hálóaztot is használhatták. Erre mondtam én, hogy az nem elég megbízható erre a célra.

    "hmmm.. mondjuk azért GO,GOb anyagokat te 600 fokon kovácsolni sem fogsz... igaz, a WTC-ben valószínű nem pont ilyen anyagok voltak, de azoknak sem kottyanhat meg még 800 fok sem, pontosan a tűzesetekre gondolva."

    Hát, te biztos jobba tudod, mint az WTC tervezői. Ha az acél olyan jól bírja a tüzet, akkor szerinted miért kellett rá vastag tűzálló bevonat?
    Itten is írják : http://www.tms.org/pubs/journals/JOM/0112/Eagar/Eagar-0112.html
    Idézem : It is known that structural steel begins to soften around 425°C and loses about half of its strength at 650°C

    "LOL... nézz utánna a Faraday kalitka kritériumfeltételeinek."

    Nem kell tökéletes ahhoz, hogy árnyékoljon. Annyi kell, hogy sok fém legyen körülötted. Szerintem a külső acélváz is elég jól árnyékol, de a mag az garantáltan.

    "Szerinted ott a rádiótelefonok hogy működtek?"

    Teljesen normális, hogy az irodaházakban a liftekben és a garázsokban nincs térerő. Jobb helyeken külön mobil állomást raknak ezekre a helyekre.

    "Akkor még nézegesd egy kicsit tovább, mielőtt hülyeségeket írkálsz."

    Mit nézzek rajta? Ott volt mindenhol a sok-sok kilóméter drót. Még el is mutogatták, hogy hogy működik.

    "A rádiót azért nem használják rá, mert az kell a beszédre. És ha beszélsz, esetleges tranziens intermoduláció beindíthatja a folyamatot."

    Naugye. Most képzeld el, hogy rádiót használnak a robbantásra, és ők nem beszélnek közben, viszont a szomszédban valaki meg rádiózik.
    Ugyanez a probléma a WTC esetén is. Ég tudja, hogy ki hol mennyit rádiózik a környéken. Pláne, hogy még repülőtér is van nem messze. Képzeld el milyen gáz lett volna, ha idő előtt robbannak a bombák.
    Persze a probléma megoldható, ha kicsit komolyabb felszerelét használnak, ahol nem egy egyszerű analóg impulzus kell a gyújtáshoz, hanem pl. egy digitális kód.
    Egyébként még a preceíz időzítést is meg kell oldani (nem egyszerre robban az összes töltet), ami gyújtózsinórral nem gond, de rádióval már problémás.
  • BiroAndras
    #279
    Meg egyébként sem rögtön dőltek össze, így a gépek mozgási energiája ebből a szempontból érdektelen.
  • BiroAndras
    #278
    ""Igen. Ezért omlott össze függőlegesen, és nem dőlt el."
    Tudnád ezt a mondatodat szó szerint értelmezni nyíltan is, hogy mit állítasz benne?"

    Mit lehet ezen nem érteni?
    Sokan kifogásolták hogy a tornyok pontosan magokba roskadtak, nem pedig dőltek valamelyik irányba. Ez többek közt azért volt, mert a repülők mozgási energiája elhanyagolható az épület tömegéhez képest.
  • Jonah
    #277
    "Nem kell súrlódni. A helyzeti enetrgia mozgási energiává alakul, az meg hővé, amikor végül megállnak a darabok a földön. Nincs más lehetősége az energiának, mint hővé alakulni."

    Hát persz, Télapó meg Hógfehérke lesz születésnapján... A természet NÁLAD IS JOBBAN TUDJA a fizika törvényeit. Szerinted a Newton axiómákat hova tehetjük? tudod, hatás-ellenhatás? aztán milyen hőről beszélsz? Bakker ez egy toronyház, nem meteorit, ráadásul a meteorit sem azért melegszik fel, mert zuhan a Föld felé... Szerinted ha a fizikát arra építenénk, hogy na most gondol egyet a helyzeti energia és elmegy fagyizni, elfogadható lenne? A becsapódáskori hőmennyiség töredéke a helyzeti energiának.

