131
Miért nem tudunk elaludni?
  • dienesoft
    #91
    Nekem az a baj, hogy vmi alapzajnak kell lennie körülöttem, hogy elaldujak. AZ idegesít, amikor anyu kikapcsolja a tv-t...arra eyből felébredek. Iszonyat mélyen kell lennem ahhoz, hogy ne keljek fel arra, hogy kikapcsolják az alapzajt!
  • Mirk
    #90
    lolzxD
  • mrgenya
    #89
    a legjobb az egyik haverom volt. az albérletben két szobával arrébb aludt, és én felébredtem az órájának a csörgésére két csukott ajtón keresztül. mondom, oké, talán le kéne nyomni. de nem. még mindig szól. még mindig. aztán elhallgatott. haverom úgy hallgatta végig ezt az egészet, hogy feje mellett volt az óra, és nem ébredt fel rá, még annyira se, hogy lenyomja:D
  • Fido4life
    #88

  • akyyy
    #87
    én azt szerettem a régi nokián, ezngett az egész lépcsőház, de legalább felkeltem rá...mióta megvettem az ujat, 6230- ebbe oylan hak hogy sahh....bár talán CTU-s csengőhangra már csak felkelek:D
  • mrgenya
    #86
    nekem meg nem lehet állítgatni a telóm ébresztőjét, mindig a rohadt idegesítő hangos nokiás csipogásra kelek. na így legyen jó kedved reggel!:) de legalább ha tűrhető mennyiségű alvásban volt részem, akkor nem alszom vissza. de ha csak 1-2 órát alszok, akkor még arra sem emléxem , h mikor csörgött a telefonom, mert még félálomban reflexből lenyomom:)
  • Hajnalcat
    #85
    Ismét értelmes kérdést olvastam. [lefárad]
  • nyamiag #84
    te vagy a barátnője? [zavart2]
  • Hajnalcat
    #83
    Akkor olyan, mint én .:DD
  • Slayerboy
    #82
    Én TV-re eltok aludni, amilyen érdekfeszítő műsorok vannak..
  • Matthew Prosac
    #81
    én bármilyen zenére el tudok aludni ha álmos vagyok, legyen az chillout vagy kaszabolós tömeggyilkos breakbeat..
    amúgy este ha nem tudtok aludni akkor csavarjátok ki mert a bennünk férfiakban van valami hormon ami azután /khm-khm/ termelődik és ettől a hormontól rohadtul beálmosodunk. szóval ilyen egyszerű. kielégült fejjel mint egy jóllakott ovis szépen rá kell dőlni az ágyra.
  • Mr Csé
    #80
    nekem sokszor volt pont az ellenkezője hogy a tudatom fölébredt de még álmodtam
    durva volt
  • Mirk
    #79
    halálom ha ébredés után csörög a telefon...
  • akyyy
    #78
    jah az a szivás h beteszek telóba valami jó csengőhangot, amire majd felkelek, első nap tuti előtte 10 percel magamtol felkelek, hog ymég véletlenül se tudjam "tesztelni" mennyie hatásos az ébresztő.
  • gercse
    #77
    azám :D
    általában az ébresztés előtt szoktam kelni 5 perccel :D, elfelejtem kikapcsolni, aztán megijedek miért csörög a mobilom ilyenkor...:D
  • artschiatwork
    #76
    Az utolsó bekezdésben leírtak tök igazak, be tudod magad "programozni", hogy mikor kelj fel.
  • hunbasser
    #75
    én vagyok vele,h nagyon tud idegesíteni,ha a teló ébreszt,jobbszeretem ha mondjuk bevetődik a napfény,és ara ébredek,vagy elmegy vmi autó és arra.
    mostanában azt csinálom,h 7:55-re van beállítva az ébresztő,és ugye mindig kinyomom.és van,amikor visszaalszok,de van amikor sikerül felkelnem.
    viszont azt tapasztaltam,h mikor visszafexek,mostmár mindig hamarabb kelek.először még fél 11-kor keltem,de ma pl 3/4 9kor :)
    meg az utóbbi időkben magamtól felkelek 6 órakor :S
    csakhát az még korán van,és annak reményében,h még tudok aludni mondjuk pont 2 órát,ezért visszafexek.
    de ha suli lesz,nincs szarozás,egyből fel kell kelni :)
    és én is azt figyeltem meg,h bármikor fexek le,akár 8kor,akár hajnali 1-kor,mindig kb 10-11ig tudok aludni.viszont képes olyan dolgokra az agyunk,h ha fel kell kelni mondjuk 8kor,akkor fel tudsz kelni 8 előtt.nekem ez már sokszor bejött,mindig negyed órával azelőtt kelek,mint amikor fel kéne kelnem.és nekem ez működött hajnal 5 órási kelés,és 9 órási kelés előtt is.
  • artschiatwork
    #74
    Szvsz minden gyakorlás kérdése. Baromi kemény koncentrációt nem igényel, ha igényelne, akkor azért nem tudnál aludni :)

