430
A II. Világháború híres harckocsiai
  • Beni521
    #430
    Sziasztok! Egy kis segítséget keresek. Egy készülő videojátékhoz kell M4A1 Shermant modelleznem (tehát öntött testű shermant), és referencia képekre lenne szükségem. Ami fontosabb lenne, hogy belülről hogy néz ki, 1-2 képet találok google-val, de azokkal esélytelen megcsinálnom részletesen, illetve kívülről is vannak bizonyos részletek, amikre nem találok képeket. Ha van valakinek részletesebb sherman makettje, ami esetleg belülről is ki van dolgozva, vagy ismerőse akinek van részletesebb sherman makettje, vagy tudna ajánlani valami oldalt ahol ki van vesézve a sherman felépítése szőröstül-bőrüstül képekkel, vagy van valami ismerősötök akinek van egy igazi shermanje, vagy BÁRMI segítséget tudna nyújtani, legyen szíves szóljon, írjon ide a topikba, privátba, emailbe (tbeni.521 kukac gmail.com) akármi… :) Előre is köszönöm!
  • SZU
    #429
    Komoly mennyiségű találat van rajta és még működik!

    http://www.kepfeltolto.hu/index.php?p=80&img=4vij
  • Hoppacska8
    #428
    Hello!
    Kössz az infókat!
    Látogatom amúgy a fórumot csak nem írok :D
    HP
  • ambasa
    #427
    Egy kicsit utána néztem, úgyhogy szürke.
    Sajnos a képeket nem tudom betenni, úgy hogy a linkelt fórumon kell megnézned.

    itt nézz körül:
    http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?t=78713

    TG
  • ambasa
    #426
    Szia Hoppácska!

    előszőr is régen voltál a sas fórumon.

    A Magyar Királyi Honvédség 1942. tavaszán a 2. magyar hadsereg megerősítésére kapta a 22 db Pz.IV F1 harckocsit, amelyet az 1. tábori páncélos hadosztály 30. harckocsiezred 2 harckocsi zászlóaljának 1-1 századába osztottak (11-11 db). Nálunk nehézharckocsi besorolást kaptak. 1942. augusztusa és 1943. januárja között az alakulat felmorzsolódott, csupán egykocsi került haza. A szinűkről megoszlanak a vélemények (persze lehet, hogy csak Én vagyok lemaradva és alulinformálva) de vagy német szürke, vagyar magyar sötét zöld volt, az biztos, a pár fotóról, hogy egyszínűek voltak.

    Forrás: Bornhard/Sárhidai/Winkler: A Magyar királyi Honvédség fegyverzete 130. old (Zrinyi kiadó) képek is itt vannak.

    TG
  • Hoppacska8
    #425
    Hello!
    Azt olvastam, hogy a németek 1942ben 22db Panzer 1 könnyűharckocsit adtak a magyaroknak (1. páncélos hadosztály) az elvesztett harcjárművek pótlására. Az lenne a kérdésem, hogy ezek milyen típusú Pz1-ek voltak, A, B? Esetleg tudna valaki egy kis infót adni, képet berakni? Köszönöm!
    Forrás
  • Beni521
    #424
    én sem
  • harcu
    #423
    A linkelés pont illik a "multimédiás program" szintjéhez. :)
  • Mahamoti
    #422
    A két 3d tank a programból:

  • Mahamoti
    #421
    Múlt évben csináltam egy mutimédiás programot (Flash-ben) a II. világháború német tankjairól.
    A program szöveges tartalmának a gerincét ez a lap szolgáltatta:
    http://panzerkeil.dre.hu/

    Innen lehet letölteni, ha valakit érdekel:
    http://www.mediafire.com/?3mnmqrnmnnr
  • Molnibalage
    #420
    Roger.
  • kiskorúbézoltán #419
    Nézem. Pls, #417.
  • Molnibalage
    #418
    http://bop.agria.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=163&Itemid=33

    Keress a szövegben rá a Leopard szóra. 20mm-es hátpáncél...
  • kiskorúbézoltán #417
    Javaslat: menjünk át a HT-ba inkább ezzel a témával.
  • mstummer
    #416
    A pszh azért több tonnás mert ahogy a nevében benne van az elsődleges feladata szállítás...úgy hogy védve vannak a benne ülők. Nem azért nehezek hogy elbírják a rajtuk lévő géppuskát :)
    Azt meg hogy beveszed hogy a tehercipelés miatt találták ki az exoskeletont be lehet tudni némi naívságnak...sok ilyen fedősztori van. Irakba is a diktatúra ellen mentek :P
    Najó ez tényleg más tészta... a jövőben ugyis meglátjuk mi lesz. Jó lenne ha nem csinálnának fegyvereket...dehát az ember lételeme a pusztítás... :(
  • kiskorúbézoltán #415
    "A táposabb mesterlövészfegyverek ell még egyes harkocsik hátpáncélja sem nyújt megfelelő védelemet"
    Mondanál egy példát?