    "És ki garantálja, hogy a becsapódások nem vágják el a kábeleket?
    Meg simán lehet, hogy ilyenkor lekapcsolják az áramot, hogy ne okozzon további tüzeket. És az is lehet, hogy eleve külön rendszeren vannak. Ekkor épületeknél szoktak saját generátort használni, mert megbízhatóbb, mint a hálózat."

    az áramot tuti lekapcsolják több okból is, pl. azért mert a jóöreg tűz vezeti az áramot. Aztán szerinted gondot okozna bárkinek is hogy kialakítson egy távirányítási rendszert, ha már tölteteket tud felszerelni?

    ""Amőúgy pedig a háztartási és irodatüzek max 5-600 fokosak."

    Bőven elég az acél meggyengítéséhez."

    hmmm.. mondjuk azért GO,GOb anyagokat te 600 fokon kovácsolni sem fogsz... igaz, a WTC-ben valószínű nem pont ilyen anyagok voltak, de azoknak sem kottyanhat meg még 800 fok sem, pontosan a tűzesetekre gondolva.

    ""Rádióval meg játszi könnyedén megoldható a dolog"

    Kivéve ha a rengeteg acél leárnyékol."

    LOL... nézz utánna a Faraday kalitka kritériumfeltételeinek. Szerinted ott a rádiótelefonok hogy működtek? minden irodába beraknak egy átjátszót???

    "Nem voltam, de a Discovery-n több sorozat is megy ami épület robbantásokról. Rádiót csak beszélgetésre használtak. Nyílván azért mert nem elég megbízható."

    Akkor még nézegesd egy kicsit tovább, mielőtt hülyeségeket írkálsz. A rádiót azért nem használják rá, mert az kell a beszédre. És ha beszélsz, esetleges tranziens intermoduláció beindíthatja a folyamatot. Meg a robbantózsinór olcsóbb.


  • Jonah
    #276
    ""Szakértők szerint pedig az az erő, amivel belecsapódott a repülő a toronyba, maximum olyan erős volt, mint a percenként belehasító szelek erejének a fele."

    Igen. Ezért omlott össze függőlegesen, és nem dőlt el."

    Tudnád ezt a mondatodat szó szerint értelmezni nyíltan is, hogy mit állítasz benne?
  • BiroAndras
    #275
    "egszer azt mondod, hogy azért omlott össze, mert kilágyult a vas, ok."

    Többek közt ezért.

    "most meg azt is, hogy mert belecsapódott egy repülő a szelek erejének felével?"

    Ilyet hol mondtam???

    "a tűz a repülő után keletkezett és nem előtte!"

    Hol mondtam másképp???
  • mrzool
    #274
    Mindenkinek ajánlom ezt a filmet:

    http://langlovagok.hu/filmek/ftp5perc.wmv

    Egy sima, szimulált lakástűz 5 perc alatt 1000fok fölé hevítette a 'szobát'. És se kerozin, se robbanóanyag, semmi extra nincs ott.
  • BiroAndras
    #273
    "Mindenesetre a negyedik gép történetét modositották egy kicsit. Ugyanis az amerikai légierő lőte le (amit, nem ismernek be)."

    Ez elképzelhető. Persze ha az amcsik rendezték meg az egészet (vagy akár csak közreműködtek), akkor ez egy érdekes lépés lett volna.

    "A negyedik gép célozta meg a fehérházat"

    Én úgy tudom (de nem vagyok benne biztos), hogy a 3. gép ment volna oda, de mivel közben kiderült, hogy az elnök nincs ott, inkább a Pentagont választotta.
  • BiroAndras
    #272
    "te annyira vagy szakértő, mint én tanyasi paraszt, má bocs. a WTC egy épülete sem volt jurta, amit eddig megismertél életed során."

    Szép bemutatkozás.

    "Egyszer írod, hogy beton épület, aztán eszedbejut, hogy hoppá, ez acélmagvas, tehát acélról beszélünk?"

    Hol beszéltem én betonról? Erősen töröm a fejem, de nem tudom elképzelni.