    Az elején tényleg nehéz, de ha belejössz, utána simán megy minden.
  • Ron Ragm
    #73
    Ismerős, ha nem magamtól kelek mindegy mennyit aludtam előtte, olyan kómás vagyok reggel mint a kurvaélet.
  • Mirk
    #72
    Fateromnak van egy agykontrollos könyve. Még régebben elolvastam, vannak benne hasznos dolgok. Azzal el tudok aludni én is 10 perc alatt, csak kemény koncentrációt igényel és ezért ritkán csinálom.
    Ha végképp nem megy én is zenét hallgatok. Az ágyam mellett hever az mp3 lejátszó, azt beteszem, (ugy hogy tök halkan szól) és egy idő után úgy alszom el tőle hogy észre se veszem. Csak ki kell kapcsolni még mielőtt elaludnék:|
    Volt már, hogy ismétlésre volt beállítva, én elaludtam és reggelig ment a gép:D Jól le is merült az elem.
  • artschiatwork
    #71
    Barátnőm olyan, hogy képes bármikor bármilyen helyen elaludni, neki nincsenek alvásproblémái. A mázlista :)
  • artschiatwork
    #70
    Egyébként nagyon jó módszer a báránykák számolgatása is :)
    A monoton számolásba simán bele tudsz aludni, főleg ha mindennap csinálod. Egy idő után 10-et sem kell megszámolnod belőlük és alszol is.
  • artschiatwork
    #69
    Nekem az agykontroll sokat segített az alvásproblémákban. Korábban én is elég későn bírtam elaludni, mostanában viszont max. 10 perccel lefekvés után alszok, mint a gép.
  • Guilty01
    #68
    a legjobb mód az elalvásra ha nem akarsz elaludni. Vagy pedig a kezedbe veszel valami rohadt unalmas könyvet és elkezded olvasni addig,amíg percenként min. 10-szer ásítasz.Na akkor már biztos el tudsz aludni:)))
  • Sanyix
    #67
    Amúgy nekem úgy működik az alvás, suliidőben, hogy este 11 kor fexem, reggel fél 7-kor kelek nagyon morcosan (ilyenkor jobb ha senki nem szól hozzám), de ha kipróbálom azt hogy 9-kor lefexem, akkor is ugyanolyan szarul vagyok reggel, pedig elvileg többet aludtam, mert reggel 5 és 9 között tudok a legjobban aludni, dehát ez félbeszakad :\
  • MrTressy
    #66
    Asszem választanom kell ezek közül mert most én sem tudok el aludni pedig marha álmos vagyok de jár az agyam minden faxságon :)
  • akyyy
    #65
    én se.... de ha el is mennél aludni, családi balhé, h miért kapcsoltam ki a netet:D
  • akyyy
    #64
    Engem is néha kurvára zavar az álmatlanság(másik topik ugyebár), de félek lassan hogy most ez rosszabb lesz.

    Eddig oké volt ha suliidőben monjduk 10-ig felvagyok aztán alvás, esetleg fél 11ig is fel lehet lennni, csak reggel nagyon morcos leszek.
    Általában fél7kor keltem, elkészültem fél ora alatt, és negyed8kor indultam a buszhoz, 10-15perc buszozás( de volt mikro gyalog) a suliba, oszt jeh.
    Régebben kocsival bevittek, meg stb., de az nagyon zavaró volt 3 éve, mikor xaktákat néztem vasárnap esténként ami 11 fele végzett, utánna meg MMM-t néztem m1-en... éjfélig nem volt ott alvás, vagy a tv miatt, vagy azért mert az xaktákon gondolkodtam és volt h vmikor hajnali3-4 fele aludtam el, és reggel korán kelés:(