    "Tudtommal meg PONT azért, mert a katona hosszútávon csak a saját testömegének 10-15%-át képes cipelni hoszútávon a kifáradás veszélye nélkül."
    Karosszék elmélet, hosszú távon a saját testtömeg cipelése is fárasztó...
  • kiskorúbézoltán #414
    Upsz, #412-re ment volna...
  • kiskorúbézoltán #413

    Ezeket William Thomson, jövendölte anno, egyébként korának elismert fizikusa volt.
  • Molnibalage
    #412
    Én ilyen állításokat soha nem mondtam, de amíg acélhoz hasnoló anyagból készülnek és nincs semmi ami könnyítene a szerkezet súlyán (bármiféle antigrav tech, ha egyáltalán létezhet ilyen...) addig nem lesz életképes az ilyen dolog. Túl sérülékeny, mert nem tudod egy hjépáncélzattal körbevenni, mint egy kerekes vagy lánctalpas járművet. Ha valami robbanás felborít egy lépegetőt, az csata közben a jósiten ránthatná csak talpra.
  • Molnibalage
    #411
    "1, Nem kell agyonpáncélozni, védjen a repeszek és a kézifegyverek ellen"

    A táposabb mesterlövészfegyverek ell még egyes harkocsik hátpáncélja sem nyújt megfelelő védelemet, pedig azok nagydarabok és elbírnának még 1-2 tonna páncélt. Ez egy ilyen cuccra hogyan valósítanád meg úgy hogy az embert is védeje, de nem menjen szét egy lövéstől a cucc? Pl.: Ellőnek egy hidraulika vezetéket azt, csá...

    "2, Löveg nem kell, egy nehézgéppuska megtenné, plusz gránátvető"

    Kb. a PSZH-kon van ez a két fegyver, azok pedig már a több tonnás harcjármaű kategóriában vannak.

    "3, Exoskeleton...létezik"

    És mennyire működik és elterjedt? Élesben használták már?

    "Tény nem egyszerű összehozni...de az exoskeletont sem azért fejlesztették ki hogy szegény katonának könyebb legyen cipleni a terheket..."

    Tudtommal meg PONT azért, mert a katona hosszútávon csak a saját testömegének 10-15%-át képes cipelni hoszútávon a kifáradás veszélye nélkül. Ma ennél lényegesen több cumóval rohangálnak. Még egy cikk is volt asszem erről itt az SG-n.

    "4, Sztem ez részletkérdés, az elefánt is nehéz...no meg a strucc is a talpméretéhez képest :)"

    Hát azért egy felnőtt elefántak négy igen szép nagy tappancsa van. kb. fél méteres átmérővel, de lehet még nagyobb is egy kcsivel. 4x0,5x05*PI/4=0,785. Tehát kb. 1 négyzetméteres felületen áll átlag 6-8 tonnás tömeggel. Ez elég kedvező talajnyomás még egy eberhez képest is, nehogy egy ilyen cuccal öszevetve. Mellesleg a természet "termékei" sokkal rugalmasabbak és jobban megalkotott dolgok, mint jelenleg a mi általunk mechanikus alkatrészekből összerakott bármilyen lépegetés elvén működő gépeinkkel szemben. Láttál már bármilyen ember által alkotott szerkezetet csak emberrel összemérhető sebességel futni vagy sprintelni?? És ez hol van a négylábúak által elérhető sebességhez képest...
  • mstummer
    #410
    Én konkrétan az exoskeletonból felépülő lépegetőre gondoltam. Bár ez inkább csatapáncél, nem egy Mechwarrior lépegető :)
    1, Nem kell agyonpáncélozni, védjen a repeszek és a kézifegyverek ellen
    2, Löveg nem kell, egy nehézgéppuska megtenné, plusz gránátvető
    3, Exoskeleton...létezik
    4, Sztem ez részletkérdés, az elefánt is nehéz...no meg a strucc is a talpméretéhez képest :)
    5, A harckocsiban azért kell több ember mert 1 vezet, 1 figyel+ parancsokat oszt, 1 meg lő. Namármost az exoskeleton vezetéséhez nem kell külön figyelem, némi gyakorlással megtanulható, olyan mint a biciklizés. Innét következik hogy figyelni is tud, már amennyire figyelni lehet egy vértben, igazából ez korlátozó dolog, de sokat segít a felderítés. A lövés meg szintén nemgond.