    "a kerozin nem tud akkora hővel levegő előmelegítés nélkül égni, hgoy az acélt megolvassza."

    Igen, tudjuk. Soha nem is mondta senki. Arról van csak szó, hogy már jóval alacsonyabb hőmérsékleten is meglágyul az acél.

    "Aztán, valamelyik szagértő kitalálta,hogy ok, volt az épületben aluminium a repülőről, + a mag acélgerendái is meglehetősen korrodáltak voltaqk. szerinte kész a termit."

    Ezt arra írták, hogy találtak sok olvadt fémet. Nem feltétlen acélt. De oda van írva az is, hogy ez csak találgatás.


    "Aztán mondod a baromságát tovább, hogy volt ott éghető anyag bőven. Persze, ez így van, egy csomó műanyag dolog, ami lehet PC, PE, ABS, stb. Ezek max 6-700 fokon égnek"

    Nem mondtam soha, hogy ezek a magas hőmérséklethez kellenek. Tény, hogy minden épület tele van remekül égő dolgokkal. Különben mitől égne le egyház, mikor se üzemanyag, se bomba nincs benne?

    "Ráadásul a WTC-t már eleve úgy építették, hogy a tűz ne terjedhessen tovább."

    Persze, csak épp a tűzálló rétegek sok helyen hiányoztak. És soha nem terveztek ekkora tűzzel.

    "Aztán kitaláltad nagyokosan, hogy kerozint vízzel."

    Mint már mondtam, más nemigen van a 80. emeleten. De a lényeg az, hogy se idejük, se felszerelésük nem volt a tűzoltóknak oltani. Ezek után nem is gondolkodtam tovább rajta, hogy ha lett volna lehetőségük, akkor mivel oltottak volna. Lényegtelen.
    Egyébként a kerozin gyorsan alatt elégett, utánna már a berendezés égett.

    "Habbal megoldható, minden komolyabb toronyházban van egy felszálló vízvezeték + egy tűzoltósági vezeték"

    Nem tudom, hogy volt-e, de lényegtelen, mert :

    1. Megsemmisült a becsapódáskor.
    2. Nem volt idő oltani.
    3. Ekkora tüzet szerintem meg se próbáltak volna oltani. A tervezésnél az volt a cél, hogy egy komoly tűz esetén 3-4 óráig álljon a torony, ami bőven elég a kiürítéshez. Ennyi idő édeskevés egy nagy tűz megfékezéséhez, még a földszinten, bent rekedt emberek nélkül is.

    "Amőúgy pedig a háztartási és irodatüzek max 5-600 fokosak."

    Bőven elég az acél meggyengítéséhez.

    "Az pedig hogy a külső hélyon a gerendák illesztését lefigtymálod, hogy gyengék, bazz..."

    Egész pontosan az emeletek rögzítése az ami gyenge volt. Nem én mondom, hanem a szakemberek. Nézz utánna (pl. ott vannak a linkek amiket írtam).

    "építészetből nulla vagy barátom"

    Mert te biztos nagy ész vagy. Egyébként én a szakértők véleményét idéztem csupán.

    "Aztán a hőtágulás. Ha volt hőtágulás a toronyban, akkor a felette elhelyezkedő emeleteken az összes ablaknak a mi a deformációs zónában van ki kellett volna esni"

    Pl. mert az ablakok a kívül vannak, ahol nincs nagy tűz. A mag környékén volt igazán meleg.

    "S beszéltél még a helyeti energiáról, hogy termelt az elég hőt."

    Nem számoltam ki, hogy konkrétan mennyi, csak egy példa volt, hogy mi termelhet még hőt.

    "A helyzeti energia nem fog neked egy épületet sem felmelegíteni."

    Önmagában nem.

    "és vajon hogy is tenném, amikor nem súrlódik semmivel?"

    Nem kell súrlódni. A helyzeti enetrgia mozgási energiává alakul, az meg hővé, amikor végül megállnak a darabok a földön. Nincs más lehetősége az energiának, mint hővé alakulni.

    "Aztán volt még hogy azok is kilágyultak, gyak a teljes acélmag. Basszus, ez a legnagyobb baromság."