    Most viszont kegyetlen lesz, mert másik sulim lesz, előzőt elvégeztem:) és most be kell járnom miskolcra:CC 1 óra buszocskázás, durva lesz, fél 7kor már el kell indulnom, és ha lekésem a buszt, ami elő fordult eddig néha, de sebaj volt, hisz gyalog is mehettem, vagy az utsó pillanatokba is jöttek buszok, de most nem igy lesz..........:S Venni kell ide vmi nagyon erős nyugtatót... bár ha jl tudom csak 1 nap lesz, mikor 8ra kell menni, a többi nap olyan hogy 10-re, vagy 12-re:PPPPPPPPpppp

  • PLackó
    #63
    [még nem álmos]
  • NFP
    #62
    Nyár van. Minek aludni.
    Nézz meg valami DVD-t, vagy játsz valamivel, esetleg olvasgass.
    Aztán aludj akkor, ha már nem tudsz ébren maradni.

    Nyáron minek reggel felkelni? :)
  • Adi
    #61
    Kérdés szerintem, h mennyi gond terhel!!
  • Tmac
    #60
    én is azt hittem hogy vonaton nem tudok aludni de mikor táborból jöttünk (véletlen nem egy vonaton voltunk :D:D:D) haza és kb 48órája nem aludtam akkor már nem volt semmi esélyem... de legalább nem voltam egyedül mindenki kidölt rendesen :DDD
  • hnoemi
    #59
    De ha az előtt csíp meg hogy elaludnék.... ez így szokott lenni. Pedig nálam is van szúnyogháló, dehát.... na meg amikor belerepül a fülembe meg az orromba, az egyenesen pazar. Nah, már ásítozom, korán keltem, holnap is dolgom lenne, megyek a leendő potenciális sulimba, nagggyon csodaszép lesz a szemem meg az eész pofám. Mert ugyehát alvás kizárva. De azért szoríccsatok, hátha. :)
  • Fido4life
    #58
    Mert a CTU-nál dolgozunk :)
  • Bankrupt #57
    Én pl. azért nem tuduk elaludni mert már teljesen átszoktam az éjszakai életmódra, majd suliidőbe visszaszokok rá hogy már éjfélkor lefekszek... nehéz lesz ám :D
  • MrTressy
    #56
    Be kell nyomni valami jó kis lassú zenét attól úgy el lehet aludni mint a tej:
    -Paul Oakenfold New York
    -Sasha&John Digweed - Expedition 1-2
    -Sasha&John Digweed - North 0rad
    -Sasha&John Digweed - South Orad
    -Blank and Jones - Relax Limited Edition
    -Mangoa Spiritual Travelling
    ezek kiválóak egy kis délutáni nyálcsorgós szunyára
  • Sir Quno Jedi
    #55
    Most is itt kolbászol egy a moncsim körül, pedig minden ablakon/ajtón szúnyogháló van, de ezek valahogy előbb-utóbb bepofátlankodnak.
  • Hajnalcat
    #54
    Engem is szokott a szúnyog zavarni,ha a fülembe nyekereg. Nem érdekel, csípjen meg százezer helyen, de ne zenéljen már a fülembe éjnek évadján.
  • hnoemi
    #53
    Ugyanez a helyzet, én is valami nagy feketeséget képzelek el, és érzem, ahogy, ha nem is álmosodom, de "elnyomódom". Persze ekkor jön egy szúnyog és kezdhetem előről. Egyszer egy öreg néni elkezdett magyarázni, hogy nem jó dolog a drog lányom mert karikás és piros lesz a szemed. Naccerű. Én is "szépnek" érzem magam reggelente, de ez azért túlzás.

    No de ugye márcsak ki kellene találnunk mit tegyünk ez ellen, mert néha olyan dilis vagyok a kevés alvástól, hogy elküldöm a femilit melegebb tájakra, ok nélkül. Az a sok reklámozott cucc nem vált be.
  • bertino
    #52
    jaja, ez nálam is így van, csak média"fejlesztés" téren/címszó alatt
    ha nem tudok egy videofájlon egy bizonyos effektet megcsinálni ugy, ahogy én szeretném, addig nem nyugszok, míg össze nem szenvedem használható állapotra :)