    Tény nem egyszerű összehozni...de az exoskeletont sem azért fejlesztették ki hogy szegény katonának könyebb legyen cipleni a terheket...
    Nem megyünk át másik topicba? :)
  • kiskorúbézoltán #409
    „A rádiónak nincs jövője"
    „Lehetetlen levegőnél nehezebb repülő szerkezetet készíteni"
    „A Röntgensugarakról be fog bizonyosodni, hogy az egész csak kacsa."
  • Molnibalage
    #408
    Nen valószínű, mert a jelenlegi tech színvonalon nem lenne túl megbízható továbbá pár súlyos gond:

    1. Lehetetlen lenne normálisan páncélozni, de ha megcsinálnád fejnehéz lenne a drága.

    2. Milyen fegyvert tennél rá? Rakéta nem sok lehethne rajta, löveg a fenti ok miatt kizárva.

    3. Erőátviteli rendszer és meghajtás? 0 hatótávolsága lenne.

    4. Rohadt nagy lenne a talajnyomása, mindehol elsüllyedne.

    5. Egyszemélyes? A harckocsiban sem véletlenül van 3-4 ember. Kell
    ennyi.

    És még lehetne folytatni... Olyan tervek vannak, hogy mechanikus külső elemkkel megnövelni egy katona teherbírását. Ez már valami lépegetőféle, de nekem erős fenntartásaim vannak vele kapcsolatban. Ha már a sima haladáshoz is technikai segítséget kell igénybevenni a nagy terhelés miatt, erre nem lehet egy küldetést építeni szerintem.
  • mstummer
    #407
    Tényleg szerintetek elképzelhető hogy fejlesztenek ki lépegetőket?
    Mert sztem könnyen lehet hogy ezek váltják a harckocsikat. Nem pont ezekre a debellákra gondolok mint a star warsban...hanem kicsi egyszemélyesekre.
    Huhh bár ez elég off :)
  • Tothenkopf
    #406
    Hát igen,mondjuk ha rákeresek a scifi szóra akkor mindíg csodálkozom hogy miért jön ki egy csomo gyűrűk ura
  • [NST]Cifu
    #405
    Ahány ház, annyi meghatározás. A Star Wars szvsz Sci-fi/Fantasy, hiszen a tudományos-fantasztikumra is építkezik jelentősen. Azt persze én is tudom, hogy a bigott, magukat mindenki másnál elkötelezettebbnek valló sci-fi rajongók ezt a kijelentést eretnekségnek tartják, és három év gázkamrával meg négy év máglyahalállal fenyegetnek mindenkit, aki ilyen kijelentésre vetemedik. :)))
  • Tothenkopf
    #404
    Mondjul a Dora kicsit jobban befossatna mint egy csóri lépegető...
  • [NST]Cifu
    #403
    A lépegető / mecha / mech / akárhogy is hívják elvi előnye a mozgékonyság, és az elrettentés, vagyis a sokkhatás. Mindkettő vitatható (pl. egy harckocsi is elég mozgékony, és a sokkhatás is érvényesül ellene rendesen) .
  • Tothenkopf
    #402
    A star wars nem scifi hanem fantasy,a scifi asimow meg lem meg még talán philip k dick./bocs nem akarlak baszogatni de engem is most oktattak ki.
  • Punker
    #401
    ekkora dögöt vigyél már lánctalpon, az se jobb......
  • Molnibalage
    #400
    Mert ekkora célpontot még a legvaksibb tüzér is eltrafál. :)
    (Mellesleg soha nem értettem egyetlen sci-fi -ben sem, hogy miért lépegetőkkel harcolnak a jövőben? Az egyik legrosszabb műszaki megoldás egy problémára.)
  • mstummer
    #399
    Nem értem miér nem nyertek a németek....
  • SZU
    #398
    Elmennék ide személyesen!

    Panzerlied
  • SZU
    #397
    Ez milyen kávédaráló? =) Franciának látszik
  • mstummer
    #396
    Leült a topic, nemtom voltak e már, de pár kép: link
  • Sir Quno Jedi
    #395
    Biztosan így van. Én ugyan nem láttam még, de miért ne lenne lehetséges.
  • HunButyok
    #394
    nekem jelen esetben ez a legnagyobb gondom... úgyhogy olyan embert kell lelnem, aki tudna segíteni...
  • HunButyok
    #393
    Az mindegy hogy milyen szint... japán nyelvhez nem értek... :D
  • kiskorúbézoltán #392
    Szerintem nézz be az Index idevágó topikjába ott egy kicsivel magasabb szinten folyik az eszmecsere .
  • HunButyok
    #391
    Az a cikk érdekes lenne... Az általános dolgok miatt. Megismerkedtem egy japán emberkével különben pénteken, valószínűleg segít majd japán szöveg fordításában... Tud magyarul is a csóka, úgyhogy majd egyeztetek vele, ha jövő héten vagy utána összefutunk... Ez nagy segítség lenne nekem. Annyit elmondott, hogy ő kevésbé jártas a műszaki dolgokban (pedig a japánok között úgy tudtam mindneki műszaki zseni - előítéletek :D ), de fordít nekem. Meg talán japán ww2 honlapokról rájövök a japán számozásra is...