35
A fórum közösségének, internetre kötött gépeinek erőforrását kihasználó projektek, nagyobb teljesítményigényű célok elérésére. (SETI,szuperszámítógép)
  • Desiderata #35
    Rekorder szuperszámítógépet állítanak le
  • Pheaper
    #34
    szintén :D
  • akyyy
    #33
    én is:D
  • blackgamer
    #32
    tisztában vagyok vele
  • RaZoK
    #31
    de megiedtem, amikor elkezdett táncolni az a köcsög majom :]
  • Garfield
    #30
    A distributed computing és a DDOS között azért van egy hangyányi különbség. Azért, mert mindkettőt sok gép csinálja, még nem lesz ugyanaz a kettő...
  • Dying Soul
    #29
  • Rise Against
    #28
    szal az univerzum végtelenségében az egyetlen élőlények mi vagyunk. gondolom te már bejártad a végtelenséget, szal kösz hogy felvilágosítottál.
  • Mr Csé
    #27
    :O
  • blackgamer
    #26
    ez a te topicod, thx
  • Lammer
    #25
    varjal megnezem a szkedzsolomet
  • Vlala #24
    Idegen lények... Ugyan már, kis zöld emberkék nem léáteznek. Ez a projekt ugyanolyan ámerikai maszlag, mint az X-akták.

    Mit gondolsz, miután kiderült, hogy az első ufók tulajdonképp F-117-esek voltak, mire használták a SETI programot?
  • mod
    #23
    Ezt a videót juttassátok a csúcsra, htx. :0))9
  • nf1
    #22
    és ettől nekem hogy lesz jobb?
  • bld
    #21
    csak megnéznénk h működik e a dolog, nem az a léyneg h mit csinálunk, hanem az h meg tudjuk e csinálni
  • blackgamer
    #20
    Tudom, de első nekifutásnak nem rossz, ha a bolygók mozgását számítanám gravitációt is figyelembe véve, akkor is csak a fikázások jönnének sajnos...

    Akyyy szerintem tökéletesen megfelel a célnak a videód, de mintha youtube állított volna tegnap valamit a rendszeren, mert elég kicsi hatásfokkal növekszik a nézettség, lehet nem is érünk el nagy eredményt
  • Ahhoj
    #19
    hat most egy videot szavazatokkal feltornaszni annak semmi koze nincs az eredeti amugy hasznos otlethez :)
  • akyyy
    #18
    lehet más filmet is, de olyan kéne amit mi töltöttünk fel.
    tudom hogy szar videó, mert elég sok hiba van benne, de nem az votl a célom vele h tökéletes legyen -.-
    lehet más videóját is feltupírozni(ami nem szerzői jog által védett, pl videoklipp, mert azt napokon belül tölrik)
  • Dying Soul
    #17
    Autogrammot tudnál adni?
  • Lammer
    #16
    OFF:
    "Akyyy SG-s reklámfilmjét"
    hihi benne vagyok a filmben ^^
  • Sir Quno Jedi
    #15
    Te olyna izé, olyan moderátor vagy miavagy-e?!
  • Akos 001
    #14
    a Reklámfilmet két idézőjel közé kellett volna tenni.
  • blackgamer
    #13
    a sok negatív hozzáállást kéretik mellőzni, akit nem érdekel a dolog annak kívül tágasabb
    bocs ha a lelketekbe tiprok
  • gameplusz
    #12
    Amúgy attól, hoty ezt nyomassuk, hogy lesz szuperszámítógépünk? :-D
    Meg úgy általában mivel lesz jobb dö lájf? :-@
  • Thanatos
    #11
    amugy nálam az ilyen zseniális 5letek és reklámok tökéletesen kiváltják hogy ha még amugy érdekelne akkorse nézzem meg... :P
  • Thanatos
    #10
    semmi az égvilágon, avagy feltünési viszketegség :))
  • Dying Soul
    #9
    LOÁL, ilyen a bünMtipont menü :D
  • izb
    #8
    ennek mi értelem van azon kívül,hogy kiválasztottatok egy igen szar videót?
  • Sir Quno Jedi
    #7
    Tehát, ha szavazni kell mondjuk választáskor, az sem csalás, ha te 5000-szer szavazol ugyanarra. Végülis te melóztál vele, van benne valami!
  • blackgamer
    #6
    :) ez nem csalás
  • gameplusz
    #5
    Loál videjó bráááh :-@
  • Sir Quno Jedi
    #4
    Tévednék, ha azt godolnám, hogy ez CSALÁS?!
  • blackgamer
    #3
    a webes elérés mintha nem működne, tárhely bekavar, letöltéses működik elvileg
  • blackgamer
    #2
    Kezdem a sort egy egyszerűbb problémával.
    Létezik egy YouTube nevű weboldal ahová bárki feltöltheti kedvenc videóit.
    Az oldal nem védi semmivel a "videót ennyien megnézték" számlálót, vagyis egy refresh után növekszik egyel az értéke.
    Ha eléggé sokan, elég sokszor letöltjük az adott lapot akkor a legnézettebbek közé kerülhet.
    Hogy ez mire jó? Semmire, csak egy poénos kihívás hogy vajon meg tudjuk-e csinálni.

