389


POLITIKA MENTES TOPIK. KIZÁRÓLAG ÁLLAMHÁZTARTÁSRÓL LEHET BESZÉLGETNI, PÁRTFÜGGETLENÜL.

AKI USZíT, FIKÁZ, POLITIZÁL, AZ 1 HÉT PIHENŐRE MEGY EGYBŐL.
  • Gerbill
    #105
    De magyarországon eddig nem voltak ezek a szabályok, Nyugaton már sokkal korábban megalakult az Unio mint ahogy mi csatlakoztunk, és ott nem egyik percről a másikra kellett átállni
  • Gerbill
    #104
    És ha a magyar cégeket támogatnák és ellenőriznék hogy fejlődésre költik a pénzt akkor a magyar cégek is fejlődhetnének és munkát adhatnának az embereknek, de az nem olyan egyszerű mint behozni egy nagy céget és eladni nekik mindent.
  • Garfield
    #103
    ???

    A külföldire ugyanúgy vonatkoznak azok az egészségügyi szabályok, amivel a kisboltok megszívják.

    Valamiért úgy érzem, hogy itt több dolog mosódik össze nagyon csúnyán...
  • Gerbill
    #102
    Ezaz minek van egyáltalán magyarország miért nem adjuk el? Hú minden legyen a külföldieké. Ez a bankárkormány? Nagyon úgy tűnik. Mitgondolsz hol volna most a Nestlé vagy a Danone ha a saját országukban nem támogatták volna őket?
  • Garfield
    #101
    A bevételt ne keverjük már a járulékterhekkel.
  • Gerbill
    #100
    De én nem a kőkemény magyar befektetőről beszéltem hanem a kisboltokról nem az üzletláncokról, egy időben az egyk volt osztálytársaméknak is volt egy üzletük, és az eu-ba való belépés után be kellet zárniuk a sok hülye törvény miatt. és épp itt van a gond hogy a politikusok csak a magyarokat szivatják, ergo a külföldiek vannak előnyben ergo így nem fog fejlődni sem a gazdaság sem az ország.
  • Garfield
    #99
    Nem.

    A magyar államnak a befektetőket, nemzeti hovatartozásra tekintet nélkül kell támogatnia, mert ők adnak munkát az embereknek, fizetnek adót, állítanak elő termékeket.

    Nézd meg a legnagyobb értékben terméket előállító cégeket: mind külföldiek. Ilyen volumenben sosem lesznek magyar befektetők, arról nem is beszélve, hogy ezek hány főnek biztosítanak - és legfőképp milyen színvonalú!!! - munkát, illetve milyen adóbefizetéseik vannak.
  • Gerbill
    #98
    A FlatOut2-nél is bevált ez a technika, mivel mint tudjuk a legtöbb Pc-s játék 20-15 ezer forintba kerül és itt az sg-n a témák tele vannak warezzal, a Flatout 2 topikba írók nagyrésze viszont megvette a játékot, és warezzal kapcsolatos hsz is csak elvetve fordult elő. Ezzel csak annyi a gond hogy rosszul is elsülhet, de ha beválik akkor az gazdaságilag is előnyösebb, mivel több embert foglalkoztatnának fehéren.
  • grizzly21
    #97
    csakhogy a magyar államnak a magyar befektetőket kellene támogatnia.
  • Garfield
    #96
    Például ha a TB járulék csökkent volna, a munkáltatók több ember után fizettek volna, mert úgy gondolták volna, hogy inkább nem kockáztatnak, hogy lebuknak fekete dolgoztatásért, ha a tb megfizethetőbb lett volna.

    Hatalmas nagy tévedés.
    Míg a járulékcsökkentés azonnal jelentkezett volna, addig a foglalkoztatottság növekedése korántsem lett volna azonnali, ráadásul az égadta világon semmi sem bizonyítja azt, hogy tényleg ez történt volna. (Volt egy közgazdasági elemzés, de arról meg csúfosan kiderült, hogy vállalati környezetben elemzi a járulékcsökkentés hatásait, nem pedig makrogazdasági szinten.)
    A csökkenő járulékteher a főképp sújtott kis- és közepes vállalkozásoknál amúgy sem szabadított volna fel annyi forrást, amennyi egy új munkaerő költségeit fedezné.