    Egy lehetőségként írtam, nem mondtam, hogy tuti biztos.

    "És ha izzik is, meglehet, lágyul, de ezek az anyagok, amik a WTC-ben voltak, olyanok, hogy az izzó vastömböt eléggé kínosan fogod meg bármiféle eszközzel, mert olyan szívós kemény anyagok."

    Ezt a mondatot nem sikerült értelmeznem.

    "ja a robbantásokról: mondod gyujtózsinórt használnak rádió helyett. Voltál már robbantásokon ember?"

    Nem voltam, de a Discovery-n több sorozat is megy ami épület robbantásokról. Rádiót csak beszélgetésre használtak. Nyílván azért mert nem elég megbízható.

    "úgy kellett megszervezni, hogy magas hőfok mellett (5-600 fok) is működjön a dolog"

    Hát annak az a dolga, hogy égjen, nem?

    "és ráadásul annak biztosan marad nyoma (több kilométer robbantási madzag azért hagy egy kevés nyomot minidg)."

    Nem feltétlen, de lényegtelen. Csak arra reagáltam, hogy valaki azt mondta, hogy rádióval szoktak robbantani.

    "Rádióval meg játszi könnyedén megoldható a dolog"

    Kivéve ha a rengeteg acél leárnyékol.

    "sőt, még csak az sem kell, elég egy 220Voltos madzag, és némi power line communications ismeret"

    És ki garantálja, hogy a becsapódások nem vágják el a kábeleket?
    Meg simán lehet, hogy ilyenkor lekapcsolják az áramot, hogy ne okozzon további tüzeket. És az is lehet, hogy eleve külön rendszeren vannak. Ekkor épületeknél szoktak saját generátort használni, mert megbízhatóbb, mint a hálózat.

    "gyak foggalmad sincs a gyakorlati dolgokról"

    Én tudom, hogy sokmindenhez nem értek. Ezért nézek utánna a hozzáértőbbek véleményének.

    "wikipéda = nemtudás"

    Értem. Mindenki hülye, csak te vagy villamos.
    Egyébként ha figyeltél volna, volt ottan más link is.

    "volt már jópár olyan szakmai dolog, amit egy tizenéves kis pöcs rakott fel, hogy ő ért hozzá, aztán szépen lehurrogta a szakma."

    Pontosan ezért nyílt a wiki. A hozzáértőbbek ellenőrizhetik és javíthatják a cikkeket.

    "Javaslom, először gondolkozz, mielőtt hülyeségeket írsz."

    Én szoktam másokkal ellentétben.

    "s ha írsz is, legalább támaszd alá a mondandód"

    Szerinted mégis minek írok én linkeket?
  • Jonah
    #271
    nem beszélve arról, hogy ha szó szerint veszem a mondatod, akkor nem lett volna 9.11. már az építkezés alatt leomlott volna nagyokos... a szél erejének felével csak összeomlik. és ha jön egy nagyobb szél? Domino Day lesz vagy mi?
    húwazze az igen:D...
  • Jonah
    #270
    ember, ennyi ellentmondást egy HSZ-en belül:D saját magadnak is ellentmondasz...

    egszer azt mondod, hogy azért omlott össze, mert kilágyult a vas, ok.

    most meg azt is, hogy mert belecsapódott egy repülő a szelek erejének felével? és hogy ezért roskadt magába? nem vagy néha időzavaros? a tűz a repülő után keletkezett és nem előtte! Bakker, legalább hülyeséget ne mondj, főleg ne magad ellen....
  • BiroAndras
    #269
    "De az hogy van, hogy az ecél olvadáspontja 5000 farenheit, míg a kerozin 3500-on ég. Ez kizárja azt, hogy az égéstől olvadt volna meg a WTC acélszerkezete."

    Nem olvadt meg, csak meglágyult. Ehhez sokkal kisebb hőmérséklet is elég.

    "Szakértők szerint pedig az az erő, amivel belecsapódott a repülő a toronyba, maximum olyan erős volt, mint a percenként belehasító szelek erejének a fele."

    Igen. Ezért omlott össze függőlegesen, és nem dőlt el.