10
Kalmah
  • Dying Soul
    #10
    Szivesen :)
  • stp4trick
    #9
    thx!
  • Dying Soul
    #8
    Kalmah demo
  • stp4trick
    #7
    tégy úgy
  • Dying Soul
    #6
    A demót felrakhatom valahova.
  • Dying Soul
    #5
    Tőlük a Hades és a Deafeat a kedvencem eddig. :)
  • stp4trick
    #4
    akinek nem egyértelmű
    swamp=mocsár

    Én nemrég fedeztem fel őket, de rögtön be is gyűjtöttem minden lemezüket, bár ez az első demo nincs meg.

    Csak ismételni tudnálak, szinte folyamatos a stílusváltozás és behatások váltakozása, de a felsoroláshoz még az In Flames-t is csatolnám.

    Erőteljes, jó muzik.
  • RaZoK
    #3
    igen...
    hát jobb mint a "Hello!" :)))
  • Met
    #2
    na, ez korrekt első hsz. lett :)
  • Dying Soul
    #1
    A death metált extrém speed és power metállal vegyítő finn banda 1999 őszén változtatott nevet, az '92-es alapítású Ancestorból Kalmáhra.. Leginkább honfitársaikkal, a Children of Bodom-mal lehetne párhuzamot vonni a zenekarok között. Az évek során sok behatás érte őket, a nevek között az Arch Enemy és az Eternal Tears of Sorrow is szerepel, de mégsem ezen bandák kitaposott ösvényén haladnak már. Az új nagylemezükkel, a The Black Waltz-cal egészen más területre léptek. Erőszakosabb, vastagabb lett a zenéjük, de kétségtelenül több energia van benne. Talán el is hagyták a black elemeket. Fontos megjegyezni, hogy "szülővárosuk", Oulu környéke igencsak mocsaras, ez szintén egyfajta behatás volt, sok fantáziát láttak ebben és merítettek is belőle, ők lettek a "Mocsár Urai".

    A tagok:

    Pekka Kokko - Gitár, Vokál
    Antti Kokko - Gitár
    Janne Kusmin - Dobok
    Timo Lehtinen - Basszus
    Marco Sneck - Billentyűk

    Lemezeik:

    1999 - Svieri Obraza (demo)


    2000 - Swamplord


    2001 - They Will Return


    2003 - Swampsong


    2006 - The Black Waltz


    (Ezeken kívül van egy 2004-es demójuk, de azt sosem adták ki.)



    Honlap
    Myspace
    Egy lassabb (szvsz bénább) szám: The Groan of Wind