    Mellesleg józan ésszel végiggondolva 100%, hogy nem ez történik: ha a vállalkozó egy kis pénzhez jut, akkor vajon mit csinál:
    a) megtartja magának
    b) vállalkozását fejleszti
    c) a megmaradó járulékokkal arányosan növeli a jelenlegi munkavállalóinak járó juttatásokat
    d) új munkaerőt vesz fel, csak azért, mert úgymond megteheti
  • grizzly21
    #95
    ahogy azt móricka elképzelte
  • Garfield
    #94
    Mondom, kárpótlás.

    Tudod, a 90-es évek elején, amikor megadták a kegyelemdöfést a magyar mezőgazdaságnak azzal, hogy az addig nagyszerűen működő nagyüzemeket szétverték és és felosztották a szövetkezeti több száz/ezer hektárt párhektáros nadrágszíj-parcellákra.
  • Dodo55
    #93
    Ez a hozzászólásom először úgy tűnhet, hogy politikáról szól, de valójában nem, csak egy másik fajta államháztartási hiány megszüntető módszerről akarok beszélni, és a jelenlegivel összehasonlítani.
    Az F betűvel kezdődő párt úgy szerette volna megszüntetni/csökkenteni az államháztartási hiányt, hogy csökkentette volna az adókat, járulékokat, szóval az álamnak befizetendő költségeket. Ez első ránézésre pont hogy növelte volna, de ha elgondolkotzunk, akkor rájövünk, hogy csökkentette volna:
    Például ha a TB járulék csökkent volna, a munkáltatók több ember után fizettek volna, mert úgy gondolták volna, hogy inkább nem kockáztatnak, hogy lebuknak fekete dolgoztatásért, ha a tb megfizethetőbb lett volna.
    Szóval ez olyan, hogy ha egy forgalmazó egy játékot 15000-ért akar eladni itt magyarországon, akkor kevesebb bevétele lenne, mintha 2000-ért árulná.
    Szóval szerintem ez a módszer bevált volna.
    A mostani módszer viszont szerintem több fekete munkást, ezáltal tovább növekedő államháztartási hiányt fog eredményezni
  • Garfield
    #92
    Miért hiszed azt, hogy ey kőkemény magyar befektető nem hasonlóan gazdasági szempontokat néz csak?

    Valamiért él az emberekben egy rózsaszín álomkép arról, hogy amíg a szemétmocsok multik az utolsó fillért is kisajtolják mindenből, amihez hozzájutnak, addig a kedves magyar befektető jóságos, a profitról lemond és a hazafias érzelmeken, illetve minél magasabb foglalkoztatottságon és/vagy minél magasabb juttatásokon kívül másra nem is gondol.

    Nem.

    A magyar befektető annyiban különbözik a külfölditől, hogy az előbbit a politikai elit szénné tudja szopatni, ha nem úgy táncol, ahogy azt elvárják tőle. A multi meg elhajtja a politikusokat a rákba.
  • Gerbill
    #91
    Milyen kártérítés?
  • Garfield
    #90
    AZ állami földek a kárpótlásnál lettek elverve, magyaroknak.
  • Gerbill
    #89
    Ilyen magas adók mellet nem is kell csodálkozni hogy ők is csalnak, persze ez már megint általánosítás.
  • Gerbill
    #88
    A privatizáció ellen nincs kifogásom, csak azellen hogy mindent a külföldieknek adnak el.
  • Gerbill
    #87
    Az állami földekről van szó, nem a magánemberek földjéről.
  • Garfield
    #86
    Akkor pár apróság, felvilágosításképp:

    - MOL: részvényeinek 57,5%-a az ÁPV Rt. tulajdonában van.
    - kórházakat senki sem akarta eladni, csak szolgáltatás-privatizációról volt szó. Persze akinek a füle arra van hangolva, az csak azt fogja meghallani, hogy úgymond "ezentúl a kórházakba is bankkártyával lehet csak bemenni"
    - Mind a Szerencsi Csokoládégyárat, mind a Győri Keksz és Ostyagyárat 1991-ben adták le, de még szép: ne szórakozzunk már, hogy édesipari cégek állami tulajdonban vannak...
  • Garfield
    #85
    Persze tegyük hozzá, hogy a kisvállalkozások meg ott verik át az államot, ahol csak tudják. Szóval kettőn áll a vásár.
  • Garfield
    #84
    Ideje feleszmélni, a kommunizmusnak vége: a földet a tulajdonosa adja el.
  • Taranov
    #83
    Legalább van, akiben még él a remény :)
  • _Vegeta_
    #82
    No igen. De miert? Olvasd mar el mit irtam. :)

    #79: Inkabb az hogy elpartolnak a vevok a kisvallalkozoktol, mert mashol olcsobb.

    #81: Nem mondtam ilyet. Nem is utaltam ilyesmire, csak megemlitettem a MAGYAr olyan nep aminek sosem jo semmi. Enis ilyen vagyok pl. :)
  • laslandes
    #81
    jah, és ha az ukránoknak nem tetszik valami, akkor ők meg költözzenek Szomáliába, ugye? hatékony problémakezelés...
  • Gerbill
    #80
    A Mol-t is az állam adta el, a kórházakat is ők akarták eladni, a nagy államosított cégeket(Győri(Danone), Szerencsi(Nestlé))
  • Gerbill
    #79
    A kisvállalatokat az állam és az eu lehetetleníti el a hülye szabályokkal, és az egyre jobban növekvő adóval.
  • grizzly21
    #78
    a földet az állam adta el, szintén külföldieknek.
  • grizzly21
    #77
    ez olyan mint a lenti videó vége: EL lehet innen menni. Nem azzal kéne példálozni hogy van szarabb hely Magyarországnál. persze hogy van
  • _Vegeta_
    #76
    Hopsz megvalami, ha valaki azthiszi kibaszott rosszul elunk mennyen at ukrajnaba!
  • _Vegeta_
    #75
    Megint ottvagyunk amit mondottam. Miert tamogatja az allam a kulfoldi vallalatokat? Mert nincs lóvénk mar a foldet is eladtuk magunk alol. Think again. :)

    Mentem narutozni! Jo mulatast. Egy resz utan majd meg benezek. :D
  • bertino
    #74

    inkább támogatja azokat, akikben pénzt lát, nem ? ;)
  • _Vegeta_
    #73
    De nem az van.

    #68: ->#58

    #69: Lehetne elorebb jutni, de amig az emberekben nem tudatosul mien nagy szarban vagyunk nem fogunk elorebbjutni. :)
  • grizzly21
    #72
    de bizony az állam is tönktre teszi őket. és nem a nagy külföldi vállalatokat, hanem a kis magyarokat kéne támogatni
  • _Vegeta_
    #71
    Politika(idegen szavak es kifejezesek szotarabol)

    4.valaminek az intezeseben, szervezeseben kovetett irany 5.pejor furfang; ravasz kiismerhetetlen eljaras
    Ergo ottvagyunk amit lentebb irtam.

    #63: A kisvallalkozokat a nagy cegek teszik tonkre nem az allam. Egyebbkent egy szoval nem mondtam még hogy "huu dejo banda ez es jol csinaljak" de ugye konnyebb szidni valakit mint gondolkodni. :)

    #64: Az allamadossag egy egy ok ami miatt szarban vagyunk errol pedig lehet beszelni.
  • tehen_m
    #70
    Azonnali zárás, 1 hét banán.
  • bertino
    #69
    pf, te télleg azt hiszed előrébb fog jutni ? :DDD
  • bertino
    #68
    mire ez rendbe lesz téve, a mi korosztályunk is rég alulról szagolja az ibolyát...
  • laslandes
    #67
    azt hiszem sejthető a válasz... épp ezért (.hu) kellene bezárni a topikot, mert ez így nagy képmutatás
  • QuippeR
    #66
    és ez szerinted egy objektív vélemény? mert akkor már elvesztetted az ítélőképességed.