    Akyyy SG-s reklámfilmjét szemeltük ki erre a célra, persze nem végleges hogy ezt a videót nyomassuk csúcsra, de első nekifutásnak mindenképp jó
    Várunk javaslatokat hogy mi lenne leginkább top 10-be való

    Több ottani videó is "mesterségesen" került oda, szóval nehéz lesz felvenni a versenyt, de számításaim szerint pár tucatnyian egy hét alatt jó eredményt érhetünk el.


    Találtam neten egy weboldal frissítős kódot, amit kicsit átírtam.

    Ha csatlakozni szeretnél a projeckthez, nincs más dolgod mint:

    1. Jelenkezz be a YouTube oldalán (ha még nem vagy tag, regisztrálj!)

    2. Töltsd le a frissítős weboldalt a gépedre (ajánlott), vagy webesen is elérheted (de lehet youtube blokkolni fogja az adott domainről jövő kéréseket)

    3. Add meg hogy hány másodpercenként frissüljön (attól is függ, hogy mekkora a sávszélességed és hogy éppen mire használod a gépet)

    Tipp: Vedd le a video hangját mert zavarni fog!


    Lehetne naplózni hogy ki hányszor töltötte le az oldalt és így egy toplistát is készíthetnénk hogy ki a legaktívabb, csak sajnos nem volt lelkierőm összedobni, de ha valakinek van kódja a problémára akkor szóljon és beépítem.
    kb. ennyi, jah vannak még egyéb megoldások is a frissítéshez pl. egy Firefox plugin ami 5 sec-enként frissít, természetesen mások is használhatók

    egy tegnapi hír :) A Youtube-on hódít egy nyugdíjas
  • blackgamer
    #1
    Sziasztok!

    Gondolom még sokan emlékeztek a SETI nevű idegen lények üzenetét dekódoló projektre
    Annyi volt a lényege hogy a hatalmas számolási feladatot szétosztotta a felhasználók gépeire.
    Egy programot kellett letölteni a honlapjukról és máris a Te PC-d is csatlakozott a világméretű hálózathoz.

    Persze nem csak a SETI foglalkozik a világban lévő számítógépek kapacitásának kiaknázásával, létezik rákkutatás, prímszámkeresés, pí utolsó számjegy kalkuláló és még sok egyéb vállalkozás.
    (sőt ha jól tudom már becsatlakozott egy több kutatást is támogató rendszerbe, ami Boinc néven fut)

    Ebből jött az ötlet hogy SG közösségét is meg lehetne mozgatni, akár pár száz fő, pár ezer GHz processzor teljesítmény, jelentős sávszélesség is összeverődhet.
    Vagyis ha valakinek közülünk valami nagyszabású terve van, akkor ebben a topicban beterjesztheti és a többiek tudják támogatni őt gépük/sávszélességük felajánlásával.

    Úgy gondolom hogy érdekes a téma, a lehetőségek határtalanok, várom ide az erőforrás-éhes programozókat, és az önzetlenül, egy nemes cél érdekében gépük teljesítményét felajánlókat.